Jump to content
Masatenisi.org Forum

9. Forum Buluşması

Recommended Posts

Yarı Artvinli Sayıldığım için ne kadar gelmiyecek olsamda artvinde yapılmasını isterim.Karadeniz hele hele doğu karadeniz bir başkadır.Özellikle yaylada bir kamp kurun gece 4-5 saat uyursunuz uyandığınızda kendinizi çok dinç hissedersiniz.Doğal güzelliklerle dolu bir yerdir.Ayrıca şunu söylemek isterim yolları biraz keskindir.4-5 yıl önce gittiğimde bayağı bir korkmuştum.Ee artık gülü seven dikenine katlanırmış

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Şöyle bir durum var ki üyelerimizin %80-90 ı şehirde yaşamakta

Üyelerimizin yüzde 100'ü şehirde yaşıyor, uzayda yaşayan üyemiz varsa ben bilmiyorum.

Kocaeli'nde yapılması olaya ekstra bir durum katmaz

Daha önce Kocaeli'de buluşma yapılmadığına göre gayet ekstra bir durum, yeni bir şehir, yeni bir ortam.

fakat Artvin görülesi bir yer hem kafamızı da dinleriz :) oyum Artvin'den yana :)

Forum buluşması turistik gezi ya da kafa dinleme fırsatı olarak görülmemeli. Amacı; üyelerin bir araya gelmesi ve biraz spor yapması. Başka anlamlar yüklemek lüzumsuz bence.

Buluşma çin'de de olsa gidip oynamalıyız bence .

Bu da klişeleşmiş bir mübalağadır mesela. Bunun '' iki elim kanda olsa da gelirim, Fizan'da olsa da gelirim'' gibi akraba söz grupları vardır.

Kocaeli oyu veren üyelerimiz bence işin kolayına kaçmışlar :)

Kocaeli'ye oy verenler işin kolayına kaçanlar değil, bundan önceki buluşmalar için kilometrelerce yolu katetmiş (işin zoruna kaçmış yani ) ve yine olsa yine katedecek insanlar.

Yarı Artvinli Sayıldığım için ne kadar gelmiyecek olsamda artvinde yapılmasını isterim.Karadeniz hele hele doğu karadeniz bir başkadır.Özellikle yaylada bir kamp kurun gece 4-5 saat uyursunuz uyandığınızda kendinizi çok dinç hissedersiniz.Doğal güzelliklerle dolu bir yerdir.Ayrıca şunu söylemek isterim yolları biraz keskindir.4-5 yıl önce gittiğimde bayağı bir korkmuştum.Ee artık gülü seven dikenine katlanırmış

Gözlerim yaşardı Safa, bak isteyince ne güzel okunaklı yazılar yazabiliyorsun. İşte bu, aynen devam :thup:

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Üyelerimizin yüzde 100'ü şehirde yaşıyor, uzayda yaşayan üyemiz varsa ben bilmiyorum.

Daha önce Kocaeli'de buluşma yapılmadığına göre gayet ekstra bir durum, yeni bir şehir, yeni bir ortam.

Forum buluşması turistik gezi ya da kafa dinleme fırsatı olarak görülmemeli. Amacı; üyelerin bir araya gelmesi ve biraz spor yapması. Başka anlamlar yüklemek lüzumsuz bence.

Bu da klişeleşmiş bir mübalağadır mesela. Bunun '' iki elim kanda olsa da gelirim, Fizan'da olsa da gelirim'' gibi akraba söz grupları vardır.

Kocaeli'ye oy verenler işin kolayına kaçanlar değil, bundan önceki buluşmalar için kilometrelerce yolu katetmiş (işin zoruna kaçmış yani ) ve yine olsa yine katedecek insanlar.

Gözlerim yaşardı Safa, bak isteyince ne güzel okunaklı yazılar yazabiliyorsun. İşte bu, aynen devam :thup:

Sevgili Çağan

Benim yazılarım bile senin yazdığın yazıların yanında yumoş kaldı..

Ben mi biraz yumuşadım diye düşünüyorum....

Doğruları yazıyorsun...Bu karşı yazılarını okuyunca beni bile bir korku sarmaya başladı..

Yazdığın bu doğruların yanında bizim yazılar eğri geline döndü..Arada sıradada olsa doğru yazıları okumak bizim eğriliğimizi alıyor...

Tebrik ederim.

ktm

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest malatyalıcihan

ben de anlamsız yorumlar ve forumu kendi çiftliği sanan kişileri helede bozacının şahidi çıracıları yada onların yandaşlarını ve ya iki kelimesinde bir edebi sanatları kullanıp kendini buğday ambarında sananları görünce üzülmekten başka bir şey yapamıyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben de anlamsız yorumlar ve forumu kendi çiftliği sanan kişileri helede bozacının şahidi çıracıları yada onların yandaşlarını ve ya iki kelimesinde bir edebi sanatları kullanıp kendini buğday ambarında sananları görünce üzülmekten başka bir şey yapamıyorum.

Soru 1: Bozacı kim ?

Soru 2: Şıracı kim?. Sen çıracı yazmışsın ama olsun.

Soru 3: Yandaş dediklerin kim?

Soru 4: Forumu babasının çiftliği zannedenler kim?

Soru 5: Edebi sanat kullanıp kendini buğday ambarında sanan kim?

Soru 6: 5. soruda geçen edebi sanat ne anlama geliyor?

Söyle bilelim Cihan, değil mi? Madem dolusun bu kadar, daha fazla üzülme. Söyle de bilsin herkes, dökülsün eteklerdeki taşlar :fildir:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Cihan'ın amacı ne bilmiyorum ama gerçekten kendi kafasındaki ne ise onu görmek isteyen ona yönlenmiş bir düşünce yapısı var....Çağan aslında kendini ifade etmiş Oğuz'a karşı ama bence bu seferlik biraz sert olmuş :) Birbirimize biraz daha tolerans gösterebiliriz bence , ki forumumuzdaki hemen hemen herkes gerçekten elit ve kişilik olarak ta saygın kişiler...

Konuya dönecek olursam Ulaşım + imkan ve maaliyet başlıklarının hepsi Kocaeli'yi işaret ediyor...ve oradan da gönüllü çıkması işin daha rahat yapılabilmesini sağlıyor, bence de Kocaeli iyi bi seçim olur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben sert ya da ağır bir üslup kullandığımı düşünmüyorum. Sadece kendi fikrimi Oğuz arkadaşımızın mesajı üzerinden örneklendirerek yazdım. Yoksa birine sataşmak ya da ortamı germek gibi bir amacım olamaz, bunu beni tanıyan herkes de gayet iyi bilir. Ama sürekli bir şeyleri onaylayan ya da herşeye iyi, güzel diyen bir yapım yok. Zaten mesajlarımdan da anlaşılıyordur bu. Yazılarımı da içimden geldiği şekilde yazıyorum. Birilerine yaranmak ya da dikkat çekmek için kullanmıyorum bu üslubu.

Bence herşeyin süt liman olduğu forum ortamları çok sıkıcı oluyor, bazen ortamı şenlendirmek, yazmayanları da aktif hale getirmek için bu tarz yazılar iyi oluyor. Öbür türlü herkes okuyup geçiyor, ama böyle durumlarda iki kelime de olsa bir şeyler yazası geliyordur insanların. Diyeceğim o ki; kırılıp gücenmek, insanları suçlamak ya da ortaya bir laf atıp kaçmak yerine keşke herkes açık açık ne düşünüyorsa yazsa. Şahıslara saldırmadan, sadece fikirler baz alınarak yazılsa ama. Zaten herkesin aynı fikirde olması gibi bir durum söz konusu değil, illa ki fikirler çatışacak. Ama çatışan sadece fikirler olsun, bir hoşnutsuzluk varsa fikir bazında çözülsün. Yani birisi gelip benim tarzımı, kullandığım dili eleştirmesin durduk yere. Yazsın bir karşı yazı, koysun ortaya fikrini, amenna.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben sert ya da ağır bir üslup kullandığımı düşünmüyorum. Sadece kendi fikrimi Oğuz arkadaşımızın mesajı üzerinden örneklendirerek yazdım. Yoksa birine sataşmak ya da ortamı germek gibi bir amacım olamaz, bunu beni tanıyan herkes de gayet iyi bilir. Ama sürekli bir şeyleri onaylayan ya da herşeye iyi, güzel diyen bir yapım yok. Zaten mesajlarımdan da anlaşılıyordur bu. Yazılarımı da içimden geldiği şekilde yazıyorum. Birilerine yaranmak ya da dikkat çekmek için kullanmıyorum bu üslubu.

Bence herşeyin süt liman olduğu forum ortamları çok sıkıcı oluyor, bazen ortamı şenlendirmek, yazmayanları da aktif hale getirmek için bu tarz yazılar iyi oluyor. Öbür türlü herkes okuyup geçiyor, ama böyle durumlarda iki kelime de olsa bir şeyler yazası geliyordur insanların. Diyeceğim o ki; kırılıp gücenmek, insanları suçlamak ya da ortaya bir laf atıp kaçmak yerine keşke herkes açık açık ne düşünüyorsa yazsa. Şahıslara saldırmadan, sadece fikirler baz alınarak yazılsa ama. Zaten herkesin aynı fikirde olması gibi bir durum söz konusu değil, illa ki fikirler çatışacak. Ama çatışan sadece fikirler olsun, bir hoşnutsuzluk varsa fikir bazında çözülsün. Yani birisi gelip benim tarzımı, kullandığım dili eleştirmesin durduk yere. Yazsın bir karşı yazı, koysun ortaya fikrini, amenna.

Çağan doğruyu en doğru bir anlatımla bizlere aktarmış...

Artık bizlerin yazacak tek şeyi var...Kendi fikirlerimizi ortaya dökmek ama yazana dokunmadan...

Çağan tebrik ederim.....

Aradasırada havandırmak için ters düz etmek gerekir...Daha öncede yazdığım gibi uyuyarak değil yazarak gelişip büyüyeceğiz..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest malatyalıcihan

Valla Çağan etekteki taşlar mı şorttaki taşlar mı orasını bilmem ama senin yapacağın bir sınavada girmem canım kardeşim.Burada yorum yapan bazı arkadaşları yerden yere vurarak foruma canlılık getirmeye çalışıyorsun herhalde fakat kardeşim sen böyle yaptıkça ben bile foruma yazı yazamaz hale getirdin bırakın herkes istediği gibi yazsın kendi düşüncelerini ortaya koysun burada ki amaç oylama yapıp forum buluşmasının yerini belirlemek.Senin yaptığın sana zıt gelen hoşuna gitmeyen yazıları yerden yere vurmak ve sana yandaş çıkanlarda olunca vay halimize senin yazını destekleyen eski yazılardan çok bulurum ve hep aynı kişi veya kişiler nedense.Bunları bırakın foruma canlılık getirmeye çalışıyorsan kardeşim yerden yere vurarak değil daha çok hoş görülü davranman daha çok iyi niyetli olman seni bilen bilir benide bilen bilir kardeşim fakat senide benide bilmeyenler var sen seni bilenler için bir anlam ifade edemezsin sen seni bilmeyenlere için bir anlam ifade etmen lazım ve senin bu yorumlarınla seni bilmeyenlere nasıl bir anlam ifade ettiğini onlara söylesek çok başka şeyler söylerler.Neyse canım kardeşim forumda baya aktifsin inşallah hep böyle kalırsın fakat birilerini yerden yere vurmayın sadece senin için değil herkes için benim içinde geçerli.

Bu yazımada illa cevap yazıp üste çıkmak gibi bir amacın olmasın kardeşim.Amacımız birilerini aşağı çekmek ben üste çıktım ben haklıyım diye zorlamak olmasın çünkü forumda hep böyle şeyler görüyorum.Sen benim yazdıklarımı çok iyi anladığını biliyorum amacımın ne olduğunuda biliyorsun kardeşim ne kadar anlamamış gözüksende... Onun için işine geleni alır işine gelmeyeni almazsın...

Smetmusti kardeşim ben at gözlüğü ile bakan bir insan değilim.Forumu takip edipte benim yazdıklarımın amacını anlamayan insanda at gözlüğü ile tek düze bakan insan sıfatından başka bir şey olarak görmüyorum yazdıklarım buradaki bir çok kişinin yazdıklarından açık ve seçik şataşmayı bırakıp forum buluşmasının yerinin karar verilmesi daha iyi olur..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sevgili Cİhan. Benim yaptığım sınava girmeyeceğini söylemişsin ki sınav yapmak gibi bir niyetim yok, haddime de değil zaten. Ama madem sınav olarak görüyorsun sorduğum soruları, sen gayet iyi bir sınav geçirdin bence. Tüm sorularıma gereken cevapları verdin bilmeden. İşte verdiğin yanıtlar ve aldığın puan;

Soru 1: Bozacı kim ? Ben

Soru 2: Şıracı kim?. Sen çıracı yazmışsın ama olsun. ktm, enerji05 ve mesajlarımı beğenen diğer üyeler ( sen tek bir kişiyi ima ediyosun ama puan kırmadım merak etme)

Soru 3: Yandaş dediklerin kim? ktm, enerji05 ve mesajımı beğenen diğer üyeler

Soru 4: Forumu babasının çiftliği zannedenler kim? ben, ktm

Soru 5: Edebi sanat kullanıp kendini buğday ambarında sanan kim? ben, ktm

Soru 6: 5. soruda geçen edebi sanat ne anlama geliyor? burdan ''0'' (yazıyla sıfır) verdim

Kendim sorup kendim cevaplamış gibi oldum biraz ama herkes zaten cevapları biliyordu, sen sadece açık açık söyleme cesaretini gösterecek misin diye merak edip sordum. Kağıdın normalde geçer ama cesaretsizliğinden ötürü sınıfta kaldın Cihan kusura bakma.

Beni tanıyan tanıyor, bilen biliyor. Beni tanımayana, bilmeyene kendimi şirin gösterme gibi bir çabam da yok. İsteyen istediğini düşünür. İster ukala der, ister insanları aşağılıyor der. Beni değer verdiğim insanların düşünceleri bağlar her zaman, tanımadığın birisini yargılamak, yaftalamak kolaydır çünkü.

Yazılarımın bu kadar etkili olduğunu da bilmiyordum. Demek senin yazma hevesini kıracak kadar iyi yazıyorum :( O yüzden kusura bakma. Yazdıklarımın beğenilmesi de önemli değil ama tek bir kişi tarafından beğenilmediğine emin olabilirsin. Madem o kadar gözlemci ve araştırmacısın biraz daha incele ve bak kimlerin beğendiğine. (aralarında sen bile varsın).

Benden bu kadar Cihan'ım. Tarzımı ya da yazılarımı beğenmesen de ben burda olduğum sürece yazmaya devam edeceğim. Keşke mesajlarını görmek istemediğin üyeleri engelleme gibi bir seçenek çıkarsalar, o zaman daha rahat yazabilirsin :( Sağlıcakla kal, Ağrı'ya selamlar.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest malatyalıcihan

Kardeşim valla yazardım sana ama benim senin gibi at gözlüğü ile bakıp birilerin lafını cımbızla çekip klaviye erkekliği yapanlarla uğraşacak vaktim yok.(Kpss maduruyuz nede olsa )Sadece şunu diyeyim ne kadar cesaretli olduğumu tahmin edemezsin ama istersen araştırırsın tanıdıklardan ;): (Diğer yazdıklarını cevapsız bırakacağım kusura bakma )

myrulezmyway da yazmış sen ne olduğunuda biliyormuşsun sorun yok o zaman...

Uzatmayalım tadında kalsın yoksa insan oğlunda kırılmayacak yer yok kardeşim en önemliside kalptir o hiç kırılmasın... :bye:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Soru 1: Bozacı kim ? Ben

Soru 2: Şıracı kim?. Sen çıracı yazmışsın ama olsun. ktm, enerji05 ve mesajlarımı beğenen diğer üyeler ( sen tek bir kişiyi ima ediyosun ama puan kırmadım merak etme)

Soru 3: Yandaş dediklerin kim? ktm, enerji05 ve mesajımı beğenen diğer üyeler

Soru 4: Forumu babasının çiftliği zannedenler kim? ben, ktm

Soru 5: Edebi sanat kullanıp kendini buğday ambarında sanan kim? ben, ktm

Soru 6: 5. soruda geçen edebi sanat ne anlama geliyor? burdan ''0'' (yazıyla sıfır) verdim

Sevgili Çağan

6 şıkkın içinden 4 numaralıyı ben alayım...içimden öyle geliverdi...

Bizler tek gözlü evi zar zor buluyoruz...Çiftlik felen denmiş zaten benim çüzdanımı aşar..Olsa olsa ben tv deki Hanımın Çitliğini seyrederim cepteki parayla...

Ben bozacım oldum, şıracımı, yoksa çiftlik sahibimi..????

Yazmaya devam diyelim..

ktm

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sevgili Çağan

6 şıkkın içinden 4 numaralıyı ben alayım...içimden öyle geliverdi...

Bizler tek gözlü evi zar zor buluyoruz...Çiftlik felen denmiş zaten benim çüzdanımı aşar..Olsa olsa ben tv deki Hanımın Çitliğini seyrederim cepteki parayla...

Ben bozacım oldum, şıracımı, yoksa çiftlik sahibimi..????

Yazmaya devam diyelim..

ktm

Yazmaya devam tabii ki Selim abi, bizim silahımız yazılarımız. Yoksa tehdit ve şantajı herkes gayet iyi becerir ;):

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yazmaya devam tabii ki Selim abi, bizim silahımız yazılarımız. Yoksa tehdit ve şantajı herkes gayet iyi becerir ;):

Hepimiz gibi bizlerde birşeyler yazıyoruz...Terbiyesizlik mi ediyoruz, millete gelgel mi yapıyoruz... Tabiki Hayır..sadece kendi doğrularımızı sert yazıyoruz yumuşak yazıyoruz...ama sadece kendi fikirlerimizi yazıyoruz...Tartışmasız yazı mı olur...Tartışma olacak diye yazmayalım mı ...Burası pek çiftliğe benzemiyor ama huzur evi de değil...Kendi doğrularımızı kayıtsız şartsız kabul ettirmek için yazmıyoruz...Her yazdığımız yazıya inek altında buzağı arıyorlar diye düşünmeyin..sizlerde sert yazın yumuşak yazın ama yazın ki bizlerde bir nebze olsun birşeyler öğrenelim....

Yazdığım yazının ''Yerimidir Yurdumudur'' bilmiyorum ama oyum KOCAELİNE..

İstanbula yakın olması...oynamasak bile gelip seyredebileceğim bir yer diyeyim....

Yoldan çıkan konumuzda tekrar yoluna girsin..(konu sapması diye bir durum yok ama ağdet yerini bulsun)

ktm

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Gördüm ki ortam biraz gerilmiş. Demek ki ben ve Tufan abi dışında da tartışanlar olabiliyormuş :D (Gerçi Tufan abi direk tehdit ediyor ama ne yapalım evi bana 5 dakika anında yakalar o yüzden sesimi çıkaramıyorum :D ) İşin şakası bir yana yazıları her ne kadar tam olarak okusam da tartışmanın nedenini anlamış değilim. Her halde yeni yılın heyecanı ve stresinden kaynaklanıyor :)

Bu foruma aktif olarak pek bişey vermesem de arasıra yazdıklarımla duygularımı bende dile getiriyorum ve bundan da mutlu oluyorum. İlk önce çiftlik falan anlamam son forum buluşmasının şampiyonu olarak bir daha ki buluşmaya kadar buranın kralı benim :D (Aman Tufan abi görmesin).

İkinci olarak kim kimin hayranıdır bilemiyorum kim kimi destekler onu da bilmem ama facebook'ta bile hayran sayfam var bunu da belirteyim :D

Üçüncü olarak edebiyatdan anlamam ama matematikte kapışalım :)

Dört şıra boza anlamam ben salep severim üzerine de tarçın isterim :)

Her ne kadar mizahi bir dille yazsam da yukarıda okuduklarım beni üzdü. Tabiki kimse kimsenin düşüncesini beğenmek ve kimse kimseyi sevmek zorunda değil ama yinede birbirimizi kırmadan üzmeden severek sevişerek bu forumu devam ettirelim. Hepinize iyi günler bol güneşler dilerim :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Her ne kadar mizahi bir dille yazsam da yukarıda okuduklarım beni üzdü. Tabiki kimse kimsenin düşüncesini beğenmek ve kimse kimseyi sevmek zorunda değil ama yinede birbirimizi kırmadan üzmeden severek sevişerek bu forumu devam ettirelim. Hepinize iyi günler bol güneşler dilerim :D

Tekrardan oyum Kocaeline diyeyim de ne olur ne olmaz konu dışına taştım diye fırçalanmıyalım..

Sevgili Burak dediğin gibi bize 5 dk mesafe uzaklıkta oturup bize dayak atacak hocamız olmadığı için yerimizde bir türlü rahat duramıyoruz...

Bizim hocalarımız başımızda odun kırmaktan yorulup yatak döşek perişan bir durumda yatıyorlar...Bizleri zaten azat ettiler..

Ne diyorduk..... Savaşmayın SEVİŞİN mi ...

ktm

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tekrardan oyum Kocaeline diyeyim de ne olur ne olmaz konu dışına taştım diye fırçalanmıyalım..

Sevgili Burak dediğin gibi bize 5 dk mesafe uzaklıkta oturup bize dayak atacak hocamız olmadığı için yerimizde bir türlü rahat duramıyoruz...

Bizim hocalarımız başımızda odun kırmaktan yorulup yatak döşek perişan bir durumda yatıyorlar...Bizleri zaten azat ettiler..

Ne diyorduk..... Savaşmayın SEVİŞİN mi ...

ktm

Savaş göremedim küçük bir tartışma diyelim ama sevişmek isterseniz araya girmem, karışmam :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 25 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..