Jump to content
Masatenisi.org Forum

Euro-asia Cup 2009

Guest Umut AL

Recommended Posts

kreanga - gao ning : 1-3 ( 11-8 / 8-11 / 10-12 / 6-11 )

maze - li ching : 3-1 ( 11-9 / 11-9 / 9-11 / 11-9 )

samsanov - hao : 1-3 ( 5-11 / 11-4 / 9-11 / 10-12 )

boll - joo : 3-2 ( 11-6 / 11-4 / 4-11 / 10-12 / 11-4 )

schlager - chuang : 0-3 ( 9-11 / 6-11 / 10-12 )

1. gün sonunda asya - avrupa : 3-2

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• İleti 163
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Tek kelimeyle muhteşemdi..Masa tenisine tıka basa doyduk diyebilirim..Joo Se Hyuk ve Timo Boll'ün maçı inanılmazdı,seyirciler ayakta alkışladı 2 sporcuyuda..Salonun havaya girdiği tek maçtı diyebilirim..Kreanga ve Gao Ning'in maçı da oldukça keyifliydi fakat Kreanga rakibini küçümsemenin ve backhand'ine fazla güvenmenin bedelini ödedi..Onun dışında diğer maçlar vasatı aşamadı ama yinede güzeldi..En kötü performansı Schlager sergiledi..Sanki bedeni orada,ruhu başka yerdeydi..Oyuna hiç konsantre olamadı,çok basit hata yaptı..Maçın son sayılarında toparlandı ama iş işten geçmişti..Diyeceklerim bunlar..Ben kendi adıma çok ama çok keyif aldım..Salon tıka basa doluydu,yarın da öyle olmasını umuyorum..Maçların kaydına gelince Saadettin abi hepsini kaydetti,isteyenler ona ulaşıp görüntüleri alabilir..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Timo , Samsonov , Maze , Schlager , Kreanga , Joo se ve camdan da olsa Hao ile fotoğraf çektirmeyi başarabildim :D Bu yüzden şu an çok mutlu hissediyorum. Antremanda Schlager Samsonov'un raketini iyice bir inceledi sonra yeni Fh lastiğini gösterip "Bu ne olum :D:" tarzı bir tepkide bulundu sonra kokladı :D: Çıkışta tüm ilgi Timo'ya geldi Saadettin Abi Timo'ya tüm koleksiyonunu imzalattı :D: Saadettin Abi ile temasa geçip Timo - Joo maçını alın derim enfes bir maçtı. Kreanga iyi başladı ama ilk setten sonra basit hatalar yapmaya başladı. Son sette şans tamamen Gao ' ya güldü. Schlager eleğini asmış bir görüntü verdi. Maze rakibini balıklarıyla deli etti. Hao insan değil hiç değinmeyeceğim ona :D: Son maçta da Gencay ilk setten sonra raketi salladı savurdu. Tutan tuttu tutmayan kaçtı :D: Sonuç olarak enfes bir gündü. Salondaki herkese dikkat ettim , herkesin yüzünde gülümseme vardı ve herkes bu ziyafetten payını aldı. Umarım her sene en azından bir defa Dünya yıldızlarını görebiliriz.

Not: Salon gerek izleyiciye sunulan imkanlar ve kapasitesi gerek havalandırma sistemi açısından kötüydü. Arkada ayakta maç izlemeye çalışan insanların olması beni çok rahatsız etti. Oturaklar çok rahatsızdı ve oturakların yerleşimi tamamen yanlış ve saçmaydı.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Evet meşhur olmuşum öyle duydum:) Nasıl çıktım acaba kötü mü duruyordum :D

schlager macı sonrası en son sporcuların alkışlandığı zaman tamamen gururlu bi antrenörün yenilmiş ama yine de dünya klasmanı oyuncusunu alkışlar gibi bi görüntün vardı ki daha da abartamıcam artık:DDD

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bayağı bir maç çektim ancak kmeram fotoğraf makinesinden bozma olduğu için eurospottan HD kalitesinde olmadı DVD kalitesinde çeken varsa tercihim...

Bu arada oyuncuların alçakgönüllü olması sebebiyle hepsinden imza aldım ve tahta ve afişlerimi imzalatabildim. Hepsi inanılmaz yardımseverdi ve federasyonda sağolsun bu ihtiyaçlara göz yumdu. En başta Federasyon Başkanımız Oktay Çimen'inde oyuncuları rahatsız etmeden tanışmamıza izin vermesi sebebiyle en son kendimi Asyalı oyuncuların minibüsünde buldum.. gerisini siz düşünün.. tek kelimeyle maçlar harikaydı bu arada.. Hepside okumuş çocuklar tabii...

Daha iyi görüntü bulamazsak isteyenlere bendeki görüntüleri ulaştırırım..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Çin'liler seyircileri görünce çok şaşırdılar.

Bir bina dolusu insan sadece, demişlerdir.

Gerçekten de bizim binada 100 daire var, seyirci sayısından fazla insan vardır burada.

Ama zaten salonun kapasitesi bu kadardı...

Daha komik bir durum:

Salonda dağıtılan EURO-ASIA CUP broşürünün EVENT'S PROGRAMME sayfasını okuyan oldu mu?

Yanlış anlamadıysam orada: Ev sahibi ülke en az 3000 seyirci kapasiteli bir salonda olayı düzenlemeli, gibi bir yazı var...

Okumadıysanız üzülmeyin, Türk organizatörler de okumamış herhalde!

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sen asıl o katalogdaki Wang Hao'nunda bir resmine bak... Chuan Chih Huan'ın resmini koymuşlar...

Birde bizim federasyona laf ediyoruz...

Saadettin abi,

o katalogda arka sayfalarda MASA TENİSİMİZİN KISA TARİHÇESİ başlıklı yazıda:

Gürhan YALDIZ -> Gürhan YILDIZ olarak yazılmış, bu yazının İngilizce tercümesinde ise Gurhan STAR olmuş.

Anlayacağınız, Gürhan YALDIZ olmuş Gurhan STAR

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İnanılmaz bir gündü. Sigara içmenin ilk faydasını gördüm ömrü hayatımda :( VIP giriişinde sigara içerken baktım takımlar bana doğru geliyor. Tek tek hepsiyle tokalaşarak aldım içeriye ama henüz çok erken olduğundan fotoğraf çekecek kimseyi bulamadım. Maçlardaki o büyüyü yaşadıktan sonra Saadettin ile halimizi görmeliydiniz. Bir imza masası açtık kendisiyle :) Geleni gideni toplayıp ne varsa imzalattık. Ancak asya takımı bizi atlatıp başka bir yerden çıktı sanırım ama pes etmedik ve bu sefer minibüslerinin içine kadar girildi ve fotoğraflar çekildi.

Samsonov inanılmaz alçak gönüllü. Eşi kendisi yerine imza atmak istedi gülüştük. Tam yanıma geldiğinde kalemi biri elimden alıverdi. Samsonova hocam kalemin varmı dedim ? Yok dedi e bende de yok dedim. Gitti birinin elinden kalemi aldı imzaladı benim posteri, çok şirindi gerçekten.

Yanlız oturaklar acayip rahatsız tüm gece belimin ağrısından uyuyamadım. Ama yılmadım bugün de saat 15.00 da orada olacağım.

Çok çok ama çok keyifli bir gündü gerçekten ...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Çok şanslısınız. Salonda seyredenleri çok kıskandım.

Antalya' da bayi toplantımız vardı o yüzden ancak akşam TVden bir kısmını izleyebildim. Avrupa'nın ve Asya'nın en iyilerini canlı seyretme fırsatı bir daha ne zaman ele geçer, kim bilir?

Umarım federasyonumuz başka turnuvalara da ev sahipliği yapar. Bir İstanbul Open neden olmasın? Bizim neyimiz eksik?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Çok şanslısınız. Salonda seyredenleri çok kıskandım.

Antalya' da bayi toplantımız vardı o yüzden ancak akşam TVden bir kısmını izleyebildim. Avrupa'nın ve Asya'nın en iyilerini canlı seyretme fırsatı bir daha ne zaman ele geçer, kim bilir?

Umarım federasyonumuz başka turnuvalara da ev sahipliği yapar. Bir İstanbul Open neden olmasın? Bizim neyimiz eksik?

Bizim neyimiz eksik demişsiniz ama bu konuda neyimiz var desek daha doğru olmazmı?

25 yaşındayım ama spor salonuna antreman yapmam için ne gerekli diye sorduğumda sizmi diye şaşırıyorlar sebep ise yaşımmış...

Bu ve benzeri 1-2 forum üyeleri dışında masatenisine ciddi bir spor olarak bakan kaç kişi var sizce?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

abi gerçekten saymaya kalksak baya eksik varda böyle böyle insanların bilinçlenmesi ve türkiyede dünyada futboldan başka spor olduğunu ve gerçekten bu sporların izlemeye değer zevkli olduklarını bi anlasalar işte o zaman istanbul değil ankara açık bilem oluur

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar bombayı patlatıyorum... Salondakiler gördü ama maçı izleyemeyenlere beşeri diyalog yeteneğimi kullanıp basın kartıyla tüm oyuncuların arasına daldığımı ve boll boll fotograf çektiğimi söyleyebilirim... inanılmaz görüntülerim var ama yayınlamak için internette yayınlamaktan anlayan bir yardımcı lazım.. Çektiğim maçlarıda aynı site üstünden verebilirim...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 84 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..