Jump to content
Masatenisi.org Forum

Salondayım , Bekliyorum

Recommended Posts

Solüsyonlu dünyaya biraz zamansız bir giriş oldu galiba :). Tam yasaklar gelirken..

Yabancıların "priming" tabi ettiği bir prosedür var, sıfır lastikleri canlandırmak için kullanıyorlar. Öyle birşey yapıp kullanırsan çok daha iyi sonuç alırsın. 5-6 kat solüsyonu sürüp lastiği gergin biçimde cama yapıştırıyorsun. Üzerine bolca ağırlık koyup bekletiyorsun. 24 saat kadar sonra aynı işlemi tekrar yapıp 2-3 saat sonra camdan söküp o halde tahtaya yapıştırıyorsun. Sonradan solüsyon kullanmasanda lastik sıfır haline göre kalıcı biçimde daha canlı oluyor. Yok uğraşmam dersen solüsyonla 3-5 idman sonra lastikler kendine geliyor. Ağırlığı neyapacaksın bilmiyorum. Mehmet Bey aslında haklı; bu durum psikolojik" ama o konuda ben de biraz takıntılıyım, o yüzden tahtaların ağırlığını seçip sipariş ediyorum. Hazerspor, Adil Spor veya yabancı tedarikçilerin çoğu tartıp bilgi veriyorlar.

Donic 'in su bazlı yapıştırıcısı ve tuner'i var. Yapıştırıcı çok iyi sonuç veriyor, kullanıyorum diğer raketlerde. Tuner de işe yarar herhalde. Yarın da onu alacağım. Ağırlık konusuna gelince; elim çok terliyor, bunu Mehmet bey de az çok bilir, benim raketi eline alınca hemen fark etmişti. Ne kadar ağır olursa elimden kayma sorunu da o kadar artıyor. Raketi sürekli düzeltmekten problem yaşıyorum bazen (hızlı toplarda). Neyse bir şekilde alışacağız iyi veya kötü...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• İleti 260
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Hayırlı olsun kardeş, geçen haftaki hezimetten sonra ben bütün çan çin çon lastikleri tahtalarla ilgili planlarımı çöpe atıp tekrar bir sriver edinecegim, ikinci el dökük bir sriver bile pekçok çançini sollar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sağol Ahmet, Salı akşamı Haldun Alagaş'tayız. Saat:19:00

Haldun Alagaş'a her gidişimde salon kapalı oluyor. Telefon açıp sormam gerekiyor. Siz nasıl hem sık sık gidiyor hem de açık buluyorsunuz? hayret ediyorum. Cumartesi günü de masa tenisi için gittim. Salon yine kapalıydı.. Orayı mescit yapacaklarından bahsediyorlardı. Salon kapatılacak mı?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Haldun Alagaş'a her gidişimde salon kapalı oluyor. Telefon açıp sormam gerekiyor. Siz nasıl hem sık sık gidiyor hem de açık buluyorsunuz? hayret ediyorum. Cumartesi günü de masa tenisi için gittim. Salon yine kapalıydı.. Orayı mescit yapacaklarından bahsediyorlardı. Salon kapatılacak mı?

Merhaba,

2 haftadır haftasonları toplantı sebebiyle masa tenisi salonu kısmen kapalı. Eğer oyun tarzınız masadan ayrılmadan şeklinde ise masa bulabilirsiniz. Dün gittiğimizde yine toplantı vardı ve ortam bize ufak geldiğinden oynamadık.

Hafta içi akşamları genelde toplantı olmuyor.

Ufak bir mescit vardı zaten. Salon kapatılır mı ileride bilemem, burası Türkiye. Parti , salon vs. her an kapatılabilir.

Salı akşamı bekleriz, siz siz olun yine de telefon açmadan gelmeyin. Ben yakında oturduğumdan sorun olmuyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba,

2 haftadır haftasonları toplantı sebebiyle masa tenisi salonu kısmen kapalı. Eğer oyun tarzınız masadan ayrılmadan şeklinde ise masa bulabilirsiniz. Dün gittiğimizde yine toplantı vardı ve ortam bize ufak geldiğinden oynamadık.

Hafta içi akşamları genelde toplantı olmuyor.

Ufak bir mescit vardı zaten. Salon kapatılır mı ileride bilemem, burası Türkiye. Parti , salon vs. her an kapatılabilir.

Salı akşamı bekleriz, siz siz olun yine de telefon açmadan gelmeyin. Ben yakında oturduğumdan sorun olmuyor.

Masadan ayrılarak oynuyorum, aksi bir durum olsa kadıköy bilardo, pinpon salonu kaynıyor zaten ama daracık.. neyse teşekkür ederim. Salı günü gelirdim ama sizin karşınızda izlemekten başka yapacak bişeyim yok :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hayırlı olsun kardeş, geçen haftaki hezimetten sonra ben bütün çan çin çon lastikleri tahtalarla ilgili planlarımı çöpe atıp tekrar bir sriver edinecegim, ikinci el dökük bir sriver bile pekçok çançini sollar.

Sen yeni rakete geçmeden önce sendekini bir parafin işleminden geçir bakalım veya bana bırak ben hallederim. Güzel bir tuning sonrası bambaşka raket olabilir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

slm ben masa tenisi oynamak istiyorum ama yer bulamıorum kulüp de olabilir yardımcı olursanız sevinirim

http://www.fbvtt.org/

http://www.ivtta.net/

buraları araştır, iletişime geç... (eğer istanbul'da isen)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aysun hanımla tanıştık, kendisinin takım tecrübesi var.

Biraz ara vermiş, ilerleyen zamanlarda çok daha güzel maçlar yapacağımıza eminim.

Evet Hakan Bey bende eminim çok güzel maçlar çıkaracağımıza. Dün akşam antrenmanda iyidim ama maçta hakkaten kötüydüm. Daha sık maç yapmam gerekiyor sanırım. Birde lastiklerimi söküp takmayı öğrenmem:) Yapıştırıcı konusunda öneriniz var mı? Ve bana söküp takmam konusunda yardımcı olabilir misiniz? Ayrıca sizlerle tanıştığıma çok memnun oldum belirtmek istedim.

Görüşmek üzere hoşçakalın

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Evet Hakan Bey bende eminim çok güzel maçlar çıkaracağımıza. Dün akşam antrenmanda iyidim ama maçta hakkaten kötüydüm. Daha sık maç yapmam gerekiyor sanırım. Birde lastiklerimi söküp takmayı öğrenmem:) Yapıştırıcı konusunda öneriniz var mı? Ve bana söküp takmam konusunda yardımcı olabilir misiniz? Ayrıca sizlerle tanıştığıma çok memnun oldum belirtmek istedim.

Görüşmek üzere hoşçakalın

Dediğiniz gibi antremanda çok iyiydiniz. Maçta ise defans yapar gibi, topu karşıya yollayayım bakalım ne olacak, tarzında oynadınız. Eminim kısa sürede bu değişecek. Henüz tanışmadığınız benim ayarımda 3-4 arkadaş daha var. Yani bizimle bol bol maç yaparak oyun stiliniz sürekli gelişecektir.

Bende hem yapıştırıcı hem de tuner(hızlandırı ve spin arttırıcı solüsyon) var. Bana raketinizi bırakırsınız ben evde hallederim. ( solüsyonu sürdükten sonra 24 saat bekleyip yapıştırabiliyoruz ).

Biz de memnun olduk. En kısa sürede görüşmek üzere... Haftasonu da turnuva var Haydarpaşa lisesinde, düşünürseniz haber verin...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Dediğiniz gibi antremanda çok iyiydiniz. Maçta ise defans yapar gibi, topu karşıya yollayayım bakalım ne olacak, tarzında oynadınız. Eminim kısa sürede bu değişecek. Henüz tanışmadığınız benim ayarımda 3-4 arkadaş daha var. Yani bizimle bol bol maç yaparak oyun stilinizin sürekli gelişecektir.

Bende hem yapıştırıcı hem de tuner(hızlandırı ve spin arttırıcı solüsyon) var. Bana raketinizi bırakırsınız ben evde hallederim. ( solüsyonu sürdükten sonra 24 saat bekleyip yapıştırabiliyoruz ).

Biz de memnun olduk. En kısa sürede görüşmek üzere... Haftasonu da turnuva var Haydarpaşa lisesinde, düşünürseniz haber verin...

Teşekkür ederim bir dahaki görüşmemizde raketimi size bırakabilirim. Turnuva konusunda kararsızım katılacak olursam size haber veririm.

Görüşmek üzere

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Teşekkür ederim bir dahaki görüşmemizde raketimi size bırakabilirim. Turnuva konusunda kararsızım katılacak olursam size haber veririm.

Görüşmek üzere

Tamam, aslında haklısınız, hemen turnuvada oynamak pek fazla katkı sağlamaz. Size un uygun olanı size bahsettiğim www.fbvtt.org'un 2 günlük turnuvası (19 NİSAN 2008 'da başlıyor. 2 Pazar günü veya 2 C.tesi günü , girdiğiniz gruba göre)

Görüşmek üzere

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest mahmuttürker

merhaba ben mahmut

yeni üye oldum foruma ve haldun alagaşa yakın sayılırım.

geçen cuma orada oynadık yeni tanışdığım bir arkadaşla (hüseyin bey). tesadüf oldu çakmak yüzme havuzunda masalar var orada fırsat buldukca oynadım

ve umarım vakit bulup size yarın akşam katılmayı düşünüyorum. saat kaç gibi haldun alagaşda oluyorsunuz.

selamlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hakan abi oyuncu portföyü gitgide genişliyo :) devamını bekliyoruz, umarım ben gelene kadar gitmezler...

Selam Ömer,

Timuçin ve Aysun ile iyice güçlendik Haldun Alagaş takımı olarak.

Aynen ben de öyle düşünüyorum ; umarım gitmezler. Çok güzel antreman ve maçlar oluyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ah keşke bende orda olsam, neyse sayılı gün çabuk geçermiş, haziranın son haftası yada temmuzun başı ordayım inş. :) üni. de herkes benim kadar ilgili değil masa tenisi ile, genelde vakitleri olmuyo(geri kalan herşeye vakit bulurlar tabi) neyseki haftaya cumartesi turnuva var fakülteler arası o yüzden antreman yapmak isteyen çok, piyasa kızıştı, peş peşe antremanlar falan :D

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Tanju Cansever
Merhaba, dün bekledik seni. Timuçin ile güzel maçlar yaptık.

Perşembe de oradayız.

Görüşmek üzere

Merhaba Hakan,

"Salondayım, bekliyorum" başlığı ile açtığınız konu ve mesajlar dizisi forumda bana göre mesaj kirliliği oluşturmakta. Haklı veya haksız olabilirim, bilmiyorum fakat bu tür mesajların özel mesaj şeklinde gönderilmesi gerektiğini düşünüyorum. Sadece 3-5 kişinin birbirine sürekli buluşma tarih ve saati vermesi için forum geneline mesaj yazmak doğru mudur? Eğer doğruysa şimdiden özür diliyorum..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba Hakan,

"Salondayım, bekliyorum" başlığı ile açtığınız konu ve mesajlar dizisi forumda bana göre mesaj kirliliği oluşturmakta. Haklı veya haksız olabilirim, bilmiyorum fakat bu tür mesajların özel mesaj şeklinde gönderilmesi gerektiğini düşünüyorum. Sadece 3-5 kişinin birbirine sürekli buluşma tarih ve saati vermesi için forum geneline mesaj yazmak doğru mudur? Eğer doğruysa şimdiden özür diliyorum..

Merhaba Tanju Bey,

başlık sadece 3-5 kişiye yönelik olarak açılmadı. Bir üst başlığa (Partner Arayanlar) tamamen uygun bir formatta başladık. Sonra da ilerleyen zamanda Haldun Alagaş Spor salonu, Ümraniye ve çevresi başlığına dönüştü. Ve biz halen yeni partnerlerle tanışıp oynama imkanınını bu başlık ile bulmaya devam ediyoruz.

Sizin dediğiniz tarzda olsa hak vereceğim size, fakat son 2 haftada mesela çok iyi 2 yeni arkadaş ile tanışıp antremanlarımıza devam ediyoruz. Yoksa bu 2 arkadaşı nasıl bulabilecektim ? (veya onlar beni nasıl bulacaktı? ) Tanımadığım kişilere özel mesaj yollamam uygun olmazdı herhalde.

Her zaman herkesi antremanlarımıza bekliyoruz. Tarih ve saatleri bildirmeye buradan devam edeceğim (forum yöneticileri aksini bildirmediği sürece). Site üzerinden malzeme ticareti yapmıyoruz burada, tek amacımız yeni arkadaşlarla tanışmak. Saygılarımla...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tanju bey kusura bakmayın bu konuda bende hakan bey e katılıyorum. forum da 2. el malzeme satan lar dışında neredeyse foruma giren yok tabiki onlarda malzemelerini değerlendirsinler.

Ancak bence oynamak isteyenleri bir araya getirmek malzeme satmaktan daha iyidir herhalde. Bana uzak olduğu için hakan ın davetine katılamıyorum. sizin dediğiniz gibi mesajlaşsalar o bölgeye yakın yeni yer arayanlar bu daveti duyamıyacaklar. Hala o bölgelerde oynayacak yer varmı diye foruma yazanlar oluyor. Ve her yeniler geldiğinde bu devam edecek. Bence kıskanmayın sizde bir grup kurun burada duyurun bizlerde size katılmaya çalışalım. yanılmıyorsam bir kez buluştunuz balıkesir de.

ben balikesir-tekirdağ ve başka bölgelerden gelen haberlere seviniyorum bunların çoğalmasından mutluluk duyuyorum. Hiçbirini tanımasam da takip ediyorum.

bence bu tarz buluşmaları teşvik edelim köstek olmayalım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba Hakan,

Merhaba Tanju Bey;

Bu konuda Hakan Bey’e katıldığımı belirtmek isterim. Eğer başlık sizin deyiminizle ‘buluşma’ tarih ve saati belirlemek için açılsaydı o zaman özel msjlarla haberleşme sağlanabilirdi. Ama burada buluşma değil antrenman tarih ve saati belirleniyor. Ve ben buradaki güncel tarih ve saat belirten msjları okuyarak oradaki arkadaşlarla tanışma imkanı buldum. Ayrıca Hakan Bey’e emek verip her defasında tarih ve saat yazdığı için teşekkürler. Bu msjlar sizi bu kadar rahatsız ettiyse keşke hepsini okuyup istatistik tutmasaydınız diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

madem bu durumdan rahatsızlık duyuldu neden daha önce dile getirilmedi yada uyarı yapılmadı..sonuçta bu forumu yöneten birileri var ve forum kurallarına aykırı gördükleri davranışları anında engelleyebilir,lüzumsuz gördükleri mesajları silebilir,aykırı davranan üyeleride forumdan uzaklaştırabilir..sonuçta burda Hakan abi yanlış bişey yapmıyor tam tersine masa tenisine olan sevgisini hergün burda belirtiyor ve oynayacağı çevrede partner arayanlara ve oynamak isteyenlere bi imkan sunuyor..keşke bu forumdaki herkes onun yaptığı gibi masa tenisi oynayacağı zaman buraya yazıp diğer üyeleri haberdar etsede forum birbiriyle kaynaşsa,değişik oyuncularla oynama ve değişik oyun tarzlarını tanıma imkanı bulsa herkes..forum neden bu kadar durgun diye soruluyor..işte böyle vesilelerle üyeler tanışır kaynaşırsa foruma girmek için bi sebepleride olur..naçizane fikrim bu..ne kimseye bir tepki nede birisi için savunma olarak algılanmasın bu yazım..düşüncelerimi açıklamak istedim..

Saygılar ;):

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Eğer başlık sizin deyiminizle ‘buluşma’ tarih ve saati belirlemek için açılsaydı o zaman özel msjlarla haberleşme sağlanabilirdi. Ama burada buluşma değil antrenman tarih ve saati belirleniyor.

Aysun kardeşim, buluşma derken masatenisi antrenmanı veya maç için buluşmayı kastettim zaten. Siz yanlış anlamışsınız. Ama özel mesaj niteliğinde olan karşılıklı yazışmalarınızı genel mesaj şeklinde yazmak sizin bileceğiniz bir iş. Hatta maç sonuçlarını da yazın da bilelim, bilgi sahibi olalım, forumdan faydalanalım. Hem sizin mesaj sayınız da artmış olur.

Ben yanlış anlamadım siz yanlış ifade ettiniz. Olur bundan sonra maç sonuçlarınıda yazarız madem böyle bir istek geldi. Sizi bilgi sahibi yapmaktan mutluluk duyarız tanju bey.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 16 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..