Jump to content
Masatenisi.org Forum

6. Forum Buluşması

Recommended Posts

• İleti 303
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

zekeriya hocam rövanş için gelmeni isterim.bakalım trabzona benzeyecek mi?

gökhan hocam çok kolay olmadığımı yine göreceksin.henüz kabuğumdan çıkamadım.ama sabırlıyım.inşallah yakın bi zamanda görüşürüz.belki bi çayını içerim sahillerde biyerde :))

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar görünen o ki, İstanbul'dan Malatya'daki turnuvaya katılacak kişi sayısı sadece 7... (yazıyla da yedi...) :kizgin:

Bu sebeple Malatya'ya kaldırmayı düşündüğüm minibüs seferini şu an itibariyle ikinci bir yapılanmaya göre iptal etmiş bulunuyorum. Eğer ekstra bir gaza getirme yöntemiyle katılım sayısı artmaz ise herkes başının çaresine bakacak gibi görünüyor... :uzgun:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hay Allah ya. Süper olacaktı oysa. Herşey çok güzel olacaktı. Maalesef İstanbul'un nüfusu bu işe az geldi. Akıl alacak gibi değil. Neyse. Bizi düşündün, işlerinin arasında minibüs kovaladın, teşekkür ederim Saadettin abi. Hep beraber başımızın çaresine bakacağız artık. Naapalım, 15 saatlik yol boyunca yanımda oturan teyze tarafından sorguya çekilmek ve kendisine meram anlatmaya çalışmakmış kaderim.

-Nereye gidiyon oğlum? Malatya'ya mı?

-Evet teyze. Siz de Trabzon'a gidiyosunuz herhalde.

-Yok oğlum yok, ben de Malatya'ya gidiyom. Bizim akrabalar hep Malatya'da. Trabzon'a iki sefer gittim. İkisinde de yol çok sürdüydü. Bi daha gitmem. Birinde görümcemin düğününe diye gittiydim... Düğüne mi gidiyon sen de? Naapcan Malatya'da? Niye gidiyon?

-Forum buluşması var da teyze o yüzden.

-Buluşmamı var? Kimlen buluşcan? Forum ney? Nerde buluşcanız?

-Timo Boll'la, Samsonov'la buluşcaz teyze. Selamları var.

-Aleykümselam. Al kayısı ye bak. Malatya kaysısı bunlar.

-Saol teyze. Bol bol yiyeceğiz kısmetse.

-Ne iş yapıyon sen? Evli misin?

-Meslek masa tenisi teyze. Özel bi forumda ukalalık yapıyorum. Prenses Diana'yla evlendim, boşandım.

-Maaşallah maaşallah...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hay Allah ya. Süper olacaktı oysa. Herşey çok güzel olacaktı. Maalesef İstanbul'un nüfusu bu işe az geldi. Akıl alacak gibi değil. Neyse. Bizi düşündün, işlerinin arasında minibüs kovaladın, teşekkür ederim Saadettin abi. Hep beraber başımızın çaresine bakacağız artık. Naapalım, 15 saatlik yol boyunca yanımda oturan teyze tarafından sorguya çekilmek ve kendisine meram anlatmaya çalışmakmış kaderim.

-Nereye gidiyon oğlum? Malatya'ya mı?

-Evet teyze. Siz de Trabzon'a gidiyosunuz herhalde.

-Yok oğlum yok, ben de Malatya'ya gidiyom. Bizim akrabalar hep Malatya'da. Trabzon'a iki sefer gittim. İkisinde de yol çok sürdüydü. Bi daha gitmem. Birinde görümcemin düğününe diye gittiydim... Düğüne mi gidiyon sen de? Naapcan Malatya'da? Niye gidiyon?

-Forum buluşması var da teyze o yüzden.

-Buluşmamı var? Kimlen buluşcan? Forum ney? Nerde buluşcanız?

-Timo Boll'la, Samsonov'la buluşcaz teyze. Selamları var.

-Aleykümselam. Al kayısı ye bak. Malatya kaysısı bunlar.

-Saol teyze. Bol bol yiyeceğiz kısmetse.

-Ne iş yapıyon sen? Evli misin?

-Meslek masa tenisi teyze. Özel bi forumda ukalalık yapıyorum. Prenses Diana'yla evlendim, boşandım.

-Maaşallah maaşallah...

sevgili ongun yine döktürmüşsün söyleyecek birşey bulamıyorum harikasın süpersin ne yalan söyleyeyim en çok merak ettiğim ve tanışmak istediğim arkadaşlardan biri de sensin Malatya da görüşürüz...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest malatyalıcihan

selam arkadaşlar 6.forum buluşmasına katılan bütün arkadaşlardan maç yapmak istiyorum kendimi geliştirmek istiyorum eğer birisi gelip maç yapmak istersen kırmayın onu lütfen :) çünkü o masa tenisini çok seven fakat profesyonel olmayan birisi tamam mı abilerim :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kesin geliyorum diyen üyelerin sayısına bakarsak hepimiz hepimizle oynayabiliyoruz ne yazık ki. Orhan Bey elini taşın altına soktu, birimiz hepimiz için dedi, uğraştı, çok güzel bir organizasyon yaptı, ama biz toplanıp da hepimiz birimiz için diyemedik henüz. Buluşkan üyelerimizin sayısında önemli azalış var.

İbrahim Bey teşekkürler bu arada.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yol ve diğer harcamalara para verecek durumda olmayabilir, anlarım.

İşini gücünü ayarlayamamış, şirketinden izin alamamış olabilir, anlarım. (ama izni vermeyen müdürü anlamam :)

Sınavı, stajı, kursu olabilir, anlarım.

Kendisinin ya da yakınının sağlık problemi olabilir, gidecek durumu olmaz, anlarım.

Çoluğunu çocuğunu bırakamaz, bakması gerekir, anlarım.

Askerdir, anlarım. (izin vermeyen komutanı da anlarım :)

"Amcamın kızının düğünü var" diyeni anlamayabilirim. Ben olsam kendi düğünüme dahi gitmem :lol: Ama kişinin aile bağları çok kuvvetli ise ve o gün orada bulunmadığı için vicdan azabı çekecekse anlarım. Ama bunu bahane olarak bize sunuyorsa anlamam.

"1-2 maç yapmak için o kadar yolu mu gidecem" diyeni anlamam. Sporda yenmek te vardır, yenilmekte. Amaç dostça mücadele edip elinden geleni yapmaktır. Zaten bu organizasyonun temel amacı turnuva düzenlemek değil, forum üyelerini bir araya toplamak, eski dostları bu bahaneyle buluşturmak, özlem gidermek, yeni dostluklar edinmek, muhabbet etmek, yani sanal ortamı bir bakıma canlandırmaktır.

"Seviyem çok düşük, yenilir cümle aleme rezil olurum" diyeni anlamam. Spor yapmaktan utanılmaz, çekinilmez. Kişi yaptığı sporu seviyor ve başarılı olmak istiyorsa, amacı sürekli kendini geliştirmek ve tecrübe kazanmak olmalıdır. Bu yüzden de olabildiğince turnuvalara katılmalıdır. Hele ki bu tip büyük bir turnuva ise hiç kaçırmamalıdır. Aldığım duyumlara göre diğer şehirlerimizde pek az turnuva oluyormuş. Ben olsam bu şansı kaçırmazdım.

"2 günlük turnuva için o kadar parayı, param olsa dahi harcamam" diyeni anlamam. Yeri geldiğinde gözünü kırpmadan bir tahtaya 200 lira bayan adamdan bu lafı duymak komik gelir. Ha başka nedenleri vardır, söylemeye çekiniyordur, onu anlayabilirim.

"Bu sıcakta Malatya'da ne işim var" diyeni anlar gibi olurum, ama anlamayabilirim. Bu güzel organizasyon için her türlü havaya katlanılır diye düşünüyorum. Zaten alacağınız yenilgiden sonra üstüne içeceğiniz soğuk su sizi bir nebze serinletecektir :lol:

"Listedeki bazı isimler hoşuma gitmedi" diyeni anlamam. Sporda küslük olmaz. Atatürk'ün de dediği gibi "Spor; dostluk, barış ve kardeşliktir"

"Şehir dışına çıkmaya korkuyorum, yol bilmem iz bilmem" diyeni anlamam. Masa tenisi dostları, hele ki masatenisi.org forum üyeleri kimseyi yanlız, korumasız bırakmaz; sahip çıkar. Yeter ki siz doğru yolu takip edip saat 09:30'da Malatya Atatürk Spor Salonu'ndaki yerinizi alın.

Umarım beni yanlış anlamamışsınızdır. :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yol ve diğer harcamalara para verecek durumda olmayabilir, anlarım.

İşini gücünü ayarlayamamış, şirketinden izin alamamış olabilir, anlarım. (ama izni vermeyen müdürü anlamam :)

Sınavı, stajı, kursu olabilir, anlarım.

Kendisinin ya da yakınının sağlık problemi olabilir, gidecek durumu olmaz, anlarım.

Çoluğunu çocuğunu bırakamaz, bakması gerekir, anlarım.

"Amcamın kızının düğünü var" diyeni anlamayabilirim. Ben olsam kendi düğünüme dahi gitmem :lol: Ama kişinin aile bağları çok kuvvetli ise ve o gün orada bulunmadığı için vicdan azabı çekecekse anlarım. Ama bunu bahane olarak bize sunuyorsa anlamam.

"1-2 maç yapmak için o kadar yolu mu gidecem" diyeni anlamam. Sporda yenmek te vardır, yenilmekte. Amaç dostça mücadele edip elinden geleni yapmaktır. Zaten bu organizasyonun temel amacı turnuva düzenlemek değil, forum üyelerini bir araya toplamak, eski dostları bu bahaneyle buluşturmak, özlem gidermek, yeni dostluklar edinmek, muhabbet etmek, yani sanal ortamı bir bakıma canlandırmaktır.

"Seviyem çok düşük, yenilir cümle aleme rezil olurum" diyeni anlamam. Spor yapmaktan utanılmaz, çekinilmez. Kişi yaptığı sporu seviyor ve başarılı olmak istiyorsa, amacı sürekli kendini geliştirmek ve tecrübe kazanmak olmalıdır. Bu yüzden de olabildiğince turnuvalara katılmalıdır. Hele ki bu tip büyük bir turnuva ise hiç kaçırmamalıdır. Aldığım duyumlara göre diğer şehirlerimizde pek az turnuva oluyormuş. Ben olsam bu şansı kaçırmazdım.

"2 günlük turnuva için o kadar parayı, param olsa dahi harcamam" diyeni anlamam. Yeri geldiğinde gözünü kırpmadan bir tahtaya 200 lira bayan adamdan bu lafı duymak komik gelir. Ha başka nedenleri vardır, söylemeye çekiniyordur, onu anlayabilirim.

"Bu sıcakta Malatya'da ne işim var" diyeni anlar gibi olurum, ama anlamayabilirim. Bu güzel organizasyon için her türlü havaya katlanılır diye düşünüyorum. Zaten alacağınız yenilgiden sonra üstüne içeceğiniz soğuk su sizi bir nebze serinletecektir :lol:

"Listedeki bazı isimler hoşuma gitmedi" diyeni anlamam. Sporda küslük olmaz. Atatürk'ün de dediği gibi "Spor; dostluk, barış ve kardeşliktir"

"Şehir dışına çıkmaya korkuyorum, yol bilmem iz bilmem" diyeni anlamam. Masa tenisi dostları, hele ki masatenisi.org forum üyeleri kimseyi yanlız, korumasız bırakmaz; sahip çıkar. Yeter ki siz doğru yolu takip edip saat 09:30'da Malatya Atatürk Spor Salonu'ndaki yerinizi alın.

Umarım beni yanlış anlamamışsınızdır. :gulumse:

Bora kardeşim tebrik ederim çok güzel ve aynı zamanda espirili bir yazı olmuş öncelikle kendimi tanıtmak istiyorum benim adım İbrahim Trabzonda yaşıyorum ve tam bir masa tenisi manyağıyım Allah nasip ederse seninle ve daha nice masa tenisi sevdalısıyla tanışmak ve bol bol maç yapmak için Malatyaya geleceğim ve patlayana kadar kayısı yiyeceğim şunu da bilmeni isterim ki eğer Turnuva varsa ve biz birlikte bir yerlerde buluşabileceksek değil Malatya Japonyaya bile giderim(ama Çine gitmem malum bu aralar haberlerde söylenenler hiç hoş değil)her neyse kardeşim her zaman dediğim gibi "masa tenisi bir sevdadır bırakabilirsin ama asla unutamazsın" Malatyada görüşmek dileğiyle kendine iyi bak değerli yazılarından bizi mahrum bırakma...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aslan Bora. Güzel anlattın. Şunu da anlamamız gerekir, katılımın azlığı, seneye forum buluşmasına ev sahipliği yapmaya gönüllü olacak üye sayısını da etkileyecektir. İlgi gösterilmezse buluşma hayal olabilir. Hepimiz kendi şehrimizde oturur kalırız ondan sonra.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

gökhan hocam çok kolay olmadığımı yine göreceksin.henüz kabuğumdan çıkamadım.ama sabırlıyım.inşallah yakın bi zamanda görüşürüz.belki bi çayını içerim sahillerde biyerde :))

zekeriya hocam biliyorsun kapımız her zaman açık.her zaman beklerim.yeter ki sen hazır etmemi söyle.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest malatyalıcihan

ne güzel dostluklar var ya ben 3 4 senedir üyeyim arada bir girer bakardım şidmi ise geçen günlere acıyorum:) bora bu arada çok iyi ve mutevazi şeyler yazmışsın :) ben olsam hepsine anlamam derdim :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Mesaj arada kaldığı için görülmemiş olabilir ama güncel tutmak için söylemek zorunda hissettim kendimi..Buluşmaya 1 haftadan az bir süre kaldı ama ismini yazdıran 70 kişinin yarısı daha geleceğini onaylamadı..Acaba gelmeyecekler mi?Yoksa Orhan Bey'in attığı o mesajı görmediler mi?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Mesaj arada kaldığı için görülmemiş olabilir ama güncel tutmak için söylemek zorunda hissettim kendimi..Buluşmaya 1 haftadan az bir süre kaldı ama ismini yazdıran 70 kişinin yarısı daha geleceğini onaylamadı..Acaba gelmeyecekler mi?Yoksa Orhan Bey'in attığı o mesajı görmediler mi?

Sahi son anda bir terslik çıkmazsa kaç kişi gelecek görünüyor şu anda?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Şu anki listede;

Ertan bey yok, peki biz forumda ekipman yorum/değerlendirme bölümü olsa çok iyi olur diye kime sitem edeceğiz?

Emre İmamoğlu bey yok, peki biz en son çıkan (ve şu ana kadar çıkmış olan) ekipmanlarla ilgili en gerçekçi ve güzel yorumları kime soracağız?

Mehmet Yılık bey yok, peki benim gibi oyununuzu izlemeyi (belki sizenle oynama şansı yakalamayı) isteyenler ne yapacak?

Selim bey (ktm) yok, peki biz 'abi sende her şeye kızıyorsun yaa' diye kime takılacağız. :)

Hakan Kırık bey yok, (Mazeretiniz olduğunu biliyorum ama yazmadan geçemeyeceğim.) tt-rating için kime teşekkür edeceğiz?

...

Yukarıdaki listedeki isimlerin sayısını arttırmak mümkün tabi. Anlatmak istediğim şey forum üyelerinin bir çoğu ile tanışmak, muhabbet etmek istiyen benim gibi üyeler bu imkandan mahrum kalacak maalesef. :(

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Allah izin verirse Cuma sabahı oradayız! Minibüs olayının iptal olmasıyla birlikte artık tek çare otobüs yolculuğuydu..Demin itibariyle Beydağı Turizm'den 4 adet bilet aldım(bu arada firmayı duymuştum ama pek bilgim yok yinede bilgisi olanlar firma hakkında bilgi verirse sevinirim)..Ben, Ongun abi ,Bora ve salondan arkadaşım F.Onur perşembe 16:00 otobüsüyle yola çıkacağız ve 17 saatlik uzun yolculuğun ardından sabah saatlerinde Malatya'da olacağız..Amacımız erkenden orada olup hem dinlenmek,hem şehri gezmek hem de antrenman yapmak..Sonrasında da forumdan arkadaşlarla,abilerimizle tanışıp buluşmanın tadını çıkarmak..Güzel bir buluşma geçirmek dileğiyle,Cuma görüşürüz Malatya!

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Beydağı Turizm,Malatyanın en eski ve köklü 2 firmasından biri.Güvenilir ve son model araçlara sahip bir filosu var.

Orhan kardeşim Allahın izniyle bu işten alnının akıyla ayrılacak ben onunla tanışalı henüz 2 hafta gibi bir zaman oldu ama bu 2 hafta bile onun ne kadar değerli bir insan olduğunu anlamama yetti hadi arkadaşlar Orhan kardeşim herşeyi bizim için yapıyor bizim için o kadar sıkıntılar çekiyor onu yalnız bırakmayalım Allah nasip ederse cumartesi sabah Malatyadayız orhan değerli kardeşim Allah yar ve yardımcın olsun inşallah bu işin de üstesinden geleceksin biz seni yalnız bırakmayacağız DURMAK YOK YOLA DEVAM...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

6. Forum buluşmasına 5 gün kalmasına rağmen henüz ciddi bir katılım görünmüyor.Arkadaşlarımla beraber Muhteşem bi organizasyon hazırladık.Ama ne yazık ki 4000 binin üzerinde üyesi olan Forum dan sadece 30-40 civarı katılımın olacak olması üzdü beni.Şevkim kırıldı diyebilirim -_- .Gerçekten önemli mazereti olan arkadaşlara söyleyecek lafım yok.Ama şartlarımızı biraz daha zorlayabiliriz diye düşünüyorum.Federasyon bile böylesi bir organizasyonu yapmıyor arkadaşlar.Hangi turnuvada ödül var?konaklama ayarlanıyor?yemekler ücretsiz hale getiriliyor???

Karadeniz bölgesindeki arkadaşların yoğun katılımı olmasa herhalde kendi kendimize turnuva yapacaktık.Sadece yol parası ve 25-30 tl masrafın dışında katılımcıları maddi anlamda zorlayacak bir durumda yok.Hiçbir menfaat beklemeksizin,gönüllük esasına dayanan bu hareketliliğim hep sizler içindi,hep biraraya gelip eğlenmek içindi...Gelecek olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum ve gerçekten Muhteşem bir organizasyonun kendilerini beklediklerini tekrar belirtmek istiyorum.

Masatenisi.org forumcuları beni hayal kırıklığına uğrattı,bunuda söylemeden geçemiyecem <_<

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

6. Forum buluşmasına 5 gün kalmasına rağmen henüz ciddi bir katılım görünmüyor.Arkadaşlarımla beraber Muhteşem bi organizasyon hazırladık.Ama ne yazık ki 4000 binin üzerinde üyesi olan Forum dan sadece 30-40 civarı katılımın olacak olması üzdü beni.Şevkim kırıldı diyebilirim -_- .Gerçekten önemli mazereti olan arkadaşlara söyleyecek lafım yok.Ama şartlarımızı biraz daha zorlayabiliriz diye düşünüyorum.Federasyon bile böylesi bir organizasyonu yapmıyor arkadaşlar.Hangi turnuvada ödül var?konaklama ayarlanıyor?yemekler ücretsiz hale getiriliyor???

Karadeniz bölgesindeki arkadaşların yoğun katılımı olmasa herhalde kendi kendimize turnuva yapacaktık.Sadece yol parası ve 25-30 tl masrafın dışında katılımcıları maddi anlamda zorlayacak bir durumda yok.Hiçbir menfaat beklemeksizin,gönüllük esasına dayanan bu hareketliliğim hep sizler içindi,hep biraraya gelip eğlenmek içindi...Gelecek olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum ve gerçekten Muhteşem bir organizasyonun kendilerini beklediklerini tekrar belirtmek istiyorum.

Masatenisi.org forumcuları beni hayal kırıklığına uğrattı,bunuda söylemeden geçemiyecem <_<

gelecek olanların çoğu zaten imkanlarını zorlayıp da gelmeye çalışıyor.ayrıca bu sadece kapalı bir bölgedeki organizasyon diil ki.biz karadenizde zaten birbirimizi az çok tanır olduk.diğer bölgelerdeki arkadaşlarla da tanışmak, onlarla paylaşacak birşeylerimizin olması, karşılıklı fikir alışverişi zaten bizim amacımız.ben açıkçası forumu geç keşfettiğim için kendime kızıyor ve kaybettiğim zamanlara yanıyorum.bizim memnun kalmamız için çaba göstererek böyle bir organizasyon yapan arkadaşımız orhan'a ayrıca teşekkür ederim.ibrahim hoca'nın masa tenisi sevdasının çok azı bile olsa katılım daha çok olurdu.ondaki sevdaya hayranım.maşallah ibrahim hocam.darısı herkesin başına.:)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

gelecek olanların çoğu zaten imkanlarını zorlayıp da gelmeye çalışıyor.ayrıca bu sadece kapalı bir bölgedeki organizasyon diil ki.biz karadenizde zaten birbirimizi az çok tanır olduk.diğer bölgelerdeki arkadaşlarla da tanışmak, onlarla paylaşacak birşeylerimizin olması, karşılıklı fikir alışverişi zaten bizim amacımız.ben açıkçası forumu geç keşfettiğim için kendime kızıyor ve kaybettiğim zamanlara yanıyorum.bizim memnun kalmamız için çaba göstererek böyle bir organizasyon yapan arkadaşımız orhan'a ayrıca teşekkür ederim.ibrahim hoca'nın masa tenisi sevdasının çok azı bile olsa katılım daha çok olurdu.ondaki sevdaya hayranım.maşallah ibrahim hocam.darısı herkesin başına.:)

Gökhan hocam şahsen tanışamamış olabiliriz ama benim için söylediğin bunca güzel sözden sonra bunun hiçbir önemi yok gerçekten samimi duyguların için çok ama çok teşekkür ederim ben masa tenisini çok seviyorum hayatımın vazgeçilmezleri arasında ömrüm yettikçe masa tenisi oynamaya devam edeceğim zamanında benimle oynamamak için benden yüz çevirenler şimdi beni arayıp oynamak istediklerini söylüyorlar yanlış anlaşılmasın kesinlikle kendimi beğenmişlik yapmıyorum zaten çok üst düzey bir oyuncu da değilim şunu belirtmek isterim ki oyunum ilk zamanlara göre çok gelişti ama ne yazık ki yenebildiğim hiç kimse yok ama ben bunu dert etmiyorum çünkü yapabileceğimin bir sınırı olduğu gerçeğini göz ardı edemem 30 yaşından sonra masa tenisine gönül vermiş biri olarak haddimi bilmem gerektiğini anladım ama herşey bir yana Allah ömür verdikçe ve sizin gibi değerli insanlar beni yüreklendirdikçe masa tenisi oynamayı asla bırakmayacağım...masa tenisi nerede İbrahim Hoca orada...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   2 Üye, 0 Gizli, 65 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..