Jump to content
Masatenisi.org Forum

Pekin 2008 Hk..

turushanovgu

Recommended Posts

Bu gece TRT 3 'te 01.30 da masa tenisi takım finali var diyordu programa şimdi bir baktım farklı şeyler yazıyor eurosport un internet sitesine baktım maç çoktan bitmiş sonuçlar yazıyor. Bugünkü fanatik gazetesinde de 01.30 da masa tenisi takım finali var diyordu. Acaba Bant olarak verecek mi Trt ?? Bilgisi olan var mı??

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• İleti 209
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu Wang Hao nun utanması arlanması yok mudur birader. Adam dünyayla dalga geçiyor resmen.

Ongun hocam daha önce çin lastikleri hakkındaki yazılarınızı da okumuştum çok hoştu, şimdi de Gorilla taktikleri çok güzel, devamını bekleriz. :thup:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

şu an trt3te cem zengin sırp rakibi karakaseviçle maçı var..nadala 2set boyunca federer diyen trt 3 spikerinin bu maçta da yorumlarındaki formu yerinde :hehe:

Böyle başa böyle tarak.Bizim sporcumuz sayı aldıkça gol diye bığırmıyordur inşallah.

Bu arada bizim masa tenisi ağaları ne yaptı hiç sesleri çıkmıyor gariplerin.Gazete ilanı versekmi ki gurbet ellerde kaybolurlar ne yaparız sonra.

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

spiker sonradan açıldı ya;masadan açılınca sayı alıyoruz sırp bizi masada tutmak istiyor diye yorumunu bile yaptı;hele de spinlere öyle bir 'muhteşem' tanımlaması var ki gülmemek elde değil :hehehe:

tabi spikerle beraber güldük eğlendik ama hazin sonuç kaçınılmaz oldu;setlerde 4-1 biten maçın son seti baya bi ezici oldu>>11-1[setin sonunda sırp oyuncu o 1 sayıyı bilerek fileye atıp vermeseydi halimiz fena olacaktı...]

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Erkekler ferdi öneleme turu :

Cem ZENG 4 - 2 Monday MEROTOHUN (Nijerya) 10-12, 11-5, 11-8, 8-11, 12-10, 11-9

1.tur :

Aleksandar KARAKASEVIC (Sırbistan) 4 - 1 Cem ZENG 11-8, 13-11, 11-7, 9-11, 11-1

Karakasevic daha tecrübeli idi. 2004 Atina olimpiyatlarında ferdide 17. olmuş bir oyuncu.

Bayanlar ferdi 1. tur :

Melek HU 4 - 1 Li Chun PAN (Tayvan) 9-11, 11-9, 11-4, 11-8, 11-6

Süper ligde oynayan Mısırlı Ahmed Ali SALEH de ön eleme maçını 4-1 almış, sonrasına bakmadım...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

üzüldüm sabah cem zeng maçını izlerken. spiker faciası falan bi yana, oyuncumuz çin asıllı, onu da anladım, kenara gidiyo, hoca da çinli. e madem bu kadar kendimiz geri planda kalmayı göze alıyoruz, biraz bişeyler yap, bari 11-0 yenilme kardeşim ya. haa yok "bu cem'in tecrübesi az", "karşısındaki sırp şöyle böyle" diyecekseniz bırakın kendi milletimiz yenilsin, en azından 11-0 yenilmezdik heralde. gerçekten üzüldüm.

giydiği tişört de bi orjinaldi zaten (pazardan alınmış gibi). bazı reklamlar bantla kapatılmıştı (eski bi turnuvadan kalmış gibiydi). hem de penye tişört, acaba kendi tercihi mi, yoksa bi sponsorlar polyester tişört vermiyolar mı? Şort-tişört uyumu da berbat. Yenildik madem, bari imajı korusaydık =)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Maalesef üzülerek yazıyorum ki bunları artık konuşmak dahi istemiyorum.Bizim ülkemizde alt yapı hiç bir spor dalında yok.Olmipiyatlara 68 sporcu çıkarmış bir ülkeyiz :(: Ve bu sporcularımızın çoğu devşirme sporcular.Kökeni bizden olmayan hiç bir sporcu kimliğinde ne yazarsa yazsın bir türk gibi mücadele ruhuna sahip değildir.

Bizim ülkemizi temsil edecek birçok sporcular bu işin bilincinde değil.Gençler küçük yaştan eğitilmiyor spora yöneltilmiyor.

Görüyorsunuz timo boll 3 yaşından beri masa tenisi oynuyor.

Samsonov 7-8 yaşlarında keşfedildi ve bu işe yöneltidi.

Ve çinli sporcular onlar neredeyse bebek yaşlarda masa tenisi öğreniyor.

Biz ise 20 yaşına gelmiş çinli veya başka uyruktan olan sporcuları türk yapıp olimpiyatlara yolluyoruz.

Biz neden yetiştiremiyoruz küçük yaşlarda geleceğin sporcularını...

Çünki alt yapı yok ve bu yine 4 sene sonra LONDRA olimipatlarındada böyle olacak 4 senemiz var 4 senede sporcu yetiştiremezmiyiz??

Elbette yetiştiririz ama bu işe gönül vermiş ve bu işi yapabilecek kişilerin bu bilinci farkında olmaları lazım..

İyi Günler...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bizim bir egitim politikamız yok ki spor politikamız olsun.

Sporcular nihayetinde egitim camiasinin icerisinde bir branstir.

Cok acik soyluyorum, boyle bir sosyal duzenin icerisinde basarili insanlar sorun cikarir. Baskalarinin basarisizligini yuzune vurur, dolayisiyla boyle tipleri yasatmamak gerekir.

Her taraf onun bunun ciftligi olmussa sen basarili olmaya kalksan birinin ayagina basarsin, o da seni alir asagiya ittirir...

Sorunun cozumu once kendimizde... Once kendimizi duzeltecegiz. Iste zor olan da bu...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Melek Hu, Ai Fukuhara ile karşılaşacak. Maç saat 10:00 da. Yenerse şayet rakibi Zhang Yining (Zhang Yining bir sürpriz yapıp rakibine elenmezse tabii.)

Adamım Samsonov'un ilk maçı üçüncü turda, Alman Christian Süss / Macar Janos Jakab maçının galibiyle oynayacak.

Aslında bütün maçları ve sonuçlarını söyliyeyim boşuna seyretmeyin:

3.Round maçı : Christian Süss'ü yenecek. 4-1

4.Round maçı : Hong Kong'lu Yuk Cheung'u yenecek. 4-2

Çeyrek Finalde : Tayvan'lı Chih-Yuan Chuan'ı zor da olsa yenecek. 4-3

Yarı Finalde : Olimpiyat şampiyonu olacak Wang Hao'ya yenilecek. 0-3

Bronz Madalya maçı : Ma Lin ile kapışacak. 2-4 yenilecek. Maalesef :(

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Melek Hu, Ai Fukuhara ile karşılaşacak. Maç saat 10:00 da. Yenerse şayet rakibi Zhang Yining (Zhang Yining bir sürpriz yapıp rakibine elenmezse tabii.)

Adamım Samsonov'un ilk maçı üçüncü turda, Alman Christian Süss / Macar Janos Jakab maçının galibiyle oynayacak.

Aslında bütün maçları ve sonuçlarını söyliyeyim boşuna seyretmeyin:

3.Round maçı : Christian Süss'ü yenecek. 4-1

4.Round maçı : Hong Kong'lu Yuk Cheung'u yenecek. 4-2

Çeyrek Finalde : Tayvan'lı Chih-Yuan Chuan'ı zor da olsa yenecek. 4-3

Yarı Finalde : Olimpiyat şampiyonu olacak Wang Hao'ya yenilecek. 0-3

Bronz Madalya maçı : Ma Lin ile kapışacak. 2-4 yenilecek. Maalesef :(

Ma lin'i kim yenipte bronz madalyaya bırakacak onu da söyle de tam olsun bari

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar ferdi yeteneğe dayanan sporlarda devşirme sporcu oynatmak bizim ülkemizin değil, tüm dünyanın ilgi alanı. Şu anda sadece masa tenisi dalında hemen hemen her ülke sporcularının bir kısmı devşirme. Uzakdoğu hariç - ki onlarda da bol miktarda mevcut ama isimleri ve tipleri birbirine benzediği için ayırd edemiyorum- Avrupa'nın hemen hemen her ülkesi ve Amerika Çinli oyuncularla dolu. Yani bu işin alt yapıyla falan alakası yok. Ferdi sporlarda yetenek yetenektir deyip her ülke kadrosunu daha başarılı olabilmek ve kürsüde adını yazdırabilmek adına farklı ülkelerden takviyeyle dolduruyor. Bu yöntem doğrudur veya yanlıştır diye yazmıyorum, genel bir bilgi veriyorum. Yani bu işin "bir Türk tüm dünyaya bedeldir" kısmı artık kalmadı. Çünkü kimse isme bakmıyor, sadece bayrağa ve ülkeye bakıyor. Kaçınız hangi ülkede hangi devşirme sporcular oynuyor diye biliyorsunuz? Mesela futbolda Fransa hem Dünya Kupasını hemde Avrupa Kupasını ellerinde kaldırırken kaçınız Zinedine Zidane'nin Cezayirli olduğunu düşündü?!

Yukarıda dediğim gibi bu yazıyı düşünceleri yargılamak ve şu doğru bu yanlış demek için yazmıyorum ama sonuçta her ülke fırsatı bulduğunda rahatlıkla yetenekli devşirme sporcuya yöneliyor ve o ülkelerde bu konular konuşulmuyor. Belki de bunun sebebi bizim alt yapımızın olmamasından kaynaklanan hayıftır ama yazdığım gibi alt yapısı olan, bu işe dünya kadar para ayıran ülkeler bile rahatlıkla uyguluyor. Bizden bir örnek isterseniz bakınız Sinan Şamil Sam... Alman vatandaşı...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ma lin'i kim yenipte bronz madalyaya bırakacak onu da söyle de tam olsun bari

Ohooo... Siz de çok şey istiyorsunuz kardeşim...

Peki şimdi şöyle olacak :

Wang Liqin 4. turda Werner Schlager'i, çeyrek finalde Li Ching'i (Hong Kong) yenip yarı finalist olacak.

Timo Boll 4. turda Oh Sang Eun'a (Kore) elenecek.

Kalinikos Kreanga 3. turda Mizutani Jun'u yenecek. 4. turda Ma Lin'e yenilecek.

Ma Lin, Oh Sang Eun ile çeyrek final oynayıp yarı finale çıkacak.

Wang Liqin, Ma Lin'i yarı finalde eleyip Wang Hao ile final oynayacak.

Bu sefer skorları söylemedim ki heyecan olsun. ;)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 29 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..