Jump to content
Masatenisi.org Forum

İzmir'de Dev Buluşma: Re-impact Vs. Violin!

PingPongMan

Recommended Posts

• İleti 266
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ben de nihayet foruma girebildim.

Bu geçen iki gün benim için çok güzeldi.

Forumdan tanıdığım insanlarla yüzyüze görüşürüp konuşmak çok güzeldi.

Birlikte yemeğe filan gittik.

Tabi bu arada maçlarımızda oldu.

Ben pek iyi oynayamadım ama gayeet güzel hareketler öğrendim(Daha sonra çalışacağım.

Kısacası bu iki gün benim ve aramızda bulunan çoğu kişi için çok güzeldi.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Evettt. İşte evdeyim sonunda . sanıyorum pek fazla kimse giripte ayrıntılı bişey yazma fırsatı bulamamış . ben yazim bari .

Şimdi ilk başta çok güzel bir organizasyon olduğunu söylemek isterim . Herşey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş .En başta Ping , Tora ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz .

Cuma günü ben izmirde olmama ragmen , kalacağım yerle buluşma yeri uzak oludğu için ilk gün ki buluşmaya katılamadım ama daha sonraları onu fazlasıyla telafi ettik .

İkinci gün , yani cumartesi sabahı ( ilk maçların başladığı gün ) ben kaldığım yerden servisle bornovaya geldim ve ordan ikinci bir dolmuşla buluşma yeri olan Evka -4 e dogru yola çıktım . Şu tesadüfe bakınki Geno ile aynı yerden aynı dolmuşa binmişiz ki aynı yere gittğimizi farketmemiz fazla uzun sürmedi . Ben şöföre Evka-4 spor salonunda ineceğimi söyleyince , hemen arkamda oturan geno : abi sen masatensi forumlarındanmısın yoksa ? diye sordu

bende evet dedim . Ben kaiser :). Oda ben Geno falan deyince sohbet ede ede gittik salona kadar .

Salona vardığımızda işin açıkçası bu kadar kalaba olacağını tahmin etmiyodum . 7 masa vardı ve hepsi doluydu , hepside tabi masatenisi.org üyesi .

Birden gözlerim doldu lol

Neyse içeri girdim ilk masadan başlayıp herkese birer merhaba çektim . Sanıyorum ilk Ping le konuştuk ve sıcak bir karşılamadan sonra içim rahatladı . Çünki her ne kadar forumlardan bilsekte kimse kimseyi tanımadığı için ( yani en azından ben ) bu benim için iyi olmuştu . Biraz oturdum izledim 5 dakka kadar .Sonra üstümü değişip geldim hemen . İlk Genoyla ısındık biraz. Yani pek ısınamadıkta işte . çokta önemli diildi zaten . Sonra yavaş yavaş diğerleriyle oynamaya ısınmaya kaynaşmaya başladık . Zaten aşşa yukarı hepsi sıcak sevimli insanlardı kaynaşmamız zor olmadı . Yeni yapıştırılmış innova lastiklerimle spindi loop tu shut - up tu derken , Ping e artık bir açılış konuşması yapsanda bizde birbirimizi tanısak şeklinde istekler gidince , oda buna uyup konuşma için Tufan Yalçını sahneye davet etti .

Tabi iyi bir organizatör olarak bunlarıda ayarlamış olan sevgili Ping , sahneyi Tufan abiye bıraktıktan sonra esas mesleği olan kameramanlık ve fotoğrafçılık işine geri döndü hehe .

Tufan abi konuşmaya başlamadan önce büyük bir zarf içinden bir deste kağıt çıkardı . Tufan abi o kadarın hepsini okumayacaksın dimi şeklinde de sesler yükselmeye başlamıştı tabi ben tarafından kıh kıh :)

Güzel ve KISA bir konuşma hazırlamıştı Tufan abi ve Ertan Beyin mesajınıda iletti bizlere.

Ertan bey gelemediği için ne kadar üzgün olduğundan , ama böyle bir organizasyonunda gerçekleşmiş olmasından büyük kıvanç ve mutluluk duyduğunu belirtiyordu mesajında .

Daha sonra , Tufan abi iki ara bir dere ne ara hazırlattı bilmiyorum ama herkese birer teşekkkür belgesi hazırlatmış üstünde bir çok katılımcının isimlerinin yazdığı . Ve onlar dağıtılırkende belge sahipleri kendilerini kısaca tanıtıyordu . İşte ben Kaiser forumlardan , adım serkan ankaradan geliyorum , çok yetenekliyim çok hızlıyım gibi :D:

Neyse şaka bi yana , bu şekilde herkes birbirini az çok tanıdı ve tekrar masalara döndük ki bu aradada kimsenin nasıl oynandığı bilinmediği için ilk tur kurraları rastgele çekildi . Bazı iyi oyuncular iyilerle eşleşti . Ufak tefek dengesizlikler oldu ama çokta önemli diildi çünki kişi başı 7 maç yaptık zaten ve aşşa yukarı herkes birbiriyle oynadı .

Kuralar çekildi ve herkes sırasını bekleyip maçlarını yapıyodu . Ama setler 2 olan kazanır şeklinde düşünüldüğü için , oyuncular pek birbirlerine alışamadan maçlar bitiyodu açıkçası . Ama zaten buda o kadar önemli diildi eheh .

Yapılan fikstüre göre kazananlar kaybedenler bir sonraki turda kendi aralarında tekrar kurraya girip rakiplerini belirliyordu .

Kendi maçlarımı söylemem gerekirse , 4 maç aldım 3 maç verdim . Ama yenildiğim kişiler , ilki namalup turnuvayı bitiren Tufan abi :asabi: ( dünyanın en yamuk blok koyan insanı ) eheh , ikincisi eski millilerden Savaş abi , forumdaki nicki nedir bilmiyorum , ki onada 2-2 10-10 dan verdim . vermeseydim iyiydi ama napalım , üçüncüsüde bir tarafı tırtık olan Ali abiydi . ( Tırtığa alerjim varda )

Neyse , zevkli , eglenceli bir gün geçirdik maçlar açısından .

Daha sonra önceden ayarlanmış olan yemek programı için harekete geçtik . Burda da yine Pinge teşekkür ediyoruzz.

Yemek için ayarlanmış yerimiz biraz uzak olsada kimisi arabayla kimisi ayarlanmış dolmuşla güle oynaya gitti . ( ben arabadaydım :) )

Gittiğimiz yer kendin pişir kendin ye tarzı bir restoranttı . Ama oraya gidince Serkan ve Nurdan pişirin biz yiyelim şekline dönüştü :D: .

Biz gönüllü olduk ve mangalın başına geçtik , güzel güzel pişirdik afiyetle yedik içtik ayıptır söylemesi eheh .

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

O günü öyle geçirdik . Ertesi gün sabah tekrar toplandık takım maçları için . Ama sayımızda küçük azalmalar olmuştu . İlk gün gelen Togay ve sevgilisi , onun haricinde benim isimlerini hatırlayamadığım bir kaç kişi daha gelmedi takım maçlarına.

Takım maçlarındaki kurralarda bir gün önceki ferdi maç skorlarına göre belirlendi.

Çok maç kazananlarla daha az maç kazananlardan birer kişi ile takımlar oluşturuldu yine kurra ile .

Sanıyorum bu kuralarda en şanslı olan ekip en başta Tora-Mehmet , ikinciside bizdik . Yani Kaisersoze-Nurdan ...

Takım maçlarına geçildiğinde bence daha çok eglenildi . Çünki bir maçı kazanmak için 4 kişinin aynı anda ter dökmesi oldukça zevkli olsa gerek .

Ama sanıyorum tufan abi pek oyle düşünmüyodur eheh .

Neyse yine kendi yaptığım maçları bildiğim için ondan bahsedeyi,m biraz .

Maçlara başladıktan sonra önlenemez bir yükselişimiz vardı Nurdanla benim eheh .

Önümüze geleni yeniyoduk ki bunların içindeeee bir önceki günün şampiyonu TUFAN YALÇIN ve takım arkadaşını ( kimdi ? çagdaşmıydı ? ) 2-1 lik skorla geçtik . Özellikle tufan abilerle eşli maçımızda yüreğiimzi koyduk ortaya eheh .

Daha sonra bir üst turda , Ping ve takım arkadaşı ( onuda hatırlamıyorum ) ile karşılaştık ve onlarıda 2-1 lik skorla geçtik . Ve finaldeydik ama bu sefer rakip dişliydi .

Bir tarafta yılların tecrübesi Tora , ve kapalı kutu takım arkadaşı Mehmet , diger tarafta yetenekli , hızlı , akıllı ( ukalayıda ekleyelim :D: ) Kaisersoze ile bir çok maçı kazanmamızda büyük pay sahibi , top beklerken masaya düz duran Nurdan . ah nurdan ahh :) ..

Final maçları oldukça zor ve zevkliydi . Ben Tora abiyi 2-2 , 10 - 10 dan zor zoruna alarak geçtim . Ama ne yazıkki Nurdan da aynı şekilde 2-2 den vermişti maçı . Durum 1-1 di ve eşli maça geçildiğinde Tora abinin tecrübesini masaya yatırıyordu yavaş yavaş . Ve ne yazıkki o maçı kaybettik sanırım 3-1 .

Ama yinede iyi maçtı hepsini tebrik ediyorum .

Eşli maçlardada Tora-MEhmet Şampiyon olurken Kaiser-Nurdan ikiliside ikinci oldu ve günü o şekilde kapattık .

Maçlar bittikten sonra buluşmanın ilham kaynağı olan Re-impact , Violin kapışması için start verilmişti . Masalar boşaltıldı , kameralar tekrar hazırlandı .

Ve Ping ile Tora nın büyük kapışması başladı . Zevkli bir mücadeleydi ve Toranoman Violinin gücünü gösterdi ( dimi ? yanlış hatırlamıyorum ? )

Gün bitiminde salondan ayrıldık ve yine Ping Organizasyon güvencesi altında yemek yemeye gittik . Yemeğimizi yedikten sonra Tufan abinin bilet işini ayarlamaya gittik . bileti aldık ve yakınlarda bi yerde cafede oturduk . Bol sohbet muhabbet ile geçirdik vaktimizi . Tabi Ping elinden hiç düşürmediği kamerasıyla fotograf çekmeye devam ediyordu her oturduğumuz yerde .

( onları bekliyoruz burda )

Tufan abinin otobüs saati geldi ve yolcu ettik . Zaten o ana kadar herkes birer birer ayrılıyordu . En son Tora , Ping , ben , Nurdan , Arno , Tora abinin bacanağı ( kusura bakma ismini unuttum şu an yorgunluktan eheh ) kalmıştık .

Daha sonra Ping Tora ve bacanağı üçlüsü ilede vedalaşıp son kez ayrıldık .

Hepsini tekrar öpüyorum burdan çok iyi insanlar.

Bu arada saat 9 civarıydı ve Arno ben ve Nurdan biraz gezelim dedik . Benim eşyaları , yakında kaldığım pansiyona bıraktıktan sonra dolaşmaya çıktık fakat Arno kardeşimizde kaldığı yerdeki arkadaşına ayıp olmasın diye ayrılınca bi başımıza kaldık benim ortakla . Bizde bi yerlere gidip tavla oynayalım dedik ama tam arap saçı oldu . en az 5 km yürüdük hiç bi yerde bulamadık :)

Sonunda bi yerde bulduk ve oturduk . Yada yığıldık diyim . :lol:

Biraz sohbet , biraz tavla derken saat geç oldu ordanda kalktık , Nurdanı karşıyaka otobüsüne bindirdim ve bende kendi kaldığım yere gittim . ( bu arada tavlada ben yendim 5-4 eheh )

Ve süper , dolu dolu geçen 2 gün bitmişti :(: .....

Bütün masatenisi.org camiasına katıldıkları için teşekkür ediyorum ve buluşmamıza vesile olan sevgili Ertan Beye ..

Herşey çok güzeldi .

Ve en kısa zamanda tekrarlanması diliyorum Ankara da ...

Saygılarr..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Abi yazarken yorulmadın mı hiç ben okurken yoruldum..

Pong'un eşi ben idim. Tufan abinin de Çağdaş..

Toranomon'un bacanağı Zafer abi idi sanırım ( sergent )..

Ayrıca kısa tırtılı olan abinin adını ben Ahmet Ark diye hatırlıyorum..

Neyse gerçekten güzel 2 gün geçirdik..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

MERHABA sıra bende! :hehe:

eskişehir'e bu sabah döndüm, masa tenisi + muhabbet dolu muhteşem bir hafta sonuydu! masa tenisi azmimin bana böylesi bir CAMİA kazandırdığına ve böyle bir organizasyonda bulunma şansı verdiğine ben hala inanamıyorum! ama oldu bi kere eeheh

cuma günü 20:00de Ping, Tora, Sergent, Saadettin, Arsun, Özgün ve ben Sevinç Pastanesinde açılışı yaptık! ben ilk Ping ile tanıştım, birlikte Sevinç Pastanesine gittik Ping, solda duran iki kişi için ^^tamam işte Tora ve Sergent^^ dedi ben ^^ya değillerse^^ dedim o sırada zaten Ping ben Ufuk diye atıldı :hehe: tahmini doğruydu! kadroyu sevinç pastanesinde tamamladıktan sonra, Topçu Restorantta soluğu aldık.. herkes çöp şiş yedi.. (ben hariç, ben kardeş payı yaptım çöp şişlerimi nasıl olduysa hepsi Arsun'a pay edilmişti..) ehehe

cumartesi günü salon gerçekten kalabalıktı ve damarlarımızda masatenisi.org kanı dolaşıyordu! maçlar başladı.. ben; Tora, Arsun, Özgün, Arno, Çağdaş Üstte ve Dinçer'in babasıyla maç yaptım. Tora ve Dinçer'in babası ve hatırlayamadığım birisine yenildim, diğerlerini yendim.

ikili maçlar çok eylenceliydi, Kaiserle ben eş olduk. takım ruhunu en çok oluşturan eşlerden birisi de bizdik! ve Kaiser'in dediği gibi son maçlara doğru yüreğimizi koyarak oynadık ehehe benim en harika maçım Mehmetle yaptığım maçtı.. ben Mehmet kadar iyi shoot-up performansı gösteremedim ve 3-4 toptan fazla içeri top atamadım ve 2 seti de uzatmalardan verince maça da elveda dedim :P:

devamı var... tabii eheh

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Evet . Bence en iyi performans gösteren ve en uyumlu çift bizdik . ama işte kısmet diilmiş birinci olamadık neyse saglık olsun eheh . Bi dahaki sefere artık Nurdan :D:

Şu sıralarda Tora ve Ping henuz bir pc ile buluşamadıkları için , yorumlarını yazamıyolar . Bizim düşüncelerimiz böyleydi ve organizasyonların devamını kesinlikle bekliyoruz ..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

cumartesi salonda akşamı ettikten sonra, özel minübüsümüze :fildir: atlayıp güzelbahçe taraflara gittik ehhe mangal sefası yaptık. ben mangalcı başçılığı görevini anında üstlendim! sonra kaiser mesleğimi elimden almaya çalıştı ama yine de şef mangalcı başçılığını kimseye kaptırmadım heehe ben et sevmem, sevenler bari yesin di mi :P:

pazar günü akşamı da pideciye gittik.. sonra bahçeli bir pastanede oturduk, dondurmalarımızı yedik.. daha sonra vedalaştık, yaprak dökümü oldu.. en son kaiserle tavla oynamaya gitmeye karar verdik, eheh facia gibiydi elimizde valiz, cafe aradık aradık bulamadık ama ben bir cafeye yaklaştığımızı her keresinde hissetsem de izmir sokakları bizii yanılttı!

bu arada Ping tam teşekküllü gelmiş, bilimum dijital teknoloji harikası foto

makinasını ve kamerasını her fırsatta konuşturdu. çok hevesli bir insan, bugün Ping'in oğlunun sünnetinin olması lazım.. HAYIRLI OLSUN Ping..

sonuç olarak organizasyon süperdi, salondan çıktıktan sonra da birlikte olmamız, dostluğumuzu pekiştirdi. her yaştan üyenin katılımı ise ortamı renklendiren ayrı bir faktördü! ben iyiki gitmişim diyorum, bazıları da keşke gelseydim diyordur herhaldee eheeh ne dersin tsu! hehe ben kendi adıma hiç yabancılık çekmedim bu samimi atmosferi sağlayan HERKESE TŞKler!..

sevgiler :bye:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bisey soyliyim mi...

Talihsiz bir organizasyonsuzluktan arkadasimla gorusemedim haftasonu. Ve hatta İzmir' deki cok sevdigim bir arkadasim da telefonda beni israrla "İlk firsatta cik gel" diye davet edince ustune tuz biber.....

Ama pazar gunu cok gec bir vakitti artik...

Ahhhhh ah....

Ben katilamamis olsam da emegi gecenlere tesekkurler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Seçici buna inanmıyorum..

Arkadaşın geldiği için İzmir'e gelmiyorsun fakat arkadaşınla da buluşamıyorsun ve ayrıca İzmir'den arkadaşın atla gel diyor ama çok geç. Gerçekten çok feci... :(: :(:

Bu arada gelemeyenler Takdir belgelerini kaçırdılar :D:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Serkan (Kaiser) ve Nurdan gayet detayli yazmislar, cok basarili. Eklemek istediklerim ise bu hafta sonundan cok keyif aldigim ve cok tatli insanlarla tanistigim. Ping cok sicak ve matrak bir insan, ayrica da cok genc gosteriyor. Tora hakkinda izlenimlerimi yazmistim zaten. Onunla tekrardan muhabbet firsati buldugum icin cok mutluyum. Nurdan, Allahtan cok saka kaldiran bir yapiya sahip, zira en cok ona takildim. ;): O da cok tatli birisi ama fikra anlatmaya kalkarsa, en bastan "Aa, ben biliyorum onu", deyip ortamdan uzaklasin, benden size tavsiye. :)) Geno ve Arnoyu hep karistirdim, aslinda birbirlerine benzemiyorlar ama forumda o kadar ozdeslestirmisim ki biri digerinin ekurisi gibi geldi. Diger isimleri de tek tek sayamayacagim ama hepsi ile tanismis olmaktan cok keyif aldim. Bu arada Tufan abinin masa tenisi saltanatina son vermek istiyorsaniz, oyun sirasinda birini ayarlayin, esinin aradigini, kizgin oldugunu falan soylesin... hehe...

Bunlar kisilerle ilgili idi, bir de olaylarla ilgili soylenmemisleri yazayim.

1. Nurdan cop sisi direk bana koydu, esit paylastirmaya calismadi, ben de kibar birisi (orman kibari :)) oldugumdan bu tatli kizi reddedemedim. hehe...

2. Mangal partisinde son etleri ben yaptim... (Ata arpa emanet etmek gibi bir seydi, ama naapalim :)))

3. Nurdan ilk gun yendi beni ama ikinci gun rovansi aldim. Surati asildi biraz, bilseydim yenmezdim :lol:

4. Serkan, ben, Ozgun, ucumuz, ikinci gun beraber kahvalti ettik, ayni yerde kaldik cunku...

5. Tsu Serkani mangal partisinde rahat birakmadi, cepten surekli lafa tuttu, Serkan uzakta konusuyodu, ben de kesin hatundur dedim, cunku cok uzun surdu ve fazla ozel gibiydi, arayan bizim Tsubasiye imis megersem, cok merakli bu Tsu coooook... hehe...

6. Re-impact violin maclari Tora ve Ping arasinda oldu, Ping 1-2 gece rahat uyuyamadi herhalde... :))

7. Re-impacti denedim, basta cok atiyor gibi geldi, ama Ping beni tutus acisinin standard raketteki gibi olmadigi konusunda uyardi, daha egik tutmami onerdi, bundan sonra toplar sihirli gibi masaya inmeye basladi. Bu degisik aciya alisilabilecek ise, bence denemeye deger bir raket. Ama daha once Ping'in dediklerine katiliyorum, denemeden alinmamali... Ayrica 1.5 mm lastiklerle max lastikli Sardiustan daha suratli, hiz meraklilarina duyurulur.

8. Gergely bence cok kotu bir tahta, hissini sevmedim, Violin onu cesmeye goturur, su icirmeden getirir. (Bu arada biz de Ozgunle cuma gunu Cesmeye gittik, orasi guzel bir yer gerci... :P: )

Cok eglenceli gunlerdi, degerli uyeler nezdinde bu ayarlamada emegi gecen herkese, basta Ping ve Tora olmak uzere, cok tesekkurler ederim. Ilk firsatta tekrar gorusmek uzere.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

mrb

evt ARNOcum haklısın senden bahsetmedim özele girmeyeyim dedim yoksa aklımdasın onu da söyliyeyim! :) bu arada ben ilk ARNOyla oynadım, son olarak oynadığım kişi de ARNOydu.. kopamadık :P:

ARSUN'un bahsettiği fıkra muhabbeti doğru :pirpir: ama fıkrayı anlatırken elli kez araya girildi, e ben de kafamı toparlayamadım yoksa çok ii anlatırım! hehehe özelikle KURBAGA fıkrama doyum olmaz! ehehhe ARSUN'un dediği gibi ARSUN bana takıldı ben de en çok ARNOya takıldım bu böyle zincirleme devam etti.. :) ARSUN'un son zamanlarda mangal başına geldiğini atlamışım, hatta benim köftelerimi de bana Arsun pişirmişti.. fedakar Arsun! eheh bu arada ARSUN ikililerin olduğu sabah konsantre olamadım, yoksa yenilmek gibi bi hata yapmazdım eeheh

Çağdaş, ^^Tora Abi benimle ilgilenseydin ben senden neler alacaktım neler^^ demişsin ama sen de bayaca bi ilgisiz kaldın bizlere karşı! iyi hoş birisin de biraz muhabbet etmeye çalışsaydın neler alırdın neler :(:

ben de ufaktan bir EN'ler listesi oluşturdum, bu kadar oldu idare edin.. :) ama kendim için EN yazmadım, BENİM İÇİN BİR EN DE SİZ YAZIN BAKALIM :) bu arada kendisi için en yazmadığım üyeleri yeterince tanıyamadığım için en yazmadım :(

en hevesli PİNG

en inceden fıkracı TORA :)

en karizma SERGENT

en sallius SARDİUS (tahta)

en açıkgöz TUFAN YALÇIN :) seni seni

en yardımsever KAİSER (mangalda da yeltenmişti) :)

en sempatik ARSUN

en uykucu ÖZGÜN

en çok bilir SAADETTİN :)

en kaçamakçı TOGAY+KIZ ARKADAŞI

en kaçamakçı II SİMURG :) bu üç üye pazar günü yoklardı neden acaba hehe

en ince uzun DİNÇER :)

en tatlı ve utangaç ARNO :) cameraya bakamıyo eheh

en vahşi ÇAĞDAŞ ÜSTTE :)

en sevimli GENO :)

en suskun MEHMET

en konsantre FREUD :) harbi doğru (Geno'dan gelen fikir üzerine ekledim)

en soğuk kanlı SAVAŞ (bu EN ise Çağdaş Üstteden)

en önerilerinize açığım :) bir kaç en'li de olabilir 1 kişi..

HERKESE SELAMLAR.... SEVGİLER.....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 77 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..