Jump to content
Masatenisi.org Forum

Forum İstatistikleri

Guest ktm

Recommended Posts

Masatenisi.com sitesi forum üyelerimize özel indirim uygulamaya başladı, Sayın Nihat Beye teşekkür ederiz.

Ertan

Bu yazıyı okuyunca aklıma geldi.. Aklıma benim geldide uygulayıcı sayın Nihat bey olacak, yada forumun uygun gördüğü sıfır malzeme satan arkadaşlar..

Ayın belirsiz günlerinde (bir yada iki yada daha fazla) maliyetine yada maliyetine yakın bir karla malzeme satışı.. Belirsiz günlük promosyonlar diyelim....müşteriyi ( ne yapalım artık üyelerimizi katılımcı olmasını sağlamak için) içeriye çekebilmek için...

Bu tamamen kişisel düşüncem satıcı arkadaşları zorlama değil sadece olabilirmi diye ortaya attım... Olmaz denirse yada ses çıkmaz ise darılacak ve gücenecek durum yok..

Günlük anlık saatlik sınırlı promasyonlar.. Büyük Market veya Mağzalardaki uygulamaların benzer yaklaşımları..

ktm

Forumun ekipman satış işiyle doğrudan bir ilgisi yok ve bence de olmamalı. Pratikte bunun takibi de zor.

Eğer birileri ucuz malzeme alacağım diye foruma gelecekse hiç gelmesin daha iyi değil mi?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence yazan üyelerin niceliği değil niteliği daha önemli..Buraya hergün üye olan bir sürü insan var ama hepsinin derdi hemen hemen aynı..Geliyorlar, ekipman tavsiyesi için forumu çöplüğe dönüştürüp gidiyorlar..Böyle üye gelip yazacaksa hiç yazmasın daha iyi..Hatta üye de olmasın..Zahmet etsin girsin okusun tüm içeriği, istediğini fazlasıyla alır..Zaten foruma birşeyler katmak ve buranın bir parçası olmak isteyen üyeler kendilerini belli ediyorlar illa ki..Sayı olarak çok olmak en son derdimiz olmalı bence..

Asıl sorun aktif üyelerin pasif hale gelmesi..Eskiden yazan bir çok üye şimdi ortada yok mesela..Bir de üzerine buluşmadan buluşmaya ortaya çıkıp sonra da kaybolan bir kesim oluştu..Buluşmaya katılan üye kadar yazan üye yok forumda, bu da garip..Yabancı dili olanlar da genelde yabancı forumlara yöneliyorlar, orada yazıp oradaki bilgilerden faydalanıyorlar..Tabi bunu yaparken ordaki bilgileri buraya taşıma şansları da var ama bunu pek yaptıkları da söylenemez..Herkesin yabancı dili yok nihayetinde ve yabancı forumlar bilgi ve içerik açısından kat be kat zenginler bizim forumdan..Buralardan faydalanmalıyız bir şekilde diye düşünüyorum..

Herkesin ortak ilgi alanı da malumunuz ekipmanlar..Fakat yeni çıkan tahta ve lastiklerle ilgili hiç konu açılmıyor..Bu lastikleri yahut tahtaları kullananlar deneyimlerini paylaşmıyor..Teknik taktik açıdan üst düzey bi oyuncu olmaya gerek yok illa ki bir görüş bildirmek için..Hatta her seviyeden oyuncunun bir ekipman hakkındaki görüşünü almak o ekipman hakkında daha sağlam bir bilgi elde edebilmek için oldukça önemli..

Bir diğer sorun da forum içindeki bölünmüşlük..Her ilde masa tenisi ile ilgili birşeyler yapılıyor karınca kararınca, siteler kuruluyor turnuvalar düzenleniyor ama o bölgedeki üyeler bunu forumda paylaşmıyor..Her üye ilindeki, bölgesindeki aktivitelerden, haberlerden diğer üyeleri haberdar etse, ilindeki bölgesindeki takımlar ligdeyse bu takımların durumları, antrenmanları, oyuncuları vs ile ilgili bilgiler paylaşsa eminim çok daha zengin bir içeriğe sahip olacağız ve aktif ve nitelikli üye sayısı da o oranda artacak..

Son olarak da birkaç önerim olacak..Yeni başlayanlar kısmı kesinlikle düzenlenmeli ve buraya yazılan mesajlara bir sınır getirilmeli..Foruma gerçekten birşeyler katabilecek ilgili üyeler de ellerini taşın altına koymalılar artık..Nitelikli paylaşımlara gerçekten ihtiyaç var diye düşünüyorum..Ayrıca masa tenisi ile ilgili takip ettiğimiz diğer kaynaklardaki haberleri sitemize taşırsak ilgiyi buraya yöneltebiliriz..Çok zor bir iş de değil bu..Diyeceklerim bunlar..Çok daha spesifik önerilerim de var aslında ama forum benim olmadığı için onlar bana kalsın şimdilik..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Forumun ekipman satış işiyle doğrudan bir ilgisi yok ve bence de olmamalı. Pratikte bunun takibi de zor.

Eğer birileri ucuz malzeme alacağım diye foruma gelecekse hiç gelmesin daha iyi değil mi?

Forumun ekipman satışına girmesi değil söylediğim......Forumda sayfası olan Masatenisi.com adı altında hizmet gösteren arkadaşın ayın devamlı değişen günlerinde ekstra indirimlerde bulunması anlamında fikir...

Kabul görür yada görmez anlamında değil... Üyelerimizi nasıl katılımcı yaparız nasıl bilgi birikimlerinden faydalanırız bazında fikirler ..Arada sırada Zihni Sinir fikirleride çıkacak tabiki...Ne yapalım daha modaya uyup 4x4 (alamadık) olamadık....hala 4x2 vaziyetlerindeyiz...

Bazı fikirlerde de artık o kadar kusurumuza bakmayınız.

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Çok daha spesifik önerilerim de var aslında ama forum benim olmadığı için onlar bana kalsın şimdilik..

Sayın Çağan sayfayı Desova (Citroen) yapmışsın zaten...Daha gözüm çöplükte kaldı der gibi birde spesifik önerilerim de var demişsin...Yaz abim yaz forum bizim en kötüsünden hallice BAN oluruz...

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yazan üyelerin daha çok İstanbul'da ve küçük bir kısmının da Ankara'da yaşıyor olması da önemli bir istatistik bence. İnsanlar birbirleriyle ne kadar çok masa tenisi oynayabiliyorlarsa, ne kadar çeşitlilik görebiliyorlarsa, o kadar çok foruma yazabiliyorlar gibime geliyor.

benim düşünceme göre ise bu dediğiniz yazmama sebebi o şehirlerdeki abilerimizin çoğu kendi aralarında birçok şeyi halledip foruma girme ihtiyacı duymuyorlar .. tabi u benim düşüncem yanlış anlaşılsın da istemem ..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

benim düşünceme göre ise bu dediğiniz yazmama sebebi o şehirlerdeki abilerimizin çoğu kendi aralarında birçok şeyi halledip foruma girme ihtiyacı duymuyorlar .. tabi u benim düşüncem yanlış anlaşılsın da istemem ..

Sayın cemal32 yazdığınız gibi herkes bir şekilde kendi işini hallediyor...Sıkıntıda burada zaten işler hallediliyor gibi görünüyor ama spor bir türlü ilerliyemiyor.. Bırakın yerinde saymayı gerileme bariz bir şekilde gözle görülüyor... İnsan oğlu bulduğu (icat gibi) şeyleri ranta çevirmek için topluma sunar, toplumda kullanırken bedelini öder ama ilerleme kaydeder..

Bizler birşeyler yapıyoruz ama bilgi akışını doğru yada yanlış birbirimize sunamıyoruz.. Bizler bir yerlerde yanlışlar yapıyoruz, sistemi bir türlü tetikliyemiyoruz..

Bir birimizden haberimiz bile yok bunuda forum (forum sayfasındaki aktif olarak yazan) katılımından zaten görüyoruz...

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben konuyu foruma nitelikli yazılar yazabilme açısından değerlendirmek istemiştim. Kendimden örnek vereyim, son zamanlarda sadece okuyorum, "foruma girme ihtiyacı duymamak" ifadesi burada yanlış olur, foruma giriyorum, ancak insanlara verebileceğim birşey yok. Çünkü ne faaliyet var, ne kombi raket kullanan var... İnsan kendisi gelişmeli, kendisini ileri götürmeli ki, başkalarına birşeyler verebilsin. Bu gelişim de en çok büyük şehirlerde olabiliyor, mevcut durumda açıkça görülebildiği üzere.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

evek herkes hayatından mumnun kendini tatmin ediyor ama başkasını yada sporunu düşünmüyor .. benim bu sporla ilgili pek çok hayalim var ama durumum pek müsait değil hele hele ısparta şartlarında .. tek umudum üniversite sırf masa tenisi için büyük bi şehirde okumak istiyorum ..

geçende fark ettim satış bölümünde 1000i aşkın konu var .. ekipman destek kısmında da durum aynı bi konuda destek arayan giriyor ama o konular arasında bunalıp çıkıyor sonrada böyle forum olmaz diyip bi daha da uğramıyor şahsen bende zamanında bu hataya düştüm .. forumda gerekli konular sabitlenmeli gereksiz konularda süresi geçince rafa kaldırılmalı .. bu çok zor sayılmaz ..

umarım haddimi aşmamışımdır ..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben konuyu foruma nitelikli yazılar yazabilme açısından değerlendirmek istemiştim. Kendimden örnek vereyim, son zamanlarda sadece okuyorum, "foruma girme ihtiyacı duymamak" ifadesi burada yanlış olur, foruma giriyorum, ancak insanlara verebileceğim birşey yok. Çünkü ne faaliyet var, ne kombi raket kullanan var... İnsan kendisi gelişmeli, kendisini ileri götürmeli ki, başkalarına birşeyler verebilsin. Bu gelişim de en çok büyük şehirlerde olabiliyor, mevcut durumda açıkça görülebildiği üzere.

Bende bu konuyu açmamın nedeni bu.....Forumun temeli bu zaten (masa tenisi )...size mahsus bir durum değil bu herkes için geçerli...yani hergün pasta yenmiyor arada sırada hareket sağlıyacak değişiklikler lazım..Devamlı aynı şeyleri yapmak insanı köreltiyor....evden okula okuldan eve yada evden işe işten eve gibi bir döngü oluşuyor...Buda tatsızlık ve bıtkınlık vermeye başlıyor...

Lastik tahta lazım diye bir konu açılıyor...cevaplanıyor...bir daha açılıyor...cevaplanıyor...Kısır döngü oluşmaya başlıyor...

Ne anlarım lastik tahtadan ben ne yapıyorum Survivorı anlatıyorum daha ne yapıyorum masatenisiyle ilgisiz alakasız herhangi bir konuya saldırıyorum, kendi doğrularımı (ne kadar doğruysa tartışılır) yazıyorum....

Tamam burası spor hattı ama herşey bu değil demeğe çalışıyorum...başka yerleride kurcalamak gerek....Altyapısını üst yapısını derneğini falanını filanını gibi...

Burası spor forumu ama diğer farklı konuları işleyen forumlardan farklı değil..

En azından yazışmalarda spor olarak gelişemiye biliriz ama oturup kalkmasını insanlara nasıl hitap edebileceğimiz yada daha değişik konularda gelişme gösterebiliriz..

Burada araç masatenisi amaç ise yeryönden bilgilenip gelişme....Okumak kadar katılımcı olmakta şart gelişim açısından...

Yazdık yine bir ton yazı millet baygınlık geçirecek artık...ÖF ÖF ve PÖF

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ön koşul önceliği Saygı ve Sevgi bunların aşım değeri sıfır..

Bunların dışında her konuda aşım değerleri serbest...(forumun çerçevesini çizdiği kurallar içersinde)

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

evek herkes hayatından mumnun kendini tatmin ediyor ama başkasını yada sporunu düşünmüyor .. benim bu sporla ilgili pek çok hayalim var ama durumum pek müsait değil hele hele ısparta şartlarında .. tek umudum üniversite sırf masa tenisi için büyük bi şehirde okumak istiyorum ..

geçende fark ettim satış bölümünde 1000i aşkın konu var .. ekipman destek kısmında da durum aynı bi konuda destek arayan giriyor ama o konular arasında bunalıp çıkıyor sonrada böyle forum olmaz diyip bi daha da uğramıyor şahsen bende zamanında bu hataya düştüm .. forumda gerekli konular sabitlenmeli gereksiz konularda süresi geçince rafa kaldırılmalı .. bu çok zor sayılmaz ..

Satış bölümünde 1000 konu olamaz her ay başı tüm ilanlar siliniyor. Şu anda 54 konu var. 1-2 gün içinde hepsi silinecek.

Eski konuların aslında kimseye bir zararı yok. Eğer konuları ve mesajları tarihe göre takip ediyorsanız eskileri zaten görmüyorsunuz.

Ama buluşma randevusu gibi zamanı geçmiş olanlar ve artık kimseye bir faydası dokunmayacak olanlar tabii ki silinebilir. Takdir edersiniz ki bunları bulmak ciddi mesai isteyen bir iş. Üyelerimiz böyle konulara rastladıkça bize bildirerek yardımcı olurlarsa seviniriz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Belki kendini tanitma bolumu acsak faydali olur. Adim bu raketim bu su kadar senedir su sartlarda oynuyorum daha once su raketleri kullandim su takimlarda oynadim, oynadigim salon bu vs gibi...

Olabilir. Hatta yeni üyelere mesaj yazmadan önce burada kendilerini tanıtma zorunluluğu getirilebilir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Olabilir. Hatta yeni üyelere mesaj yazmadan önce burada kendilerini tanıtma zorunluluğu getirilebilir.

İyi olur...Yeni bir kısım açılıp eski yeni farkı gözetmeden kendi tanımlamalarını yapmaları iyi olabilir...

Bir şeylerin düzgün, uygun, işlevsel v.s gibi hale getirebilmek için önce istemek lazım, hayal kurmak lazım, yazmak lazım, tartışmak lazım, olurunu uygulamak lazım...

Lazımları sıraya soktum......bir yerden başlamak lazım....

Düşünüyorum ama yazmıyorum (paylaşmıyorum)....Büyük düşünürüm ama ortada yokum.....

Sadece düşünmek yetmiyor arada sırada bir şeyler yapmak lazım ( lazım kelimesindende Allah razı olsun cümleyi bağlamada bir şeye yarıyor) ...

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

k. bakmayın yanlışlık olmuş Ekipman Bilgi / Yorum / Değerlendirme bölümünden bahsedicektim insan aradığını bulamıyor derken ..

neyse gerçekten bir tanıtma bölümü çok yararlı olabilir

Aslında arkadaşlarımız yazılarıyla katıldıkça su yüzüne çıkmamış o kadar değerli cevher cin fikirler var ki...

Artık pasifliği (düşünmeyi) bir kenara bırakalımda azda olsa aktifleşelim (yazalım).

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

aslında bi şey merak ediyorum forumda neden hiç sabit konu göremiyorum .. yani bi konuki bilgiler görüşler o konu bu konu diyerek toplanıp bi başlık altında sabit konu olarak açılsa en üstte yer alsa bence iyi olur zamanında amatör olarak modaratörlüj yapmıştım ..

Mesajların çoğu yorum içeriyor bu yüzden dediğinizi yapmak kolay değil. Yine de bazı konularda yapılıyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

admin farkı burada biraz ortaya çıkıyor gibi.:) Hani iş başvuruları için cv şarttır ya, bu da olmazsa üyelik için mülakat da koyalım:))) Yalnız mülakat jürisi sadece Ankara'da olmasın, 7 bölgeye de birer jüri atayalım ki taze üye adaylarımızı yıldırmayalım:))) Sonra bir süre sonra mülakatlarda torpil muamelelerinden şikayet edilmeye başlanırsa bu sefer de merkezi sınav yapalım, kpss gibi:))) 70'i geçen mülakatsız üyeliğe atansın:))) Ama soruları ÖSYM hazırlamasın, başımız çok ağrır:)))

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Şaka bir yana forumlardan faydalanmak için üyelik mecburiyeti getirilmesi biraz "sanat için sanat, halk için sanat" ikilemini çağrıştıran bir durum. Eğer bu forum sadece bu sporla ciddi bir şekilde ilgilenenlere ait olsun diyorsak o zaman üyeliğin de ötesinde şartlar ve hatta belli periyodik ziyaretin ötesinde belli sürelerde belli aktif katılımı yani forumlarda mesaj yazmayı dahi mecburi hale getirmekten bahsedebiliriz. Öte taraftan, biraz daha geniş bir perspektiften bakarsak getirdiğimiz her bir ön şartın bu sporu yaymayı düşünen bir zihniyetle bağdaştırılması mümkün olmayan engeller olduğunu görürüz. Herkes bir anda derin bir ciddiyetle bu spora sarılamayacağına göre, kapılar herkese açık olmalı diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

admin farkı burada biraz ortaya çıkıyor gibi.:) Hani iş başvuruları için cv şarttır ya, bu da olmazsa üyelik için mülakat da koyalım:))) Yalnız mülakat jürisi sadece Ankara'da olmasın, 7 bölgeye de birer jüri atayalım ki taze üye adaylarımızı yıldırmayalım:))) Sonra bir süre sonra mülakatlarda torpil muamelelerinden şikayet edilmeye başlanırsa bu sefer de merkezi sınav yapalım, kpss gibi:))) 70'i geçen mülakatsız üyeliğe atansın:))) Ama soruları ÖSYM hazırlamasın, başımız çok ağrır:)))

Sayın Hocam

Bizim Yöneticimiz, Moderatörlerimiz hepsi pırlanta gibidir...Diğer forumları dolaştım test ettim sonunda onayladım..Bu forumda aryıpta bulamıyacağınız bir rahatlık var..Özgürlükler Ülkesi sanki...

Konu açılmışken ucundan anlatayım azıcık...Ekonomi ile ilgi bir forumda uzun süredir pasif okuyucuydum, oku oku nereye kadar dedim birden aktifleştim başladım bir aydır yazmaya...Bir aydır diyorum ama ilk bir hafta yazıp çiziyorsun ikinci hafta istirahat veriyorlar ( banlıyorlar). Üçüncü hafta başlıyorsun birşeyler çiziktirmeye dördüncü hafta istirahat veriyorlar.. Banlanmaktan yazmaya zaman kalmadı işin açıkçası...4 haftada 2 hafta tatil olurmu ya ...birde ülke batıyor diyorlar....Batar tabi.....Adamlar bırakmıyorlar ki çalışalım devamlı tatile gönderiyorlar...

Durumun özeti şu bizim forumda yazdıklarımın % 1 ni ekonomik forumda yazsam bırakın banlamayı benim internetimi iptal ettirirler hızlarını alamayıp birde evinim elektriğini kestirirler....benim yazma durumlarım bu safhada yani...

Yatıp kalkıp dua edelim yöneticilerimize ben söyliyeceğimi söyliyeyimde artık gerisi sizlerin tasarrufunda.......

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sayın Hocam

Bizim Yöneticimiz, Moderatörlerimiz hepsi pırlanta gibidir...Diğer forumları dolaştım test ettim sonunda onayladım..Bu forumda aryıpta bulamıyacağınız bir rahatlık var..Özgürlükler Ülkesi sanki...

Konu açılmışken ucundan anlatayım azıcık...Ekonomi ile ilgi bir forumda uzun süredir pasif okuyucuydum, oku oku nereye kadar dedim birden aktifleştim başladım bir aydır yazmaya...Bir aydır diyorum ama ilk bir hafta yazıp çiziyorsun ikinci hafta istirahat veriyorlar ( banlıyorlar). Üçüncü hafta başlıyorsun birşeyler çiziktirmeye dördüncü hafta istirahat veriyorlar.. Banlanmaktan yazmaya zaman kalmadı işin açıkçası...4 haftada 2 hafta tatil olurmu ya ...birde ülke batıyor diyorlar....Batar tabi.....Adamlar bırakmıyorlar ki çalışalım devamlı tatile gönderiyorlar...

Durumun özeti şu bizim forumda yazdıklarımın % 1 ni ekonomik forumda yazsam bırakın banlamayı benim internetimi iptal ettirirler hızlarını alamayıp birde evinim elektriğini kestirirler....benim yazma durumlarım bu safhada yani...

Yatıp kalkıp dua edelim yöneticilerimize ben söyliyeceğimi söyliyeyimde artık gerisi sizlerin tasarrufunda.......

ktm

Evet, bu halinden ben de çok memnunum ve böyle kalmasını, yani "özgürlükler ülkesi" olarak devam etmesini istiyorum. Ekonomi forumuna da iktisadi çerçeveden bakarsak fazla mesele kalmaz, malum ekonominin birinci ilkesi tasarruf:)))

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

malum ekonominin birinci ilkesi tasarruf:)))

Anladım Hocam.........bizim elektriği gelip keserler diyorsunuz ..

Survivor diye bir konu açmıştım bizim başımıza denk geldi... T am şapa oturduk o zaman...Elektiriği onlar keser suyuda ben keserim yaparım evin bahçesine bir çadır.. Bizim millette meraklıdır çağırırım bir TV kanalını ağlaya zırlaya bende survivorcılık oynarım o zaman....

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Üye olduğum bir çok forum var ve hepsinde yaşanan ortak sıkıntı aynı..Hergün yüzlerce kişi üye oluyor ama aktif olan üye sayısı değişmiyor..O yüzden de üye alımını kapatmışlardı mesela ki çok doğru bir uygulama bana kalırsa..Üye olmak isteyenler için forumdan referans verecek kişiler olmalı mesela..Yahut üyeler üyelik başvurusu yaparken kendilerini tanıtan kısa bir yazıyı admine gönderebilir..Böylece foruma kim üye oluyor , neden üye oluyor, foruma ne katabilir bunlar üç aşağı beş yukarı belirlenir..Hem böylece her girenin ekipman tavsiyesi mesajlarıyla forumu çöplüğe dönüştürüp sonra da kaçıp gitmesi engellenmiş olunur..Çok zor bir uygulama değil bence bu, tam tersine forumun kalitesini arttırmaya yönelik bir uygulama..Uygulanacağını sanmıyorum ama yine de fikrimi söylemek istedim..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Üye olduğum bir çok forum var ve hepsinde yaşanan ortak sıkıntı aynı..Hergün yüzlerce kişi üye oluyor ama aktif olan üye sayısı değişmiyor..O yüzden de üye alımını kapatmışlardı mesela ki çok doğru bir uygulama bana kalırsa..Üye olmak isteyenler için forumdan referans verecek kişiler olmalı mesela..Yahut üyeler üyelik başvurusu yaparken kendilerini tanıtan kısa bir yazıyı admine gönderebilir..Böylece foruma kim üye oluyor , neden üye oluyor, foruma ne katabilir bunlar üç aşağı beş yukarı belirlenir..Hem böylece her girenin ekipman tavsiyesi mesajlarıyla forumu çöplüğe dönüştürüp sonra da kaçıp gitmesi engellenmiş olunur..Çok zor bir uygulama değil bence bu, tam tersine forumun kalitesini arttırmaya yönelik bir uygulama..Uygulanacağını sanmıyorum ama yine de fikrimi söylemek istedim..

Çok haklısın Çağan

Uyduruk kıytırık amaçları bile yok denecek kadar belirsiz forumların..... forumlarına üye olmaya kalkarken hemen seni almıyorlar bekletiyorlar.. Bizler her önümüze geleni almayız demeğe getiriyorlar.. Girende sanki bulunmaz hint kumaşıymış gibi daha sıkı sarılıyorlar.. Herkesi bizim foruma almazlar diye diyede övünüp duruyorlar....Bizde ise durum enteresan üç aşağı beş yukarı millet bir birini tanıyor buna ramen bu güzel foruma katılımcı olup bir türlü sahip çıkmıyoruz.

Güzel bir fikir aslında üzerinde düşünülmeye değer gibi duruyor ...

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 38 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..