Jump to content
Masatenisi.org Forum

Üniversiteler

Guest CagdasUste

Recommended Posts

• İleti 91
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Arsun, diyelim ki iki üniversite arasında karar veremedi..

Hangisinin imkanları daha iyiyse onu seçecek ben üni. sınawına gircek olsam ki 2 yıl sonra gireceğim ben de sorardım..

Tsubasa, Yıldız üni. dediğin Yıldız Teknik Üniversitesi mi ?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

>> Arsun, diyelim ki iki üniversite arasında karar veremedi..

Genocider, oncelikle ben sana universite secerken o universitenin akademik kimligine ve istedigin bolumdeki hocalara (hocalara derken, onlarin akademik sayginliklari ve basarilarindan bahsediyorum) gore karar vermeni tavsiye ederim. Masa tenisi, universite egitiminde belirleyici faktor olamaz. Bu arada cogu insanin universiteye girmeden once bilmedigi bir noktadan bahsedeyim. Universitelerde her zaman icin yatay gecis imkani vardir. Sen tercihini yaparken bunu da gozonunde bulundurmalisin. Istedigin bolum tabii ki onemli ama daha iyi bir universitenin daha kotu bir bolumune girip ilk sene sonunda iyi bir ortalamayla o bolume gecmen her zaman mumkun. Bu son yazdiklarim masa tenisinden bagimsiz ama tercihlerinde masa tenisi yerine daha cok gozonunde bulundurman gereken gercekler. Ayrica masa tenisi kuluplerde de oynanabilir. Gonul isterdi ki masa tenisi ve diger butun spor dallari her universitede hakketigi onemi goruyor olsun. Ama maalesef bu bir hayalden oteye gidemiyor.

Bu dediklerim senin icin de gecerli Cagdas...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sosyoloji, modern toplumlarda sosyal statü ve gelir düzeyini belirleyen kavramların aile, sosyal çevre ve eğitim olduğunu öğretir. Milli piyango, sayısal gibi şans oyunlarından büyük ikramiye çıkması hariç,

bu üç sosyolojik kavramın Türkiye koşullarındaki anlamının: miras, torpil ve iyi bir lisans (lisansüstü vs.) eğitimi olduğunu söylemek sanırım yanlış olmaz.

Sevgili Çağdaş, eğer ilk iki araçtan en az birinden yoksunsan ve günün birinde büyük ikramiye vurmasını hayal edenlerden değilsen, Arsun'a kulak vermeni önerir, üniversite sınavında başarılar dilerim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Abi ne yapın edin de Masatenisi falan oynayacaksanız ODTÜ ye gelmeyin. Adamların haftada 2.5 saat antremanları var. Ona da sene başında seçilen takımdaysanız oynayabiliyorsunuz. Yoksa takmıyorlar. Kısacası öbür sene seçmeleri bekleyeceksiniz(2.5 saat için) Selamlar.

Merhaba ,

Odtu 'nun calistiricisi olan kisi arkadasim ve maalesef aynali salonda masa tenisi oynanabilecek maksimum saat o kadar diger branslara da zaman ayirmak icin boyle bir standart var .

Bu saatte masa tenisi takimindakiler icin ayrilmis bir saat .Su anda 2 kisi kesin belli takimdaki baykal Salih var. 3 kisi de sanirim TED in bir oyuncusu .

Eger bunlardan herhangi birini yenebilecek kadar iyi olan biri varsa hemen takima girebilir. Antreman icinse zaten herkes bir yerlerde antreman yapiyordur.

Ama ODTU de oynamak isterseniz Ayca (bu seneki sorumlu ) bana ulasin ben onla konusurum ve ayrilan saatlerde oynayabilirsiniz .

Kolay gelsin

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Abi bence bu antrenman işi de sandığımız kadar kolay değil. Aynalı salonun boş olduğu saatleri biliyorum ama bu saatlerde de sadece olimpik olmayan 1 tane masayı açıyorlar.(Kaldı ki partner de yok). Eğer takımların çalıştığı saatte giderseniz de takım çalışıyo ve o sizin dediklerinizi yenecek güçte biri değiliz. Sonuçta ortada kalıyoz yine.

Benim asıl amacımı sorarsan abi bana katlanabilecek biriyle uzun süre oynayıp kendimi geliştirmem lazım, temel var sayılır. Daha sonra da takıma kapağı atarız, bu çok daha kolay olur. Varsa benimle bu şekilde antrenman yapacak arkadaş belirtsin her zaman hazırım. Zaten bu sitede asıl olması gereken şeyler de bunlar.

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Abi bence bu antrenman işi de sandığımız kadar kolay değil. Aynalı salonun boş olduğu saatleri biliyorum ama bu saatlerde de sadece olimpik olmayan 1 tane masayı açıyorlar.(Kaldı ki partner de yok). Eğer takımların çalıştığı saatte giderseniz de takım çalışıyo ve o sizin dediklerinizi yenecek güçte biri değiliz. Sonuçta ortada kalıyoz yine.

Benim asıl amacımı sorarsan abi bana katlanabilecek biriyle uzun süre oynayıp kendimi geliştirmem lazım, temel var sayılır. Daha sonra da takıma kapağı atarız, bu çok daha kolay olur. Varsa benimle bu şekilde antrenman yapacak arkadaş belirtsin her zaman hazırım. Zaten bu sitede asıl olması gereken şeyler de bunlar.

Teşekkürler.

Merhaba arkadaşım;ben seninle Çankaya üniversitesinde oynadığımı hatırlıyorum.Yanılıyorsam belirt.Gayet zevk aldım.Çünkü vuruşlarının etkili olduğunu sana oynarken belirttim.Bana katlanmak diye saçma sapan bir şey yazmışsın.Hiç kimse anasının karnından masa tenisi oynayarak doğmamıştır.

Bu nedenle nerede oynamak istiyorsan göğsünü gere gere git.Seninle oynayacak mutlaka biri çıkacaktır.Sana katlanamayan bir kişi olursa beni çağır,beraber gidelim.Bende ona katlanamayım.Varmı böyle birşey.Ben seninle istediğin zaman oynarım.yada benim yönlendirdiğim zamanlar bana katıl.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sen merak etme ben ordaki sorumlu arkadasa soyleyecegim (Ayca ) ,antreman saatlerinde orda olurlarsa git oyna .Kimsin derse Semih 'in arkadasiyim de .

O zaman bahsettigin kadar uzun olmasada senle oynarlar .:)

Kolay gelsin

Merhaba Semih;zannederim Haum orada oynamak istiyor.Senden ricam (ben oradakileri tanımıyorum)beraber gidin.Tanıştır ve arkadaşlarınsa yardımcı olmalarını belirt.Telefonla falan halletme.Birebir ilgilen.Eğer gerekirse benide çağır.Hep beraber gidelim.Bende oradakilerle tanışayım ve imkanlarına bir bakayım.

Yardımların için şimdiden teşekkür ederim. ;):

Tufan

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bana katlanmak diye saçma sapan bir şey yazmışsın.Hiç kimse anasının karnından masa tenisi oynayarak doğmamıştır.

Tufan Abi dedikleriniz gerçekten güzel şeyler ancak ben bu dediklerinizi çok defa insanlardan duymuş olmama rağmen icraatı görmedim. Anlayacağınız bunlar sadece lafta kalıyor. (Çok defa yaşadım. Sizi gerçekten tenzih ederim, eline ilk defa alanla dahi uzun süre oynayacağınızı biliyorum)

Bir de şu odtü işini dediğiniz gibi birgün üçümüz gidip halledelim. Biraz da orada oynarız. Sizin için de bir değişiklik olur. Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

Trakya Universitesine gelme. Burada masa tenisi ayaklar altında. Üniversiteler arası Masatenisi turnuvasına branşı masa tenisi olan dengesiz bir hoca yüzünden katılamıyoruz. Adamın umurunda değil sallamıyor bile... Antreman yapacak bir yer yok. imkan yok...Gideceğin üniversite de bu imkanlar olsun istiyorsan Trakya Üniversitesi'ne yani Edirne'ye hiç gelme. :(:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Evet. Kimsenin ilgilendiği yok. Etran Abi'nin dediği gibi kapalı spor salonunda kantin gibi bir yere 3 masa koymuşlar başka masa yok ve yerler de fayans :kizgin: . Buz patenimi yoksa masa tenisi mi siz seçin... Hocanında bu konuları pek taktığı yok (hoca hakkında "dengesiz birisi" yorumları yapılyor)...Rektörlükten Üniversitelerarası turnuvaya katılamayacağımızı, bunun sebebinin de ekim ya da kasım ayında yollanan turnuva davetiyesine katılma kabul belgesinin o tarihler de yollanmamış olması olduğunu öğrendik...ve ilginçtir ki rektörlükteki görevlinin gelecek yıl masa tenisi turnuvasına katılmak için takım oluşturma konusunda bir öğrencinin ilgilenmesini ve örgütlemesini istemesi...Gerçekten ironik :asabi:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

merhaba

Artık masatenisinde K.T.Ü de söz sahibi olacak .Çünkü yeni bir kulüb kurduk ve bu suporu daha profesyonel olarak bizde yapacağız.Burda masatenisi oynamak için oldukça güzel bir ortamımız var .(şu an 4 masamız var yanileride gelecek). Bu senede inşallah üniversiteler arası turnuvada da dereceye gireceğiz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 months later...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 15 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..