Jump to content
Masatenisi.org Forum

Topspin

Recommended Posts

10 saat önce, Timo Boll yazdı:

Sırf bakarak da öğrenebilineceğini düşünüyorum.

Sayın Timo Boll,

Bu sınırlanış neye? Durup dururken neye ''sırf''?

Üstelik eksik de... Zira öğrenme, evvela bakış, lakin hemen ardından, muhakkak ki yapışla beslenir, pekişir, gerçekleşir; seviyesince, kalitesince, anlayışıncasıyla da oyuncunun dağarcığında yerini bulur.

Filim seyretmekle masa başında oynamayı neye birbirine karıştıralım? Sanki illa, pisiklet, video seyrederek değil, pinerek öğrenilir, sanki illa yüzme, tivii seyrederek değil, suya girerek öğrenilir deye söz söylemek lazım imişçesine...

Bununla beraber, bir yapış gerçekleştirene bakanın, biri sipinks çekeriken onu izleyenin, daha sonra bundan, kendi yapışını gerçekleştirebilmesi için faydalanması elbette ihtimal dahilindedir. Bu faydalanışların meyvelerininse kişiden kişiye değişiklik gösterdiği tabak gibi ortada.

Bakan, daha sonra kendi yapışlarını gerçekleştirmeye başlar, gördüğü gibi yapmaya çalışır, yapamaz, neyi neden yapamadığının da ayrımında değildir, lakin yapışa, bir nebze yapabiliyor olmaya, öğrenmiş olmaya dönüşecek olan şey de bu yapamamalardan gayrısı değildir. 

Tutku, bir bisküvit markasından öte bir şeydir.

11 saat önce, Timo Boll yazdı:

Sırf bakarak da öğrenebilineceğini düşünüyorum. 

Belli ki siz  kör masörler okuluna yeni kayıt olan aamaa çocuğun tahsil romanını okumamışsınız..

Yalnızca Braille alfabesiyle basıldı...

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

On 10/9/2022 at 1:01 AM, beşyüziki said:

ilim seyretmekle masa başında oynamayı neye birbirine karıştıralım?

sayın 502, neyin ilmi bu? ilim diye tabir etmekte bir sakınca görmediğiniz aşikar,  sizin "ilim" olarak tabir ettiğiniz agdalı kelime nedir, acıklar mısınız? Buradaki yeri nedir? 

Zira öğrenme, evvela bakış, lakin hemen ardından, muhakkak ki yapışla beslenir, pekişir, gerçekleşir

Ogrenmenin bakışla başladığının kanıtı nerededir sayın beşyuz iki? Bunu da açıklamanızda yarar oldugunu dusunuyorum. 

Filim seyretmekle masa başında oynamayı neye birbirine karıştıralım?

hangi filim sayın 50 2 ? Ayrıca türkçe dil bilgisi kurallarına dikkat etmeniz bizim göz zevkimizin doruklarda gezmesine mani olmamanız açısından onem arz etmektedir, zira film kelimesinin filim olarak yazılabildiğini dusunecek genc arkadaslarımızı bu suslu konusmalarınızla etkilerken, onları dil bilgisi açısından da yanlış yonlendiriyorsunuz. Siz fil misiniz? filim ne demek acaba belirtebilirseniz, Türkçe dilini gerçekten hakkaniyetiyle kullanmayı amaçlayan nesle bir acıklama yapabilirsiniz. 

Bu faydalanışların meyvelerininse kişiden kişiye değişiklik gösterdiği tabak gibi ortada.

hangi tabak, kaç tabak üzerinden incelemeniz neticesinde, bir ogrenme metodunun nihai ve şart öncüsünün "izlemek" ile alakalı olup olmadığına kesinkes huküm giydirebildiniz? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sayın 502,

burası bir forum. Bundan dolayıda burasının bir paylaşım yeri olduğunu düşünüyor ve zaman, zaman siz değerli forumdaşlarla faydalı gördüğüm bilgileri paylaşıyorum. Burda paylaştığım şey bir video. Bu videoyla ne yapılabilinirki? Bakılabilinir, dinlenebilinir ve ardında da eğer bu bilgilerin doğru olduğuna kanaat getirildiyse, bir masa teniscisi olarak, bu yeni edinmiş bilgiyi uygulamaya çalışabilinir. ''Sırf bakarak da öğrenebilineceğini düşünüyorum'' diye yazmamın nedeni ise, bu videonun Türk dili konuşulan bir forumda Almanca olmasından kaylanmaktadır. Bundan dolyıda üzgünüm, çünkü bazı forumdaşlarımız dinleyerek birşey anlayamayacak. Art bir niyetim olmadığı açıktır. 

Burda size, sizin niyetinizi sorabilirmiyim?

Keşke vıdeoyu seyredip içerisi hakkında bir paylaşım yapsaydınız. Bu videodaki ıki genç acaba bizleri doğrumu bilgilendiriyor diye?  Bu konularda bilgili olduğunuzdan eminim. Hatta keşke siz bu videoyu yapmış olsaydınızda, bende ''Sırf bakarak da öğrenebilineceğini düşünüyorum'' diye yazmamış olsaydım. 

Sayın 502 dikkatinizi çekerim: Burda ne sizin yazdıklarınız, nede benim yazdıklarım herhangi bir forumdaşa faydası bulunmamakta. Boşuna zaman ve çaba sarf edmeyelim, lütfen!

Saygılarımı sunuyorum

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 19 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..