Jump to content
Masatenisi.org Forum

Masa Tenisi Milli(!) Takımı Katar’a Gitti

ommon

Recommended Posts

MASA TENİSİ MİLLİ TAKIMI KATAR’A GİTTİ

Masa Tenisi Milli Takımı Katar’da, 17-21 Şubat tarihleri arasında yapılacak, Pro Tour Katar Açık Turnuvası’na katılmak üzere Katar'a gitti.

Bayan ve erkeklerde mücadele edecek milli takım, burada alacağı dereceye göre 2012 Londra Olimpiyat Oyunları için puan alacak.

Harun Karaca’nın başkanlığını yaptığı kafilede, Sabahattin Sabrioğlu ve Chao Jıang antrenör, Bora Vang, Ahmet Li, Melek Hu ve Şirin He sporcu olarak yer aldılar.

Türkiye Masa Tenisi Federasyon Başkanı Oktay Çimen yaptığı açıklamada, bu tür turnuvalara milli takımının mutlaka katılarak yer alacağını söyledi. Çimen, milli takımın çalışmalarını yoğun şekilde Türkiye’de ve Çin’de sürdürerek, önemli müsabakalara hazırlanmakta olduklarını belirtti. Özellikle Çin’de yapılan hazırlıkların daha verimli olduğuna dikkati çeken Çimen, sporcuların burada daha iyi partnerler ve antrenörlerle çalışma fırsatı bulduklarını ifade etti.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• İleti 59
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

:alkis: Merhaba

MASA TENİSİ MİLLİ TAKIMI KATAR’A GİTTİ

Masa Tenisi Milli Takımı Katar’da, 17-21 Şubat tarihleri arasında yapılacak, Pro Tour Katar Açık Turnuvası’na katılmak üzere Katar'a gitti.

Bayan ve erkeklerde mücadele edecek milli takım, burada alacağı dereceye göre 2012 Londra Olimpiyat Oyunları için puan alacak.

Harun Karaca’nın başkanlığını yaptığı kafilede, Sabahattin Sabrioğlu ve Chao Jıang antrenör, :oop: Bora Vang, :oop: Ahmet Li, :oop: Melek Hu ve :oop: Şirin He sporcu olarak yer aldılar.

Türkiye Masa Tenisi Federasyon Başkanı Oktay Çimen yaptığı açıklamada, bu tür turnuvalara milli takımının mutlaka katılarak yer alacağını söyledi. Çimen, milli takımın çalışmalarını yoğun şekilde Türkiye’de ve Çin’de sürdürerek, önemli müsabakalara hazırlanmakta olduklarını belirtti. Özellikle Çin’de yapılan hazırlıkların daha verimli olduğuna dikkati çeken Çimen, sporcuların burada daha iyi partnerler ve antrenörlerle çalışma fırsatı bulduklarını ifade etti.

Sadece yanlarında iki tane gerçekten TÜRK genç milli götürseler..onlarında iyi partner veya antrenörlerle çalışma olanağı olurdu değil mi

Şimdi anlatmaya çalıştığım sistemin çöküşüne daha nasıl örnek bulalım..

Sevgi ve selamlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu federasyonun nasıl bir anlayışa sahip oluğunu anlamak mümkün değil.

1966 yılında bağımsız bir federasyon olarak işe başlayan tmtf' u aradan geçen 44 yıla rağmen

milli takım kadrosu kuracak kadar sporcu yetiştiremiyorsa ( ki bu ülkede bu spora gönül vermiş binlerce genç varken)

birilerinin başını ellerinin arasına alıp düşünmesi gerekir diye düşünüyorum.

Özcan

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence Oktay Çimen' in de çekik gözlüsünü bulalım olsun bitsin.

Kusura bakmayın ama tüm iyi niyete rağmen bu milli takım beni temsil etmiyor.

Çinde daha iyi çalışma imkanı buluyorlarmış. Adamların anavatanı orası zaten tabii orada daha iyi çalışır.

Lafa bak beri gel.

Bu takım olimpiyatlarda madalya alsa ne olur, dünya şampiyonu olsa ne ifade eder.

"Türk" Milli takımına başarılar. Kafile başkanımız ve Sabahattin Hoca arada sırıtıyor yalnız. Onların da çekik versiyonlarını bulmak lazım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Alttan gençler geliyor arkadaşlar.. Ancak onların yetişip milli takıma katkı sağlayana kadar geçecek sürede alınacak önlemler çok önemli.

Ben şu an için Federasyonun belirli bir yapılanma içinde olduğunu düşünüyorum ama daha evvelinden gelen yanlışlıklar ve planlanamayan altyapı sebebiyle şu anda Olimpiyatlarda mücadele edebilmek için devşirme oyunculara sığınıyoruz. Daha önce de yazmıştım şu an için buna karşı değilim ancak devamında TÜRKİYE CUMHURİYETİ gençleri için ne yapılacağı ve nasıl yapılandırılacağı çok önemli. Şu anda olimpiyatlarda bir Türk forması olsunda kim giyerse giysin demekten başka çaremiz yok. Oralarda alacağımız dereceler neticesinde bizim ülkemize dikkat çekmek ve ülkemizde de bazı şampiyonaların kaydırılmasını sağlamak gibi bir etkisi olacaksa o arkadaşlarımızın oynaması daha hayırlı..

Bu arada unutmadan bizdeki oyuncular için hayıflanıyoruz ama bireysel sporlarda birçok ülke devşirme sporcu kullanıyor. Bakım bizim ülke boksörlerine mesela hangi ülke vatandaşılar. Veya Chen Wexing size bir Avusturyalı ismini çağrıştırıyor mu? Veya Kalinikos Kreanga Yunanlı ımı yoksa Romen mi? Gerçek adı nedir? Eğer ben 5 sene sonra bu sporun ülkemizde biryere geleceğineve ülkemizde bu sporun eskiden olduğu gibi canlanacağına inanırsam uzaydan gelen ziyaretçileri bile devşirme sporcu yapsalar farketmez. Yeterki sonunda ülkemiz sporcuları için fayda sağlayalım ve kademe atlatalım...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu federasyonun nasıl bir anlayışa sahip oluğunu anlamak mümkün değil.

1966 yılında bağımsız bir federasyon olarak işe başlayan tmtf' u aradan geçen 44 yıla rağmen

milli takım kadrosu kuracak kadar sporcu yetiştiremiyorsa ( ki bu ülkede bu spora gönül vermiş binlerce genç varken)

birilerinin başını ellerinin arasına alıp düşünmesi gerekir diye düşünüyorum.

Özcan

Evet, size katılıyorum. Ve üzülerek belirtmeyelim ki, şu anda ülkemizin en iyi sporcuları arasında olsam ve milli takımdan davet gelse, hiç düşünmeden reddederim. Alt yapımızı bence bir an geliştirmeliyiz. Elanur Murat, Gökçenur Güngör gibi kardeşlerimizin bir an önce daha iyi şartlarda antrenman yapılmaları sağlansa şu an gerçek bir milli takımımızın olması hiçten değil.Onların dediği gibi bir an önce ülkemizdeki çinlileri yenip olimpiyatlara gitmek istiyoruz. Bunu en kısa zamanda yapmaları gerekli bence.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Alttan gençler geliyor arkadaşlar.. Ancak onların yetişip milli takıma katkı sağlayana kadar geçecek sürede alınacak önlemler çok önemli.

Ben şu an için Federasyonun belirli bir yapılanma içinde olduğunu düşünüyorum ama daha evvelinden gelen yanlışlıklar ve planlanamayan altyapı sebebiyle şu anda Olimpiyatlarda mücadele edebilmek için devşirme oyunculara sığınıyoruz. Daha önce de yazmıştım şu an için buna karşı değilim ancak devamında TÜRKİYE CUMHURİYETİ gençleri için ne yapılacağı ve nasıl yapılandırılacağı çok önemli. Şu anda olimpiyatlarda bir Türk forması olsunda kim giyerse giysin demekten başka çaremiz yok. Oralarda alacağımız dereceler neticesinde bizim ülkemize dikkat çekmek ve ülkemizde de bazı şampiyonaların kaydırılmasını sağlamak gibi bir etkisi olacaksa o arkadaşlarımızın oynaması daha hayırlı..

Bu arada unutmadan bizdeki oyuncular için hayıflanıyoruz ama bireysel sporlarda birçok ülke devşirme sporcu kullanıyor. Bakım bizim ülke boksörlerine mesela hangi ülke vatandaşılar. Veya Chen Wexing size bir Avusturyalı ismini çağrıştırıyor mu? Veya Kalinikos Kreanga Yunanlı ımı yoksa Romen mi? Gerçek adı nedir? Eğer ben 5 sene sonra bu sporun ülkemizde biryere geleceğineve ülkemizde bu sporun eskiden olduğu gibi canlanacağına inanırsam uzaydan gelen ziyaretçileri bile devşirme sporcu yapsalar farketmez. Yeterki sonunda ülkemiz sporcuları için fayda sağlayalım ve kademe atlatalım...

Sayın Saadettin Bey, verdiğiniz örnekler gayet güzel fakat; o ülkelerdeki insanlarda acaba bizim gibi düşünüyor olabilirler mi ya da onlar yapıyor bizde yapalım mantığını uygulamak ne kadar doğrudur.Lütfen biraz yardımcı olur musunuz..?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Şu anda olimpiyatlarda bir Türk forması olsunda kim giyerse giysin demekten başka çaremiz yok. Oralarda alacağımız dereceler neticesinde bizim ülkemize dikkat çekmek ve ülkemizde de bazı şampiyonaların kaydırılmasını sağlamak gibi bir etkisi olacaksa o arkadaşlarımızın oynaması daha hayırlı..

Eğer ben 5 sene sonra bu sporun ülkemizde biryere geleceğineve ülkemizde bu sporun eskiden olduğu gibi canlanacağına inanırsam uzaydan gelen ziyaretçileri bile devşirme sporcu yapsalar farketmez. Yeterki sonunda ülkemiz sporcuları için fayda sağlayalım ve kademe atlatalım...

Ah sadettin ah , kim giyerse giysin demekten başka çağremiz tabiki var... Giydirilmesin....

Bu ülke 3- 5 mil. kişiden oluşmuyor ki insan sıkıntısı çekilsin 80 mil. sınırına dayanmış nüfusun çoğunluğunu gençlerin oluşturduğu koskocaman bir ülkeden bahsediyoruz. Bu ülkenin bayrağı bu kadar ucuzmudur.

Çinlilele oynaya oynaya kademe atlıyamazsınız ancak sahtesi olursunuz. Başarıyı yakalayabilmen için kendi manteliteni kendin yaratmak zorundasın. Birbirimizle organize olarak, çok çalışarak bu işlerin altından ancak kalka biliriz...Bu işte usta olmuş yabancılar çıraklarına (bizlere) son vuruşları hiç bir zaman öğretmezler.

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Alttan gelen gençlerin moralini bozan bir unsur var. Devşirme sporcuların hepsi çok genç ve Türk sporculardan üstün özelliklere sahipler. Yıllarca Türk milli takımında görev yapacaklar. Belli zamanlarda Çin'e gidip antrenman yapıyorlar. İmkanları, Türk sporculardan daha fazla. Sürekli gelişiyorlar. Türk sporcuların ise sbs, öss, iş hayatı vs. dertleri var. Bu ülkede sadece masa tenisi sporculuğu yaparak geçinmek çok zor, belkide imkansız. Chen Weixing 1 tane, Kreanga 1 tane.. Bizde her iki takım da full çinliden oluşuyor. Ve her geçen gün çinli sayısının arttığını görüyoruz. Bu iş fazlasıyla abartılmış durumda. Türkiye Şampiyonu (Gencay Menge) bile milli takıma giremiyor. Yetişmiş en iyi Türk sporcuyu milli takıma almazsan, pro tourlara götürüp tecrübe kazanmasını sağlamazsan yatırım yapmış olurmusun. Üstüne üstük alttan gelen gençleri demoralize ediyorsun. Çünkü imkanlar belli. Yabancı hoca konusunu her zaman desteklerim. Bunu zamanında Almanya yaptı ve sonuçlar ortada. Geçen zamanda hem iyi antrenörler hem de iyi sporcular yetişti.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Alttan gelen gençlerin moralini bozan bir unsur var. Devşirme sporcuların hepsi çok genç ve Türk sporculardan üstün özelliklere sahipler. Yıllarca Türk milli takımında görev yapacaklar. Belli zamanlarda Çin'e gidip antrenman yapıyorlar. İmkanları, Türk sporculardan daha fazla. Sürekli gelişiyorlar. Türk sporcuların ise sbs, öss, iş hayatı vs. dertleri var. Bu ülkede sadece masa tenisi sporculuğu yaparak geçinmek çok zor, belkide imkansız. Chen Weixing 1 tane, Kreanga 1 tane.. Bizde her iki takım da full çinliden oluşuyor. Ve her geçen gün çinli sayısının arttığını görüyoruz. Bu iş fazlasıyla abartılmış durumda. Türkiye Şampiyonu (Gencay Menge) bile milli takıma giremiyor. Yetişmiş en iyi Türk sporcuyu milli takıma almazsan, pro tourlara götürüp tecrübe kazanmasını sağlamazsan yatırım yapmış olurmusun. Üstüne üstük alttan gelen gençleri demoralize ediyorsun. Çünkü imkanlar belli. Yabancı hoca konusunu her zaman desteklerim. Bunu zamanında Almanya yaptı ve sonuçlar ortada. Geçen zamanda hem iyi antrenörler hem de iyi sporcular yetişti.

Bora arkadaşımıza katılıyor ve sonuna kadar destekliyorum..!

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence TMTF pek göz önünde olmadığından ve nasıl gelirse gelsin başarı başarıdır mantığından hareketle Çin yardımı almış sonra da işin dozunu kaçırmıştır. Ama gelişmiş ülke teknolojiyi satın alabilen değil onu üretebilendir mantığıyla ne başarı kazanırsak kazanalım eğer o sporcu bizde yetişmediyse sadece kendimizi kandırmış oluruz başarılıyız diye. Mesela 11 tane brezilyalı alıp futbol takımı yapsak TR'de yer yerinden oynar hadi yer yerinden oynamasın ama masa tenisi adına bir tepki de olmalı. Mesela Pekin 2008 zamanı show sabah haberlerinde spiker bu nasıl Türk takımı gibisinden yorumlar yapmıştı , inanıyorum ki halkımız bundan haberdar olsa yada masa tenisini takip etse federasyon buna cesaret edemezdi. Galiba federasyonumuz gizli yapmak istiyor işlerini. Peşlerini bırakmasak bizim bile haberimiz olmayacaktı all star'dan bırakın diğer halkı !!

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Federasyon bizim bu dediklerimizi duyuyor,okuyur,biliyor ama bana mısın demiyor! Bizler ise bunları söylediğimizde bizi ırkçı,milliyetçi gibi siyasi yönlere çekiyorlar. Biz ya da ben sadece milli takımımızda Türk asıllı(tamamı) oyuncuların olmasını istiyorum. İsterse bu takım dünya şampiyonu olsun hiç ilgilendirmez. Mesala irfan TAVUKÇUOĞLU gibi 3 sene arka arkaya şampiyon olmuş, Gencay MENGE gibi bir yeteneği niye takıma almıyorlar, Madem Wang Bora, Peing Fei - Jiang daha iyi neden ALL STAR'da bunları takıma almadılar. Tabii bu da bazılarının aklında soru işareti uyandırması gerektiğini düşünüyorum.

Hadi bir tane devşirdin takıma diyelim. Ona eyvallah diyelim istemeden. Ama iki takımı da full çinli yapmak ne tür bir gerekliliktir. Gencay'a "niye isteksizsin" diye sorulduğunda, "ortada çok yanlış var " diyor. Böyle yetenekli, saygılı bir oyuncumuzu üzmeye ne gerek var peki?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İş bence maddiyatta.Oyuncu yaş küçükken zevk alıyor ancak büyüdüğünde hayatını idare etmek zorunda...Ve dolayısıyla masa tenisine devam ettiğinde kazanç elde edip hayatını sürdüremeyeceğini anlıyor...Bu yüzden bırakıyor ya da kopuyorlar....Buna bir de bu kadar yoğun devşirme oyuncu kadrosu eklenirse hal böyle olur....

Avusturya örneği bence oldukça yerinde...Robert Gardos , Werner Schlager süper kalitede ve ! yerli ! oyuncular , onların takımda sadece 1 chen weixing var....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ülkemizde 90 derece ile futbol bildikleri için insanlarımız diğer spor dallarını spor diye görmüyorlar. Bisiklet yarışlarına gidiyoruz. Şehirde kask takıyoruz sanki yaratık görmüş gibi bakıyorlar.Neyse konuyu fazla dağıtmayalım!

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İş bence maddiyatta.Oyuncu yaş küçükken zevk alıyor ancak büyüdüğünde hayatını idare etmek zorunda...Ve dolayısıyla masa tenisine devam ettiğinde kazanç elde edip hayatını sürdüremeyeceğini anlıyor...Bu yüzden bırakıyor ya da kopuyorlar....Buna bir de bu kadar yoğun devşirme oyuncu kadrosu eklenirse hal böyle olur....

Avusturya örneği bence oldukça yerinde...Robert Gardos , Werner Schlager süper kalitede ve ! yerli ! oyuncular , onların takımda sadece 1 chen weixing var....

Verdiğiniz Almanya , Avusturya örnekleri pek uygun değil bizim için.

Almanya'da mesela en ufak şehirde bile (bisiklete atla her köşesine 10 dakikada gidersin) en az 4 tane masa tenisi takımı oluyor.

En az dedim , çünkü 1 kulüp en azından oluyor ve bunun da A , B , C ve D takımları faaliyet gösteriyor.

Siz bir de büyük şehirleri düşünün. Hal böyle olunca öğrenci istekli ise okulunu da okuyor , eve dönmeden önce salona da uğruyor antrenmanını yapıyor. Hafta sonu da trene atlayıp (en kötü ihtimal) her türlü turnuva veya maça kolayca ulaşabiliyor. Kardeşim Almanya'da , nerdeyse ekmek almaya bile tramvay veya tren ile gidiyor. Ben şimdi tren ile bir yere gitmeye kalksam 2 saatte Haydarpaşa'ya gideceğim. Kardeşim ise 2 saatte 3-4 şehir ötedeki salona gider...

Bunlar en basit örnekler aklıma gelen, daha bir sürü vardır eminim. Ülke genel anlamda kalkınmadan ; şu konuda neden kötüyüz , şunu geliştirmek için ne yapmamız gerekiyor demenin fazla bir anlamı yok....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Avusturya örneğinin verilmesini şu yönden destekledim...adamlar tek kişi yapmışlar , acizane deyimimle cıvıtmamışlar bu işi...

Yazdıklarım zaten sadece sana yönelik değil, genel anlamda yazdım.

Sonuçta 1 devşirme yetiyor, gerisi yetişiyor. Bizde neden yetişmediğine değindim kendimce...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 34 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..