Jump to content
Masatenisi.org Forum

Yokohama Ve Türk Milli Takımı

smetmusti91

Recommended Posts

Gencay'ı üniversiteler arası maçlarda biraz izleme imkanım oldu. Edindiğim izlenim, genelde bitirici oyun tarzını benimsemiyor, topu masada tutuyor, masadan çabuk açılıyor, uzun ralli tipi oyun oynuyor. Bu durumu bir stil olarak da kabul edebiliriz sanıyorum. Ama bu stilin etkinliği, değiştirilmesi gerekip gerekmediği tabi ki antrenörlerinin direktifleri doğrultusunda Gencay'a kalmış birşey.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• İleti 67
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Gencay'ın maçını izledim. Teknik bakımdan Hintli'den iyi olabilir fakat onun kadar maçı istediğini sanmıyorum. Mehmet Abi'ye disiplin ve konsantrasyon konusunda katılıyorum. Ayrıca yerli samsonov olma yolunda ilerlemek istiyorsa onun gibi agresif ve istekli olmalı bence. Fazla ağır ve çekingen oynuyordu.

Bir çok üst düzey oyuncu, özellikle çinli arkadaşlarımız, rakipleri kim olursa olsun sayıdan sonra bağırıyor ve konsantrasyonlarını korumak adına çeşitli hareketler yapıyor. Ne Melek'te, ne Gencay'da ne de maçını izlediğim diğer oyuncularımızda bunları gözlemledim. Ben olsam, zaten 40 yılın başı böylesine büyük bi turnuvaya gitmişim, cho'larımla orayı öyle bi inletirim ki Türkiye'den duyulur!

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Gencay Menge'nin macini az evvel izledim. Izlemeden once de sonucu gormememek icin foruma ya da nette herhangi bir yere bakmadim.

Foruma geldigimde aklimdan gecenlerin tamaminin sizler tarafindan yazildigini gormekten mutlu oldum. Demek bir senelik masa tenisi gecmisimle yavas yavas dogru oyun tekniklerini ve hatalari gorebiliyorum. Menge'nin oyunu hintli kadar istemedigine dair bir ibare gormedim ben macta. Ancak neden bu kadar masadan acilarak gereksiz lob a girdigini galiba sova donuk oyunu sevmesi ile aciklamak mumkun. Gecenlerde FBTV de final maclarini izlemistim, acikcasi bu arkadas bence cinli takimdaslarindan cok daha iyi. Umarim kendisine mental olarak da yardimci olan bir takim profesyoneller vardir. Onemli bir yetenek gercekten.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

-spoiler-

Ferdi erkekler:

Wang Hao - Cem Zeng 4-0 / 11-5,11-5,11-5,11-5

CHUANG Chih-Yuan - Bora Vang 4-2 / 11-3,11-4,12-10,7-11,7-11,11-8,

ferdi erkekler ilk tur, ilk 128 deki iki sporcumuz da elendi,

Gencay ve Pengfei eleme turlarında elendiler..

--

Ferdi bayanlar:

CHIU Soo Jiin MAS - Melek Hu - 4-0 / 7-11, 8-11, 8-11, 6-11,-,-, -

TOTH Krisztina - Melek Hu - 4-2 / 11-7, 10-12, 14-12, 11-6,11-13, 11-5, -

Melek elendi...

LI Jiao NED - Sirin He 4-1 / 11-8, 5-11, 11-9, 11-6,11-8,-, -

Sirin elendi...

Fulya Ozler - KOMWONG Nanthana THA / 2-4 / 11-8, 14-16, 11-6, 7-11,3-11,7-11, -

Fulya elendi

---

Cift erkekler:

121 VANG Bora TUR / 125 ZENG Cem TUR - 25 GAO Ning SIN / 42 YANG Zi SIN / 3-4 / 11-6,6-11,11-5,11-5,6-11,2-11,8-11

Bora ve Cem elendi..

---

Cift bayanlar:

HE Sirin TUR / HU Melek TUR - HAN Xing CGO / YANG Fen CGO 4- 0 /hükmen galibiyet,

Sonraki maçları : FUKUHARA Ai - HIRANO Sayaka ile...

---

Karışık:

125 ZENG Cem TUR / 65 HU Melek TUR - 297 ARPUTHARAJ ANTHONY Amalraj IND / 349 PATKAR Madhurika IND 4-1 11-2,13-15,12-10,11-6,11-6,-,-

Sonraki maçları: LEGOUT Christophe - GRUNDISCH Carole ile...

VANG Bora TUR / HE Sirin TUR - NI Igor MDA / POLCANOVA Sofia MDA 4-0 11-5, 11-2, 11-7, 11-5,-,-, -

Sonraki maçları: CRISAN Adrian DODEAN Daniela ile...

SUSS Christian GER / SCHALL Elke GER - MENGE Gencay TUR / OZLER Fulya TUR / 4-0 / 11-9, 11-8, 11-3, 11-3,-,-, -

Fulya ve Gencay elendi...

- Spoiler-

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

vang bora'yı pro tour da ezen 14 yaşındaki japon Niwa Koki'nin maçından özet görüntüler

http://www.youtube.com/watch?v=ydbf2i7IHTs

Bu video neden ithal oyuncuyla değil de yıllar sürse bile altyapıdan yetiştirme oyuncuyla oynama politikasının benimsenmesi gerektiğini bin sayfalık tartışmadan daha iyi açıklıyor. Üstelik altyapıdan ilk ürünler belki 5-10 yıl sonra gelir ama ondan sonra eğer sistem oturmuşsa her yıl bir sürü genç yeteneğin çıkması işten değil.

Ben Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur demiyorum ama yöneticilerin beceriksizliklerini örtmek için ithal oyuncaya yönelmesini de içime sindiremiyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

:alkis:

Bu video neden ithal oyuncuyla değil de yıllar sürse bile altyapıdan yetiştirme oyuncuyla oynama politikasının benimsenmesi gerektiğini bin sayfalık tartışmadan daha iyi açıklıyor. Üstelik altyapıdan ilk ürünler belki 5-10 yıl sonra gelir ama ondan sonra eğer sistem oturmuşsa her yıl bir sürü genç yeteneğin çıkması işten değil.

Ben Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur demiyorum ama yöneticilerin beceriksizliklerini örtmek için ithal oyuncaya yönelmesini de içime sindiremiyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Haklısınız..

Ekonomik kaygıyı kaldırın ortadan her spor branşında olacağı gibi masatenisinde de bir şeyler olacak.. Geçim sıkıntısı içine düşmüş bir halkın bundan başkada yapabileceği çokda bir şeyler yok sanırım..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Gençler Türkiye Şampiyonasında bir antrenör özellikle İstanbul menşeyli üst düzey oyuncular için onların okullarıyla kulüplerinin arasında anlaşma olduğunu, neredeyse hergün 4 saat antreman yaptıklarını ve ders meselesinde çok fazla zorlanmadıklarını ve milli sporcu oldukları için de besyo'lara geçiş hakları olduğundan masa tenisine tam konsantre olabildiklerini halbuki anadolu gençlerin pek böyle bir şans elde edemediklerini söyledi.

Eğer durum böyleyse ekonomik kaygı bu işin neresinde?... Eğer kendi gibi bir başka sporcuyla da evlenmiş olduklarını da varsayarsak ekonomik bir kaygı sözkonusu olmayacaktır.

Yanlış mı düşünüyorum?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Gençler Türkiye Şampiyonasında bir antrenör özellikle İstanbul menşeyli üst düzey oyuncular için onların okullarıyla kulüplerinin arasında anlaşma olduğunu, neredeyse hergün 4 saat antreman yaptıklarını ve ders meselesinde çok fazla zorlanmadıklarını ve milli sporcu oldukları için de besyo'lara geçiş hakları olduğundan masa tenisine tam konsantre olabildiklerini halbuki anadolu gençlerin pek böyle bir şans elde edemediklerini söyledi.

Eğer durum böyleyse ekonomik kaygı bu işin neresinde?... Eğer kendi gibi bir başka sporcuyla da evlenmiş olduklarını da varsayarsak ekonomik bir kaygı sözkonusu olmayacaktır.

Yanlış mı düşünüyorum?

Büyük şehirlerde yaşam zordur (bu konumdan baktım). Hayat ekmek soğan yemekle pek geçmiyor. Dışarıdada farklı bir hayat var. Türkiye bazında bakıldığında bu spordan para kazanmak (ticaretini yapmıyorsanız, hoş ticaretindede çok kazançlar görünmüyor) biraz hayal gibi. Düşünün seveninin bile (maçları seyretmeye gitmediği) seyircisi olmadığı bir spordan ev geçindirmek hayal bile kurmak pek akıllıca bir iş değil( bana göre). Devletimiz ise işin ucuz olan yoluna kaçıp yetişmiş yabancı sporcu ithal ediyor. Devletimiz bile uzun vadeli yatırama girmediği yada girmek istemediği bu spora ben olsam evladımı sevse bile ileride ekonomik bir sıkıntı yaşıyacağını bile bile yönlendirmem, kimseninde yönlendireceğinide sanmıyorum.. Sağlık ve spor yapmak için şu an çocuklarımız için en uygun sporların başında derim ama daha ötesi (para kazanma) beni aşar ama sizlerin düşüncelerini bilemem..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

doğu bloku ülkelerinin refah seviyesi çok iyi olmamasına rağmen, spor programları sayesinde (üstelik birçok branşta) dünya çapında sporcu yetiştirebilmişti. Türkiye gibi bir memleket düzgün programlarla birçok spoda ses getirir. Jupp Derwall sonrası uygulanan programla futbolun geldiği seviye ortada. Ama niyet, gayret ve istek olacak. Bunların alternatifi Çinli.

Büyük şehirlerde yaşam zordur (bu konumdan baktım). Hayat ekmek soğan yemekle pek geçmiyor. Dışarıdada farklı bir hayat var. Türkiye bazında bakıldığında bu spordan para kazanmak (ticaretini yapmıyorsanız, hoş ticaretindede çok kazançlar görünmüyor) biraz hayal gibi. Düşünün seveninin bile (maçları seyretmeye gitmediği) seyircisi olmadığı bir spordan ev geçindirmek hayal bile kurmak pek akıllıca bir iş değil( bana göre). Devletimiz ise işin ucuz olan yoluna kaçıp yetişmiş yabancı sporcu ithal ediyor. Devletimiz bile uzun vadeli yatırama girmediği yada girmek istemediği bu spora ben olsam evladımı sevse bile ileride ekonomik bir sıkıntı yaşıyacağını bile bile yönlendirmem, kimseninde yönlendireceğinide sanmıyorum.. Sağlık ve spor yapmak için şu an çocuklarımız için en uygun sporların başında derim ama daha ötesi (para kazanma) beni aşar ama sizlerin düşüncelerini bilemem..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 23 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..