Jump to content
Masatenisi.org Forum

Forum İstatistikleri

Guest ktm

Recommended Posts

Aklıma geldi unutmadan yazayım dedim...Forumun birindede 50 yazı yazmadan üyelerin birbirleriyle mesajlaşmasını kesiyor.. Sistem üyeleri aktif görmek istiyor.

Bizde ise belli beylik kalelerimizin dışında bir tane yazı yazanın yakında anlından öpeceğiz..( o kadarda değil de )

Bu üye alım işini aslında masaya yatırmak gerek derim....

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aklıma geldi unutmadan yazayım dedim...Forumun birindede 50 yazı yazmadan üyelerin birbirleriyle mesajlaşmasını kesiyor.. Sistem üyeleri aktif görmek istiyor.

Bizde ise belli beylik kalelerimizin dışında bir tane yazı yazanın yakında anlından öpeceğiz..( o kadarda değil de )

Bu üye alım işini aslında masaya yatırmak gerek derim....

ktm

Bu uygulama sarpa sarar bence Selim abi..Bize ne yazdığını bilen ve yazarken önce bir oturup düşünen üye lazım..Bir ara sırf mesaj sayısı artsın diye forum tarihinde ne kadar açılmış konu varsa hepsini canlandıran tipler vardı..Bu uygulama anca o tarz üyeleri hortlatır başka işe yaramaz..Mesela Waldner ve Zhang Jike ile yapılan röportajları çeviren abimiz gibi elini taşın altına koyacak kişiler artarsa forum için çok yararlı olur..Benim de zamanım olursa (okuldan zaman bulamıyorum ) Timo Boll ve diğer Alman yahut Avusturya'lı oyuncularla yapılan çeşitli röportajları çevireceğim inşallah..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

vakti zamanında 2009 dünya şampiyonası maçlarının linklerini paylaşmıştım. bir çok siteden, çalışır durumda ve yüksek kaliteye sahip videoların linklerini ayıklamak saatlerimi almıştı. (linkleri tek bir kaynaktan alıp kopyalamamıştım) forumdan sadece 9 teşekkürün gelmesi pek hoş olmamıştı.

http://www.masatenisi.org/forums/index.php?/topic/7305-2009-dunya-thampiyonasy-mac-videolary/page__hl__%2Bd%FCnya+%2B%FEampiyonas%FD

son yorum düşündürücü.. (bunu yazan arkadaşın 2006 girişli olup sadece bu konuya mesaj attığını belirtmek isterim)

http://www.masatenisi.org/forums/index.php?/topic/7305-2009-dunya-thampiyonasy-mac-videolary/page__st__20__p__49484#entry49484

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

son yorum düşündürücü.. (bunu yazan arkadaşın 2006 girişli olup sadece bu konuya mesaj attığını belirtmek isterim)

http://www.masatenisi.org/forums/index.php?/topic/7305-2009-dunya-thampiyonasy-mac-videolary/page__st__20__p__49484#entry49484

Demek ki nitelikli paylaşım 3 yıldır sadece okuyan üyeye bile mesaj yazdırabiliyor. Bir an önce maçları seyretmek istemiş olmalı ki, cümlenin sonuna "gerek" kelimesini bile ekleyemeden kaçmış :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

vakti zamanında 2009 dünya şampiyonası maçlarının linklerini paylaşmıştım. bir çok siteden, çalışır durumda ve yüksek kaliteye sahip videoların linklerini ayıklamak saatlerimi almıştı. (linkleri tek bir kaynaktan alıp kopyalamamıştım) forumdan sadece 9 teşekkürün gelmesi pek hoş olmamıştı.

http://www.masatenis...%FEampiyonas%FD

http://www.masatenis...9484#entry49484

Ellerine Sağlık çok güzel olmuş bidahaki turnular da devamini dilerim :). Herkesin teşekür ettiğine eminim ama buraya yazmak zor geliyo olsa.

Sayın Bora bu tarz yazılara pekde takılmamak gerek....insan oğlu malesef böyle ...Sadece işini görüp çıkıyor.. Bizlerde ise bu durum sıkıntı yaratıyor..bıtkınlaştırıyor, boş ver diyip geri çekilmemize yol açıyor... Haklısın...

Bu arada 15-30 kişinin aktif olduğu bir yerde 9 teşekkürüde yabana atmayalım...Boş ver ya bu millet birşey olamaz demiyelim derim, milleti gıdıklayın, dürtün başka türlüsü yok..nerede hareket orada bereket diyelim...

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kaptırdık kendimizi gidiyoruz..

Anadolu aşıklarına döndük....ben yazarım ben söylerim....millet yazar yinede ben söylerim....

Kendin çal kendin oyna durumlarındayız..

Ha gayret az kaldı...patladı patlayacak..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Forum sayfalarında dolaştıkça nice güzel konular var. Bizler bu güzelim konuları bir bilemediniz iki mesajla forumun derinliklerine göndermişiz..

Dikkat çeken en büyük handikap ise yeni üye olan bir arkadaşın ise ilk masajında acil yeni başladım bana tahta lastik diyor...İkinci mesajında ise malzeme öneriyor..

Ustalar yardım mesajlarına cevap vermekten bitap perişan halde yatak döşeklik olmuşlar..Bazen bizlere artık eziyet etmeyin forumun sizler için hazırlanmış kısımlarını okuyun sonrada bizlere danışın dercesine serzenişte bulunan yazıları..Dar alanda ustaları sıkan hep aynı kısa paslar oluşmaya başlaması..

Durumda böyle olunca diğer asil konular (sporun sıkıntıları) güme gidiyor..İnsanlarda yazacak iştah kalmıyor..Sonrası 15- 30 kişi ile başbaşa kalıyoruz..

Bu handikaplar artan bir şekilde çoğalıyor. Üyeler bırakın bir şeyler yazmayı okumak için bile foruma girmez olmaya başlıyorlar..

Foruma baktıkça yazılanları okudukça bende doğru yada yanlış bu düşünceler oluşmaya başlıyor..

Arkadan bana hitaben gelen bir ses... pardon anlıyamadım duyamadım....girmesende olur hiç bir şey kaybetmeyiz...!!!!!.

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Forumla ilgili bazı istatistikler:

Yeni Kayıt İstatistikleri

Oca.10 ====> 88

Şub.10 ====> 97

Mar.10 ====> 102

Nis.10 ====> 93

May.10 ====> 70

Haz.10 ====> 56

Tem.10 ====> 62

Ağu.10 ====> 41

Eyl.10 ====> 48

Eki.10 ====> 86

Kas.10 ====> 65

Ara.10 ====> 78

Oca.11 ====> 118

Şub.11 ====> 114

Mar.11 ====> 196

Nis.11 ====> 209

May.11 ====> 182

SOn 2 ayda 103 spamcı kayıt oldu. Bunları dikkate almamak gerekir.

Yeni Konu İstatistikleri

Oca.10 ====> 110

Şub.10 ====> 117

Mar.10 ====> 101

Nis.10 ====> 108

May.10 ====> 72

Haz.10 ====> 69

Tem.10 ====> 61

Ağu.10 ====> 51

Eyl.10 ====> 44

Eki.10 ====> 71

Kas.10 ====> 74

Ara.10 ====> 124

Oca.11 ====> 114

Şub.11 ====> 91

Mar.11 ====> 93

Nis.11 ====> 201

May.11 ====> 200

Aylık Mesaj Sayıları

Oca.10 ====> 1074

Şub.10 ====> 1087

Mar.10 ====> 1068

Nis.10 ====> 1049

May.10 ====> 704

Haz.10 ====> 577

Tem.10 ====> 749

Ağu.10 ====> 381

Eyl.10 ====> 350

Eki.10 ====> 507

Kas.10 ====> 489

Ara.10 ====> 829

Oca.11 ====> 850

Şub.11 ====> 664

Mar.11 ====> 726

Nis.11 ====> 884

May.11 ====> 1177

Forum İncelenme Sayıları (1 Ocak - 31 Mayıs 2011)

Ekipman Tavsiyesi İsteyenler ====> 44304

Turnuvalar / Ligler / Diğer Karşılaşmalar ====> 30311

Ekipman Bilgi / Yorum / Değerlendirme ====> 30103

Güzel Sayılar ve Maç Videoları ====> 16037

Genel Konular ====> 13510

Oynayacak Yer / Partner Arayanlar ====> 12769

Çalışma / Çalıştırıcılık / Teknik / Taktik ====> 9173

Sohbet ve Diğer Konular ====> 9171

Haberler ====> 9136

Masa Tenisi Eğitim Videoları ====> 6614

Anketler ====> 2745

Türk Oyuncuların Videoları ====> 2575

Üyelerimizin Videoları ====> 2113

Masa Tenisi Gösteri Videoları ====> 2077

Defansif Oyuncu Videoları ====> 1851

Sporcu Sağlığı ve Beslenme ====> 636

Duyurular ====> 521

Üniversite Kampüs. Partner Arayanlar ====> 285

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Forumun bir senelik geçmişi karşımızda teşekkürler...

Dikkatime takılan daha öncede değindiğim konu israfının çokluğu...

Üye arkadaşlarımızdan biri güzel bir yerden konuya giriyor ama diğer üyelerimiz ilgisiz kalınca açan üyemizde kendi konusunu pas geçip forumun derinliklerine yolluyor..

Salondayım , Bekliyorum

Ümraniye / Haldun Alagaş salonu

Konuyu açan Hakan Kırık , sürükleyen yine kendisi....Bu işler böyle olur dip diri durur hiç güncelliğinide yitirmez..Forumu doğru düzgün kullanmak böyle olur...Doğru olanda budur, istenilen budur.. İhtiyaçlar,dertler,istekler takip edilerek karşılanır.

Örnek olarak verdim....Konu açmak ne kadar kolaysa takip etmekte aslında o kadar kolaydır.. Konularınıza fırsatlar tanıyın ki hem sizlere hemde bizlere hizmet edebilsin.

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Şaka bir yana forumlardan faydalanmak için üyelik mecburiyeti getirilmesi biraz "sanat için sanat, halk için sanat" ikilemini çağrıştıran bir durum. Eğer bu forum sadece bu sporla ciddi bir şekilde ilgilenenlere ait olsun diyorsak o zaman üyeliğin de ötesinde şartlar ve hatta belli periyodik ziyaretin ötesinde belli sürelerde belli aktif katılımı yani forumlarda mesaj yazmayı dahi mecburi hale getirmekten bahsedebiliriz. Öte taraftan, biraz daha geniş bir perspektiften bakarsak getirdiğimiz her bir ön şartın bu sporu yaymayı düşünen bir zihniyetle bağdaştırılması mümkün olmayan engeller olduğunu görürüz. Herkes bir anda derin bir ciddiyetle bu spora sarılamayacağına göre, kapılar herkese açık olmalı diye düşünüyorum.

Sayın uğur yalçın

Şu an için kapılar herkese açık, kapatılır yada kapatılmaz sorunu ise yöneticilerimizin tasarrufunda..Onlarda bizlere danışarak yada bizleri gözlemliyerek en doğru kuralları uygulamaya koymaya çalışıyorlar... Yönetimin amacı sistemin en rahat ve verimli hale nasıl getirebiliriz derdindeler...esas görev bizlerde, yönlendirmeyi sistemi doğru yapılandırmayı bizlerin yapması gerekiyor..

Sizinde söylediğiniz gibi bu sporla ciddi ilgilenenlerle, çat kapı gelenleri nasıl harmanlıyıp en verimli şekilde nasıl kullanbiliriz (ama zorlamadan yapmalarını nasıl sağlıyabiliriz)..Görünen bu durumda çok başarılı olamadığımız forum verilerindende belli oluyor..

Eğer dükkanızdaki malınızı satamıyorsanız müşterinin ayağına gidin... Bilge yada tecrübeli arkadaşların yeni gelenleri bir şekilde foruma yönlendirmesi yada forumda tutabilmesi gerek.. Belli alışkanlıklar yaratamazsak işimiz zor.

ktm

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Düşünüyorum O halde varım demiştim..Varım demek pek bir şey ifade etmiyor, düşünce paylaşımıda şart..

Sayın yöneticilerimiz yeni üye girişini zorlaştırırsa durumlar ne olacak...Forumda hareketi sağlayan tahta lastik yardım konularına yardımcı olan arkadaşlar yönlerini hangi konulara çevirecekler.. Düşünceleri nelerdir..

ktm

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Üye girişini zorlaştırmayla katılımcılığı artıramayız.

Bence bunu yapmanın yolu bazı arkadaşların lokomotif görevi üstlenip enteresan ve insanların ilgisini çekecek konuları açmasıdır.

Bunu yaparken yurtdışındaki forumlardan fikir alıyor olabilirler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Üye girişini zorlaştırmayla katılımcılığı artıramayız.

Bence bunu yapmanın yolu bazı arkadaşların lokomotif görevi üstlenip enteresan ve insanların ilgisini çekecek konuları açmasıdır.

Bunu yaparken yurtdışındaki forumlardan fikir alıyor olabilirler.

Evet sayın Hocam , O bazı arkadaşların unutukları çekici görevlerini hatırlamaları gerek...Vagonlar dolup taştı ama içindeki yolcular bir türlü istediklere yere gidemiyorlar, sıkılanlarda haliyle iniyor.

ktm

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Uzun süredir malzeme satan arkadaşlar dikkatimi çekiyor..Foruma giriyorlar, işlerine yaramayan malzemeyi 3-5 olsun bizim olsun maksat ticaret olsun Allah ne verdiyse diyip satıp çıkıyorlar..

Şöyle bir uygulama yapılabilirmi diye düşünüyorum..Malzeme satacak üye arkadaşın satacağı ürünü girebilmesi için en az 5 adet ( az veya daha fazla konu katılım mesajı) düzgün ve konuya uygun mesajlar atması gibi..

Foruma yorumcu olarak katılan arkadaşlara haksızlık gibi oluyor..Yorum yapanlar forumu bir şekilde ayakya tutmaya çalışıyorlar..Bazı üyelerde sırf malzeme satabilmek için sanki üye olmuşlar...

10 tane mesaj atmış...ne dir abi senin bu mesajlarının içeriği diye sorsak 5 i tahta satışı diğer 5 ide lastik satışı..Nasılsa forumda benim için mesaj yazıp insanları (müşterileri ) foruma çeken bir kaç abi var onlara yaslanıp idare ediyoruz.. Onlar yazıyor bizlerde satıyoruz işimizi bir şekilde görüyor durumlarındayız..

Ne diyelim artık...aşağıya tükürsen sakal yukarıya tükürsen bıyık durumları..

ktm

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İnsanlara zorla mesaj yazdırırsan işte o zaman yandık. Bir an önce kotayı dolduralım diye artık ne yazarlarsa.

Eti senin kemiği benim sayın hocam severek yazmıyorlarsa döverek zorla yazdırırız o zaman...

Bizim zamanımızda ailelerimiz eti senin kemiği benim der öğretmenlerimize teslim ederlerdi bizleri..Şimdiki nesil nerdeyse suyu bile öğretmenlerinden istiyecekler...Bunların hepsi paşa çocuğu sanki..

Bu arkadaşların karneleri hep pekiyi dolu galiba, hiç sesleride çıkmadığına görede işleri tıkırında anlaşılan..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Forumu arada sırada harmanlıyorum yeni yazıların içeriği bayağı bir dikkatimi çekmeye başladı...Üyelerimiz sanki çet ortamındalarmış gibi yazılara takılıyorlar..Doğal olarakda ilgisi yada bilgisi olmayan dışarıda kalıp standby durumuna geçiyorlar...Sorunlar hiç yokmuş gibi bir ortam oluşmuş..Bilgi içerikli hareket kaybolmuş...Benim yazılarım içeriği bile ilim irfanla doluymuş gibi duruyor..

Bekliyelim bakalım bu filimin sonu nereye varacak...

ktm

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

Boranın yazısına yıldız vermiştim...Şimdide forum yönetimine ve üye arkadaşlara yazayım dedim..

Forumda düzgün ve bilgi içeren yazılar dolaşıyor bu yazılara yada yazanlara bir rütbe veya yıldız yada her hangi ünvan olabilir mi..??

Üye arkadaşın biri 10 tane yazıyor 10 da içerik olarak doyurucu yazı, ben yazmışım 1000 tane yazı incir çekirdeğini bile doldurmuyor..

Bu yazılanlara ve yazanlara nasıl bir güzellik düşünebiliriz...

Bilgeyi de bilgiyide az bir az bizlerden ayırmak lazım, yoksa bizim gibiler o güzelim yazıların arasına bodoslama dalıp ne konuyu bırakıyoruz ne yazıyı nede yazanı.....

Bazı güzellikleride telef edip duruyoruz...

ktm

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Boranın yazısına yıldız vermiştim...Şimdide forum yönetimine ve üye arkadaşlara yazayım dedim..

Forumda düzgün ve bilgi içeren yazılar dolaşıyor bu yazılara yada yazanlara bir rütbe veya yıldız yada her hangi ünvan olabilir mi..??

Üye arkadaşın biri 10 tane yazıyor 10 da içerik olarak doyurucu yazı, ben yazmışım 1000 tane yazı incir çekirdeğini bile doldurmuyor..

Bu yazılanlara ve yazanlara nasıl bir güzellik düşünebiliriz...

Bilgeyi de bilgiyide az bir az bizlerden ayırmak lazım, yoksa bizim gibiler o güzelim yazıların arasına bodoslama dalıp ne konuyu bırakıyoruz ne yazıyı nede yazanı.....

Bazı güzellikleride telef edip duruyoruz...

ktm

Forumda bir puanlama sistemi var ama huzursuzluk yaratır diye şimdiye kadar açmadık. Genel istek bu yönde ise açabiliriz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Forumda bir puanlama sistemi var ama huzursuzluk yaratır diye şimdiye kadar açmadık. Genel istek bu yönde ise açabiliriz.

Bence iyi olur gibi... İyi olanlar yaz yaz nereye kadar yaz.. İyi şeyler yazanların haklarını vermek gerek...Bu malzeme ile sınırlı olacak diyede bir şey yok...

Yetiştirmeye yönelik yapılanlar, tecrübeli olanların her konuda bilgi aktarımı aklımıza gelen her iyinin bir karşlığı diye düşünüle bilir.

Üye arkadaşların istekleri doğrultusunda bir yol alınır..Tartışılması gerekir diye düşünüyorum..

ktm

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence iyi olur gibi... İyi olanlar yaz yaz nereye kadar yaz.. İyi şeyler yazanların haklarını vermek gerek...Bu malzeme ile sınırlı olacak diyede bir şey yok...

Yetiştirmeye yönelik yapılanlar, tecrübeli olanların her konuda bilgi aktarımı aklımıza gelen her iyinin bir karşlığı diye düşünüle bilir.

Üye arkadaşların istekleri doğrultusunda bir yol alınır..Tartışılması gerekir diye düşünüyorum..

ktm

Kullanıma açtım. Mesajların sağ alt tarafında, o mesaj için pozitif ve negatif puan verme linkleri var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kullanıma açtım. Mesajların sağ alt tarafında, o mesaj için pozitif ve negatif puan verme linkleri var.

En azından güzel bir başlangıç oldu şimdilik...Birde şu pozitif puanlara birde yıldızlarla yada benzeri bir uygulama ile süslüyebilirsek daha da iyi olur sanırım....50 pozitif yazıda (Salt yazı olarak değil her pozitif harekete ) bir yıldız gibi...

ktm

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

En azından güzel bir başlangıç oldu şimdilik...Birde şu pozitif puanlara birde yıldızlarla yada benzeri bir uygulama ile süslüyebilirsek daha da iyi olur sanırım....50 pozitif yazıda (Salt yazı olarak değil her pozitif harekete ) bir yıldız gibi...

ktm

20 (değişebiliyor) puan alan yazı parlak gösteriliyor. Yazılara yıldızlı pekiyi verme yok. O ilkokulda oluyordu biggrin.gif

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

20 (değişebiliyor) puan alan yazı parlak gösteriliyor. Yazılara yıldızlı pekiyi verme yok. O ilkokulda oluyordu biggrin.gif

En azından iyi yazılar parlıyacak....aralarda kaynayıp gitmeyecek..

Bu uygulama geriye dönük eski yazılanlarıda kapsamı altına alıyor değil mi.....??

ktm

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 14 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..