Jump to content
Masatenisi.org Forum

Forehand Mi Backhand Mi?

Guest Erkan

Forehandinize mi yoksa backhandinize mü güvenirsiniz.  

268 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Bazı insanların backhandleri zayıftır. Topu hep sağlarına (forehand) almaya çalışırlar. Kimileri de spinlerine güvenmedikleri için backhand oynamayı tercih ederler. Siz hangi yanınızın güçlü olduğunu düşünüyorsunuz. Tüm vuruşlar için genel olarak.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...
  • İleti 62
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Guest Eren Kasapoglu
Bazı insanların backhandleri zayıftır. Topu hep sağlarına (forehand) almaya çalışırlar. Kimileri de spinlerine güvenmedikleri için backhand oynamayı tercih ederler. Siz hangi yanınızın güçlü olduğunu düşünüyorsunuz. Tüm vuruşlar için genel olarak.

Backhand vurusun forehand'den daha zor kavrandigini dusunuyorum. Bunun sebebi forehand oynarken topu karsiladiginiz pozisyonda vucudun daha rahat bir durusa sahip olmasi olabilir. Ozellikle backhand hocalar tarafindan gosterilmemis ise oyuncu icin forehand tercih sebebi olacaktir. Elbetteki duzgun yapilan bir backhand ile forehand arasinda fark olmamali.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bence yanılıyorsun, hocalar her iki vuruşuda gösteriyorlar. ancak daha sonra fiziksel olarak hangi taraftan daha sert vurabiliyorlarsa ki bu genelde forhand oluyor o tarafları güçlü oluyor. örn. hangi elinizle ve hangi tarafından daha etkili tokat atabilirsiniz. sağ elinizi kullanıyorsanız tabiki forhand diyeceksiniz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

örn. hangi elinizle ve hangi tarafından daha etkili tokat atabilirsiniz

Bu analoji tam olmadi bence, eskilerin "soyle elimin tersi ile bir vurdum mu..." seklindeki sozleri BH tarafindan da kuvvetli tokat cikabilecegi manasina gelir. :P: Tabii bir de Osmanli tokati diye adlandirilan, sadece kolun degil, butun vucudun dondurulmesi ve omuzdan da gelen ekstra moment ile aksedilen bir tokat cinsi var ki, dogru icrasi ile karsi tarafin yerden kalkmasi mumkun degil. FH tarafindan icra edilen bu tokat icin Osmanlilar mermer bloklar uzerine su dokup saatlerce acik elleriyle bu bloklari dovermis. Nasir dolu, kurek gibi bir elden FH tarafindan butun vucut momenti ile cikan bir tokat cok etkili olur tabii. Zaten o zamanlar Osmanlilar masa tenisinde 1 numara imis... :P::lol::salak:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tabii bir de Osmanli tokati diye adlandirilan, sadece kolun degil, butun vucudun dondurulmesi ve omuzdan da gelen ekstra moment ile aksedilen bir tokat cinsi var ki, dogru icrasi ile karsi tarafin yerden kalkmasi mumkun degil. FH tarafindan icra edilen bu tokat icin Osmanlilar mermer bloklar uzerine su dokup saatlerce acik elleriyle bu bloklari dovermis. Nasir dolu, kurek gibi bir elden FH tarafindan butun vucut momenti ile cikan bir tokat cok etkili olur tabii.

osmanlı tokatı geldiğinde çok etkili olabilir ama osmanlılı o tokatı atıncaya kadar kimbilir kaç tane darbe alır -_- :B: :lol:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ya arkadaşlar kendinizi backhand spine çalıştırın süper oluo tabii ki forehandi unutmayalım. Genellikle forehand'i defans için backhandi de atak için kullanın. Baba tavsiyesi 

helallllllllllllllllllllllllllllllllll :whistle:

bence her ikisinide ustaca kullanmalısınız her zamn backhand yada forehand cıkmıyo ayrı ayrı HER İKİ VURUSTA REFLEKS OLARAK YERLESMELI SIZDE OK

ha bu arada bu YAZDIKLARIM OZELLIKLE KALYONCU MURAT AAAAAA :isterim:

SU SENİN İMKANSİZ DEDİGİN SERVİSLERİ ATMAYAYA BASLADIM AYRICA İLK FIRSATTA GOZUNU CIKARCAM HAZIR OLLLLL :hehehe:

TAMUR ABIE YARDIMLARINDAN DOLAYI TEKRAR TESEKKUR EDIYORUM :alkis:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Erdem Kemiksiz
Forehand çok etkili olabiliyor. Ama bence Backhand le daha kontrollü vuruşlar yapılabiliyor.

her daim forhand...dediğin gibi kontrollü vuruşlar yapılabiliyor ama insan kontrollü vuruşlar yerine etkili vuruşlardan keyif alıyor..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 months later...

Eğer masatenisi oynuyorsak her iki tarafı da yapabilmek lazım ama bazılarının bh tarafı zayıftır(o zaman penhold olmak lazım) bazıları fh iyi yapamaz(krenga)

Bana sorarsanız bhdimde spin olarak top,side spin oynarım fh de fast,contra spin oynarım ama her iki yanımda iyidir.Fakat ben daha çok bacaklarıma güvenirim

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 weeks later...
bu adam müthiş ya :acaba:

bu adam müthiş ya :acaba:

Bana sorarsan o kadar da müthiş değilim ama oyun stilimin iyi olduğunu söyleyebilirim bacaklarıma gerçekten de güvenirim backhand den ilktopa side spin yapabildiğim doğrudur,forehanda herşeyi yaprım,backhand de topspinim çok güzeldir,fakat yaptığım acemice hatalar,servis atamamam,tecrübe eksikliği,dolu servis karşılayamam ve çok çok falsolu topspinleri karşılayamamam zaaflarımdır;ne de olsa 13 yaşındayım daha önümde seneler var,ayrıca bana çok müthiş deme :lol:bu site benden daha iyi oynayan 30-35 kişi daha vardır,bunların çoğu da aktif değildir(sunay atakan,parade,turgay altınok,cepoo vb) :thup: fakat senin dediğin mükemmel adam 2-3 sene sonra ortaya çıkabilir :D: :bye:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 15 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..