Jump to content
Masatenisi.org Forum

Yokohama Ve Türk Milli Takımı

smetmusti91

Recommended Posts

Arkadaşlar bildiğiniz gibi Yokohama'da Dünya Masa Tenisi Şampiyonası yapılıyor.....Türk Milli takımı da geniş bir kadro ile gidiyor, ancak seçimler doğru mu yanlış mı ; özellikle seçilmeyen bir kişi hakkında tereddütlerim var.

Bildiğiniz gibi Solvay oyuncusu İrfan Tavukçuoğlu , kendi içimizde yetişen öz be öz Türk ve LİGİN EN BAŞARILI 2-3 Oyuncusundan biri....ama Türk Milli Takımı'na seçilmiyor....Bunu hak etmesi için Slobodan Grujic'i , Bora Vang'ı Wei Ling Chao'yu 3-0 yendi ya 11-1 yenmesi mi gerek !!!

Bunu , böyle başarılı bir sezon geçiren ve kendi yıldızını parlatan bir oyuncuya yapmak hakkını yemek değil midir ? İrfan abiye niye güvenmiyoruz? Zaten şu anda en iyi dönemlerinde , 35 yaşından sonra ister istemez performansı düşecektir bence...En iyi zamanında değerlendirmemiz gerekiyor. Bora Vang , Cem Zeng gibi isimlere yatırım yapılmış olabilir ama onlar da " Bize para yediyio adamlar, nasıl olsa her turnuvaya gideriz, milli takım çantada keklik " gibi bakmasın isteniyorsa , TÜRK MİLLİ TAKIM formasını en üst seviyede temsil etseler bile , ONLARDAN İYİSİ VARSA BU ONUR ÜSTÜN OLAN VE HAK EDEN KİŞİYE VERİLMELİDİR!

Belki benim yanlışlarım vardır .... Düşüncelerinizi bekliyorum arkadaşlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• İleti 67
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

temelde bir yanlışlar silsilesi var tabi... cem "zeng" den tut, sporcularına hiçbirşey vermeyen bu ülkenin her turnuvaya bayrağını gerdirip asker gibisaol saol dedirtmesine dek. neyine saol? raketime lastik mi aldın bana oyna diye masa mı verdin, oynayayım diye para mı verdin, oyunumu takdir mi ettin? İrfan beyi tanımıyorum ama herhalde bugüne kadar biraz omuz verilseydi youtube da onun da maçlarını izliyor olurduk.

Yenmek ve yenilmek ülkenin tek sorunu olduğundan kelli, zannediyorum köylü kurnazı memleketim elindeki oyuncuların genç yaşına, güveniyordur. Hesapları önümüzdeki 3-4 yıl üzerinedir; çinliler iyi oyuncu olsun memleketin yüzününu güldürsün diye.

Bu yazıyı size hatırlatmak lazım o yıllara gelindiğinde. Şunu garanti ederim dünya şampiyonu olsak bile benim yüzüm gülmeyecek. Çünkü gerçek; bu ülkenin dünya çapında masa tenisi oyuncusu hiç yetiştiremediği, ve daha acısı öyle bir sporcuyu yetiştirme çabasına ve görgüsüne hiçbir zaman sahip olamadığıdır.

Bütün bu şartlara rağmen, kendi bireysel çabasıyla bu sporu bütün güzelliğiyle icra eden istisna sporcuları kutlar, saygılarımı sunarım.

benim de düşüncelerim bunlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

temelde bir yanlışlar silsilesi var tabi... cem "zeng" den tut, sporcularına hiçbirşey vermeyen bu ülkenin her turnuvaya bayrağını gerdirip asker gibisaol saol dedirtmesine dek. neyine saol? raketime lastik mi aldın bana oyna diye masa mı verdin, oynayayım diye para mı verdin, oyunumu takdir mi ettin? İrfan beyi tanımıyorum ama herhalde bugüne kadar biraz omuz verilseydi youtube da onun da maçlarını izliyor olurduk.

Yenmek ve yenilmek ülkenin tek sorunu olduğundan kelli, zannediyorum köylü kurnazı memleketim elindeki oyuncuların genç yaşına, güveniyordur. Hesapları önümüzdeki 3-4 yıl üzerinedir; çinliler iyi oyuncu olsun memleketin yüzününu güldürsün diye.

Bu yazıyı size hatırlatmak lazım o yıllara gelindiğinde. Şunu garanti ederim dünya şampiyonu olsak bile benim yüzüm gülmeyecek. Çünkü gerçek; bu ülkenin dünya çapında masa tenisi oyuncusu hiç yetiştiremediği, ve daha acısı öyle bir sporcuyu yetiştirme çabasına ve görgüsüne hiçbir zaman sahip olamadığıdır.

Bütün bu şartlara rağmen, kendi bireysel çabasıyla bu sporu bütün güzelliğiyle icra eden istisna sporcuları kutlar, saygılarımı sunarım.

benim de düşüncelerim bunlar

katılıyorum hocam sana :thup: tespitleriniz dogru biz suan maalesef yetiştiren deil satın alan bir ulkeyiz masa tenisi sporunda ne yazık ki uzücü ama gercek... :down: çinli hoca gelip de bu ülke de kaç genç yetiştirecek bunun hesabını deilde kaç şampiyona kazanacam bunun hesabını yapıyor milli takıma secilenler nasıl secildi bilmiyorum secen hocalarımızın da kendilerine gore sebepleri vardır tabi ama ben işin yabancı oyuncu ksımında takılıyorum hakkı ise tamam girsinde alttan yetişsin bi kaç türk genc de hem sporumuz canlansın hem de çinlisi turk ü renklensin ortalık... hep çinlisi devşirmesi nereye kadar...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu ülkede, çocukları 6. sınıfta dersaneye mahkum eden SBS denen bir sınav

oldukça üst düzey sporcu yetişmez. Yetiştiremezsiniz. Çocuk masatenisinden

profesyonel olarak bu ülkede para kazanamaz, kim kazandı ki sadece

oyunculuktan altyapıdakiler kazanacak? Süper ligde oynayan bir oyuncu yılda

ne kadar para kazanabiliyor? Bir de şu var kaç sene para kazanabiliyor?

Emekli olabiliyor mu? Evini arabasını alabiliyor mu, düzenli bir geliri olup

aile geçindirebilir mi oyunculuktan aldığı para ile, uzun yıllar boyunca?

Bunlar olmayınca da en iyi ortalama opsiyon şu oluyor, ÖSS de, besyo ya

girip beden eğitimi öğretmeni olup hayatını kurtarmak...

Bir beden eğitimi öğretmeni, okullar açık olduğu zamanlar, ekdersle birlikte

ayda 1600 lira, kapalı olduğu zamanlar 1300 lira alıyor bu ülkede.

İş garantisi var, uzun yıllar çalışma garantisi var, emekliliği var.

Süper ligde böyle maaş alan oyuncu var mı? 30 yaşında alıyor mu bu parayı?

40 yaşında? 50 yaşında? 60 yaşında?

Böyle bir ortamda üst düzey sporcu yetiştirmeniz zor. Dünyanın pek çok

ülkesinin milli takımlarında çinli sporcular var, bunlarla uluslararası arenada

rekabet etmek için Türkiyenin de eli mahkum çinli sporculara, bence de

yapılması gereken yapılıyor, herkez kullanıyorsa Çinli sporcuları bizde

kullanmalıyız, Hatta sonuna kadar kullanmalıyız. 35 yaşındaki Türk sporcuya

yatırım yapmak yerine, elbette 20 yaşında bir çinliye yatırım yapmak

daha mantıklıdır. O yüzden TC kimlik numarası olan her sporcumuza destek

vermeliyiz.

Dünya karşılaştığınız fırtınalarla değil, gemiyi limana getirip getiremediğinizle

ilgilenir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sevgili Notsniw bu görüşünüze kesinlikle katılmıyorum. Doğru bu ülkede sporcuya gerekli yatırım yapılmıyor. Ülkemizin bu şartlarında başarılı sporcu yetişmeside çok zor. Ancak, bu kadar zorluklar içerisinde başarılı olmuş, Milli takıma çağrılan tüm Çin kaynaklı masa tenisçileri yenmiş, formunun zirvesinde olan İrfan gibi bir değerimizi Milli takıma almamak, bizde ne yaplalım Çinlilere mahkumuz gibi bir düşünceye kapılmak bence yanlış. Bu çin kaynaklı oyuncuları milli takımda tutmak için yapılan harcama kendi sporcularımıza yapılsa, inanın Çinliler kadar başarılı sporcular çıkar....

Selamlar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Uyruğu ne olursa olsun milli takımımızdaki antrenör ve oyuncularımızın burada yetişmesi lazım bence. Bizim toprağımızda ; yetişmeli , terlemeli buranın suyunu içmeli havasını koklamalı.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sevgili Notsniw bu görüşünüze kesinlikle katılmıyorum. Doğru bu ülkede sporcuya gerekli yatırım yapılmıyor. Ülkemizin bu şartlarında başarılı sporcu yetişmeside çok zor. Ancak, bu kadar zorluklar içerisinde başarılı olmuş, Milli takıma çağrılan tüm Çin kaynaklı masa tenisçileri yenmiş, formunun zirvesinde olan İrfan gibi bir değerimizi Milli takıma almamak, bizde ne yaplalım Çinlilere mahkumuz gibi bir düşünceye kapılmak bence yanlış. Bu çin kaynaklı oyuncuları milli takımda tutmak için yapılan harcama kendi sporcularımıza yapılsa, inanın Çinliler kadar başarılı sporcular çıkar....

Selamlar.

Ne çinli oyuncuları ne de İrfan beyi seyretmiş değilim, milli takım seçimlerinde

de yetkili de değilim, sadece kendi fikirlerimi söylemek istiyorum, elbette

bakın yakın komşumuzda kim var Kreanga, BTY adına tahta yapıyor, eğitim

dvd si yapıyor, top 10 de oynuyor bu adam, ve çoğumuzunda hasta olduğu

bir backhand i var.. Bu adam Yunanistanlı malesef... Bende isterim bir

Türk oyuncusunun adı bir tahta da yeralsın.. Ama olmuyor işte.. Malesef

çok zor..

Bu ülkede futbol denilen bir olay var... Ve bu futbol hastalığı tüm amatör

sporları silip süpürüyor.. Adını sanını duymadığımız sporlar bile mesela bocce

türkiyenin nüfüsunun 5 de biri ülkelerde bile masatenisinden daha çok

sporcusu var..

Üst düzeyde bir sporcu yetiştirmek için ne kadar harcama yapmak lazım?

5 yaşından 18 yaşına gelene kadar bir sporcuya ne kadar harcama yapılır?

Türkiyede kaç liraya malolur bu oyuncu? Çinde kaç liraya malolur? Kaç

senenizi alır ayrıca? Bu sporcu Türkiyede kaç sporcu arasından çıkar

(100 küsür) Çinde kaç sporcu arasından çıkar (onbin küsür, veya yüz küsür bin) ..

Yatırım yaptığınız bu sporcu 4 gün sonra ben dersaneye gidecem derse

ne yapacaksınız?

Bunun yerine basarsınız parayı, hazır yetişmiş, çin milli takımını ıskalamış

bir oyuncuyu alırsınız, milli takımınıza koyarsınız, diğer ülkelerin milli takımlarındaki

çinli arkadaşlarını yenmesini beklersiniz..

Bence hazır yetişmiş bir oyuncunun maliyeti daha düşüktür. hatta çok daha

düşüktür..

İrfan bey bu devşirme çinlilerden çok bariz üstünse elbette milli takıma alınmalıdır,

ama şu var, 2 tane oyuncunuz var elinizde diyelim (Ahmet ve Mehmet),

rakip ise 1 kişi (Ali) diyelim,... Ahmet, Mehmet i her zaman yeniyor diyelim, ama Mehmetinde

Ali yi yenme şansı daha yüksek diyelim(Ahmete göre), elbette o maça veya Mehmeti

çıkarırsınız.

Elvan Abeylegesse ye bakın, Kenyalı, zenci hatta, Türkiyede yetişti, Türkiye adına olimpiyat

şampiyonu oldu...

Naim Süleymanoğlu, Türk, Bulgaristanda yetişti, Türkiye adına olimpiyat şampiyonu oldu..

Halil de aynı..

Tarih bu sporcuları Türkiye adına olimpiyat şampiyonu olarak yazıyor...

İlim çinde olsa bile gidip alın, diye bir hadis var, tam konuya uydu bence :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Eğer çinliler olmasaydı. İrfan Tavuçuoğlu bu kadar hırslı olabilirmiydi?? Zannetmiyorum olamazdı??

Eğer bu çinliler olmasaydı ne İrfan Tavukçuoğlundan, ne başkalarından ne alt yapıdan, kısaca masa tenisinin geleceğinden, kimse bu kadar bilinçli olarak bahsetmeyecekti.. Demekki bu çinliller çok işe yarıyorr. :)

Bu rekabet ortamını yarattığı için, federasyona teşekkür ediyorum..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Rekabet ortamı var ama hak ediyorsa bir kişi brişeyi hakkı verilmeli ! Bu adamları 3-0 yeniyor ve milli takıma seçilmiyor

Dünyanın neresinde olursanız olun bir takımın en iyi 2 adamını da yenen bi oyuncunuz varsa onu diğerleridnen daha üste koyarsınız....Bizde de bu olmalı

Ayrıca benim söylediklerim Çinlilerin gelmesinin yararı zararı değil , İrfan abinin gidip gitmemesi konusu....lütfen konuya bağlı mesajlar yazsak ?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

falanca falancayı yendi filanca filancayı yendi..ee nolmuş?üst düzey oyuncu bunlar,her zaman birbirlerine maç verebilirler,birbirlerinden maç alabilirler..abartılcak bir durum yok..dün herkesi 3-0 yener,bugün gelir herkese 3-0 yenilir..ozaman bugüne bakalım almayalım adamı takıma falan,zaten iyi oyuncuda değil 3-0 yenilmiş herkese,olmaz olsun böyle oyuncu! mu diyelim..biz severiz başarıda ağam paşam yapıp,yenilgide yerden yere vurmayı..o yüzden popülist davranmaya gerek yok..he bana fikrimi sorsanız bende Çin'li sporcu olayına karşıyım..bunu zaten defalarca söyledim..gelip ülkemde oynamasına ,benim oyuncuma birşeyler vermesine ,rekabet ortamı yaratmasına karşı değilim ama o formayı giyen adam neyi temsil ettiğinin idrakında olacak..bana kalırsa Milli formanın onların gözünde herhangi bir klüp formasından farkı yok..parasını alıyor işine bakıyor..kısacası benim sporcum için o forma bir amaçtır,Çin'li içinse bir araç!

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Rekabet ortamı var ama hak ediyorsa bir kişi brişeyi hakkı verilmeli ! Bu adamları 3-0 yeniyor ve milli takıma seçilmiyor

Dünyanın neresinde olursanız olun bir takımın en iyi 2 adamını da yenen bi oyuncunuz varsa onu diğerleridnen daha üste koyarsınız....Bizde de bu olmalı

Ayrıca benim söylediklerim Çinlilerin gelmesinin yararı zararı değil , İrfan abinin gidip gitmemesi konusu....lütfen konuya bağlı mesajlar yazsak ?

Konunu tam anlamıyla dağılmış değil, bir bütün olarak arkadaşlar ele alıyor ve kendi doğru fikirlerini yazıyorlar. Bu seviyedeki oyuncular her an bir birlerini yenebilirler, öylede olmuş İrfan Tavukçuoğlu ülkemizde bulunan Milli Takımımızdaki tüm Çinli oyuncuları son karşılaşmalarında yenmiş, bu yenginin gerçeklerine bakmak gerek Çinli oyuncularımızmı düşüşe geçti yoksa İrfan Tavukçuoğlu mu gerçekten büyük bir çıkışmı yakaladı. Bu durumu Milli Takım çalıştırıcılarının bizlerden daha iyi göreceklerine eminiz. Eğer bu gerçekleri bazı nedenlerden dolayı görmemezlikten gelip Milli Takıma çağırılmıyorsa kötü..

Ama bir gerçek var İrfan Tavukçuoğlunun bu sene içinde çıkışa geçtiği ve Milli Takımı hakkettiği kanısındayım, yetkililerin bu çıkışı mutlaka göreceklerine eminim..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

falanca falancayı yendi filanca filancayı yendi..ee nolmuş?üst düzey oyuncu bunlar,her zaman birbirlerine maç verebilirler,birbirlerinden maç alabilirler..abartılcak bir durum yok..dün herkesi 3-0 yener,bugün gelir herkese 3-0 yenilir..ozaman bugüne bakalım almayalım adamı takıma falan,zaten iyi oyuncuda değil 3-0 yenilmiş herkese,olmaz olsun böyle oyuncu! mu diyelim..biz severiz başarıda ağam paşam yapıp,yenilgide yerden yere vurmayı..o yüzden popülist davranmaya gerek yok..he bana fikrimi sorsanız bende Çin'li sporcu olayına karşıyım..bunu zaten defalarca söyledim..gelip ülkemde oynamasına ,benim oyuncuma birşeyler vermesine ,rekabet ortamı yaratmasına karşı değilim ama o formayı giyen adam neyi temsil ettiğinin idrakında olacak..bana kalırsa Milli formanın onların gözünde herhangi bir klüp formasından farkı yok..parasını alıyor işine bakıyor..kısacası benim sporcum için o forma bir amaçtır,Çin'li içinse bir araç!

:alkis::alkis: hocam her sey tam oturdu :thup: çok güzel açıklamıssın...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sana göre İrfan hakkediyor, bir başkasına göre başka bir oyuncu hakkediyor..

Milli Takım hocaları; şu oyuncu çinlilleri 3-0 yendi, milli takımı hakketti mantığıyla seçmeleri yaparsa asıl ozaman hata etmiş olurlar.

Ayrıca Her süper lig maçından sonra farklı bir milli takım kadrosu ortaya çıkar.. Bu işin içinden de çıkamazsın.

İrfan tavukçuoğlu Milli Takıma hiç çağrılmamış birisiide değil 300'ün üstünde milli olmuş bir sporcu.. Hem Milli takım antrenörleri hemde federasyon onun yeteneklerini ve kapasitesini senden benden daha iyi biliyorlar..

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Milli Takım hocaları; şu oyuncu çinlilleri 3-0 yendi, milli takımı hakketti mantığıyla seçmeleri yaparsa asıl ozaman hata etmiş olurlar.

Ayrıca Her süper lig maçından sonra farklı bir milli takım kadrosu ortaya çıkar.. Bu işin içinden de çıkamazsın.

İrfan tavukçuoğlu Milli Takıma hiç çağrılmamış biriside değil 300'ün üstünde milli olmuş bir sporcu.. Hem Milli takım antrenörleri hemde federasyon onun yeteneklerini ve kapasitesini senden benden daha iyi biliyorlar..

Selamlar,

"Milli Takım hocaları; şu oyuncu çinlilleri 3-0 yendi, milli takımı hakketti mantığıyla seçmeleri yaparsa asıl ozaman hata etmiş olurlar." diyorsunuz. Acaba nasıl bir mantıkla seçme yaparlarsa iyi olur.

"Ayrıca Her süper lig maçından sonra farklı bir milli takım kadrosu ortaya çıkar.. Bu işin içinden de çıkamazsın." demişsiniz. Bu işin içinden neden çıkılmaz.

"İrfan tavukçuoğlu Milli Takıma hiç çağrılmamış biriside değil 300'ün üstünde milli olmuş bir sporcu.. Hem Milli takım antrenörleri hemde federasyon onun yeteneklerini ve kapasitesini senden benden daha iyi biliyorlar.. " demişsiniz. Sizce her zaman antrenörler ve federasyon gerçekten doğru bildiklerinimi yapıyorlar.

Hocam bu sorularım gerçekten samimi sorularımdır. Hiçbir art niyet olmaksızın soruyorum. cevaplarınız içinde şimdiden teşekkür ediyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Süper Lig'de herkes birbirini yener yenilebilir zihniyeti olmamalı....En iyiler kendilerini her zaman belli eder, kaldı ki Rating sistemi b,zde yok ama olsaydı lig maçlarına bakardı, e söyleyin o zaman ne olurdu ?

Ben size söyliyeyim o zaman ne olacağını.. Her işin bir erbabı olduğu gibi bu işinde bir erbabı vardır. Zaman içinde tartar, ölçer, biçer ve en iyisini seçmeye çalışır.

Sayın smetmusti15 siz sadece kendi fikirlerinizi biz üyelere kabul ettirmeye çalışmayın, açmışsınız bir konu milletin fikir ve düşüncelerini almak için sanırım. Devamlı kendi düşüncelerinizin üzerinde takılıp kalacaksanız yazınız altına yorum yapmayın sadece bu benim özel ve doğru düşüncem diyip kestirip atın ki biz üyelerde sadece okuyup geçelim bunuda yazmadığınıza göre düşüncelerimizi soruyorsunuz sanırım..

Ama ısrarla kendi fikrinizi kabul ettirmek için soru üzerine soru sorarsanız üye arkadaşlar sadece size haklısın deyip yazınızı pas geçerler ki sanırım sizde bunu pek istemezsiniz.

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tamam arkadaşlar... Siz bana katılmıyorsunuz anladım...

Rating olsaydı ne mi olurdu....Süper Lig'in en iyileri belli olur Türk milli takımı bu sıralamaya göre seçilirdi...Dünyada işleyen sistem bu..

Sevgili smetmusti15,

Konuyu "Düşüncelerinizi bekliyorum arkadaşlar " şeklinde açmışsınız. İnsanlardan fikir beyan etmelerini bekliyorsanız farklı düşüncelere de açık olmanız gerekir. Geçen sefer de bir transferle ilgili konu açıp istediğiniz ilgiyi göremeyince bu tip küskün bir mesajla sonlandırmıştınız. Hiç gerek yok. Herkesin herkesle aynı fikirde olduğu bir ortam dünya üzerinde yoktur. Sohbet ediyoruz, fikir paylaşıyoruz. Bozulmanıza gerek yok.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tamam arkadaşlar... Siz bana katılmıyorsunuz anladım...

Rating olsaydı ne mi olurdu....Süper Lig'in en iyileri belli olur Türk milli takımı bu sıralamaya göre seçilirdi...Dünyada işleyen sistem bu..

İ.Tavukçuoğlu konusunda hem fikiriz ama bu bizim kişisel düşüncelerimiz. Reyting konusundada haklıda olabilirsiniz (bende sizin gibi düşünüyorum) ama forumda açılan bu konu diğer üyelerin düşünce ve bilgilerini almak bir şeyleri paylaşmak sanırım işte bu konuda ayrı düşüyoruz. Bırakın üyeler kendi düşüncelerini yazsınlar kendi düşünce ve fikirlerinizi kabul ettirmeye çalışmayın derim.

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 14 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..