Jump to content
Masatenisi.org Forum

Masa Tenisi Milli(!) Takımı Katar’a Gitti

ommon

Recommended Posts

Yazdıklarım zaten sadece sana yönelik değil, genel anlamda yazdım.

Sonuçta 1 devşirme yetiyor, gerisi yetişiyor. Bizde neden yetişmediğine değindim kendimce...

Ayrıca neden TT-RATİNG'de Kırklareli'deki arkadaşlar silinmiş! Bilgi verir misiniz ?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• İleti 59
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ayrıca neden TT-RATİNG'de Kırklareli'deki arkadaşlar silinmiş! Bilgi verir misiniz ?

kimse silinmediki, sadece pasif moddalar.

Tüm oyucular'dan aratıp görebilirsiniz.

Madde: 8.b. Son 36 ay içinde hiç maç yapmayan üyeler tamamen silinecektir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Her ne kadar sindiremiyor görünler var ise televizyonda oyuncumuzun maçı olduğunda, youtube a videosu konduğunda zevkle izleyeceksiniz. Canlı yayında hadi oğlum diye içiniz içinizi yiyecek. Özümüzde böyle ayrımcılığa yer yok aslında ama halen bu tür konular açılıyor ve aynı kişiler aynı şeyleri yazıyorlar. Bu konunun polemik kaldırmayacağını " xxx VS Tur" yazısı ekranın bir köşesinde göründüğünüzde anlamalısınız artık. Böyle detayları her zaman unuttuğumuz bilim tarfından kanıtlanmış bir gerçektir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu arada eleme turlarının sonuçları geliyor....

Bora Vang sanırsam yine Japon bir velete 4-1 verdi...Öyle tahmin ediyorum çünkü yenildiği oyuncu 800'lerde dünya sıralamasında

Aamet Li ise ilk maçı Ma Liang'dan aldı ancak 2. maçı Japonya'nın iyi gençlerinden birine vermiş 4-2....Yaptığı iki oyuncu da 100-150 basamakları arasında....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Her ne kadar sindiremiyor görünler var ise televizyonda oyuncumuzun maçı olduğunda, youtube a videosu konduğunda zevkle izleyeceksiniz. Canlı yayında hadi oğlum diye içiniz içinizi yiyecek. Özümüzde böyle ayrımcılığa yer yok aslında ama halen bu tür konular açılıyor ve aynı kişiler aynı şeyleri yazıyorlar. Bu konunun polemik kaldırmayacağını " xxx VS Tur" yazısı ekranın bir köşesinde göründüğünüzde anlamalısınız artık. Böyle detayları her zaman unuttuğumuz bilim tarfından kanıtlanmış bir gerçektir.

Mesele bir Çinli'nin yahut Yunan'ın yahut Alman'ın milli takım formasını giymesi değil..Mesele bu sporu yaymak ve daha iyi noktalara getirmek olanların yanlış tercihleri..Onlar böyle yaparak bu spora hizmet ettiklerini sanıyorlar ama tek yaptıkları bu spora gönül verenlerin önünü kesmek,onların işini baltalamak..Ayrımcılık falan da yapıldığı yok..Kimse onlara karşı değil..İnsanların derdi bu sporun başındakilerle,sistemle kısacası..İsteyen heyecanla otursun izlesin,isteyen de izlemesin,benim milli takımım olamaz bu desin..Herkes istediğini yapsın..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kimse "sen Çinlisin git bu ülkeden" "haydi şu Çinlilerin kafa tasını yüzelim" gibi birşey söylemiyor. Burada konu Türkiye Cumhuriyetinde (yani kendi ülkemizde) önceliğin bir başka ülke vatandaşına verilmesi. Kendilerini geliştirenler kim? Çinliler. Geliştiremeyenler ? Türkler. Bu çok acı değil mi sencede ? Bir tane Türk yok. Sende buna üzülmüyor musun ? Kimse kusura bakmasın ama ben bu olaya hoşgörüyle yaklaşamıyorum. İster ırkçı deyin, ister kafatasçı, isterse faşist. Ben bu konuda ayrımcılık yapılmasını ve el üstünde tutulanın Türk sporcular olmasını isterim. Önceliğin kendi milliyetimden sporculara verilmesini istediğim için bu yakıştırmalara maruz kalacaksam da bu benim doğru yolda olduğumu gösterir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Madde 54- Türk Devletine vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes Türktür.

Sanırım daha fazla açıklamaya gerek yok..

Evet başka söze gerek yok.

Ama bu maddeler gökten vahiyle inmiyor. İnsanlar oturup düşünüp yazıyor. Üzgünüm yanlış düşünmüşler. Elvan Abeylegesse istediği kadar Türk Devletine vatandaşlık bağıyla bağlı olsun o bir Etiyopyalı. Aynı bu Meyd in Çaynalar gibi.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sayın Saadettin Bey, verdiğiniz örnekler gayet güzel fakat; o ülkelerdeki insanlarda acaba bizim gibi düşünüyor olabilirler mi ya da onlar yapıyor bizde yapalım mantığını uygulamak ne kadar doğrudur.Lütfen biraz yardımcı olur musunuz..?

Sevgili Umut öncelikle bir şekilde bu sporu ülkemizde dikkat çekici kılmamız gerek. Naim Süleymanoğlu halteri havaya kaldırır kaldırmaz nasıl ki, halter ülkemizde biryerlere gelmeye başladı ben bu olaya aynı mantıkla yaklaşıyorum. Benim İstanbulda gitmediğim maç takip etmediğim olay yok. Ama en son gittiğim Süperlig maçlarında elimin parmakları kadar seyirci vardı. Herkesin okuyacağı şekilde de "şu salonda maç var" diye siteye yazdım. Federasyon yazmamıştı falan durumuda yok. Onlarda sitelerinde yazdı ama maçlarda seyirci yok. Öncelikle maçlara seyirci çekmeliyiz. Bunun için "BİZ" lazımız. Bunun yanında dereceler elde edip ülkemizde her yerde dikkat çekmeliyiz. Dikkat çektikçe medya da ilgilenmeye başlar. İlgi arttıkçada rant oluşur ve devamında oyuncular ve klüpler bu işten para kazanmaya başlar. Alt yapıda gelir, gencecik türk bebeleride yetişir. Sanırım yeterince açtım.. Çünkü öncelikle bu kadar genç nüfusu olan ülkemizde ilgiyi ve kazancı arttırmalıyız. Türkiye'deki en üst seviye gördüğün oyuncular para için biryerlerde çalışmak zorunda kalmamalılar. Son 20 senede bu sporda geriye doğru gitmemizin tek sebebi federasyon mu yoksa maddi olanaksızlıklar mı yoksa başka şeyler mi? Bizler oynamasak bile seyirci olarak salonlarımızı ne kadar doldurabiliyoruz? Önce biz kendi içimizde bunu başaralım. Salonları bırakın hıncahınç doldurmayı elimin parmakları kadar insan geliyor ve gelenler hep aynı yüzler. Ben maçlara giderken tek düşüncem federasyona ve bu spora destek olmak. Çünkü biz kendi sporumuza destek olmadıktan sonra neyin gelişiminden bahsedebiliriz! Sadece oynamayı düşünüp birlik olamazsak kimse de bizi görmez..
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Mesele bir Çinli'nin yahut Yunan'ın yahut Alman'ın milli takım formasını giymesi değil..Mesele bu sporu yaymak ve daha iyi noktalara getirmek olanların yanlış tercihleri..Onlar böyle yaparak bu spora hizmet ettiklerini sanıyorlar ama tek yaptıkları bu spora gönül verenlerin önünü kesmek,onların işini baltalamak..Ayrımcılık falan da yapıldığı yok..Kimse onlara karşı değil..İnsanların derdi bu sporun başındakilerle,sistemle kısacası..İsteyen heyecanla otursun izlesin,isteyen de izlemesin,benim milli takımım olamaz bu desin..Herkes istediğini yapsın..

Mesele aslında Ezel'in dizinin sonunda ne yapacağını bilmek, öyle değil mi kardeş....!!!!

İmama bildiğini okurmuş......Boşverin Milli Takımı Ezelciler buraya....

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Benim de tahammül edemediğim bütün takımın çinli yapılması.

Saadettin Bey kadar iyi niyetle bakamıyorum.

Olimpiyatlarda tüm branşlarda temsil edilmiyoruz.

Mevcut şartlarda masatenisinde de temsil edilmemek bir alternatif.

Yani savaşa gitsek çinden ordu mu getireceğiz.

Olimpiyatlarda bir yerde ülkelerin yetenek,kapasite vs gösterdikleri bir organizasyon değil mi?

Tümüyle Çinli bir milli takım zaten biz bu işi beceremiyoruz demek değil mi?

İki yanlış bir doğru yapmaz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Benim de tahammül edemediğim bütün takımın çinli yapılması.

Saadettin Bey kadar iyi niyetle bakamıyorum.

Olimpiyatlarda tüm branşlarda temsil edilmiyoruz.

Mevcut şartlarda masatenisinde de temsil edilmemek bir alternatif.

Yani savaşa gitsek çinden ordu mu getireceğiz.

Olimpiyatlarda bir yerde ülkelerin yetenek,kapasite vs gösterdikleri bir organizasyon değil mi?

Tümüyle Çinli bir milli takım zaten biz bu işi beceremiyoruz demek değil mi?

İki yanlış bir doğru yapmaz.

Bu arada İbrahim Beyin yazısını üstüne ekleme yapmak istiyorum. Ben bırakın tüm takımın çinli olmasını tek bir devşirme sporcuya bile razı değilim ama şu anda gelinen nokta bu. Elimizdeki yetişmiş oyuncuların altyapıları ve aldıkları eğitim ve antrenman bu kadar. Daha doğrusu belirli bir yaşa geldiklerinde maddi olanaksızlıklar sonucu belirli bir işte çalışmak zorunda kaldıklarından ancak bu kadar ilerliyorlar. Zamanında hep konuştuğumuz şu yatırımların bir kısmı Gürhan Yaldız'a yapılsaydı onun dünyadaki ilk 10 ilk 20 içinde bir oyuncu olacağına inanan ve buna hayıflanan biriyim. Keza İrfan'da öyle.. Gencay ve Safa'da öyle.. ve şu anda isimlerini buraya yazamayacağım her oyuncu için kader öyle.. dereceler gelmeyince ilgisinide ülkemizde kaybetmiş bir spor.. Yukarıda da yazdığım yazıda olduğu gibi burada yazacağımız birkaç yazıyla durum kurtarılamıyor.. Salonlar en önemli maçlarda sinek avlıyor. Dünyanın en kalabalık nüfuslu yerlerinin başında olan İstanbul'da en üst düzeyde maçlar yapılıyor ama seyirci yok.. yani destek yok.. Yazılanlarla değil fiili yaptıklarımızla yorum yapalım. Yoksa ilk cümlem gibi ben tek bir devşirme oyuncuya bile karşıyım ama ülkemizde bu sporu kaybetmektense yeniden kazanma adına şu anda hangi oyuncu gelse kabul diyorum. Bunu derkende İBB'nin Türk Vatandaşı yaptığı oyuncunun burada yaşadığını ve antrenman yaptığını (çokta iyi bir çinli antrenörle birlikte gençlerde yetişiyor aynı salonda) biliyorum. Keza diğer oyuncuların bir kısmıda öyle. Benim alttan gelen gençlerimle maç yapıyorlarsa ve yurtdışından iyi antrenörler ülkemizde yaşarsa ve ibizim antrenörlerle birlikte iyi para kazanarak devamı sağlanırsqa bu iş rayına oturur. Ama dediğim gibi önce ilgi olmalı sonra para dönmeli sonra da bu kazançlar doğru yerlere aktarılmalı. Masa Tenisi oynuyor olmak ne yazık ki malzeme satan firmalar dışında kimseye yarar sağlamıyor. Belki o firmalar iyi kazanırlarsa birkaç oyuncuya sponsorluk yaparak katkıda bulunuyorlar ancak o kadar. Biz sadece oyuncu olarak konuyla ilgilenip sporumuzla ilgili etkinliklere katılmazsak nasıl bir gelecek oluşmasını bekliyorsunuz? O spora gönül vermeye çalışan minikleri nasıl salonlarda oynamaya çekeriz?!Benimde bildiğim bu sitede bazen yazılarıyla tanınan bazen hiç kimse tarafından bilinmeyen ve internet dahi kullanamayan ama bu işi adam gibi yürütmeye çalışan o kadar iyi antrenörlerimiz var. Ama yetiştirdikleri oyuncularını bu işte devam ettirmek için ailelerinden izin alamıyorlar bir süre sonra.. Sistem kurulmalı diyeceksiniz ama o sistemlerin hepsini bende biliyorum. Önce oyuncuyu teşvik etmek bak bu sporu yaparsan ileride aç kalmazsın diyebilmek lazım. Diyebiliyor muyuz? HAYIR..Bende de sistem çok mesela.. Devletin biran önce belediyeleri pro sporlardan ellerinin çektirmesini ve amatör sporlara yöneltmesini bekliyorum. Her ilçenin çeşitli spor branşları olmalı ve bunların Spor Bakanlığı aracılığıyla takibi ve denetimi federasyonca sağlanmalı. Gerekirse iyi derece alan tüm takımlar iyi ücretlerle desteklenmeli ve teşvik sağlanmalı. Federasyon aracılığıyla liglerimiz 3 lig değil, 6 veya 8 lig olmalı ve isteyen herkes bedavaya her zaman kendi ilçelerinde veya kasabalarında antrenman yeri bulunabilmeli. Nasıl ki her devlet kendi sınırları içinde yaşayan her bireyine elektrik, su, yol gibi temel şeyleri vermek zorunda ise spor yapmaları içinde yaptırım ve uygulama olmalı.. Gördüğünüz gibi bende de yazacak çok şey var ama en önemli ilkenin ilgi olduğunu biliyorum. İlgi yoksa herşey unutulur ve bertaraf edilir. İnsanlarımız çocuklarını halterci bile yapıyor ama Masa Tenisçi yapmıyor. Para neredeyse o sporla uğraşsın deniyor. Olayın özeti bu..Bu sebeple ilgi devamlı yazdığım gibi (bende devşirme oyuncuların bırakın tekini hiçbirini tasvit etmememe rağmen) kimden sağlanacaksa onun arkasındayım. Çünkü bu bir geçiş dönemi. Tekrar ilginin sağlanması, olmadık yerlerde ve en önemli turnuvalarda boy gösteriyor olmamız gerek. Hıncal Uluç gibi yazarların olmadık yazılar yazması gerek. Dünyanın en iyi oyuncularını ülkemizde ağırlamamız gerek. Gerekte gerek...Off.. off.. Yazacak ve dertleşecek çok şey var ama yazdıkça yazı bitmiyor. En azından ben yıllardır bu spora elimden geldiğince emek koyan biri olarak mini mini çocukların ellerinde raketlerle bu spora gönül verdiklerini ve gelecek kaygısı yaşamadıklarını bilmeyi ve yaşları büyüdükçe Dünya'da da büyüyüp dereceler yaptıklarını görmeyi hepinizden daha çok arzu eden biriyim. Aslında hepimizinde aynı fikirde olduğunu düşünüyorum ama herkesin bu geçiş dönemindeki yöntemleri onaylayıp onaylamamasıyla alakalı bir durum. Federasyon sağda solda bir derece alırsak devletten teşviğimiz artar ve daha fazla maddi güçle daha fazla şey yapabiliriz diyerek bu işe başladı. Bende bu durumu destekliyorum başka birimiz desteklemiyor. Federasyon milli maçlarda 3 kişiyle oynamak zorunda olduğu için oynatabilieceği en iyi 3 oyuncuyla sonuca gidip dikkat çekmek peinde ve bende bu düşünceyi destekliyorum. Diğer kararlar sizlerin.. Fikrime katılabilirsiniz veya katılmayabilirsiniz. Buda hepimizin mozaiği...Bu arada;Belki olimpiyatlarda temsil edilmediğimiz dallarda vardır ama sebep edilmediğimiz mi yoksa edilemediğimiz mi? Yani derece yapamadığımız için elendiğimiz sporlar mı??Masa Tenisinde zaten yıllardır hiçbir şampiyonada temsil edilemediğimiz için bu ilgi gitgide kaybolmadı mı?Savaşa gitsek Çin'den ordu getirmiyoruz ama savaşmak için dünyanın her yanından her türlü savaş silahı getirtip (ülkemizde en fazla para savunma sanayine gidiyor)ve birde kullanacak kişilere eğitim aldırıyoruz. Hatta bazen Çin'den ordu getirmesekte başka bir ülkeye destek adı altında ordu da gönderiyoruz (Şu anda Afganistan, Irak gibi.. Eskiden Dünya Savaşında herkes bir taraf olmadı mı? Kısacası Çinden ordu gelmesinede gerek yok heryerden geliyor heryere de ordumuzu gönderiyoruz..)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sanırım daha fazla açıklamaya gerek yok..

Anladığım kadarıyla Çağan senin Türklük anlayışın bu. Bizim demek istediğimiz; Özü Türk olan oyuncunun Milli takımda olması! Wang Bora Türk değil sadece Bora'sı Türk ! Gerisi yine aynı...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

En doğrusun ATAMIZ söylemiş "Ne mutlu Türk'üm diyene." Eğer bir kişi kendisini Türk hissederse Türk'tür gerisi ırkçılığa ve kafatasçılığa girer. Benim tek şart koştuğum olay sporcunun burada doğması yada burada yetişmiş olmasıdır.

Bence federasyonumuz masa tenisine ilgiyi çok çok arttıracak olan All Star organizasyonunu kullanamamıştır. Şunu yine bedava olacak şekilde büyük bir salonda yapsalar ve reklam kampanyaları ile halkımızı bilgilendirseler Abdi İpekçi Arena bile dolardı. Halkımıza bu sporun pinpon olmadığını biz mi daha iyi anlatabiliriz yoksa ; Timo , Vladimir , Hao yada Joo mu daha iyi anlatabilirdi ?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Anladığım kadarıyla Çağan senin Türklük anlayışın bu.

Çağan benim Türklük anlayışım bu dememiş ki... Devletimizin Türk vatandaşının kanundaki Madde 54 deki açıklamasını bizlere göstermiş..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence federasyonumuz masa tenisine ilgiyi çok çok arttıracak olan All Star organizasyonunu kullanamamıştır. Şunu yine bedava olacak şekilde büyük bir salonda yapsalar ve reklam kampanyaları ile halkımızı bilgilendirseler Abdi İpekçi Arena bile dolardı. Halkımıza bu sporun pinpon olmadığını biz mi daha iyi anlatabiliriz yoksa ; Timo , Vladimir , Hao yada Joo mu daha iyi anlatabilirdi ?

Allstar maçlarının duyurulamama sebebi sadece Federasyonun tecrübesizliğinden ve işbitiri olamamasından kaynaklandı diyelim. Çünkü onlarda bu organizasyondan sonra bazı şeyleri idrak etmişlerdir ve reklam organizasyonu ve Masa Tenisinin çok farklı olgular olduğunu görmüşlerdir. Sanırım bir dahaki sefere profesyonel yardım alacaklardır. Bu arada bu oyunun ismini Timo yada Hao değil bizler anlatmalıyız. Bizler anlatamıyorsak o oyuncularında bir önemi olmaz..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Allstar maçlarının duyurulamama sebebi sadece Federasyonun tecrübesizliğinden ve işbitiri olamamasından kaynaklandı diyelim. Çünkü onlarda bu organizasyondan sonra bazı şeyleri idrak etmişlerdir ve reklam organizasyonu ve Masa Tenisinin çok farklı olgular olduğunu görmüşlerdir. Sanırım bir dahaki sefere profesyonel yardım alacaklardır. Bu arada bu oyunun ismini Timo yada Hao değil bizler anlatmalıyız. Bizler anlatamıyorsak o oyuncularında bir önemi olmaz..

Bir sorum daha var! All Star'da neden Gencay oynatıldı. Madem iyi bir oyuncu ise neden milli takımda yok. İyi bin oyuncu değil diyelim neden All Star'da vardı?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Umut, Gencay o sene Türkiye Ferdi Şampiyonu olduğu için otomatikman bu Turnuvada dostkul maçında yeraldı. Yani rastgele seçilerek değil belirli bir statü gereği oynadı.

Evet, anladım. Teşakkür ederim, sağ olun . :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar,

Bende devşirme sporcu olayına pek sıcak bakmıyorum ama bazı şeyler aşırıya kaçmadan ve belli değerler göz ardı edilmeden olabilir diye düşünüyorum. İki üç sene kadar önce yaşadığım bir olayı anlatmak istiyorum. Adana'ya süper lig maçlarına gitmiştik. O zaman Pomfi'de Milli takım ile yurt dışındaki maçlardan yeni gelmişti. Maçların nasıl geçtiğini sordum. Dedi ki, abi ya çok iyi bir Çinli'ye yenildim. Nasıl yani dedim, sen de zaten Çinli değil misin? yok abi ben Türk'üm dedi. Böyle düşünen bir insan için yorum sizlerin...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 23 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..