Jump to content
Masatenisi.org Forum

uzun pütüre karşı oynama antrenmanı

yusuf06nk

Recommended Posts

2 saat önce, bellek yazdı:

Sayın Yusuf06nk

Malzeme ile ilgili konuları şöyle bir okuyup geçiyorum.  bu konuyu da öyle geçtim...

Sevgili arkadaşım konuyu açmışsınız ve sorunuzun cevabını da  zaten vermişsiniz..

Benim anladığım tahta hazır fh lastikte hazır. Yazınız en altında ucuz alıp takmak var demişsiniz..Alıp takın....sorununuz çözülsün...

Bana göre İyisini taksanı ne fark edecek......Aranızda uzun pütürü kullanan yok....Kim kullanacak bu ekipmanı kim sizi antre edecek... Arabayı hazırladınız  diyelim ama kullanacak şoförünüz yok ......gibi düşünün...Kaza yapacaksınız...

Sorunun cevabını tam almadım diyebilirim.

bana malzeme önermek yerine bu antrenman işe yaramaz gibi cevaplar gelince tartışmak istemediğimden dolayı konuyu kısa kesip en ucuz olanı sipariş ettim ve bugün geldi denedim şimdilik sadece kesik ve kesiğe spin yapmaya çalışıyoruz daha sonra bloklara geçeceğiz 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

41 dakika önce, yusuf06nk yazdı:

Sorunun cevabını tam almadım diyebilirim.

bana malzeme önermek yerine bu antrenman işe yaramaz gibi cevaplar gelince tartışmak istemediğimden dolayı konuyu kısa kesip en ucuz olanı sipariş ettim ve bugün geldi denedim şimdilik sadece kesik ve kesiğe spin yapmaya çalışıyoruz daha sonra bloklara geçeceğiz 

Sayın arkadaşımız, tartışmak güzeldir...Dozunu kaçırmadığımız sürece...

Konuyla alakalı veya alakasız her cevap işine yarayan için bir  kaynak olabilir...

Yeni lastiğiniz hayırlı olsun..

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

2 saat önce, ongun yazdı:

Sayın Yusuf06nk,

Bu kadar gürültü patırtının üstüne bi video çekip göndermeniz şart oldu artık. Neler yapıyosunuz o raketle meraktayız, yok öyledir yok böyledir diyerekten birbirimizi yiyiyoruz burda. 

Merhaba;

Video çekip göndersem yine birbirinizi yiyceksiniz :) 

Hatta geçecek diyaloğuda buraya yazıyım.

A kişisi:O kesiğe öylemi spin çekilir

B kişisi:İlk defamı pütür görüyosun o nası kesme(evet ilk defa kullanıyorum diye cevaplandıracağım)

C kişisi:Güzel video olmuş emeğine sağlık zamanla oturacağını düşünüyorum

(Best Forum Member Award goes to C kişisi)

D kişisi:(A kişisine ithafen)Sende bi video çekte görelim nası çekilirmiş.

D-A tartışmaya başlar

E kişisi:(B kişisine ithafen)Sen ananın karnından pütürlemi doğdun

E-B tartışmaya başlar

F kişisi kimin görüşü kendi görüşüne daha yakınsa destekleyerek kendi görüşünden olmayana laf sokarak tartışmaya dahil olur.

C kişisinin kafası rahattır.

C gibi olun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

9 saat önce, yusuf06nk yazdı:

Merhaba;

B kişisi:İlk defamı pütür görüyosun o nası kesme(evet ilk defa kullanıyorum diye cevaplandıracağım)

D-A tartışmaya başlar

E-B tartışmaya başlar

F kişisi kimin görüşü kendi görüşüne daha yakınsa destekleyerek kendi görüşünden olmayana laf sokarak tartışmaya dahil olur.

C gibi olun

Neyse ki işi Ğ'yi dahil etmeden sonlandırmışsınız. Ama işin bütün eğlencesini kaçırdınız.

• Beğen 2
  • Haha 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

1 saat önce, yusuf06nk yazdı:

Merhaba;

D-A tartışmaya başlar

E-B tartışmaya başlar

C gibi olun

Sanırım üye videolarını izlememişsin :))

İşin keyfi izleyip takılmakta :D

Korkma yüklenmeyeceğiz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Oh be arkadaş, ben mutlu oldum putur aldın diye. Bende bi friendship -40 kısa putur de var, herkesin dediği! gibi deneyip bu ne olm diyip cıkardıgım bir lastik. Onu da gondereyim hocam sana dene, yanıl, öğren. Ama yılma, istediğini dene. 

Bilal, abi raking filan aman diyim gerek yok. Istanbula yolunuz duserse iki kapışırız sporumuzu yaparız.

• Beğen 1
  • Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

44 dakika önce, esrarte yazdı:

Oh be arkadaş, ben mutlu oldum putur aldın diye. Bende bi friendship -40 kısa putur de var, herkesin dediği! gibi deneyip bu ne olm diyip cıkardıgım bir lastik. Onu da gondereyim hocam sana dene, yanıl, öğren. Ama yılma, istediğini dene. 

Sayın Bilal biladerim, raking! filan aman diyim gerek yok. Istanbula yolunuz duserse iki kapışırız görürsün o zaman durumu

Çok teşekkür ederim  göndermenize gerek yok fakat düşünmeniz yeter.

Çevremizde kısa pütürle oynayan bi kaç kişi var kimisi atak yapıyo kimisi oyunu bozarak oynuyo

uzun pütüre karşı çok eksiğimiz var şimdilik uzun pütüre karşı oynayarak gelen topları tanımayı hedefliyoruz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

48 dakika önce, yusuf06nk yazdı:

Çok teşekkür ederim  göndermenize gerek yok fakat düşünmeniz yeter.

Çevremizde kısa pütürle oynayan bi kaç kişi var kimisi atak yapıyo kimisi oyunu bozarak oynuyo

uzun pütüre karşı çok eksiğimiz var şimdilik uzun pütüre karşı oynayarak gelen topları tanımayı hedefliyoruz.

Tanıyamayacaksınızzz...Aslaaa, aslaaaaaaaa...

Korkun pütürden.

• Haha 4
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

11 saat önce, yusuf06nk yazdı:

'' uzun pütüre karşı oynayarak''....en iyisini yapıyorsunuz. 

Topu oyunda tutarak ve alıştığınızdan da yavaş oynayarak çalışınız. Mesela yumuşak, pek yumuşak, az falsolu sipin çekiniz, arkadaşınız da önce bulok, sonra yavaş yavaş kesme bulok yaparak...Topu oyunda tutarak devam ediniz. Bulok ve masaya yakın kesmelerden arkadaşınız yavaşça açılarak ıraktan kesmeye geçsin, yavaş yavaş uzaktan, sizden gelen topları düşürerek kesmeye geçsin...Ucu ayaklı bacaklarınızla sağa sola kayarak kendinizi hep rahatça sipin yapacak pozisyona getirerek çalışınız, yumuşak, yavaş sipinler...ikiniz de topu ısrarla oyunda tutarak kas, göz ve sinirlerinize koordinasyon kazanmak hususunda tecrübe kazanmaları için zaman tanıyınız. Bu çok zevklidir, keyfini çıkarınız. İki spinden sonra dönmeler ve fileye takmaya başlamalar artar...size zor gelen mesela fazla kesik yahut pozisyonunuz kötüdür o anda, o vakit sipin yerine gelen topun altına girin, yani hani kesme veya kısa bırakmalarda olduğu gibi ittirin, raketinizi gerektiği kadar açarak, tüy gibi dokunarak- hepisini keşfedeceksiniz oynarıken, şayet gözünüzü açarsanız- topu içeriye atın, sonraki topa yine sipin yapabilirsiniz....lakin en son içeriye ittirdiğiniz toptan sonra pütürden size gelen top ''boş'' olacaktır, eskisi gibi sipin çekerseniz bu fazla gelir ve topu ''dağlara taşlara'' atarsınız...sipin çekerken ve diğer vuruşlarda da vites değiştirerek oynamak gerekir. Oynaya oynaya maharet kazanabilirsiniz bunda...Dikkat edildiği takdirde bu süreçler pek zevklidir, keyfini çıkarınız. Öğreniyorsunuz, süratli oynamayınız ve dahi sürate  aldırmayınız, sürat kendi kendine gelir.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

11 saat önce, beşyüziki yazdı:

'' uzun pütüre karşı oynayarak''....en iyisini yapıyorsunuz. 

Topu oyunda tutarak ve alıştığınızdan da yavaş oynayarak çalışınız. Mesela yumuşak, pek yumuşak, az falsolu sipin çekiniz, arkadaşınız da önce bulok, sonra yavaş yavaş kesme bulok yaparak...Topu oyunda tutarak devam ediniz. Bulok ve masaya yakın kesmelerden arkadaşınız yavaşça açılarak ıraktan kesmeye geçsin, yavaş yavaş uzaktan, sizden gelen topları düşürerek kesmeye geçsin...Ucu ayaklı bacaklarınızla sağa sola kayarak kendinizi hep rahatça sipin yapacak pozisyona getirerek çalışınız, yumuşak, yavaş sipinler...ikiniz de topu ısrarla oyunda tutarak kas, göz ve sinirlerinize koordinasyon kazanmak hususunda tecrübe kazanmaları için zaman tanıyınız. Bu çok zevklidir, keyfini çıkarınız. İki spinden sonra dönmeler ve fileye takmaya başlamalar artar...size zor gelen mesela fazla kesik yahut pozisyonunuz kötüdür o anda, o vakit sipin yerine gelen topun altına girin, yani hani kesme veya kısa bırakmalarda olduğu gibi ittirin, raketinizi gerektiği kadar açarak, tüy gibi dokunarak- hepisini keşfedeceksiniz oynarıken, şayet gözünüzü açarsanız- topu içeriye atın, sonraki topa yine sipin yapabilirsiniz....lakin en son içeriye ittirdiğiniz toptan sonra pütürden size gelen top ''boş'' olacaktır, eskisi gibi sipin çekerseniz bu fazla gelir ve topu ''dağlara taşlara'' atarsınız...sipin çekerken ve diğer vuruşlarda da vites değiştirerek oynamak gerekir. Oynaya oynaya maharet kazanabilirsiniz bunda...Dikkat edildiği takdirde bu süreçler pek zevklidir, keyfini çıkarınız. Öğreniyorsunuz, süratli oynamayınız ve dahi sürate  aldırmayınız, sürat kendi kendine gelir.

Çok güzel ifade edilmiş, değerli bir tavsiye. Uygulanabilirse faydası büyük. Beraber oynadığım oyuncular da keşke bu şekilde oynayabilseler. Topa çok sert giriyorlar, bana dolu ve hızlı top gönderiyorlar, benim pütürden onlara dönen toplar da aynı oranda dolu oluyor, spine devam etmekte zorlanıyorlar, devam etseler de attıkları yeri kontrol edemiyorlar, umduğum tarafa gelmeyen, ters tarafa/üstüme/açığa... sert ve hızlı dönen bu topları ben kontrol etmekte ve içeri atmakta çok zorlanıyorum. Joo Se Hyuk değiliz, yeni başladık. Sonuç, iki taraf da doğru dürüst bir antrenman yapamamış oluyor. Ben ne kadar daha sakin daha yavaş başlayın desem de pek yapamıyorlar. Yada yavaş başlayıp iki vuruş sonra yine tam gaz devam ediyorlar. Topun gidip gelmesi için değil sanki sayıyı almak için vuruş yapıyorlar. Hatta bana bu kadar sert kesme daha yumuşak kes diyen bile oldu :) Bazen yanlardaki paravanlara giden topları raketi paravanlara vurmamak için ve sırf oyun devam edebilsin diye hiç kesmeden sadece içeri bırakıyorum, bu toplara bile bitirici vuruş yapmaya çalışıyor insanlar. Mantalite ne yazık ki birçok oyuncuda yanlış. (Benim oynadığım salonda gördüğüm kadarıyla. Lütfen kimse alınmasın.) Top gidip geldikçe toptaki spin miktarı arttığından arada spin çekmeden sadece topu içeri bırakmak, toptaki spini boşaltmak gerekiyor oyunu devam ettirmek için. Bu toplar da savunmacı için çok değerli, masaya yaklaşıp uzaklaşmayı, bunu yaparken de dağılmamayı çalışmış oluyor. Ama işte bunları yapabilecek, kafadar bir antrenman partneri bulmak mesele.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Şimdi, ongun yazdı:

Çok güzel ifade edilmiş, değerli bir tavsiye. Uygulanabilirse faydası büyük. Beraber oynadığım oyuncular da keşke bu şekilde oynayabilseler. Topa çok sert giriyorlar, bana dolu ve hızlı top gönderiyorlar, benim pütürden onlara dönen toplar da aynı oranda dolu oluyor, spine devam etmekte zorlanıyorlar, devam etseler de attıkları yeri kontrol edemiyorlar, umduğum tarafa gelmeyen, ters tarafa/üstüme/açığa... sert ve hızlı dönen bu topları ben kontrol etmekte ve içeri atmakta çok zorlanıyorum. Joo Se Hyuk değiliz, yeni başladık. Sonuç, iki taraf da doğru dürüst bir antrenman yapamamış oluyor. Ben ne kadar daha sakin daha yavaş başlayın desem de pek yapamıyorlar. Yada yavaş başlayıp iki vuruş sonra yine tam gaz devam ediyorlar. Topun gidip gelmesi için değil sanki sayıyı almak için vuruş yapıyorlar. Hatta bana bu kadar sert kesme daha yumuşak kes diyen bile oldu :) Bazen yanlardaki paravanlara giden topları raketi paravanlara vurmamak için ve sırf oyun devam edebilsin diye hiç kesmeden sadece içeri bırakıyorum, bu toplara bile bitirici vuruş yapmaya çalışıyor insanlar. Mantalite ne yazık ki birçok oyuncuda yanlış. (Benim oynadığım salonda gördüğüm kadarıyla. Lütfen kimse alınmasın.) Top gidip geldikçe toptaki spin miktarı arttığından arada spin çekmeden sadece topu içeri bırakmak, toptaki spini boşaltmak gerekiyor oyunu devam ettirmek için. Bu toplar da savunmacı için çok değerli, masaya yaklaşıp uzaklaşmayı, bunu yaparken de dağılmamayı çalışmış oluyor. Ama işte bunları yapabilecek, kafadar bir antrenman partneri bulmak mesele.

Bekliyorum...istediğin kalitede...istediğin bölgeyee...istediğin yumuşaklıkta spin, drop itina ile yapılır..hatta bir içeri bir dışarı yaptırırım sana feleğin şaşar :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

3 dakika önce, Bilal OLGUN yazdı:

Bekliyorum...istediğin kalitede...istediğin bölgeyee...istediğin yumuşaklıkta spin, drop itina ile yapılır..hatta bir içeri bir dışarı yaptırırım sana feleğin şaşar :D

30 dk'lık kondüsyonum var Bilal. Samsun'a getirtme beni şimdi.

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...
15 saat önce, ongun yazdı:

02:09. Uzun pütüre karşı işte böyle oynanır 

Güzel video fakat bakarak öğrenliseydi kediler kasap olurdu atasözü tam cuk oturmuş. :) 

pütürden gelen backspinlerin bazıları dolu olmuyo 

dolu olanı karşıya geçirmede topları tanıma ve tecrübe ve doğru hareket ile mümkün

Video için teşekkür ederim.

bu arada antrenmanlar iyi gidiyodu pütürle dün biraz fazla sıkmışım raketi bilek ve dirsek ağrısı çekiyorum. 

pütürle kontrol biraz daha oturdu kesmeden gelen top ziyade atak yaptıktan sonra pütürden gelen bloğu karşılamaya çalışıyoruz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

5 saat önce, yusuf06nk yazdı:

Güzel video fakat bakarak öğrenliseydi kediler kasap olurdu atasözü tam cuk oturmuş. :) 

pütürden gelen backspinlerin bazıları dolu olmuyo 

dolu olanı karşıya geçirmede topları tanıma ve tecrübe ve doğru hareket ile mümkün

Video için teşekkür ederim.

bu arada antrenmanlar iyi gidiyodu pütürle dün biraz fazla sıkmışım raketi bilek ve dirsek ağrısı çekiyorum. 

pütürle kontrol biraz daha oturdu kesmeden gelen top ziyade atak yaptıktan sonra pütürden gelen bloğu karşılamaya çalışıyoruz.

Sizin biz pütürle oynayamıyoruz, nerden aldık nerden bulaştık lanet olası fbi demeniz gerekirken antrenmanlar iyi gidiyor demeniz bizi telaşlandırdı. Pütürcüler odasına çalışmalarınız engellemeleri için şikayette bulunuyorum. Bu sırların ifşa olmaması lazım. Ayrıca ve ayrıca ne kasapsız kedi kedidir ne de kedisiz kasap kasaptır. Bunu biliyor olmanızı beklerdim. Cık cık -_-

• Beğen 1
  • Haha 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 1 Gizli, 22 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..