Jump to content
Masatenisi.org Forum

Tenergy 64

Bora

Recommended Posts

• İleti 147
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bence Timden rica edelim. Bu durumda iki parti halinde ilave kargo ücreti almadan göndermesini isteyelim. Bence talebimiz makul. Ben T64 sıralama turnuvasından önce deneyip kullanmayı planlıyordum.

2 kişiyi ilgilendiren bir durum bu. Ben, Tusbasa ve Ibrahima'nın aralarında karar vermesini daha uygun buluyorum. 7 lastikten 2 tanesi ellerimize ulaşmayacak neticede. Fazladan Kargo parasını nasıl ödeyeceğiz? Hepsinin bir arada gelmesi başımızı ağrıtmaz gibime geliyor.

Elinde olmayan lastiklerin eline ulaşması kaç gün alacak onu da bilirsek bence daha iyi olur.

Sadece biraz sabır gerekecek.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Elimde Avalox P700 var üzerinde Bryce speed fx maxlarla oynuyorum ama henüz su bazlıya geçmedim.Aklımda hep stiga boost tc var ama bu Tenergyler aklımı karıştırıyor.Hangisini alsam bilemiyorum Boost tc mi yoksa T05-25-64 den birini alayım ?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

şimdiye kadar kullandığım bryce lastikler içinde hiç beğenmediğim speed fx oldu, speed lastiği değiştirmendeki sebep top tutuşu mu sertliği mi bilmiyorum ama sertlikten yana bir sorunun yoksa 05 öneririm, senin kontrol de zorluk çekeceğini düşünmüyorum, anlatılanlardan tc hakkında bildiğim süngeri kalın ve yumuşak, üst lastiği ince oluşu , bryce speedden boost tc geçişin çok radikal bir karar olabilir bence boost yerine tenergy lastikleri düşünmen daha doğru olur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Lastiklerin fazlası olacak mı, kişi sayısına göre mi getirtiyorsunuz? Fiyat yaklaşık ne kadar olacak bilgi alabilirmiyiz?
Tim, sitemizin aynı zamanda sponsorluğunuda yapan Belçika'dan bir satıcı...

Ona ait www.timtts.be sitesine girerseniz her türlü malzeme bilgisine ulaşabilirsiniz.

Ben şu anda sadece isteten arkadaşlara yardımcı olmaya çalıştım. Eğer sizde istetecekseniz kaç adet istediğinizi bildirin veya başka neler istediğinizi yardımcı olabilirsem hallederim. Kısacası aslında konu benim dışımda.. sizde isterseniz size de alırım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

şimdiye kadar kullandığım bryce lastikler içinde hiç beğenmediğim speed fx oldu, speed lastiği değiştirmendeki sebep top tutuşu mu sertliği mi bilmiyorum ama sertlikten yana bir sorunun yoksa 05 öneririm, senin kontrol de zorluk çekeceğini düşünmüyorum, anlatılanlardan tc hakkında bildiğim süngeri kalın ve yumuşak, üst lastiği ince oluşu , bryce speedden boost tc geçişin çok radikal bir karar olabilir bence boost yerine tenergy lastikleri düşünmen daha doğru olur.

Aksine speed fx de benim oynadığım en güzel lastiklerden biri :D: Aklımı karıştıran 05 i denedim sert geldi ama 25 ve 64 de yumaşak olduğundan hızları azalıyor.Birisi bana boost tc için geriden çok iyi bir lastik diyorlar hızının da iyi olduğunu söylediler.Benim isteğim yumuşak ama hızlı bir lastik olsun istiyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aksine speed fx de benim oynadığım en güzel lastiklerden biri :D: Aklımı karıştıran 05 i denedim sert geldi ama 25 ve 64 de yumaşak olduğundan hızları azalıyor.Birisi bana boost tc için geriden çok iyi bir lastik diyorlar hızının da iyi olduğunu söylediler.Benim isteğim yumuşak ama hızlı bir lastik olsun istiyorum.

T25 in üst lastiğinin süngere yapışık olan tırtılları çok büyük. Bu yüzden daha sert his veriyor ve süngere inmek için biraz daha baskı uygulamak gerekiyor. T64 ün tırtılları ise daha ince. Üst lastik daha yumuşak. Bu yüzden yumuşak his veriyor. T05 25 ve 64 ün süngerleri aynı sertlikte. Hisi, teknik alt yapısı, oyun tarzı açısından farklı oyunculara hitap ediyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

T25 masabaşı oyun için ideal,

T05 masaya yakın oynayanlar için ideal,

T64 masaya uzak oyun için ideal imiş. Yabancı kargalar söyledi. Ben de yerli papağan olarak tekrarlıyorum.

Tenergy 64 paketlerinde yazan t05'in spin odaklı oyun, 25'in masabaşı, 64'ün masadan açılanlar için uygun olduğu.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tenergy 64 paketlerinde yazan t05'in spin odaklı oyun, 25'in masabaşı, 64'ün masadan açılanlar için uygun olduğu.

T64 masadan uzak oyunlar için uygunsa çok yumuşak olmasa gerek. Hem yumuşak hem de masadan uzak oyun, çelişiyor gibime geldi. Kaldı ki T05 bayağı hızlı ve spinli istediğiniz kadar masadan açılın top süper gidiyor

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

T64 masadan uzak oyunlar için uygunsa çok yumuşak olmasa gerek. Hem yumuşak hem de masadan uzak oyun, çelişiyor gibime geldi. Kaldı ki T05 bayağı hızlı ve spinli istediğiniz kadar masadan açılın top süper gidiyor

Çok yumuşak değil zaten. Kısa denememden hatırladığım Bryce ayarında hissettirdiği. Neyse az kaldı, gelir görürüz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Çok yumuşak değil zaten. Kısa denememden hatırladığım Bryce ayarında hissettirdiği. Neyse az kaldı, gelir görürüz.

Anladım. Ben de çok ümitlenmiştim yumuşak hisli ve dinamik bir lastiktir diye. O zaman G3 ve G3 Fx lerden başka bana giden lastik yok gibi görünüyor. Neyse T64 bir gelsin bakalım oynayanlardan yorumları alırız.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bende gecen hafta Donic Vario ve Sriver FX'den, Tenegery 64 ve G3 FX'e gectim.

Hiz konusuna gelince:

Aslinda masaya yakin atak oynamayi ve blok yapmayi cok severim, ama ilk intibaa ayni tarif edildigi gibi masadan biraz uzak oynayanlar icin harika lastik oldugunu gösteriyor.

Masaya benim gibi yakin oynayanlar icin biraz zor gibi. Üc gün bir kac saatlik antrenmandan sonra, hala cok sayida toplarim masanin disina uctugunu görüyorum.

Dedigim gibi masadan bir iki adim uzaklastigimda, sanki masanin hemen basinda topa vuruyormusum gibi toplarim cok hizli yerini buluyor.

Genelde masadan ayrilinca biraz daha kontrölsüz oynardim ama bu olumlu olarak degisti, ayni zamanda masanin basinda daha kontröllü oynardim, artik biraz zorlaniyorum. Gerci en yakin zamanda alisirim diyede düsünüyorum.

Atak oyuncularin baslattigi ataga genelde Blok ile karsilik verdigim icin simdilik kaybeden taraf ben oluyorum, atagi ben baslatirsam karsi taraf cok zorlaniyor.

Ya oyunumu degistirip atak baslattiklarinda iki adim gerileyip karsi ataga gecmeyi, yada masa basinda tenergy64 ile blok yapmayi kendime alistirmam gerekiyor.

Spin hakkinda düsündüklerim:

Önceki lastiklerime nazaran inanilmaz derecede fark ediyor. Kesmecilere karsi Spin ile Servis atmazdim artik atiyorum, onlar bile uzun tirtillariyla zorlaniyor topu yine fileden gecirmeye. Bir üstten bir alttan keserek Servis gönderirdim hepsini ayni sekilde uzun tirtillarini uzatip servislerimi karsilarlardi, ama artik filenin dibine ve masanin disina uctugu oluyor. Daha dikkatli davranmak zorundalar.

Topu raketine dogru atip, keserek servis yapan bir arkadasimiz var, simdiye kadar 90% o topu top spin ile geriye gönderemezdim. Top genelde filenin asagi taraflarina carpardi, artik hic bir sorunum yok. Ayni adam ayni servisleri yapiyor 90% yakalamasi imkansiz sekilde topu ona aynen geriye gönderiyorum.

Kulübümüzde iki tane kesmeci oyuncumuz var, biri anti ile digeri uzun tirtilli oynuyor. Masaya yakin bunlara karsi oynamak eskiden eziyetken, simdi zevk haline geldi. Kolum yorulurdu kesme toplarini topspin ile geriye gönderecegim diye (antrenman yaparken tabii) simdi kücücük bilek hareketiyle harikalar gerceklesiyor.

Yani kesmecilere karsi oynadigim oyunda kazanan taraf benim.

Kücük hareketlerle cok Spinli toplar atilmasi bu lastiklerin en etkileyici tarafi diye düsünüyorum. Serviste olsun, topspinde olsun, blok yaparken olsun, karsi tarafin beklemedigi kadar cok spin olusuyor ve top saga, sola, fileye ucabiliyor.

Birde masadan iki adim ilerde masanin hemen basinda oynuyormus gibi oynayabilmek cok güzel.

Genel olarak bu lastikler beni ilk haftada bir üst mertebeye cikarttigini düsünüyorum. Lastiklere alisinca ne olacagini cok merak ediyorum.

Son olarak :

G3FX ve Tenergy64 arasindaki fark o kadar cok degil. Hiz haric. Tenergy 64, G3FX'den daha hizli oldugunu oyunumu izleyenler dahi hemen görebiliyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hiz konusuna gelince:

Aslinda masaya yakin atak oynamayi ve blok yapmayi cok severim, ama ilk intibaa ayni tarif edildigi gibi masadan biraz uzak oynayanlar icin harika lastik oldugunu gösteriyor.

Masaya benim gibi yakin oynayanlar icin biraz zor gibi. Üc gün bir kac saatlik antrenmandan sonra, hala cok sayida toplarim masanin disina uctugunu görüyorum.

Dedigim gibi masadan bir iki adim uzaklastigimda, sanki masanin hemen basinda topa vuruyormusum gibi toplarim cok hizli yerini buluyor.

Genelde masadan ayrilinca biraz daha kontrölsüz oynardim ama bu olumlu olarak degisti, ayni zamanda masanin basinda daha kontröllü oynardim, artik biraz zorlaniyorum. Gerci en yakin zamanda alisirim diyede düsünüyorum.

Atak oyuncularin baslattigi ataga genelde Blok ile karsilik verdigim icin simdilik kaybeden taraf ben oluyorum, atagi ben baslatirsam karsi taraf cok zorlaniyor.

Ya oyunumu degistirip atak baslattiklarinda iki adim gerileyip karsi ataga gecmeyi, yada masa basinda tenergy64 ile blok yapmayi kendime alistirmam gerekiyor.

Önceki lastiklerime nazaran inanilmaz derecede fark ediyor. Kesmecilere karsi Spin ile Servis atmazdim artik atiyorum, onlar bile uzun tirtillariyla zorlaniyor topu yine fileden gecirmeye. Bir üstten bir alttan keserek Servis gönderirdim hepsini ayni sekilde uzun tirtillarini uzatip servislerimi karsilarlardi, ama artik filenin dibine ve masanin disina uctugu oluyor. Daha dikkatli davranmak zorundalar.

Topu raketine dogru atip, keserek servis yapan bir arkadasimiz var, simdiye kadar 90% o topu top spin ile geriye gönderemezdim. Top genelde filenin asagi taraflarina carpardi, artik hic bir sorunum yok. Ayni adam ayni servisleri yapiyor 90% yakalamasi imkansiz sekilde topu ona aynen geriye gönderiyorum.

Kulübümüzde iki tane kesmeci oyuncumuz var, biri anti ile digeri uzun tirtilli oynuyor. Masaya yakin bunlara karsi oynamak eskiden eziyetken, simdi zevk haline geldi. Kolum yorulurdu kesme toplarini topspin ile geriye gönderecegim diye (antrenman yaparken tabii) simdi kücücük bilek hareketiyle harikalar gerceklesiyor.

Kücük hareketlerle cok Spinli toplar atilmasi bu lastiklerin en etkileyici tarafi diye düsünüyorum. Serviste olsun, topspinde olsun, blok yaparken olsun, karsi tarafin beklemedigi kadar cok spin olusuyor ve top saga, sola, fileye ucabiliyor.

Birde masadan iki adim ilerde masanin hemen basinda oynuyormus gibi oynayabilmek cok güzel.

Genel olarak bu lastikler beni ilk haftada bir üst mertebeye cikarttigini düsünüyorum. Lastiklere alisinca ne olacagini cok merak ediyorum.

Son olarak :

G3FX ve Tenergy64 arasindaki fark o kadar cok degil. Hiz haric. Tenergy 64, G3FX'den daha hizli oldugunu oyunumu izleyenler dahi hemen görebiliyor.

çok güzel yorumlar yazmışsınız :alkis: ellerinize sağlık keyifle okudum :thup: ...devamını bekliyoruz... teşekkürler

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hiz konusuna gelince:

Son olarak :

Merhaba G3 Fx le arasında pek fark yok demişsin. Biraz açar mısın? Benim öncelikle merak ettiğim G3 Fx den aldığın yumuşak hissi T64den alabiliyor musun?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Onur ve Turushan'ın istediği lastikler geldi. Diğerleri yolda diye biliyorum.

Bu arada Tsu'ya hak verdim. "Bende bu kader varken mutlaka başına birşey gelir" gibisinden konuşuyordu, haklıymış. :D:

SON BİLGİ:Tim, diğer lastikleride geçen hafta yollamış.. Umarım bu hafta gelir ve benden de bu yük kalkar...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yok, o cümlem sadece sonuçta yardım etsemde kimsenin maddi manevi bir şekilde kayba uğramasını istemediğimden. Sonuçta bunlar postayla geliyor ve ben şirketimde yaşadıklarım gereği postadan sorun olabiliyor.

Başka yardım isteyenlerde olursa seve seve...

Ama bu durum sadece Tim'den alışverişler için geçerli... Sitemizin sponsoru nede olsa.. ;):

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 13 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..