Jump to content
Masatenisi.org Forum

Forum İstatistikleri

Guest ktm

Recommended Posts

Foruma uzun bir aradan sonra durumlar nedir, neredeyiz, neler yapılıyor diye bakınıp duruyorum ama değişen çok bir şey yok...

Forum istatistikleri gözüme takıldı..

Toplam Mesaj...60,664

Toplam Üye.........6,533Dikatimi çeken kısım 80 milyon nüfus 6,533 üye ...Nerde bu Devlet nerede bu Millet diyecek halimiz hiç yok nasıl olsun ki şu orana bir bakın nüfusa göre yok denecek kadar az bir topluluk.. Bırakın bir avrupa kasabasını köyünden bile daha çok katılım çıkar..

Bu ülkede 6533 den çok daha fazla masatenisi masası var.. Fazlamı bencil bir spor, kendi kişsel zevkimizi alma dışında ne etlisine karışıyoruz ne de sütlüsüne mi..

Yada şöylede diyebiliriz..Bu spora bulaşan arkadaşların eğitim seviyesimi düşükde, okuma yazma bilmedikleri için mi katılım bu kadar düşük...Bu örnekler çoğaltılabilir..

Kendi aramızda söylenip duruyoruz Milli takımımız Çinli doldu diye.. Niye bizlere destek çıkılmıyor.. Boşuna aramızda ağlaşıp durmuyalım... Yazık bu spora bizler sahip çıkamıyoruz.

Benden şimdilik bu kadar.. Varsa bir düşünceniz bizlerle paylaşın..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu üyelerin de en az %80-90 ı aktif değil.

Verdiğiniz bu yüzdelik değerle yola çıkacak olursak, ortada yapılacak bir hesap bile kalmamış.. Dükkan zarar ediyor sermayeyi bile kediye yükledik durumunu bile çoktan geçmişiz...

Bu forumların çıkış amaçları insanları bilgilendirmek ve hareketlendirmek.. İlgilendikleri ortamları tetiklemek ve sistemi yukarılara taşımaları için var olurlar.

Bizler ise ne yapıyoruz. var olan bir değeri bile aktif olarak kullanamıyoruz....

Bu spor sadece lastik tahta üzerine kurulmadı ki devamlı bu konularda acil yardım istiyoruz.. Birazda spor sıkıntılarınızı paylaşın, insanlara bulaşın foruma davet edin, tartışın, karşı fikirlere saldırın gerekirse kavga (saygılı bir dilden ödün vermeden) edin ki ortam ateşlenip duman çıkarsın ki bu duman gerekli yerlere mesajı ulaştırsın.

Hiç bir şey yapmadan uslu çocuklar gibi sesimiz çıkmadan oturursak hatada yapmayız.......ama faydası ne, kime yarar..

Oturmayın arkadaşlar, seyirci olmayın, sesinizle, yazılarınızla, hareketlerinizle katılın.. Bu spordan aldığımız zevkten ileride mahrum kalmak istemiyorsak millete bulaşın bulaştırın...

Forumu tetikleyin ki deprem olsun..Arada sırada sallanmak iyidir.. Farkında olmadan elimizde tutuğumuz bir değeri ancak sarsıntılarla algılarız.

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Konuyu açan hocama teşekkür ediyorum. Güzel bi mevzuya değinilmiş.

Bazı üyelerimiz masa tenisinden çok ticaret yapmayı seviyorlardı.

Ne yazık ki benim yaşadığım çevrede de bu spora sözde gönül vermiş ve ciddi anlamda yapmaya çalışan, hobi olarak görmeyen 10 kadar şahıs var. Ama sadece (ben de dahil) 3 - 4 kişi keyif almak, kendini geliştirmek ve masa tenisi adına birşeyler yapmak amacıyla oynuyorlar. Diğer arkadaşlar özellikle bazı şahıslar var ki, forumda iyi niyetli abilermizin, dostlarımızın, başkalarına yardım amaçlı herhangi bi ücret talep etmeden bedavaya gönderdikleri malzemeleri alıp, parayla satan ve sonra da 'kâr yaptım' diye sevinen şahıslar vardı. Konuyla pek bi alâkası yok ama yinede içimde kalmış, buraya yazmak istedim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Forumda aktif olan üyeler belli. Listelerden sizler de görüyorsunuz. Bence 100 kişiyi geçmez. Bir de üye olmadan forumu inceleyenler var.

Onların tam sayısını bilemiyorum ama çoğu üye olmak ihtiyacını duymuyor. Girip yazıları okuyup çıkıyorlar.

İnsanın içinden gelmiyorsa zorla üye yapıp aktif olmaya zorlayamazsınız. Demek ki meraklısı bu kadar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Eskiden yeni çıkan lastik ve tahtaları kullananlar bilgi amaçlı yorum yaparlardı son zamanlarda onlarda kalmadı sadece yeni başlayanlara raket önerilerinden başka yazı yazılmaz oldu...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Konuyu açan hocama teşekkür ediyorum. Güzel bi mevzuya değinilmiş.

Ne yazık ki benim yaşadığım çevrede de bu spora sözde gönül vermiş ve ciddi anlamda yapmaya çalışan, hobi olarak görmeyen 10 kadar şahıs var. Ama sadece (ben de dahil) 3 - 4 kişi keyif almak, kendini geliştirmek ve masa tenisi adına birşeyler yapmak amacıyla oynuyorlar. Diğer arkadaşlar özellikle bazı şahıslar var ki, forumda iyi niyetli abilermizin, dostlarımızın, başkalarına yardım amaçlı herhangi bi ücret talep etmeden bedavaya gönderdikleri malzemeleri alıp, parayla satan ve sonra da 'kâr yaptım' diye sevinen şahıslar vardı. Konuyla pek bi alâkası yok ama yinede içimde kalmış, buraya yazmak istedim.

Konu genel bu spor neden istediği yerlere bir türlü gelemiyor..Yazdıklarınızın tabiki alakası var, yüzlerce nedenden birisi (zayıf halkalarından biri).. Zayıf halkaların çokluğundan dolayı sistem bir türlü kendine gelemiyor vede geriliyor..Kötü malzemesi bol olan bir şeyin iyisi olma olasılığı tabiki yoktur..Bizlerin yapacağı belli kötüyü bulup deşifre etmek gerekli yerleri uyarabilmek...buda yazarak oluyor...İçinizde kalmasın yazın ki iyi bir şeyler ortaya çıksın...

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Forumda aktif olan üyeler belli. Listelerden sizler de görüyorsunuz. Bence 100 kişiyi geçmez.

Üye olupda sürekli forumu inceleyen aktif 100 kişiden sadece 15 - 30 arasında kişi konulara cevap yazıyor, forumun ayakta durmasını sağlıyor. Aktif olan 100 kişide gerçek anlamda aktif olsa yine de konu sıkıntısı vs. pek olmaz. Demek istediğim üye olup, forumdaki yazıları okuyup cevap yazmayanda büyük bi kitle vardır bence. Dediğiniz gibi hocam. Meraklısı bu kadar galiba.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Forumda aktif olan üyeler belli. Listelerden sizler de görüyorsunuz. Bence 100 kişiyi geçmez. Bir de üye olmadan forumu inceleyenler var.

Onların tam sayısını bilemiyorum ama çoğu üye olmak ihtiyacını duymuyor. Girip yazıları okuyup çıkıyorlar.

İnsanın içinden gelmiyorsa zorla üye yapıp aktif olmaya zorlayamazsınız. Demek ki meraklısı bu kadar.

Bu durumdan sistemin muzdarip olduğu belli..İnsanlar işin kolayına bakıyorlar yani işlerini görüp kaçıyorlar..Sözüm meclisten dışarı, bu balıkları avlamak için arada sırada sistemi üye olmayan bu balıklara kapamak lazım ki belki içlerinden bir kaçını bu şekilde tutup (üye olmaları) sisteme bulaştırabiliriz..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Üye olupda sürekli forumu inceleyen aktif 100 kişiden sadece 15 - 30 arasında kişi konulara cevap yazıyor, forumun ayakta durmasını sağlıyor. Aktif olan 100 kişide gerçek anlamda aktif olsa yine de konu sıkıntısı vs. pek olmaz. Demek istediğim üye olup, forumdaki yazıları okuyup cevap yazmayanda büyük bi kitle vardır bence. Dediğiniz gibi hocam. Meraklısı bu kadar galiba.

Yapmayın arkadaşlar meraklısı bu kadardır deyip kenara çekilip pes etmeyin. Bir yerlerde mutlaka bizler bir hata yapıyoruz..

Köy ilk okullarında bile bir sınıfta bundan fazla katılımcı var.. 80 milyonda 15-30 kişi vıyyyy yada bırrrrrrrr. Hata var hata.

Yazmaya devam...

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu durumdan sistemin muzdarip olduğu belli..İnsanlar işin kolayına bakıyorlar yani işlerini görüp kaçıyorlar..Sözüm meclisten dışarı, bu balıkları avlamak için arada sırada sistemi üye olmayan bu balıklara kapamak lazım ki belki içlerinden bir kaçını bu şekilde tutup (üye olmaları) sisteme bulaştırabiliriz..

ktm

Eskiden üye olmayanlara forum kapalıydı ama sağolsun üyelerimiz zorla açtırdılar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

"ANKARA BİLMEMKAÇ. SULH CM'nin, 2011/ Zart zURT nolu KORUMA TEDBİRİ kapsamında bu internet sitesi hakkında verdiği karar uyarınca, SİTEYE ERİŞİM ENGELLENMİŞTİR."

Foruma girmek isteyenlerin karşısına böyle bir yazı çıksa, katılım artabilir. Mi acaba? :excl:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Eskiden üye olmayanlara forum kapalıydı ama sağolsun üyelerimiz zorla açtırdılar.

Demokrasilerde çareler tükenmez hocam tekrar kapatırız, olmadı açarız....

Darılmak gücenmek yok, hizmette sınır hiç yok...Doğruyu bulana kadar her türlü hareketin özrü olmaz..

Millet sorarsa ;

Hangi sporu yapıyorsunuz........................................ Masatenisi

Nasıldır..........................................................................Çok zevkli

Sağlığa uygun bir spormudur....................................Hemde fazlasıyla

Varmıdır ilgili bir Forumu bakalım bilgilenelim.......Hık Mık ..kem vede küm

Bu mudur spor dediğiniz ...........................................15 bilemedin 30 kişi

Vallah vede billah abim o kadar değerliki kimseler bulmasın diye toprağa gömdük, bizler bile nereye gömdüğümüzü bulamıyoruz...Anlıyacağınız bu durumlardayız....Az kaldıralımda bir yerlerimizi de hiç değilse pişik olmasın...

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Üye olmayanlara forumun kapatılmasının çözüm olacağını sanmıyorum. Sadece bu forumda değil. Üye olduğum bir çok forumda bu tür bi sınır var. Üye olmayanlara sınır getiriliyor yahut kapatılıyor. Adam 10 saniyede üye oluyor istediğini alıp çıkıyor. Bir daha foruma ne uğruyor ne selam veriyor.

Bizim forumumuzda da buna benzer bi sorun var. Sırf ekipman tavsiyesi istemek için yahut malzeme satmak için üye oluyor, bir konu açıyor ve çıkıyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest malatyalıcihan

Hocam konu çok güzel ama bu konuya değişik açılardan bakmak lazım.Öncelikle Mehmet Elçi hocamın dediği gibi masa tenisi sporu Türkiyede kıraathane sporu olarak olarak görüldüğü sürece bu sporun Türkiyede gelişmesi oldukça güç.Çinde neden en üst seviyede onlarda bu sporu ata sporu olarak gördükleri için.Forum üyeliği ise sayı bence az değil 6533 kişiden söz ediyoruz fakat bunların aktifliğinde gerçekten içler acısı bir durum var. Tabi bir kaç öneri geliyor eski üyelerin aktifliğinin silinmesi üye olmayanların içerigi görmemesi vs... Bence biz bu sporu seviyor bu sporun yayılmasını istiyorsak bilgilerin açık olması lazım...

Saygılarımla...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hocam konu çok güzel ama bu konuya değişik açılardan bakmak lazım.Öncelikle Mehmet Elçi hocamın dediği gibi masa tenisi sporu Türkiyede kıraathane sporu olarak olarak görüldüğü sürece bu sporun Türkiyede gelişmesi oldukça güç.Çinde neden en üst seviyede onlarda bu sporu ata sporu olarak gördükleri için.Forum üyeliği ise sayı bence az değil 6533 kişiden söz ediyoruz fakat bunların aktifliğinde gerçekten içler acısı bir durum var. Tabi bir kaç öneri geliyor eski üyelerin aktifliğinin silinmesi üye olmayanların içerigi görmemesi vs... Bence biz bu sporu seviyor bu sporun yayılmasını istiyorsak bilgilerin açık olması lazım...

Saygılarımla...

Her açıdan bakış serbest...tabiki atışta....Önemli olan iyi biryerlerde olabilmek...

Ata sporu yapamıyacağımıza göre, en azından dünyanın ilgilendiği iyi bir spor dalı olmasını sağlamaya çalışalım...Kahvehane sporu olmaktan kurtulmasının yollarına bakalım.. Bu değirmen böyle dönerse beğenmediğimiz bu 15-30 rakkamlarını bile ileride göremiyeceğiz..

Her konuda yazmaya devam diyeyim....

(sadece bu konuya değil forumun diğer konularınada yazmaya devam...durmak yok...Lastik+ tahta konusuda dahil...)

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu teklifi ben yapmıştım. Forum içeriğinin üye olmayanlara da açık olmasının daha iyi olduğunu düşünüyorum. Böylece çok daha fazla insan bu içerikten faydalanabilecektir.

Merak ettiğim şey ise forum içeriği üye olmayanlara açıldıktan sonra üye sayısındaki artış miktarındaki değişim nasıl oldu? Örneğin, içerik kapalıyken ortalama ayda kaç kişi üye oluyordu, sonrasında kaç kişi üye olmaya başladı? Böyle bir istatistiki bilgi alma şansımız var mı?

Üye sayısındaki artışı miktarını olumsuz etkilemiş olsa dahi benim düşüncem içeriğin hekese açık olması yönünde.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sistemi farklı açılardan sorgulamak lazım, minikler. gençler vd... spora yönlendirileceğine önlerine sbs & sts, lys&lgs, ales&kpss&tus gibi sınavlar çıktıkça, insanlarda gelecek kaygısı oluşturulmuşsa sadece masa tenisi değil tüm sporlarda kitle sorunu yaşanacaktır, aileler çocuğum okusun da adam olsun derdinde, sporun insan yaşamındaki önemini dahi kavrayamayanlar var

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

gerçekten bu forumu açan abimize teşekkür ediyorum ....

şimdiye kadar forumlara bende pek katılmazdım ama nasıl katılayımki güncel konuların üçte ikisi satış... ıspartada okuyorum lise öğrencisiyim kendimi bildim bileli masa tenisçiyim ama ısparta bu konuda çok zayıf ne adam akıllı oynayan var nede oynatan ... ısparta 1.si diyebileceğimiz adam ki bn ilk 5teyim diyebilirim türkiye çapında ilk 200-300 e giremez .. ilgi alaka sıfır .. öyleki geçende klüpler adı altında bi turnuva yaptılar yemin ederim tek klüp lisansı olan takım bizdik ve turnuva güya ertelendi .. yani (uzattım biliyorum) teşfik edilmiyor .. büyük şehirlerde durum nasıl bilmiyorum ama tahminim bir çok kişi kendine bi grup kurmuş sayısı 50 olur 100 olur .. foruma girme gereği duymadan birçok işini kendi aralarında hallediyorlar ...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu teklifi ben yapmıştım. Forum içeriğinin üye olmayanlara da açık olmasının daha iyi olduğunu düşünüyorum. Böylece çok daha fazla insan bu içerikten faydalanabilecektir.

Merak ettiğim şey ise forum içeriği üye olmayanlara açıldıktan sonra üye sayısındaki artış miktarındaki değişim nasıl oldu? Örneğin, içerik kapalıyken ortalama ayda kaç kişi üye oluyordu, sonrasında kaç kişi üye olmaya başladı? Böyle bir istatistiki bilgi alma şansımız var mı?

Üye sayısındaki artışı miktarını olumsuz etkilemiş olsa dahi benim düşüncem içeriğin hekese açık olması yönünde.

Öyle bir istatistik yok ama şu an aktif olan üye listesine düzenli olarak bakarsanız 8 üye 25 misafir gibi sayılar görüyorsunuz.

Şu anki durum da 7 üye, 17 misafir

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Masatenisi.com sitesi forum üyelerimize özel indirim uygulamaya başladı, Sayın Nihat Beye teşekkür ederiz.

Ertan

Bu yazıyı okuyunca aklıma geldi.. Aklıma benim geldide uygulayıcı sayın Nihat bey olacak, yada forumun uygun gördüğü sıfır malzeme satan arkadaşlar..

Ayın belirsiz günlerinde (bir yada iki yada daha fazla) maliyetine yada maliyetine yakın bir karla malzeme satışı.. Belirsiz günlük promosyonlar diyelim....müşteriyi ( ne yapalım artık üyelerimizi katılımcı olmasını sağlamak için) içeriye çekebilmek için...

Bu tamamen kişisel düşüncem satıcı arkadaşları zorlama değil sadece olabilirmi diye ortaya attım... Olmaz denirse yada ses çıkmaz ise darılacak ve gücenecek durum yok..

Günlük anlık saatlik sınırlı promasyonlar.. Büyük Market veya Mağzalardaki uygulamaların benzer yaklaşımları..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 29 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..