Jump to content
Masatenisi.org Forum

Tenergy 64

Bora

Recommended Posts

tenergy 64 için bir değerlendirme buldum ve paylaşayım dedim..

çok hızlı ve dinamik. bryce speed ve nimbus'tan bir miktar hızlı. süngeri, 05'e göre biraz daha yumuşak ve esnek. fazla dayanıklı bir lastik olmayabilir. yakın masada kontrol etmesi biraz güç, bol antrenman istiyor fakat orta ve uzak mesafelerde oynaması rahat. atış açısı oldukça yüksek. bloklar çok güçlü ve tutarlı. loop drive'larda basit ve etkili vuruşlar çıkarabilinir. servis açmalar için ideal, bryce speed den daha basit. itmelerde top alçaktan ve bol spinli gidiyor.

PICT0069.JPG

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• İleti 147
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kore sitesindeki incelemesinde 64 için "gelmiş geçmiş en güçlü lastik" pazarlama sloganı var. Yapıştırılmış Bryce ayarında deniyor. Kore dilinden çevirenlerin yalancısıyım.

butterfly kataloğunda da joo see hyuk un çift taraf tenergy 64 e geçtiği yazıyordu :D: komik gibi gelse de gerçekten öyle yazmışlar :lol:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ayıptır söylemesi bu gün deneme fırsatım oldu.

Beklendiği gibi hafif, yumuşak ama üst yüzeyi çok iyi top tutmuyor öncekiler gibi. Top tutmak için süngeri yumuşatılmış. Avrupai yüzeyi var. Bryce, sriver a göre biraz daha iyi tutan bir yüzeyi var.

Hızı kesinlikle azalmış. Bryce dan sanki biraz daha yavaş. Ama çok değil. Top iyi hissetmenizi sağlıyor. Topun güzergahı 25 ve 05 e göre bayağı düşmüş (fileye yaklaşmış). Servisler 05 ve 25 lastiklerine göre yüzeyden değil süngerden alındığında inanılmaz falsolanıyor. Yüzeyden yine 05 kadar iyi falso veriyor. Hızlı servis sert lastiklere kıyasla zor.

Şutop, spin, blok için zıplaklığı çok güzel. Kontrolü kaybetmeden bunları rahatlıkla fazla enerji harcamadan gerçekleştirebilirsiniz. Spin için azıcık bilek haraketi bile yetiyor. Benim Bryce Speed 1.9 da göre çok falso verdiğini söylediler ama onun kadar hızlı haraket eden topları yapamdım. Raketimi verdiğim birisi daha önce hiç atamadığım kadar hızlı gitti spinlerim dedi. Karşılayan da bana tecrübesni o lastik bryce speed dan daha hızlı sanki dedi. Stil meselesi demek ki. İlerde biraz daha deneme fırsatım olacak.

Kocaman haraketle yaptığım backhand spinlerim geri dönmedi :( . Kısa haraketle yaptığım spinlerde de kontorlü kaybetmedim. Deneyenler diğer arkadaşlar süngeri yumuşak buldu. Kimi bana göre kimi bana göre değil dedi.

Top üzerinde epey zıplıyor.

Bu ilk gün deneyimlerimdi. Daha demek için kaç günüm var bilmiyorum. Daha neler ekleyebilrim bilmiyorum bu yoruma. Şimdiden kafanıza birşeyler oluşmuştur umarım.

Denediğim Kombo imzamda yazılı.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Onur'un lastiğini bugün kısaca deneme imkanım oldu. İlk vuruşlarda bunun adı Tenergy FX olmalıydı diye düşündüm. Süngeri yumuşak, hızı Tenergy 05 den daha az, top tutması da aynı şekilde daha az. Normal (top tutmayan) lastiklerin biraz daha top tutanı gibi ama tenergy 05 kadar top tutmuyor.

Sonuç olarak benim oyun stilime uygun bir lastik değil. Bu yüzden fazla oynamadım.

Onur'a deneme imkanı sağladığı için teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu gün backhand ile biraz daha deneme fırsatım oldu. Sünger Ertan beyin dediği gibi iyice yumuşak diğer Tenergylere göre. Ben bayık ya da ölü bir yumuşaklık olmadığı kanaatine vardım. Kesinlikle dinamik. Servislerden sonra backhand vuruşlarımda güç eksikliği hissettiğim Tibhar Nimbus Soft MAX yerine taktım ve istediğim sonucuna biraz daha yaklaştım. Biraz tekniğimi değiştirmem lazım.

Servis karşılaması ve kesmeler çok kontrollü. Kesikleri süngere gömerek kesebildim bazı durumlarda. Bloklar çok daha kontollü 05 ve 25 e göre. Oynamak biraz daha güç serfetmek isteyen bir lastik. Ani güzergah değişiklikleri olmuyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben de çok kısa süre Onur' un lastiği ile oynadım. '05 göre daha kontrollü. Masa üstü toplarda (kesmelerde) '05' e göre daha fazla güç vermek gerekiyor. Aksi takdirde top ağda kalıyor. '05 kadar spinli olduğunu düşündüm. Blok' ta deneme fırsatım olmadı. Servislerde iyi falso verdi.

Topu daha alçaktan atıyor olması hoşuma gitti. Benim gibi kontrol ihtiyacı biraz daha fazla olan oyuncular için iyi bir alternatif olabilir. Şahsen ciddi olarak değerlendireceğim bir lastik.

Onur' a bu fırsatı sağladığı için ben de teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Poşetini merak edenler için bir yerden buldum. Siyah ve kırmızıdan sonra beyaz kullanılacak. Belki Kore dilini bilen birileri bize yazılanları da çevirebilir.

http://mytabletennis.net/forum/forum_posts...=22607&PN=1

Yakında 2 tenergy daha geliyor. Bakalım numaraları ve oynama karakteristikleri nasıl olacak hep birlikte göreceğiz :) .

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Poşetini merak edenler için bir yerden buldum. Siyah ve kırmızıdan sonra beyaz kullanılacak. Belki Kore dilini bilen birileri bize yazılanları da çevirebilir.

http://mytabletennis.net/forum/forum_posts...=22607&PN=1

Yakında 2 tenergy daha geliyor. Bakalım numaraları ve oynama karakteristikleri nasıl olacak hep birlikte göreceğiz :) .

İnternet bağlantı hızına döndü tenergy olayı.Artık hangi lastiği kullanıyorsun değil senin Tenergy'in hangisi ? 1024 sayın hocam yakında 2048 i çıkacakmış onu bekliyorum.!!Başka markalarında Tenergy'side çıkacakmış birde onlardan deneseydik ,olmazz bu markanınki iyi siyah tarafının tadı biraz acı gibi ama kırmızı tarafınının tadını yemeğe doyamazsın.

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 weeks later...

Bence de, nitekim bu fikir gelmeden hemen önce ben acele ettim :). Neyse ki hafta sonu var arada. Kararımı değiştirirsem Tim'e mail atarım. Arkadaşım için Tenergy 05 sipriş ettiğim için o da geç gelecek. Varsa girişimi olan bildirsin. Ona göre aramızda halledelim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 11 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..