Jump to content
Masatenisi.org Forum

Masatenisi Rating Sistemi

Hakan KIRIK

Recommended Posts

Mehmet abi ne çok düşmanın varmış meğerse :)

Haklısın Ozan. :uzgun: Yendiğim zaman kimse tebrik etmiyor, yenildiğim zaman olay oluyor. :gulumse: İşin espirisi bir tarafa camiada beni herkes sever, sayar diye düşünüyorum.Size bir haber daha vereyim. Geçen hafta Fenerbahçe veteran rating turnuvasında da Ertan abinin elinden zor kurtulmuştum(3-2) :D: Oradaki bir çok maçı zorlanarak 3-2 kazanıp birinci olmuştum. :D:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• İleti 96
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Mehmet abi ne çok düşmanın varmış meğerse :)

Bora bu, masa tenisinde insafı yoktur. Abi, kardeş dinlemez gözünden sürmeyi çeker alır.

Bora artık sana kolay gelsin, millet bileme aletlerini ufak ufak ortaya çıkarmaya başlar artık..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Abimizle oynama şansımız yok ki Ömerim

O neree biz nereee (o:

Ama Bora'ya tebrikler..

İlkler güzeldir hep

harun ben istanbulda yaşadığımdan mehmet beyle bol bol maç yaptım ve bol bol yenildim, kim bilir belki bir gün bende yenerim umut fakirin ekmeğidir :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kötü haber çabuk yayılıyor. :fildir: Hep galip gelmekten sıkılmıştım. :lol: Benimde bir mağlubiyetim olsun istedim. :D:

Üstat geçmiş olsun.Ara sıra maç kaybetmek sporcunun aklını başına getirebiliyor.Hep galip gele gele gitmez bazen bi soğuk duş gerekli :lol: .

Bora kardeşim seni canı gönülden kutluyorum.Mehmet üstadımı yenerek benide hafiften tırstırmış bir konuma getirmiş bulunuyorsun :thup: .

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

harun ben istanbulda yaşadığımdan mehmet beyle bol bol maç yaptım ve bol bol yenildim, kim bilir belki bir gün bende yenerim umut fakirin ekmeğidir :)

Gün olur devran döner kardeşim..

hatta sap döner keser döner de var (o:

Hafta sonu pazar günü yine gelebilirseniz gelin kardeşim..

Gökseli de al gel (o:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

rating maçları için bir kişi için aynı rakiple günde 1 maç yerine 2 maç bir öneri olarak düşünülebilir mi acaba????, partnerin az olduğu ve az maç vs... oynanan yerlerde gerçekten fazla keyifli olmuyor, yorumlarınızı bekliyorum

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

rating maçları için bir kişi için aynı rakiple günde 1 maç yerine 2 maç bir öneri olarak düşünülebilir mi acaba????, partnerin az olduğu ve az maç vs... oynanan yerlerde gerçekten fazla keyifli olmuyor, yorumlarınızı bekliyorum

Turushan hocam,

Sana aynen katılıyorum. Hakan bey'e bende bunu öneri olarak sunmuştum. İstek gelirse değerlendirebiliriz şeklinde bir cevap vermişti. Mağlubiyet alan birine rövanş hakkı vermek :gulumse: gerekir diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Turushan hocam,

Sana aynen katılıyorum. Hakan bey'e bende bunu öneri olarak sunmuştum. İstek gelirse değerlendirebiliriz şeklinde bir cevap vermişti. Mağlubiyet alan birine rövanş hakkı vermek :gulumse: gerekir diye düşünüyorum.

Mehmet hocam ayıp oluyor çocuk kırk yılda bir yenmiş bırakda bir süre tadını çıkarsın. Hemen aynı gün cevap vermek olurmu...? bir gün bizim kulübü de şereflendir.... rating için

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Mehmet hocam ayıp oluyor çocuk kırk yılda bir yenmiş bırakda bir süre tadını çıkarsın. Hemen aynı gün cevap vermek olurmu...? bir gün bizim kulübü de şereflendir.... rating için

Mustafa hocam, evet yenildim ama Bora pek tadını çıkaramadı bile. :D: Çünkü rövanşı 3-0 aldım. Bu aralar oynadığım arkadaşları çok mutlu ediyorum. Herkesle maçlarımda çok zorlanıyorum. Ama bu geçici bir şey <_< Kısa zamanda iyi bir hale geleceğim yoksa vay halime -_- Şu yoğunluğum bir geçsin inşallah rating için orayada geleceğim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Turushan Kardeşim,

Biz den de size tam destek.Bursa da rating ciler olarak topu topu 3 kişiyiz.Doğru dürüst maç yapacak adam bulamıyoruz..

Hakan Bey e duyurulur...Arkadaşlar, Bursa ya da maç yapmaya bekleriz.

HERKESE SELAMLAR..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Herkese merhaba,

kısaca: şimdilik günde 1 maç olayı devam edecektir.

Üye sayısı ve maç yapan üye sayısı belli bir sayıya ulaşmadan üyelerin aynı

kişilerle fazla maç yapması puanlama açısından sağlıklı değildir.

1 maç en uygunudur şimdilik.

Bursa'da 3 kişiyiz demiş Ersun bey. Antalya'daki arkadaş ise tek başına ve maç

yapma şansı yok şimdilik. Biz İstanbul'da ise oldukça kalabalığız, maç yapmak

isteyen 3-4 belli yere giderek rating yapabilir.

Bu dengesizlik az çok ortadan kalkmadan 1 maça devam.

Hem bu şartlarda yapılan rating maçları daha ciddi ve daha zevkli, sanki final

maçı gibi olacaktır düşüncesindeyim.

Eminim Mehmet bey Bora ile arka arkaya 10 maç yapsa en az 9unu Mehmet bey kazanır.

Ama işin esprisi işte o tek yapılan rating maçında.

Bir örnek; geçenlerde Engin BÖLÜK bey ile rating maçı yaptık. Benden çok iyi oyuncu olduğunu biliyorum, fakat bütün dikkatimi maça verip zor da olsa 3-2 yenmeyi başardım. Ardından bir tane daha yapsak imkanı yok yenemezdim. Bilmem anlatabildim mi?

Lütfen kurala uymaya çalışalım. Rövanş maçını başka bir güne bırakmanın bir zararı olmaz herhalde.

Saygılar herkese

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

Merhaba,

dün 38.UPS turnuvası yapılmıştır.

Furkan ALTUNOK birinci olmuştur. Tebrikler.

Ayrıca birçok TT-rating maçı da yapılmıştır.

Maçların sonuçları : www.tt-rating.com -> Yapılan maçlar linkinde

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba,

dün 38.UPS turnuvası yapılmıştır.

Furkan ALTUNOK birinci olmuştur. Tebrikler.

Ayrıca birçok TT-rating maçı da yapılmıştır.

Maçların sonuçları : www.tt-rating.com -> Yapılan maçlar linkinde

ah ah takvimin azizliğine uğradım..yoksa kaçırırmıydım bu turnuvayı..ne güzel herkesle rating maçı yapardım.. :kizgin:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Çok güzel bir turnuva oldu, rating üyelerinin çokluğu turnuvaya renk kattı, hem bir üst tura çıkma hemde puan kazanma mücadelesi yaşandı. Üst sıralardaki birçok rating üyesini güzel oynuyla yenerek birinci olan Furkan Altunoku da tebrik etmek lazım...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Çok güzel bir turnuva oldu, rating üyelerinin çokluğu turnuvaya renk kattı, hem bir üst tura çıkma hemde puan kazanma mücadelesi yaşandı. Üst sıralardaki birçok rating üyesini güzel oynuyla yenerek birinci olan Furkan Altunoku da tebrik etmek lazım...

teşekkür ederim ömer abi :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

TT-rating masa üstü uygulaması geliştirdim.

Kullanabilmek için Adobe Air Player gereklidir ( eğer sisteminizde kurulu değilse adresi : http://get.adobe.com/air/ -> Download Now )

Üstteki Adobe Air Player'i kurduktan sonra benim uygulamamı kurabilirsiniz ( adresi : http://www.tt-rating.com/ttrating/air/TTonAir.rar ).

Kullananlar fikirlerini paylaşırsa sevinirim, geliştirmeye devam ediyorum yazılımı.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 9 months later...

Duyuru (TT-rating):

Belli bir süre belli sayıda rakip ile oynanmadığı taktirde uygulanan %10 puan azaltma kuralı bundan böyle uygulanmayacaktır.

Bunun yerine daha mantıklı olan: Son 6 ayda 3 farklı rakip ile oynanmadığı zaman bu oyuncu PUAN SIRALAMASI'nda görünmeyecek ve sıralamada etkisiz eleman olacaktır. Puanı değişmeyecek ve gereken maç kriterine ulaştığı zaman tekrar listeye girecektir.

Böylece faal oyuncular sıralamada görünüp, maç yapmayan güçlü oyuncuların da puanları azalmayacaktır (adam rating maçı yapmıyor diye seviyesini düşürmek ilk başta mantıklı gibi görünürken sonrasında hatalı olduğunu anladım)

Bu uygulama 1.1.2010 tarihinde başlayıp, her ayın ilk günlerinde tekrarlanacaktır.

Selamlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

Aktif / Pasif oyuncu puan sıralama sistemine geçilmiştir.

Hem aktif hem de pasif oyuncuları görmek için TÜM ÜYELER sayfası oluşturulmuştur (en sağ alttaki link).

Şu an için son 6 ayda en az 2 oyuncu ile oynama kriteri kullanılmıştır.

Selamlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 17 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..