Jump to content
Masatenisi.org Forum

Masatenisi Rating Sistemi

Hakan KIRIK

Recommended Posts

Benim dediğim hesaplama yöntemi puanı yüksek olanın puan alamadığı zamanlarda kullanılırsa belki işe yarayabilir diye düşünmüştüm..Turushan beyin önerdiği yönteme göre bir hesaplama çıkarmak istedim.. Bu arada UPS de yapılacak olan maçlar da bu rating kapsamına girmekte değil mi hakan bey?

Merhaba,

ben de zaten x(1.sırada)=1500, y(2.sırada)=500 puan örneğini ve sizin formülü kullandım ve formülü çürüttüm. Turushan beyin önerdiğini uygulamak çok basit. Hesap tablosu var zaten. O tabloda özellikle sol sütundaki tüm değerlere 1 değeri eklemek yeterli. Ben sadece bunun yararlı olup olmayacağını düşüneceğim ki bence de iyi bir düzenleme olacak. Bugün yarın aksi bir görüş çıkmaz ise Turushan beyin önerisini yapacağım.

UPS'de veya başka herhangi bir yerde , eğer rakibiniz de TT-rating üyesi ise kendi aranızda anlaşıp TT-rating maçı yapalım demeniz yeterli.

Maç sonucunu skor@tt-rating.com 'a ( oyanayanların isimleri, TT-ID leri , tarih saat,yer) olarak bildirmeniz yeterli.

Ayrıca UPS'de Erdem ÇETİNTAŞ arkadaşımız var. O bir TT-rating yöneticisidir. Ona da maç sonucunu iletebilirsiniz. Kendisinin maç skorunu sisteme girme yetkisi vardır.

Siz üye oldunuz mu?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• İleti 96
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Puan hesaplama tablosunda değişiklik yapılmıştır. Turushan beyin önerisini kabul ettik.

Puan farkı çok olduğunda kazanan puan alamasa da kaybedenden 1 puan düşülecek bundan sonra.

Bu arada, bu 1 puanları çok az olarak görmeyiniz, ilerde üye sayısı çoğaldığında ve puanlar birbirine çok daha yakın olduğunda en uygunu bu olduğu görülecektir.

Sıfır puandan başlayanlar yine de kısa sürede puanlarını yükseltebilirler: son 5 maçında eğer mağlup olmayıp, en az 3 kendinden yüksek puanlıyı da yenmişse, bu kişinin puanı bu 3 iyi oyuncunun puanına çok yaklaşır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben kendime güveniyorum : ))

Ertan bey, zaten benim sistemi tarif etmişsiniz.

Kayıt olmasına gerek yok, Katılımcılara birer numara verip kayıt açar demişsiniz... Orasını tam anlamadım. Ben de zaten bunu yapıyorum, kayıt açıp numara vermek.

Sonra da neticeler giriliyor.

Bu şekilde kim nerede, kiminle nasıl maç yapmış kayıt altıan alınıyor ve güzel bir arşiv oluşuyor.

Belki bundan 5 yıl sonra sisteme bakar Furkan ALTINOK'un gelişimini izlemiş oluruz...

Tek farkı bizim olayın daha çok lokal etkili olması. Sonuçta Türkiye çapındaki turnuvalara bu üyelerden belki 1-2 si katılabilecek durumundadır. Mehmet YILIK gibi üst seviye oyuncuların sayısı artsa da olayı çok daha profesyonel şekle dönüştürebilsek...

Keşke dediğiniz gibi bunu federasyon yapmış olsaydı da hem şu an ki oyuncuların hem de veteranlarımızın seviyelerini görmüş olsaydık.

Normalde zaten bu sadece belli turnuvalar ve ligler için uygulanacak bir sistem. Önüne gelen istediği zaman rating maçı yapması profesyonel bir sistem için uygun değil.

Ama biz işin daha çok eğlence kısmına önem veriyoruz.

teşekkürler

Not: Mehmet YILIK beye rakip olabilecek bir oyuncunun kendine güvenerek TT-rating 'e katılmasını bekliyoruz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İstanbuldaki tüm kulüpleri bilmiyorum ama FBveteran derneğinde bayağı oyuncu var. En azından dernek içinde yaygınlaşması sağlanabilirmi? Böyle kendi aramızda yaptığımız maçlarda daha anlamlı ve heyecanlı olabilir. Geçen akşam Bora ile bir maç yaptık. İkinci maç daha heyecanlı olacak benim için. Bora' yı çok yorgun yakalayıp puan alabilirmiyim hesabı içindeyim. Gerçekten oyun daha heyecanlı hale geliyor.

Puan hesaplama tablosunda değişiklik yapılmıştır. Turushan beyin önerisini kabul ettik.

Puan farkı çok olduğunda kazanan puan alamasa da kaybedenden 1 puan düşülecek bundan sonra.

Bu arada, bu 1 puanları çok az olarak görmeyiniz, ilerde üye sayısı çoğaldığında ve puanlar birbirine çok daha yakın olduğunda en uygunu bu olduğu görülecektir.

Sıfır puandan başlayanlar yine de kısa sürede puanlarını yükseltebilirler: son 5 maçında eğer mağlup olmayıp, en az 3 kendinden yüksek puanlıyı da yenmişse, bu kişinin puanı bu 3 iyi oyuncunun puanına çok yaklaşır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba İbrahim bey,

bu Cumartesi ve Pazar turnuva için FBVTT 'de olacağım. Umarım tanışabiliriz.

30.10.2008 tarihinde Bora ile yaptığınız maç kayıtlı. Geçen akşam olarak kastettiğiniz bu maç mı?

İmkan bulabilirsek haftasonu maç yapmak isterim sizinle.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bizim grup pazar günü oynuyor. Umarım tanışırız.

Evet kastettiğim maç o.

Ben de haftasonu maç yapmak isterim. Hatta saat kararlaştırabilirsek Cumartesi günü de gelmeye çalışırım.

Merhaba İbrahim bey,

bu Cumartesi ve Pazar turnuva için FBVTT 'de olacağım. Umarım tanışabiliriz.

30.10.2008 tarihinde Bora ile yaptığınız maç kayıtlı. Geçen akşam olarak kastettiğiniz bu maç mı?

İmkan bulabilirsek haftasonu maç yapmak isterim sizinle.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bizim grup pazar günü oynuyor. Umarım tanışırız.

Evet kastettiğim maç o.

Ben de haftasonu maç yapmak isterim. Hatta saat kararlaştırabilirsek Cumartesi günü de gelmeye çalışırım.

Cumartesi de orada olacağım da müsait masa olur mu? Grup maçlarından fırsat kalır mı bilmiyorum.

Bu arada sizin grupta Erdem arkadaş var. O da tt-rating üyesi. Turnuva maçı olduğundan tt-rating sayılacak.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben de katıldım tt-rating'e. Aslında çok önceden katılacaktım ama güzel bi ID no için bekledim (beklediğime değdi), zaten bu tarafta benden başka üye yok :)

Bu konuda bilgilendirme çalışması yapacağım, başta il temsilcisi olmak kaydıyla.

Hakan Abi'ye emekleri ve hizmeti için teşekkür ediyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben de katıldım tt-rating'e. Aslında çok önceden katılacaktım ama güzel bi ID no için bekledim (beklediğime değdi), zaten bu tarafta benden başka üye yok :)

Bu konuda bilgilendirme çalışması yapacağım, başta il temsilcisi olmak kaydıyla.

Hakan Abi'ye emekleri ve hizmeti için teşekkür ediyorum.

Tıp Fakültesine sıradan insanları almıyorlar.Ölsem aklıma 100'ü beklemek gelmez.Yeni tt-rating numaran hayırlı olsun.

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hoşgeldin,

Elazığ'da üye bulur maç yaparım ve skorları da girmek isterim dersen, Elazığ yöneticisi yapabilirim seni.

Fotoğraflarınızı da güncellemenizi bekliyorum üyelerden ayrıca...

Aslında düşüncem kurumlar ligini olduğu gibi aktarmak sisteme ama bunu benim düşünmem bişey ifade etmiyor, il temsilcisiyle görüşeceğim haftaya inşallah, bu konuyu da gündeme getiririm.

Şimdilik benim yapabileceğim üni takımını sisteme kaydettirmek. Yöneticilik ve skor girme işini de keyifle üstlenirim. Bu olayın parçası olabilmek onur benim için.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aslında düşüncem kurumlar ligini olduğu gibi aktarmak sisteme ama bunu benim düşünmem bişey ifade etmiyor, il temsilcisiyle görüşeceğim haftaya inşallah, bu konuyu da gündeme getiririm.

Şimdilik benim yapabileceğim üni takımını sisteme kaydettirmek. Yöneticilik ve skor girme işini de keyifle üstlenirim. Bu olayın parçası olabilmek onur benim için.

Tamam, sen de artık netice girebilirsin. Bunu nasıl yapabileceğini gösteren E-postayı yakında yollayacağım sana.

Kurumlar ligi olayına gelirsek ; Ankara'da Hakan beyin de buna benzer bir isteği oldu. Yani şehir bazında nasıl görüyorsak o listede ayrıca kurumlar ligini de görelim dedi.

Bunu şu şekilde yapacağım: Ana listede sadece genel sıralama ve şehir bazında sıralama olacak. Değişmeyecek o sayfa yani. Ayrıca daha sonra farklı bir sayfa yapacağım, buradan ayrıca lige , takıma , okula , derneğe veya benzeri kriterlere göre sıralama (arama) olacak.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Teşekkürler Abi, kısa zamanda tanıtımını yaparım sistemin. Zaten 14 Aralık'ta başlayacak olan kurumlar ligine burda bu sporla ilgilenen hemen herkes katılıyor. Kolay olacak duyurulması.

Bir de şunu sormak istiyorum, sisteme biz kurumlar ligindeki tüm oyuncuları kendimiz kayıt edemez miyiz? Oyuncuları bilgilendirsek, ad-soyad, telefon ve e-mail bilgilerini derlesek, mail onayı olmaksızın kayıt yapabilir miyiz? Şifrelerini değiştirirler kendileri sonra. Bunu sormamdaki neden şu; oyunculara gidin kayıt olun desek bikaç hafta arada kaynar, internet deneyimi olmayanlar çıkar mutlaka :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba,

toplu kayıt için şu dosyayı kullanabilirsiniz:

http://www.tt-rating.com/ttrating/dosyalar/oyuncular.xls

Bunu yöneticiler doldurup bana yollarsa kayıt işlemini ben tamamlarım.

Not: ID'nin önemi yok

cepEPosta (cepTelefon) : DOĞRU ise herkes tarafından görülür. (YANLIŞ ise kimse göremez)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 months later...
TT-rating'de en sonunda Mehmet bey'i yenen bir üyemiz çıktı.

Bora (TT-ID:17) arkaşımız 3-2 yenmiş bugün.

Tebrikler...

:alkis::alkis: Bora'yı tebrik etmek lazım..Mehmet abiden bırakın maç almayı,set almak bile her baba yiğidin harcı değildir(rayting sınırları dahilinde konuşuyorum)..gerçekten önemli bir galibiyet almış..aslında o galibiyetin rayting puanı hakkı 50 den daha fazla ama sistem böyle gerektiriyor :D: ( kıskandım doğrusu :oop::P: )

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 15 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..