Jump to content
Masatenisi.org Forum

Yokohama Ve Türk Milli Takımı

smetmusti91

Recommended Posts

• İleti 67
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

rating sistemi, uygulandığı bölgedeki sıralamayı gösterir,

milli takım seçmeleri ise bence form durumuna, turnuva

performansına, yabancı oyunculara karşı oynama başarısına

vs göre yapılmalıdır.

Türkiyede neden rating sistemi uygulanmadığı da ayrı bir

merak konusu...

Kimin kimle nerede kaç-kaç maç yaptığını göremiyoruz

federasyon sitesinde, (bazı turnuvalar hariç)

Hakan beyin sistemi (ttrating) gibi bir sistem çok faydalı

olur bence.. geçmiş 3-5 senelik varsa daha eski arşivdeki

maçlar sisteme girilse fena olmaz mı ne dersiniz?

Eskiden bilgisayara girilmiyordu bilgiler, kağıtlarda olması

lazım maç skorları ama... ne bileyim, bir Gürhan Yaldız ı

arattırdığınızda, tüm maçları önünüze gelse, baksak şurda

şunu yenmiş, yenilmiş vs vs muazzam olurdu arşivler

kaybolmadıysa...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence Yokohama'da Milli Takım'ımızda çinli ya da diğer ülkelerden seçilmiş oyuncular olmamalı. Devşirmelere kesinlikle karşıyım. Bazı arkadaşlar bu durumu karşı çıkabilir. Örneğin Devlet-i Aliyye'nin yıkılma sebeplerinden biri de devşirmelerdir. Milli takımda irfan abi mutlaka oynamalı ; maçlarda yenilse bile...Bir çinli bizi orda temsil edip şampiyon olsa bile bundan gurur duymam. Çünkü kökenine baktığımızda Türk değil Çinlidir. Hadi irfan abi yokohama'ya gitti ..şampiyon oldu geldi işte bundan gurur duyarım ben. Çünkü orada kendini milletini temsil etmiştir...

Sanırım daha fazla tartışmaya gerek !!!

TÜRK'Ü TÜRK TEMSİL EDER;BAŞKA MİLLETTEN GELİP TÜRK OLAN DEĞİL !!!!!!

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bizim milli çinliler de zor rakiplere düşmüşler.

Erkekler:

Cem ZENG - WANG Hao (No: 1) Çin

Bora VANG - Chih-Yuan CHUANG (No:10) Tayvan

Bayanlar:

Melek HU - ?

Şirin HE - LI Jiao (No:18) Hollanda

Süper Ligdeki yabancı oyuncularımız:

Ahmed Ali SALEH - Jean-Michel SAIVE (No:43) Belçika

Slobodan GRUJIC - Andrej GACINA (No:89) Hırvatistan

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Timo Boll sakatlık sebebiyle Yokohamadan çekilmiş arkadaşlar. Çinli oyuncularla rekabet edebilecek kimse kalmadı denebilir. Timo formundaydı, yazık oldu. Hay bin kunduz!

nazar degdi adama -_- avrupa için biraz renksiz geçeçek galiba turnuva :down:

türk milli takımına da zor rakipler geldi ilk maçlardan sonra onları da izleyemeyecegiz kotu oldu yaw ...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Timo Boll sakatlık sebebiyle Yokohamadan çekilmiş arkadaşlar. Çinli oyuncularla rekabet edebilecek kimse kalmadı denebilir. Timo formundaydı, yazık oldu. Hay bin kunduz!

Yazık etmişler T.Boll'a, olacaktı bizim ülkede hamamdan 2 tellak gönderecektik adamı bir güzel harmanlıyacaklardı bak bir şeyciği kalıyormuydu. He vallaha yazık he billaha...!!!

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ponfi ve Gencay İkinci Maçlarını da Kazanmışlar

JIANG Pengfei TUR vs MALMIRI Vahed IRI 11-7, 8-11, 9-11, 11-5,8-11,11-4, 11-8 4-3 JIANG Pengfei

BOUDJADJA Mohamed Sofiene ALG vs MENGE Gencay TUR 6-11, 6-11, 9-11, 7-11,-,-, - 0-4 MENGE Gencay

Fulya da grubundaki maçlarını kazanmış.

OZLER Fulya TUR vs SCHASTLIVAYA Tatiana KGZ 11-3, 11-1, 11-6, 11-6,-,-, - 4-0 OZLER Fulya

OZLER Fulya TUR vs 664 TRIAMPO Priyakan THA 8-11, 11-8, 8-11, 11-3,7-11,11-5, 11-5 4-3 OZLER Fulya

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ponfi ve Gencay İkinci Maçlarını da Kazanmışlar

JIANG Pengfei TUR vs MALMIRI Vahed IRI 11-7, 8-11, 9-11, 11-5,8-11,11-4, 11-8 4-3 JIANG Pengfei

BOUDJADJA Mohamed Sofiene ALG vs MENGE Gencay TUR 6-11, 6-11, 9-11, 7-11,-,-, - 0-4 MENGE Gencay

Fulya da grubundaki maçlarını kazanmış.

OZLER Fulya TUR vs SCHASTLIVAYA Tatiana KGZ 11-3, 11-1, 11-6, 11-6,-,-, - 4-0 OZLER Fulya

OZLER Fulya TUR vs 664 TRIAMPO Priyakan THA 8-11, 11-8, 8-11, 11-3,7-11,11-5, 11-5 4-3 OZLER Fulya

Aman nazar değmesin aynı hızla devam..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Gencay'da fizik var, teknik var, hızı da hiç fena değil, çok zor topları yakaladı çevirdi maçta, gençte üstelik. İyi bir antrenörle çalışıyor. Hintli rakibine bakıyorsunuz ortalama bir oyuncu, yenilmeyecek birisi değil. Karşılanması zor servisleri filan yok. Atak imkanı verirseniz tehlikeli olabiliyor. Peki Gencay neden böyle bir rakibe yenildi? Neden özellikle ilk sette rakibin oyununu kabul etti? Masadan açılıp lob yaparak kontra şansı arıyor, zoru başarmaya çalışıyordu. Ben şimdi Gencay akıllı oynamadı, oyun taktiği yanlıştı diyemem, bu benim haddim değil. O yüzden tecrübeli ustalara ve hocalarıma soruyorum, sizce Gencay oynaması gerektiği gibi mi oynadı, değilse nasıl oynamalıydı? Gencay'ın yeterince yurtdışı tecrübesi olduğuna inanıyorum. Heyecanlanıp eli ayağına dolaşmış olamaz herhalde. Yanlış olan nedir?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Gencay'da fizik var, teknik var, hızı da hiç fena değil, çok zor topları yakaladı çevirdi maçta, gençte üstelik. İyi bir antrenörle çalışıyor. Hintli rakibine bakıyorsunuz ortalama bir oyuncu, yenilmeyecek birisi değil. Karşılanması zor servisleri filan yok. Atak imkanı verirseniz tehlikeli olabiliyor. Peki Gencay neden böyle bir rakibe yenildi? Neden özellikle ilk sette rakibin oyununu kabul etti? Masadan açılıp lob yaparak kontra şansı arıyor, zoru başarmaya çalışıyordu. Ben şimdi Gencay akıllı oynamadı, oyun taktiği yanlıştı diyemem, bu benim haddim değil. O yüzden tecrübeli ustalara ve hocalarıma soruyorum, sizce Gencay oynaması gerektiği gibi mi oynadı, değilse nasıl oynamalıydı? Gencay'ın yeterince yurtdışı tecrübesi olduğuna inanıyorum. Heyecanlanıp eli ayağına dolaşmış olamaz herhalde. Yanlış olan nedir?

Gencay'ı masa tenisine başladığından beri tanırım ve sevdiğim bir kardeşimdir. Geçenlerde babasını gördüğümde aynı şeyleri onada söyledim. Yanlış olan Gencay'ın mantalitesi, oyun disiplinsizliği ve konsantrasyon eksikliği, ona verilen şans kimseye verilmedi ama o bunun hala farkında değil, anladığında geç olacak.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 23 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..