Jump to content
Masatenisi.org Forum

Salondayım , Bekliyorum

Recommended Posts

ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. ist güngörende oturmaktayım. hafta sonu inş. gelmeye çalşıcağım. eğer gelemessem bile okmeydanına kesinkez gelicem yani.

bu arada kendi stilimden biraz bahsedim.

yaklaşık 11 yıldır bu sporla ilgileniyorum. bol spinli oynamayı tercih edenlerdenim. ama kendimi geliştereceğim herhangi bi rakip bulamadım. bu arada adım ibrahim aksoy .tanıştığıma memnum oldum arkadasım.

o zaman size en yakın yer Cevizlibağ'daki UPS spor salunu. Zeytinburnu Seyitnizam durağı, duraktan zaten görünüyor UPS salonu...

Salonu arayıp ayrıntılı bilgi alabilirsiniz

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• İleti 260
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

yeri biliyorum. saolasın ama

ne zaman geçeceksiniz o tarafa. bilgi verirsen sevinirim.

Ben sadece Ümraniye'de Haldun Alagaş Spor salonunda antreman yapıyorum. Diğer yerlere ise turnuva olduğunda gidiyorum.

Haldun Alagaş'a ne zaman gittiğimi,zaten görmişsünüzdür, burada ilan ediyorum.

Bu konuyu takip ederseniz 1-2 gün öncesinden haberdar olursunuz.

22.Ocak Salı akşamı saat 19:00 da Haldun Alagaş'ta olacağım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...
  • 2 weeks later...
Merhaba

Salona iyi oynayan bayanlarda geliyor mu bilgi verebilirseniz sevinirim. Teşekkürler

Merhaba,

salona iyi bilen bayanlar gelmiyor.

Bize göre iyi değiller, size göre nasıllardır bilemem.

Eğer siz iyiyim diyorsanız bizimle de oynayabilirsiniz.

Her iyi oyuncu ile oynamak isteriz.

Saygılar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba,

salona iyi bilen bayanlar gelmiyor.

Bize göre iyi değiller, size göre nasıllardır bilemem.

Eğer siz iyiyim diyorsanız bizimle de oynayabilirsiniz.

Her iyi oyuncu ile oynamak isteriz.

Saygılar

iyiliğin göreceli olduğu daha iyi anlatılamazdı heralde teşekkürler

Genelde salı ve perşembe oradasınız galiba, peki saat kaça kadar devam ediyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

iyiliğin göreceli olduğu daha iyi anlatılamazdı heralde teşekkürler

Genelde salı ve perşembe oradasınız galiba, peki saat kaça kadar devam ediyorsunuz.

Tekrar merhaba,

Salı ve Perşembe akşamları saat 19:00 -21:00 arası oradayız ( ve Pazar günleri saat 14:00 civarı )

Mehmet Yılık bey gelmediği sürece salonda en iyi oyuncu ben sayılırım. Benim seviyeme yakın ve alt seviyeye doğru arkadaşlar da var.

Bu yüzden mutlaka dişinize göre rakip bulabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tekrar merhaba,

Salı ve Perşembe akşamları saat 19:00 -21:00 arası oradayız ( ve Pazar günleri saat 14:00 civarı )

Mehmet Yılık bey gelmediği sürece salonda en iyi oyuncu ben sayılırım. Benim seviyeme yakın ve alt seviyeye doğru arkadaşlar da var.

Bu yüzden mutlaka dişinize göre rakip bulabilirsiniz.

Hakan bey merhaba,

Madem bu kadar teveccüh gösteriyorsunuz, arada bir geleyim de salonun en iyi oyuncusu ben olayım. Böylelikle ünvanınızı bazen kaybetmiş olun, sonrada geri alırsınız. :alkis:

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hakan bey merhaba,

Madem bu kadar teveccüh gösteriyorsunuz, arada bir geleyim de salonun en iyi oyuncusu ben olayım. Böylelikle ünvanınızı bazen kaybetmiş olun, sonrada geri alırsınız. :alkis:

Selamlar,

Merhaba Mehmet bey,

sizin gibi ustalar ile oynamayı her zaman isteriz. Bekleriz.

Bu arada sizin tavsiyeniz üzerine kombinayonumu değiştirdim:

Timo Bol Spirit tahta

Fh: Sriver FX

Bh: Tackifire C

Bir kere deneme şansım oldu. Eskiye göre yavaş tabiiki fakat çok daha kontrollü gibi.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba Mehmet bey,

sizin gibi ustalar ile oynamayı her zaman isteriz. Bekleriz.

Bu arada sizin tavsiyeniz üzerine kombinayonumu değiştirdim:

Timo Bol Spirit tahta

Fh: Sriver FX

Bh: Tackifire C

Bir kere deneme şansım oldu. Eskiye göre yavaş tabiiki fakat çok daha kontrollü gibi.

Tavsiyeme uymana sevindim. Kesinlikle doğrusunu yaptın. Oyununun daha iyiye gittiğini yakın zamanda göreceksin. Eskiye göre yavaş olmaması lazım(tackifire C hariç). Lastikler kaç mm? Tackifire C lastiğini neden tercih ettin? Bh çok mu kesik yapıyorsun? Birde lastikleri yapıştırırken nasıl yapıştırdın? Yapıştırmadan dolayı da az atıyor olabilir.

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tavsiyeme uymana sevindim. Kesinlikle doğrusunu yaptın. Oyununun daha iyiye gittiğini yakın zamanda göreceksin. Eskiye göre yavaş olmaması lazım(tackifire C hariç). Lastikler kaç mm? Tackifire C lastiğini neden tercih ettin? Bh çok mu kesik yapıyorsun? Birde lastikleri yapıştırırken nasıl yapıştırdın? Yapıştırmadan dolayı da az atıyor olabilir.

Selamlar,

FH: Sriver FX (max)

BH: Tackfire C (1.9)

BH ile daha çok kesik oynuyorum (defans).

Raketi fast-spin den ısmarladım. Yani ben yapıştırmadım.

Bu arada eski kombinasyonum imzamda hala yazıyor. Onun tahtası 80 gram idi , bu Timo Boll spirit ise 85 gram. Yani tahtadan kaynaklanan 5 gram fazlalık var, fakat raket komple bakıldığında çok ağırlaştı (gram olarak). Eski lastiklerim max olmasına rağmen. Bu neden kaynaklanıyor tam anlamadım. Butterfly'ın süngerlerimi çok daha ağır?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

FH: Sriver FX (max)

BH: Tackfire C (1.9)

BH ile daha çok kesik oynuyorum (defans).

Raketi fast-spin den ısmarladım. Yani ben yapıştırmadım.

Bu arada eski kombinasyonum imzamda hala yazıyor. Onun tahtası 80 gram idi , bu Timo Boll spirit ise 85 gram. Yani tahtadan kaynaklanan 5 gram fazlalık var, fakat raket komple bakıldığında çok ağırlaştı (gram olarak). Eski lastiklerim max olmasına rağmen. Bu neden kaynaklanıyor tam anlamadım. Butterfly'ın süngerlerimi çok daha ağır?

Donic ile butterfly lastiklerin ağırlıklarını bilmiyorum. Tahminime göre, butterfly biraz daha ağır olabilir fakat anormal bir ağırlık farkı olmaması lazım diye düşünüyorum. Lastikler yeni yapıştırıldığı(solüsyondan dolayı) ve tahtada da 5 gr'lık bir fark olduğu için sana öyle gelmiş olabilir. Bir kaç gün sonra solüsyonda etkisini azaltacağı için biraz daha hafifleme olacaktır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hakan Bey,

Raketin komple ağırlaşması doğal. Siz tahtanızı kendiniz mi tarttınız yoksa üretici değerini mi söylüyorsunuz? Zira Boll Spirit tahtalar genelde 90 gram civarında geziyor. Benimki 92 gramdı. 85 gram bulması da zor. Sizinki öyleyse ne ala. Donic lastikler genel olarak ağır. Desto F2 de kullandım, şu an da JO Silver kullanıyorum. İkisi de oldukça hafif lastikler. Sriver FX Max onlara göre ağır, Tackifire C de ağır sayılabilir. O yüzden 15-20 gram kadar fark olmuş olabilir. Şu anki tahtam 90 gram olduğu halde mevcut lastiklerimle elimdeki en hafif kombinasyon diyebilirim.

Solüsyon kullanmayacaksanız Sriver FX JO silver'dan sonra size ölü gelebilir. Tackifire C de oldukça sert. Bir anda tarz değiştirmişsiniz. Hayırlısı :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hakan Bey,

Raketin komple ağırlaşması doğal. Siz tahtanızı kendiniz mi tarttınız yoksa üretici değerini mi söylüyorsunuz? Zira Boll Spirit tahtalar genelde 90 gram civarında geziyor. Benimki 92 gramdı. 85 gram bulması da zor. Sizinki öyleyse ne ala. Donic lastikler genel olarak ağır. Desto F2 de kullandım, şu an da JO Silver kullanıyorum. İkisi de oldukça hafif lastikler. Sriver FX Max onlara göre ağır, Tackifire C de ağır sayılabilir. O yüzden 15-20 gram kadar fark olmuş olabilir. Şu anki tahtam 90 gram olduğu halde mevcut lastiklerimle elimdeki en hafif kombinasyon diyebilirim.

Solüsyon kullanmayacaksanız Sriver FX JO silver'dan sonra size ölü gelebilir. Tackifire C de oldukça sert. Bir anda tarz değiştirmişsiniz. Hayırlısı :)

Merhaba Emre,

fast-spin 85 gram demiş fakat doğru değilmiş (raket hazır yapıştırılmış geldi) , Butterfly'ın resmi sitesi 89 gram demiş. Jo Silver'dan memnundum fakat 1-1.5 ay içinde üst yüzeyi çok yıprandı. 2 ayda bir lastik almak istemediğimden farklı bir marka denemek istedim. Baktım olmadı yaz sonrası tekrar Jo Silver alabilirim. Tarzım fazla değişmez zannedersem, yine ters köşelere spinli vuruşlara devam edeceğim. Hız olarak etkisi azalsa da daha kontrollü ve isabetli şutlar olur diye düşünüyorum.

Birkaç kez daha oynayayım anlaşılır.

Bu arada Göztepe fbvtt'nin hafta sonları turnuvaları oluyor mu ? Haberin var mı? Diğer salonlarda oluyor , fakat fbvtt nin sadece yılda 3 kez düzenlenen raiting turnuvasını biliyorum...

Görüşmek üzere

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba Emre,

fast-spin 85 gram demiş fakat doğru değilmiş (raket hazır yapıştırılmış geldi) , Butterfly'ın resmi sitesi 89 gram demiş. Jo Silver'dan memnundum fakat 1-1.5 ay içinde üst yüzeyi çok yıprandı. 2 ayda bir lastik almak istemediğimden farklı bir marka denemek istedim. Baktım olmadı yaz sonrası tekrar Jo Silver alabilirim. Tarzım fazla değişmez zannedersem, yine ters köşelere spinli vuruşlara devam edeceğim. Hız olarak etkisi azalsa da daha kontrollü ve isabetli şutlar olur diye düşünüyorum.

Birkaç kez daha oynayayım anlaşılır.

Bu arada Göztepe fbvtt'nin hafta sonları turnuvaları oluyor mu ? Haberin var mı? Diğer salonlarda oluyor , fakat fbvtt nin sadece yılda 3 kez düzenlenen raiting turnuvasını biliyorum...

Görüşmek üzere

Yok olmuyor. Bir tek ratingler var. Bir de geçen hafta Yalova'da bir turnuva yapıldı. Ama o da düzenli bir organizasyon değil, yılda bir olur. Bu arada "Donic lastikler genelde ağır" yazmışım ama hafif yazacaktım. Yani hem eski tahtan hem de eski lastikler daha hafifti.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Pazar günü 16.Mart , saat 14:00 civarı salondayız. (Haldun Alagaş / Ümraniye).

fast-spin.com'dan aldığım yeni raketimin (bkz. üst mesajlar) hızı , topu fırlatması ve spini aşırı derecede az. Sanki topu tahta ile oynuyorum, arada lastik ve sünger yok gibi. Daha önceleri solüsyon gerektirmeyen lastikler kullanmıştım ve tahminime göre fast-spin bunu yapıştırırken mümkün olan en ince (veya az) miktarda yapıştırıcı kullanmış. Bu yüzden lastik ölü gibi diye düşünüyorum. Fakat diğer yandan da eski raketime göre bu kadar ağırlık farkı (tartmadım ama sanki eski rakete göre %30-40 daha fazla) nereden geliyor diye merak ediyorum (madem solüsyon yok).

İlk fırsatta bu tahta ve lastikle tecrübesi olan veya Mehmet Yılık bey gibi usta oyunculara gösterip danışmam lazım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

fast-spin.com'dan aldığım yeni raketimin (bkz. üst mesajlar) hızı , topu fırlatması ve spini aşırı derecede az. Sanki topu tahta ile oynuyorum, arada lastik ve sünger yok gibi. Daha önceleri solüsyon gerektirmeyen lastikler kullanmıştım ve tahminime göre fast-spin bunu yapıştırırken mümkün olan en ince (veya az) miktarda yapıştırıcı kullanmış. Bu yüzden lastik ölü gibi diye düşünüyorum. Fakat diğer yandan da eski raketime göre bu kadar ağırlık farkı (tartmadım ama sanki eski rakete göre %30-40 daha fazla) nereden geliyor diye merak ediyorum (madem solüsyon yok).

İlk fırsatta bu tahta ve lastikle tecrübesi olan veya Mehmet Yılık bey gibi usta oyunculara gösterip danışmam lazım.

Hakan Bey merhaba,

Yeni raketinin hızının ve spininin aşırı derecede az olması bana enterasan geldi. Ben yıllarca o tahta ile üzerinde sriver fx(tackifire C için bir şey diyemeyeceğim.) lastiklerle oynadım. Aynı zamanda senin eski raketinide denedim. Aradaki farkı çok iyi biliyorum. Yapıştırmayla alakalı bir problem olduğunu varsayıyorum. Yeni bir lastik tahtaya yapıştırılmadan önce eğer tek tabaka solüsyon sürülüp yapıştırılıyorsa ondan istediğiniz performansı alamanız imkansızdır. Lastiklerin ne şekilde yapıştırıldığını bilmediğimden bu olasılık üzerinde duruyorum. Yeni lastiği yapıştırmadan önce üzerine 3 tabaka solüsyon sürmek gerekir, çünkü lastik yeni olduğu için ilk tabakayı anında emiyor ve bir şey bırakmıyor. En kısa zamanda raketini deneyip, ona göre bir çözüm buluruz diye düşünüyorum.

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

arkadaşiım ben senınle oynamayı çok isterimde nasıl olacak adrese nasıl ulaşacam bende çok iyi olmasada vasatın üzerinde çıkacamdan eminim adres bırakıp cevap yazarsanız inşallah gelirim sevinirim buna

Adres: Ümraniye, Haldun Alagaş Spor Salonu (http://www.ibbsporetkin.com/umraniye/)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hakan Bey merhaba,

Yeni raketinin hızının ve spininin aşırı derecede az olması bana enterasan geldi. Ben yıllarca o tahta ile üzerinde sriver fx(tackifire C için bir şey diyemeyeceğim.) lastiklerle oynadım. Aynı zamanda senin eski raketinide denedim. Aradaki farkı çok iyi biliyorum. Yapıştırmayla alakalı bir problem olduğunu varsayıyorum. Yeni bir lastik tahtaya yapıştırılmadan önce eğer tek tabaka solüsyon sürülüp yapıştırılıyorsa ondan istediğiniz performansı alamanız imkansızdır. Lastiklerin ne şekilde yapıştırıldığını bilmediğimden bu olasılık üzerinde duruyorum. Yeni lastiği yapıştırmadan önce üzerine 3 tabaka solüsyon sürmek gerekir, çünkü lastik yeni olduğu için ilk tabakayı anında emiyor ve bir şey bırakmıyor. En kısa zamanda raketini deneyip, ona göre bir çözüm buluruz diye düşünüyorum.

Selamlar,

Merhaba Mehmet Bey,

dediğiniz doğru. Biraz önce fast-spin.com'dan aldığım cevap aynen şöyledir (hemen hemen sizin cevap ile aynı):

"Tahtaniz sifir ve lastikleriniz de sifirdir, bu tahtanin ve lastigin solusyona doymasi ve raketin ozelligini bulmasi tahminen 5 yapistirma surer.

Yani bizler sifir urunleri size yollamadan once 2 kez solusyonlayip en az 20 dk bekletip bu sekilde yapistiriyoruz fakat ilk yapistirma ile elinizdeki urun gibi sesi tok tok diye gelir, cok atmaz cunku lastik olabildigince gerfin degildir, butun bu sorunlarin hepsini 4-5 solusyon yaparak asarsiniz, 3-4 antreman sonra sok-tak yaparsaniz ve bunu 4-5 kere tekrarlarsaniz ancak raket oturur."

Hız ve spin olayının cevabını bu şekilde almış oluyorum. Bu solüsyon konularında acemi olduğumdan bir an panikledim işte. Ama yine de bu 3-5 solüsyondan sonra ağırlık olarak daha da artacağı beni endişelendiriyor. Yoksa solüsyon sürünce bu süngeri gerginleştiriyor sonra da buharlaşıp uçuyor mu? Yani ağırlığa katkıda bulunmuyor mu?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba Mehmet Bey,

dediğiniz doğru. Biraz önce fast-spin.com'dan aldığım cevap aynen şöyledir (hemen hemen sizin cevap ile aynı):

"Tahtaniz sifir ve lastikleriniz de sifirdir, bu tahtanin ve lastigin solusyona doymasi ve raketin ozelligini bulmasi tahminen 5 yapistirma surer.

Yani bizler sifir urunleri size yollamadan once 2 kez solusyonlayip en az 20 dk bekletip bu sekilde yapistiriyoruz fakat ilk yapistirma ile elinizdeki urun gibi sesi tok tok diye gelir, cok atmaz cunku lastik olabildigince gerfin degildir, butun bu sorunlarin hepsini 4-5 solusyon yaparak asarsiniz, 3-4 antreman sonra sok-tak yaparsaniz ve bunu 4-5 kere tekrarlarsaniz ancak raket oturur."

Hız ve spin olayının cevabını bu şekilde almış oluyorum. Bu solüsyon konularında acemi olduğumdan bir an panikledim işte. Ama yine de bu 3-5 solüsyondan sonra ağırlık olarak daha da artacağı beni endişelendiriyor. Yoksa solüsyon sürünce bu süngeri gerginleştiriyor sonra da buharlaşıp uçuyor mu? Yani ağırlığa katkıda bulunmuyor mu?

Solüsyon tabakasının lastiği ağırlaştırdığı doğrudur. Eğer kullandığınız orjinal ve ince bir solüsyonsa 3-5 yapıştırmada hissedilecek bir ağırlaşma yapmaz. 10 civarında yapıştırma yaptığınızda biraz ağırlaşma olur. Fakat bu kadar yapıştırmadan sonra lastiği temizlersiniz olur biter. Benim size tavsiyem, bunlar psikolojik şeyler olup, ağırlık veya hafiflik olayını bu kadar kafaya takmayın, oyununuza bakın. Sadece oyununuzu ilerletmeye çalışın. Olduğunu göreceksiniz.

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Solüsyonlu dünyaya biraz zamansız bir giriş oldu galiba :). Tam yasaklar gelirken..

Yabancıların "priming" tabi ettiği bir prosedür var, sıfır lastikleri canlandırmak için kullanıyorlar. Öyle birşey yapıp kullanırsan çok daha iyi sonuç alırsın. 5-6 kat solüsyonu sürüp lastiği gergin biçimde cama yapıştırıyorsun. Üzerine bolca ağırlık koyup bekletiyorsun. 24 saat kadar sonra aynı işlemi tekrar yapıp 2-3 saat sonra camdan söküp o halde tahtaya yapıştırıyorsun. Sonradan solüsyon kullanmasanda lastik sıfır haline göre kalıcı biçimde daha canlı oluyor. Yok uğraşmam dersen solüsyonla 3-5 idman sonra lastikler kendine geliyor. Ağırlığı neyapacaksın bilmiyorum. Mehmet Bey aslında haklı; bu durum psikolojik" ama o konuda ben de biraz takıntılıyım, o yüzden tahtaların ağırlığını seçip sipariş ediyorum. Hazerspor, Adil Spor veya yabancı tedarikçilerin çoğu tartıp bilgi veriyorlar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 13 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..