Jump to content
Masatenisi.org Forum

Forehand Mi Backhand Mi?

Guest Erkan

Forehandinize mi yoksa backhandinize mü güvenirsiniz.  

268 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

benim ilk etapata fh im çok güçlüydü.

ama bh i pek beceremiyordum.

bh i öğrendikten sonra o kadar etkili bh ler atmaya başladım ki bh im fh imi neredeyse geçti.

şu an timo boll un bir side spin topspin karışımı bir bh atışı var.ona çalısıyorum.süper bir vuruş.wang hao dan bu vuruşla kaç sayı almıştı

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...
  • İleti 62
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

• 2 weeks later...
  • 2 months later...
Guest amatörmasatenisçisi

her ikisinide çok geliştirmek gerekir.örneğin backand tarafına şut geliyorsa koşup forehand ile vurman gerekiyor top karşı tarafa geçtiğinde ise forehandine şut çekerse savunmazsız kalırsın

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 weeks later...
  • 2 months later...

1970 yılların başında Rus masa tenisçiler backhend'in forhend'e nazaran daha kontrolu olduğu için eğer backhen'i forhend kadar hızladırırsak daha başarılı olacaklarını düşünmüşler vebütün antremanlarını bunun üzerine yapmışlar. Bu oyuncuları seyretme hatta Türkiye Milli takım oyuncusu olarak onlara karşı oynama şansına sahip oldum. Hakikaten beckhend lerine gelen topları neredeyse görmek mümkün olmuyordu. Takım maçlarında yarı finalde İsveç ile Rusya karşılaştı. İsveç antrenörü çok iyi bir plan yapmıştı. Joanson ile Alser den oluşan İsveç ekibi loop (Yüksek top) atmaya başladılar. Rus oyuncular yüksek toplara backhend vuramadılar ve maçı İsveç takımı kazandı. Bu olayın arkasından Ruslar atak oyuncuların forhend'lerini geliştirmenin daha faydalı olacağına karar verdiler. Bence Atak oyuncuların forhendlerinin, defans oyuncuların ise beckhend'lerinin daha kuvvetli olması gerekir. İyi antremanlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...
Guest mehmet ERDOĞANOĞLU

ben forhandime güveniyorum.şuan 3000kişilik üniversite yurdunda kalıyorum.çok güzel oynayan arkadaşlar var.onlarla maç yaparken forhandimle spinli bir şut çekerken bağrışım izleyenlerin çok hoşunaı ediyo:)hatta benim için sharapova gibi oynuyo da diyolar:)forhandime baya güveniyorum yani

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

BH dim çok çok iyidir...Çoğu zaman FH köşesinden bile farkında olmadan BH çıkarıyorum topları.BH smaçlarım ve spinlerim doğal olarak çok iyidir.Son 1-2 yıldır FH smaç ve spinlerim gelişmeye başladı.

Ben BH diyorum...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...
  • 4 months later...
Guest ozan barıs aydın
Tartışmasız forehand.Dikkat edin en çok kullanılan ve masa tanisine zevk veren vuruşlar forehand tır.Ama etkili bir backhand yavaş dahi olsa rakibi şaşırtır ve maç içinde 3-5 sayıda bir denenmelidir.

Kreanga nın videolarını izlemedin galiba...savunma oyuncuları onun fh inden gelen topları karşılarken bh inden tabir-i caiz ise füze gibi gelen toplara karşı çaresiz kaldıklarını gördüm...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ya nasıl desem ben ikisinede güveniorum ama :) Forehand le genelde hucum yapıldıgı için bende forehandla hucum yapıorum backhandle genelde savunma yapıorum mesela kesme gibi ama yeri geldiğindede savunmada da kullanabiliorum tbiki keşke herzmn yapabilsem ama calısıyorum :D

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

onceleri backhand im daha iyiydi fakat simdilerde atak yapacagim zaman forehandima almaya calişiyorum topu. biri iyiyken digeri zayifliyor, digerine onem vereyim diyorum bu sefer de iyi olan vurusumun zayifladigini goruyorum. calismaya devam...:-)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 months later...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 1 Gizli, 20 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..