Jump to content
Masatenisi.org Forum

İzmir'de Dev Buluşma: Re-impact Vs. Violin!

PingPongMan

Recommended Posts

• İleti 266
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ping ve Toro'nun tekrar aramıza katılmasına çok sevindim.Hoşgeldiniz.Umarım tatiliniz iyi geçmiştir.(Toro senin 2 gün yorgunluktan uyuyacağını tahmin edebiliyorum :D: ).Çok güzel 2 gün geçirdik ve ben herkezi özledim bile.Bu arada Pingin zengin arşivini en kısa zamanda yayınlamasını sabırsızlıkla bekliyorum.Ping bu arada sünnet düğünü umarım güzel geçmiştir.Tekrar hayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ping bu arada sünnet düğünü umarım güzel geçmiştir.Tekrar hayırlı olsun.

Hayrola Ping? Sunnet icin biraz gec kalmadin mi? :lol: Neyse hayirli olsun... :lol:

Saka bir yana, sizleri cok ozledim, ben de artik gurbetteyim, Tora ve Ping gibi, Dada gibi... Dada, huuuuuuuu, sen de duyuyorsun dimi?

Insallah firsat olur da tekrar gorusuruz. Cok guzel bir muhabbet ortami yakaladik, cok eglenceli gunler gecirdik. Bu bulusmayi kacirmis olanlar, bundan sonrakine muhakkak katilin, ama bundan sonraki bulusma icin oyum Istanbul'a... :))

Neyse, herkese sevgiler, kendinize iyi bakin... :bye:

Arsun

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

teşekkürler, Tufan... güzel geçti, ama yorucuydu :)

Hayrola Ping? Sunnet icin biraz gec kalmadin mi?  Neyse hayirli olsun... 

Arsun, LOL, arada bir sünnet tazelemek lazımmış, tıpkı nikah tazelemek gibi... cilde iyi geliyormuş, tavsiye ederim :salak:

bu arada, senin gurbetçilik de hayırlı olsun... böylece, dünyanın dört bir yanındaki kilit ülkelerde masatenisi.org temsilcisi olmuş oldu... orada bizi layıkıyla temsil edeceğinden, ayrıca Türk'ün gücünü ispat edeceğinden kesinlikle eminim :))

Ping the proud father of a now circumcised son Ping

P.S. fotolar ve buluşmayla ilgili haber metini için Ertan Bey'den haber bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ya ben fotoda yokum da acaba hayalmı gördüm? Ben bu turnuvaya katılmadım mı? Herşey bir halisülasyondan mı ibaretti? Şimdi baktım sertifikam da birdenbire buharlaşmış. Ama sevgili tora abimden aldığım şahane lastikler yerinde duruyor.Acaba oda mı sanal? Herşey bir yanılsama mı? Dinçer seninle yaptığımız muhteşem maçlarda mı yalandı? Biri cevap yazmazsa şizofreni teşhisi koyacağım kendi kendime nede olsa freud um :B: Fotoğrafta olamamak yaraladı beni. Ama ben tanıyorum hepinizi ve bundan da ziyadesiyle memnunum.

Yakında Karşıyakada bir sanat merkezi açıyorum,eh bide küçük tiyatro salonuna idare eder bir masada alırım karşıyakaya yolu düşen herkesi beklerim. Açılışı ayrıca haber vereceğim. Biraz karışık bir mail oldu ama bende bu aralar inşaatla uğraşmaktan harç beyinli oldum. Herkese sevgiler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba. Tatilini tamamlayıp forum sayfalarına dönenler arasına katılmış bulunmaktayım.

Kaiser ile Nurdan buluşmayı ayrıntılı ve güzel bir şekilde anlatmış, gelmeyenler bile gelmiş kadar olmuşlardır herhalde okuyunca.

en kaçamakçı TOGAY+KIZ ARKADAŞI
Gördüğüm kadarıyla bi şekilde En'ler arasına girmişiz kız arkadaşımla ben, teşekkür ederim Nurdan. :huh:

Buluşma gerçekten güzeldi, iyi bir organizasyon oldu ve en önemlisi tanışmış, görüşmüş olduk. Akşam yemeğine ve bir sonraki gün maçlarına katılamadım. Ancak mazeretim var. İzmir'de yanlarında kaldığım ve uzun zamandır görmediğim arkadaşım ve eşi ile de birlikte olmam gerekiyordu doğal olarak. Sebep budur yani.

Bende her zamanki kutlama şeklimle vatana millete hayırlı olsun temennisinde bulunayım Ping.

Ya ben fotoda yokum da acaba hayalmı gördüm
Resme baktığımda benim de dikkatimi çekmişti. Neredeydin o an gerçekten Freud. Olay mahallini hemen terk mi etmiştin yoksa.

Yakında Karşıyakada bir sanat merkezi açıyorum,eh bide küçük tiyatro salonuna idare eder bir masada alırım karşıyakaya yolu düşen herkesi beklerim. Açılışı ayrıca haber vereceğim. Biraz karışık bir mail oldu ama bende bu aralar inşaatla uğraşmaktan harç beyinli oldum.

Kolay gelsin sana.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ee fotodakiler kim kardeşim birisi anlatsın sağ baştan şeklinde :)
aaaa, sen orda değil miydin Tsu :P:

o zaman sayalım:

ayaktakiler (soldan sağa): Freud (iyi bakın, ruhu orda ;):, Arsun, Özgün, Saadettin, Mehmet, Togay'ın kız arkadaşı :), Togay, Simurg, NurdaN, Arno, Çağdaş, Dinçer, Kaisersoze, Erkin (üye oldu mu bilmiyorum), Muzaffer (yeni üye olmuş, hoşgeldin).

arada yarı eğilmiş: Geno

oturanlar/çömelenler (soldan sağa): Mustafa, Hüseyin, Mehmet (Dinçer'in babası), Ahmet Ark, Tufan Yalçın, Savaş (üye oldu mu), Toranomon, Sergent ve bendeniz.

Resme baktığımda benim de dikkatimi çekmişti. Neredeydin o an gerçekten Freud. Olay mahallini hemen terk mi etmiştin yoksa.

Togay, siz asıl nerdeydiniz ertesi gün? kaçaklar sizi :)))

Ping the elephant memory Pong

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Social Distortion

Arkadaşlar,buluşmanız çok güzel geçmişe benziyo.Keşke bende orda olabilseydim :uzgun: katılamadığım halde bende fotoğraflarınızı merakla bekliyorum.Umarım bir dahaki buluşmada bende olurum :D:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

MERHABA ARKADAŞLAR,BEN ERKİN,ÜYE OLDUM AMA İŞLERİMİN YOĞUNLUĞU NEDENİYLE HERHANGİ BİR MESAJ GÖNDEREMEDİM.ŞU DAKİKADA ZAMAN BULDUĞUM İÇİN SİTEYE GÖZATMA FIRSATI BULDUM,GÖRÜNÜŞÜ GÖRE İZMİR'İ HERKES ÇOK BEĞENMİŞORADA OLMAK GERÇEKTEN GÜZELDİ,EN KISA ZAMANDA YİNE GÖRÜŞMEK ÜZERE.........

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar,

buluşma fotolarını ancak ayıklayabildim, eee, benim de işim var çalışmam lazım arada değil mi ama?

fotolardan bir kısmını, makul seviyede herkesin bakabileceği bir çözünürlüğe getirerek Tsubasa'ya gönderdim. kendisi sağolsun, nette, üyesi olduğu bir siteye koyacak ve linki buraya yazacak...

Ancak, fotolar nete konmadan önce sizlere bir soralım:

fotoğrafının nete konmasını istemeyen var mı?

varsa, lütfen bunu buraya bildirsin ki, biz de ilgili fotoyu koymayalım.

teşekkürler...

Ping the taking care of personal preferences Pong

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Öncelikle herkese tekrar MERHABA Arkadaşlar,

Yazımı geç gönderiyorum çünkü tatildi, iş yoğunluğuydu derken kısa birşeyler yazacağıma düzgün ve rahat bir zamanda bu yazıyı yazmayı daha uygun gördüm.

Sanırım bugün bunun için müsait...

Öncelikle yapmış olduğumuz turnuvada birebir emeği geçen ve oraya kadar gelip dostluklarını paylaşan herkese teşekkür etmek isterim. Şöyle bir düşününce ne kadar hoş birşey paylaştığımızı sanırım zamanla daha iyi anlayacağız. Çünkü şimdiden sizleri özlemeye başladım. Belki askerlik yapmayanlar anlamayacak ama fotoğrafımıza bakınca aynı askerlik hatırası gibi görünen bir resme sahibiz. Bu sebeple ben ne zaman baksam hep aklıma askerlikteki gibi ya ne hoş zaman geçirdik, keşke tekrar bir araya gelsek diyeceğim. (Tabi Allah izin verirse devamını getirip böyle birkaç resme daha aynı cümleyi sarfetmek isterim.)

Birçok farklı kültürden ve farklı yaştan dostlar sadece Masa Tenisi aşkı için bir araya gelip belirli bir sevgi yumağını paylaştılar. Hatta bazen masada top yerine bu duyguların atıldığını bile gördüm. Aradaki ilişkilerin tıpkı web sitemizdeki gibi belirli bir sevgi ve saygıyı da beraberinde getirdiğini görmek Ertan Beyin sayesinde kurulmuş olan bu sitenin nereye kadar uzanabileceğinin ve daha nereye kadar gitmek isteyeceğimizinde bir göstergesi oldu. (Bu okyanusun en parlak ışıklı fenerini diken Ertan Beye hepimiz adına tekrar teşekkür etmek isterim.)

Neler yaptık Neler yaşadık

İlk buluşmamız PingPongManın Cuma akşamı, bugün buradaysan saat 19.00da Alsancakta Sevinç Pastanesinde olacağız gelir misin? demesiyle gerçekleşti. Oraya gittiğimde açıkçası hangi masaya oturacağım konusunda hiçe tereddüt etmedim. Çünkü en kalabalık masa bizimdi ve İzmir'in karşı kıyılarından bile belli oluyordu.

1/5

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İlk akşam Arsun, Özgün, Nurdan, Kaisersoze, Sergent, Toranomon ve PingPongMan ile bir araya geldik. (Unuttuğum başka isimler varsa kusuruma bakmayın. Ancak o kadarını hatırlayabildim Yaşlı başlı adamız işte) Tanışma ve güzel bir sohbetin ardından hep beraber gecemize güzel bir yemeği de ekleyerek kaldığımız yerlere dağıldık. Ama belirtmeden geçemeyeceğin bir nokta daha ilk sohbetin sıcaklığından yarın yapılacak olan turnuvanında ne kadar güzel olacağı zaten belli olmuştu.

(Bu arada bir dipnot: Aslında bu turnuvada emeği geçen arkadaşlara da yardımcı olmayı çok istemiştim ama İzmiri hiç bilmediğim için elimden birşey gelmiyordu. Fakat sohbet ederken anladım ki, sağolsunlar herşeyi son noktasına kadar çok iyi düşünmüşlerdi ve olası bir aksiliğe karşı bile önlem almışlardı. Hepsine tekrar teşekkür ederim.)

Cumartesi sabahı erken kalkıp doğruca büyük bir heyecanla salona geçtim. Salon çok iyi seçilmişti. Yeni bir binada, yeni masalarda ve temiz bir tesiste maçlarımızı oynadık. İlk tanışma ve antrenmandan sonra açılış konuşması işi Tufan Yalçına kaldı. Gerçekten güzel bir konuşmanın ardından, yurtdışında bir turnuvaya katılan ve bu yüzden aramızda olamayan Ertan Beyin göndermiş olduğu yazıyıda bizimle paylaştı. Ardından da bize bir sürpriz yaparak hepimiz için hazırlamış olduğu katılım belgelerini tek tek kendimizi tanıtırken isim isim dağıttı. Yani şu anda elimizde böyle bir turnuvaya katıldığımıza dair yazılı bir belge de olmuş oldu. (bu belgeyide o günün anısına her zaman saklayacağım.)

2/5

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Daha sonra maçlara geçtik. Açıkçası maçlar hakkında birşey yazasım gelmiyor. Çünkü o kadar güzel muhabbetler geçti ki maç içinde, sayılardan çok aradaki diyaloglar daha zevkliydi benim için. Zaten maç ciddiyetinde de hiç olmadım. (Ayıptır söylemesi daha 15 gün once şampiyon olmuş bir takımın oyuncusu olarak tekrar bir konsantre maç ortamına girmek istemedim ve eğlenebildiğim kadar eğleneyim dedim.) Aslında kimseninde maç ciddiyetinde olduğunu düşünmedim. Mesela şampiyon olan Tufan Yalçını seyretmek çok zevkliydi benim için. Direkt seyirciye oynuyordu. Bergamadan gelen Arno, Geno ve Çağdaş Üste zıpkın gibi çocuklar. Ellerinden tutulursa daha da iyi olacaklar. Ve hırs küpü bir Nurdan gördüm ki, inşallah Eskişehirdeki okulda da takıma girersin. (En azından orada olmaz ise mutlaka başka bir yerde gerçek bir takıma girersin. Sadece devam et) Arsun mükemmel bir arkadaş oldu benim için. Zaten kaldığım yere dönerken onun aracıyla döndüğümden arkadaştan önce yoldaş olmuştuk. (Allahtan yoldaşlığımı devam ettirip Amerikaya gitmedim.) Salonda bulunduğumuz süre boyunca benim için kötü giden iki şey vardı. Birincisi havanın aşırı sıcak olması, ikincisi de bu havada durmadan birileriyle maç yapıyor olmamdı. Yaşlı başlı bir adam olduğum için daha doğrusu o kadar sıcakta ardarda o kadar maç yaptığım için bunaldım. Hatta yapacağım daha birçok espriye bile engel oldu bu durum. Müsabaka aralarında sağolsunlar Togay ve kız arkadaşı bize Armut takviyesi yaparak ayakta tuttular. Gerçi ben birkaç maç kaybedince ruhum yerlerdeydi ama bedenim ayakta durabildiği için kimseye çaktırmadım. Günün en ilginç maçı Toranomon ile PingPongMan arasında oldu. Yani onca yazışmadan sonra turnuvada birbirleriyle eşleşmeleri bize keyifli bir maç izlettirdi. Re-Impact mi Violin mi çekişmesi aslında dostlukların zaferiyle sonuçlandı. Gecenin asıl galibi müthiş şovuyla ve Gergely tahtasıyla finalde Savaşı yenen Tufan Yalçın oldu. Kısacası açılışı çok güzel bir şekilde yapan Tufan Yalçın, kapanışı da muhteşem yapmış oldu.

Maçlar bitince hemen hemen tamamımız topluca yemeğe gittik. Güzel bir deniz kenarında kendin pişir kendin ye tarzında bir yerde kendi sevgilerimizi kendimiz pişirip muhabbete ve dostluğa doyduk. Güzel bir günün devamını, güzel bir yemek, güzel bir içki ve Nurdanın elleriyle hazırladığı mangal sotelerle bitirmek yarın ki programımızda neler olacağı konusunda da sanırım hepimizi heyecanlandırmıştı.

3/5

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Pazar günü

Pazar gününün iki kötü yanı oldu. Birincisi gene sıcaktı, ikincisi de katılımın birgün önceye göre çeşitli arkadaşların mazeretleri yüzünden gelememesi sebebiyle daha az olmasıydı. (Mazeret dilekçelirini bana gönderdiler) Bugüne çiftli maç müsabakaları hazırlamıştık ve İzmirde İzmiri bilmeyen hem yoldaş hemde arkadaş olan iki İstanbullu kurada da bu sefer ortak olmuşlardı. Yani ben ve Arsun. İlk kez yanyana oynamamıza rağmen çokta güzel maçlar yaptık. Hatta şampiyon olan Kaisersoze-Nurdan ikilisi bile bizden zarzor maçı 2-1 almışlardı. Yani gitgide ortak olmaya da alışmıştık ama araya büyük okyanus girdi! (Amerika da işler nasıl Arsun? Turnuvalara giderken bizim sitenin tanıtımını yapmayı unutma! Şimdiden sana başarılar dilerim. Geldiğinde inşallah görüşürüz.) Açıkçası ben günümü maçlardan ziyade sohbet etmeye çalışarak geçirdiğimden o gün kimlerle oynadım neler yaptım hatırlamıyorum. Tek hatırladığım güzel sohbetler oldu. Mesela Mehmet Abi ve oğlu Dinçer çok hoş insanlardı. Özgün, Nurdan, Kaisersoze, Freud, Mustafa, Toranomon, PingpongMan ve Tufan Beyde yapabildiğimce sohbet etmeye çalıştım. Çünkü son günümüzdü ve bir daha nereden baksan hemen hemen hepsiyle bir sene görüşemeyecektik. Herkesten imzalı bir resim almaya çalışırken zaten saatte ayrılık vaktine beş kalaya gelmişti. Günümüzü daha ne kadar uzatabiliriz diye düşünürken son bir yemek yemek için maç sonunda bizden ayrılması gereken bir grup dosta daha hoşçakal diyerek kalanlarımızla güzel bir yerde "karışık dostluklu, ayrılık acılı pide"lerden yaptırdık. Kısa süren ama uzun soluklu bir dostluğun başlangıcı olarak düşündüğüm bu buluşma sanırım hoşçakal nefeslerimizi verirken, yine görüşürüz nefeslerinin içimize derin derin çekildiği bir ayrılık oldu.

4/5

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bundan sonra nerede ve hangi tarihte buluşuruz bilmiyorum ama eğer İstanbulda olur ise sizin için belirli organizasyonları yapabileceğim için daha çok mutlu olacağımı biliyorum. En azından çorba yapacaksak ya tuzunu atmayı yada karıştırmayı kimseye bırakmayacak birisi olduğumu anlamışsınızdır.

Bakalım Herşeyi zaman gösterecek zaten.

Bu kadar yazdığım şeyden sonra İzmirde üzüldüğüm tek birşeyin olduğunu da belirtmek istiyorum. Sanırım herkeste aynı kanıdadır.

O kadar insan bir araya gelmemize rağmen hepimiz zaman kısıtlığı sebebiyle az sohbet etmek zorunda kaldık. Yani en azından sohbetlerin tadı damağımızda kaldı. Bence bir dahaki buluşmamızda sadece maç için değil; kültür turu olur, muhabbet turu olur böyle günleride hesaplayarak program yapalım. (Hani İstanbulda olmaz ise diye böyle yazdım. Bilenler bilmeyenlere öğretsin babında)

Aslında yazmak istediğim daha çok şey var ama sanırım bu kadar kısa! yazdığım için bana zaten sinirlenmişsinizdir. O yüzden fazla uzatmayayım ve noktayı koyayım.

Hepinizle tanıştığım için kendimi çok şanslı sayıyorum. Bizimle birlike orada olma şansı varken orada olamayan herkes içinde kaçırdıkları şeyler adına üzgünüm. (Bir dahaki sefere) Gerçekten sıcak bir ortamda paylaştığımız herşey, havanın sıcaklığından bile daha sıcak oldu ve bu sıcaklıktan sıkılan kimseyi de görmedim. Bu yüzden herşey adına hepinize şahsım olarak teşekkür ediyorum.

Hepinize sevgiler ve saygılar,

5/5

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Saadettin,

valla süper olmuş, eline diline sağlık... son derece güzel ve doğru dramatize etmişsin... yazdıkların, beni o günlere götürdü ve tekrar yaşattı gerçekten... o günlerde katkıda bulunamadım diyorsun ama bu şekilde de süper bir katkıda bulunmuş oldun, teşekkürler...

ben de senin yazdıklarının benzerini, haber şeklinde bir sayfada özetlemiştim ve Ertan Bey'e gönderecektim, resimlerle beraber. Tsu ile ikiniz, sağolun, benden önce davrandınız...

Ping the slow acting Pong

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Saadettin süper bir anlatımla tekrar o günleri bana yaşattın.Gerçekten çok güzel 2 gün geçirdik.Bende tekrar buluşacağımız günü sabırsızlıkla bekliyorum.

Hatta aslında çok erken olacağını düşündüğüm için bahsetmeyecektim.Ancak dayanamadım.Arkadaşlarla ortak bir karara varırda 2. buluşmamızı Ankarada yaparsak şimdiden spor salonunu ayarladım.Kalacak yer problemide olmayacak.Çünkü spor salonunun hemen yanındaki bir otellede oldukça uygun şartlarda anlaşma yapabileceğim.Biliyorum daha çok erken ama aklınızda bulunsun diye yazıyorum.Daha ileride yeni bir konu başlığı altında belirtirim.

Bu arada fotolar süper.Tabii kim çekti bunları,kötü olmasına imkan varmı sanki.Ping ve Tsu'ya çok teşekkür ediyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Saadettin İzmir turnuvasının hikayesini gerçekten çok güzel anlatmışsın.

Resimler de çok güzel çıkmış ama hepinizi gıyaben iyi tanımama rağmen çoğunuzla yüz yüze hiç görüşmediğim için kim kimdir anlamakta zorlanıyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Saadettin İzmir turnuvasının hikayesini gerçekten çok güzel anlatmışsın.

Resimler de çok güzel çıkmış ama hepinizi gıyaben iyi tanımama rağmen çoğunuzla yüz yüze hiç görüşmediğim için kim kimdir anlamakta zorlanıyorum.

Ertan Bey,

toplu resimdekilere bakarak "kim kimdir" çıkartabilirsiniz umarım, onun için tekrar koyuyorum... Gönderdiğim fotolar arasında bunun büyüğü de vardı, ama Tsu nedense koymamış sitesine, ya da ben göremedim...

ayaktakiler (soldan sağa): Arsun, Özgün, Saadettin, Mehmet, Togay'ın kız arkadaşı :), Togay, Simurg, NurdaN, Arno, Çağdaş, Dinçer, Kaisersoze, Erkin, Muzaffer

arada yarı eğilmiş: Geno

oturanlar/çömelenler (soldan sağa): Mustafa, Hüseyin, Mehmet (Dinçer'in babası), Ahmet Ark, Tufan Yalçın, Savaş, Toranomon, Sergent ve bendeniz.

Selamlar

Ping

P.S. bu arada sizin gezi de fena olmamış gözüküyor, fotolardan öyle anlaşılıyor...

post-18-1094828218_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sağol Ping. Yalnız bizim gezinin resimlerini nerede gördün ?

Onunla ilgili bir yazı yazmaya başladım ama elim değip de bitiremedim. Geçen seneki resimleri görmüş olmayasın ?

Ertan Bey, birşey değil...

sizin gezinin resimlerini, veteranlar turnuvasıyla ilgili başlıkta verdiğiniz linkten gördüm, son gezinin resimleri...

Ping

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

OOoo Sadettin Abi gerçekten çok güzel ifade etmişsin, yüreğine sağlık! :gulumse: bir geldin pir geldin! :) bu arada sağol oynayacak bir yerler buldum, yıldızımla barıştım!! ;): salmam daha masa tenisinin yakasını :lol:

VEee fotoğraflar süper ve çok sayıda! yazılanlar ve fotolar fazlasıyla güzel.. emeği geçen herkese çok teşekürler, ama en çok teşekkür benden PingPongMan'a gitsin.. ben de bir dahaki masatenisi.org turnuvasının yolunu şimdiden gözlüyorum :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 75 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..