Jump to content
Masatenisi.org Forum

Pekin 2008 Hk..

turushanovgu

Recommended Posts

ben de diyorum ki, çinli sporcu getireceğimize antrenör getirelim, bizimkileri de çin e eğitime falan yollayalım. kısacası geleceğimize yatırım yapalım. günü kurtarmakla sporumuz gelişmez. illa çinli getireceksek basalım parayı idol sporcu getirelim, güzelce reklamımızı yapsın. ilk turda elenen sporcuların bize ne faydası var ?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• İleti 209
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ohooo... Siz de çok şey istiyorsunuz kardeşim...

Peki şimdi şöyle olacak :

Wang Liqin 4. turda Werner Schlager'i, çeyrek finalde Li Ching'i (Hong Kong) yenip yarı finalist olacak.

Timo Boll 4. turda Oh Sang Eun'a (Kore) elenecek.

Kalinikos Kreanga 3. turda Mizutani Jun'u yenecek. 4. turda Ma Lin'e yenilecek.

Ma Lin, Oh Sang Eun ile çeyrek final oynayıp yarı finale çıkacak.

Wang Liqin, Ma Lin'i yarı finalde eleyip Wang Hao ile final oynayacak.

Bu sefer skorları söylemedim ki heyecan olsun. ;)

wang hao nun babası muhtar o direk final oynuyo

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Elma dersem çıkma armut dersem hiç çıkma. Havalar aldı başını gidiyor su olma yolunda (nem artıyor) nerede kalmıştık overlokçumu, son ütücümü arıyorduk,hanigisi bu olimpiyatlarda başarı olur,bilen arkadaşlar varsa acil olarak kan merkezine baş vursun..! Baş baş de bakiyim abilerine ..

K...M

Acele T aranıyor

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ohooo... Siz de çok şey istiyorsunuz kardeşim...

Peki şimdi şöyle olacak :

Wang Liqin 4. turda Werner Schlager'i, çeyrek finalde Li Ching'i (Hong Kong) yenip yarı finalist olacak.

Timo Boll 4. turda Oh Sang Eun'a (Kore) elenecek.

Kalinikos Kreanga 3. turda Mizutani Jun'u yenecek. 4. turda Ma Lin'e yenilecek.

Ma Lin, Oh Sang Eun ile çeyrek final oynayıp yarı finale çıkacak.

Wang Liqin, Ma Lin'i yarı finalde eleyip Wang Hao ile final oynayacak.

Bu sefer skorları söylemedim ki heyecan olsun. ;)

Hay Allah razı olsun senden ongun hocam, olay budur işte.. :thup:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar ferdi yeteneğe dayanan sporlarda devşirme sporcu oynatmak bizim ülkemizin değil, tüm dünyanın ilgi alanı. Şu anda sadece masa tenisi dalında hemen hemen her ülke sporcularının bir kısmı devşirme. Uzakdoğu hariç - ki onlarda da bol miktarda mevcut ama isimleri ve tipleri birbirine benzediği için ayırd edemiyorum- Avrupa'nın hemen hemen her ülkesi ve Amerika Çinli oyuncularla dolu. Yani bu işin alt yapıyla falan alakası yok. Ferdi sporlarda yetenek yetenektir deyip her ülke kadrosunu daha başarılı olabilmek ve kürsüde adını yazdırabilmek adına farklı ülkelerden takviyeyle dolduruyor. Bu yöntem doğrudur veya yanlıştır diye yazmıyorum, genel bir bilgi veriyorum. Yani bu işin "bir Türk tüm dünyaya bedeldir" kısmı artık kalmadı. Çünkü kimse isme bakmıyor, sadece bayrağa ve ülkeye bakıyor. Kaçınız hangi ülkede hangi devşirme sporcular oynuyor diye biliyorsunuz? Mesela futbolda Fransa hem Dünya Kupasını hemde Avrupa Kupasını ellerinde kaldırırken kaçınız Zinedine Zidane'nin Cezayirli olduğunu düşündü?!

Yukarıda dediğim gibi bu yazıyı düşünceleri yargılamak ve şu doğru bu yanlış demek için yazmıyorum ama sonuçta her ülke fırsatı bulduğunda rahatlıkla yetenekli devşirme sporcuya yöneliyor ve o ülkelerde bu konular konuşulmuyor. Belki de bunun sebebi bizim alt yapımızın olmamasından kaynaklanan hayıftır ama yazdığım gibi alt yapısı olan, bu işe dünya kadar para ayıran ülkeler bile rahatlıkla uyguluyor. Bizden bir örnek isterseniz bakınız Sinan Şamil Sam... Alman vatandaşı...

Saddettin Hocam, bence olayın incitici yönü şurası Fransa Zidane'yi milli takımda oynasın diye Cezayir'den getirtmedi, Zidane zaten Fransada doğmuş, büyümüş orda yetişmiş, ailesi vatandaşlık almış eskiden, veya diğer yabancı futbolcuların da yüzde doksan dokuzu böyle, ama biz Cem'i sırf masa tenisi için getirttik, yani biz bu işi beceremiyoruz, bizde adam yok, sen ne de olsa Çinlisin..... ve 11-0 set verdik.. Aslında eskilerin anlattığı çok güzel bir menkıbe geldi şimdi aklıma ama biraz müstehcen olduğu için burda anlatmak istemiyorum..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

benim mesaj sayımda bir problem war 12 de takıldı durdu oysa sadece bu konuda daha fazla mesajım vardır nedenini bilen var mı acaba

Bir kere benim mesaj sayım da takılmıştı sonra kendi kendine düzeldi tabi aradaki mesajlar sayıya yansımadı. Takıldığı yerden devam etti

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bi Nijerya kadar olamadik bee...

Adamin kendisi de Afrikali antrenoru de... Cinden baska care olmadigini dusunenlere onemle duyurulur.

Segun Toriola'yi takdirle izlemekteyiz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

cem in nişanlısı

arkadaşlar cem in nişanlısı çin milli takımı seçmelerinde 4. olmuş. biz en iyisi bunları biran önce başgöz edip yengeyi de türkiye vatandaşı yapalım.

Milli masatenisçimiz Cem Zeng'e ÇİN İŞKENCESİ: Nişanlısı ile görüştürmüyorlar .Mış..

Görüştürseler final oynardı heralde...!

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Milli masatenisçimiz Cem Zeng'e ÇİN İŞKENCESİ: Nişanlısı ile görüştürmüyorlar .Mış..

Görüştürseler final oynardı heralde...!

ktm

aslında başarısızlığın nedeni biraz da bu galiba. neden biz Cem'i (Cem'in şahsında tüm milli sporcu adaylarını) kampa alıp kimseyle görüştürmeme lüksüne sahip değiliz? Çin'inki milli takım da, bizimki köşe takımı mı?

:protesto:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merak etmeyin bundan sonra kimse kolay kolay sporcu devşirtemeyecek:) Yeni çıkan yasalara göre yabancı uyruklu birini kendi vatandaşın yapıp oynatmak istiyorsan 5 yıl bekliceksin ki buda demek oluyorki kimse yapmayacak mesela şimdi wang hou you türk yapsak ancak 5 yıl sonra türkiye adına yarışabilecek.Buda onun sonu demektir.

Yasa yeni yürürlüğe girdiği için bir çoğunuz duymamış olabilirsiniz.Ben duyurayım..

İYi Günler....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

T2 terminatöre göre. Ben daha faniyim Selim abi...

Sözün bittiği yeremi geldik..Kaldıralım o zaman seni Karacaahmet yapacak pek birşey kalmamış artık.Ne diyorum ben yahu sürecem ağzıma kırmızı biber .Sen bilirsin işini Ongun abi bakarsın bir hal çağresine...

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 14 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..