Jump to content
Masatenisi.org Forum

Tenergy

Guest pianist

Recommended Posts

• İleti 100
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

kırmızısı için forumda satılık ilanı var 70 YTL imiş. http://www.timtts.be/Shop/ bir de bu adreste 50 YTL'ye var. 5 euro da kargoymuş. İnternette gördüğüm en ucuz fiyat bu...

Ben de oradan ısmarladım. Bence de en ucuz yer orası.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tenergy için birçok yazı yazıldı ama daha Tenergy 05 lastiği tam onaylayamadan Tenergy 25 çıktı. Hadi gelde çık işin içinden kolaysa... 5x5=25 olduğuna göre 5 kat daha iyi bir lastiktir sanırım. Allahtan fiyatı 5 katı değil... :D:

Düz mantıkta yürütürsek bir dahaki üretimin adı Tenergy 625 olur herhalde...:lol: :lol:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ilk defa dün deneme fırsatı buldum, gergely üzerine andro su bazlı ile 2.1mm yapıştırdım, diğer tarafa da nimbus sound yapıştırdım, beklendiği üzere ağırlığı beni pek rahatsız etmedi, ağırlık olarak normal bir çin lastiğinden daha farklı değil, kullandığımda şoke oldum diyebilirim, çok hoşuma gitti, hızı gayet iyi, spin çok iyi, şimdiye kadar kullandığım su bazlılar içinde en iyisi diyebilirim, diğer tarafta nimbus soundla oynamamak için habire raket çevirmekten kolum yoruldu, tenergy'e göre çok yetersiz kaldı,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

Görüşlerim: Ekipman,Tahta Hurricane Hao, Su bazlı Yapıştırıcı.

Öncelikle Tenergy agresif bir lastik, FH için daha uygun, Spini oldukça iyi, daha önce oynadığım DHS Hurricane 3'ten biraz daha az spini var ama oldukça yeterli, süngeri DHS Hurricane 3 kadar sert değil, spini için bundan iyisi can sağlığı diyebiliriz. Oldukça hızlı, FH'te agresif oyun oynamayanlar için hızlı gelebilir. Daha önce Plasma 430 kullanmıştım, Plasma ile aynı yada biraz daha hızlı olabilir, kontrolü DHS Hurricane 3'ten ve Plasma 430'dan daha iyi.

Kısa servis atılabiliyor ancak karşıdan gelen topu kısa keseyim dediğnizde bunu başarmak zor, ustalık istiyor (Haliyle ben başaramadım), daha çok şut ve spin ağırlıklı oynayanlar için uygun. Lastik dayanıkllı gözüküyor ama uzun süredir kullanmadığımdan bilmiyorum.

Masadan uzaklaşıp attığınız şutlarda top masayı çok rahat buluyor ve müthiş spinli gidiyor, atış açısı biraz yüksek gibi (Bence Plasma 430 kadar yüksek değil). Sesi bilindik Tensorlar kadar yüksek değil.

Raketi kapatarak oynamak gerekiyor, top fırçalandığında aynı yapışkan çin lastikleri gibi ses çıkartıyor ve spini artıyor.

BH'te G2Fx kullanıyorum (Su bazlı), Tenergy'nin yanında fazla yavaş, kontrollü ve spinsiz kaldı diyebilirim. Bu lastikle oynayan varsa kıyas edebilir.

Saygılar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

platini çok sevmedim. Benim gibi fırçalayana uygun değil. Blok şut oynayan veya topa tokat atarak topspin yapanlara uygun olabilir. Ama hareketi ileri doğru yapmak lazım. Raket açısını kapatıp fırçalayarak yapınca topu bazen tutuyor bazen tutmuyor. Benim backhandim ise özellikle açılış spinlerinde baya kapalıdır ve bilekten yaparım pek kol kullanmam o yüzden platin bana uygun değil gibi geldi... boost TP veya G3'e bakıcam... Onlar da olmazsa çift taraf tenergy takılırım artık napiim...

Ozan Platini geçenlerde ben de denedim sevilecek bir tarafı ne yazık ki yok. İnsanların bu tarz lastiklerde genelde yanılgıları şu şekilde oluyor. İlk önce alıyorlar takıyorlar çok beğeniyorlar harika bir lastik süper atıyor solüsyon etkisi var çok iyi çekiyor diyorlar 15 gün sonra da bu ne biçim lastik daha yeni aldım yüzeyi ne hale geldi artık hiç tutmuyor çok kötü. İddialı bir oyuncu iseniz 15 günde bir lastik değiştirme maddi gücünüz var ise alın oyanyın derim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Yaklaşık bir aydan bu yana tenergy 05 lastik ile oynuyorum fakat hiç memnun değilim. Lastiği oynadığım stiga carbo 7.6 ve maze tahtada denememe rağmen istediğim hissi bir türlü alamadım. Su bazlı yapıştırıcı olarak hem butterfly fair chack hem de çok methedilen stiganın tüpteki yapıştırıcısıyla denememe rağmen bir fark göremedim. Bu lastikle masa tenisi oynamak ızdırap gibi gelmeye başladı. Lastik özellik olarak friendshipi çok andırıyor gibi geldi. Dün akşam şirket maçımızda Şükrü Dereli'nin stiga optimum carbo tahta üzerinde bulunan, stiga boost tp ve tc lastikleri takılı raketini alarak denedim, müthiş keyif aldım. Lastikler sanki eski solüsyonlarla yapıştırılmış gibi hisli ve ötüyordu. İlk fırsatta bu kombinasyona geçmeyi düşünüyorum. Değişik lastik ve tahta kombinasyonu yapıp deneyen arkadaşların yorumlarını rica ediyorum.

Saygılar,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yaklaşık bir aydan bu yana tenergy 05 lastik ile oynuyorum fakat hiç memnun değilim. Lastiği oynadığım stiga carbo 7.6 ve maze tahtada denememe rağmen istediğim hissi bir türlü alamadım. Su bazlı yapıştırıcı olarak hem butterfly fair chack hem de çok methedilen stiganın tüpteki yapıştırıcısıyla denememe rağmen bir fark göremedim. Bu lastikle masa tenisi oynamak ızdırap gibi gelmeye başladı. Lastik özellik olarak friendshipi çok andırıyor gibi geldi. Dün akşam şirket maçımızda Şükrü Dereli'nin stiga optimum carbo tahta üzerinde bulunan, stiga boost tp ve tc lastikleri takılı raketini alarak denedim, müthiş keyif aldım. Lastikler sanki eski solüsyonlarla yapıştırılmış gibi hisli ve ötüyordu. İlk fırsatta bu kombinasyona geçmeyi düşünüyorum. Değişik lastik ve tahta kombinasyonu yapıp deneyen arkadaşların yorumlarını rica ediyorum.

Saygılar,

Ben Ertan Bey'in sayesinde Nittaku Akustik üzerinde 2.1 denedim. Çok hoşuma gitti. Kontolü de kabul edilebilir düzyedeydi. Çabucak alıştım ve nefis bir lastik olduğuna kanaat getirdim. Bazı lastikler bazı tahtalarla uyuşmayabiliyor. Belki size öylesi denk geldi.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Mehmet Bey,

Tabii herşeyi lastikten beklememek lazım. Çok çalışmayla zamanla alışırsınız : ))

Saygılar,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Mehmet Bey,

Tabii herşeyi lastikten beklememek lazım. Çok çalışmayla zamanla alışırsınız : ))

İbrahim Bey,

Ben her şeyi lastikten beklemiyorum. Benim tek istediğim his. Lastikte topu hissetmediğim zaman oyundan keyif almıyorum, üst üste fazla spin yapılmıyor. Bir aydan bu yana alışırım kanaatini taşıyordum fakat artık öyle olmadığını gördüm. Artık alacağım lastik stiga boost tp çok hissi çok farklı.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

daha önce yazmış olabilirim fakat yeniden görüş bildirmek istedim, gergely tahta üzerine çift 2.1 tenergy 05 kullanıyorum, demek daha önce böyle uygun bir kombi kullanmamışım ki beni çok etkiledi, tam bir hücum silahı, kullandıkça ne kadar etkili olduğunu anlıyorsun, lastik çok sert değil ama şutlar bomba gibi, hem hedefi tutturma yüzdesi yüksek hem de çok etkili, oynadığım arkadaşlar bh şut atarken kendini korumaya alıyor :lol: , fastspinler hızlı, çok etkili ve yüksek yüzdeli, topspin sayı almada en etkili vuruş şekli diyebilirim, servis karşılamada çalışınca sıkıntı kalmıyor, falsolu ve spin servis atma çok rahat, bütün bunların üzerine bir de kontrol iyi olunca bu kombiden vazgeçilmiyor. herkese tavsiye ederim

aynı lastiği 1. ligden gökhan arkadaşımız stiga carbo 7.6 üzerine kullanılmış fakat hiç hoşuna gitmemişti, önceki gün benim kombiyi kullandıktan sonra fikrinin değiştiğini söyledi ve hoşuna gitti, belki mehmet hocanın da kullandığı tahtadan kaynaklanabilir, her lastik her tahta ile tam performans vermeyebiliyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Mehmet Bey'in yıllarca solüsyonlu Sriver FX'le oynadıktan sonra Tenergy'i beğenmemesi bence çok normal. Bence Sriver G3FX veya Donic Sonex JP Gold gibi lastikler kendisine iyi gider.

Bunun ötesinde ben her geçen gün Tenergy'den biraz daha keyif alıyorum. Kontrolsüz sayılabilecek bir lastik, hissi de düşük (yumuşak süngerin hissini ötmesini sevenlere göre değil) ama ürettiği spin ve hız bana göre onu piyasadaki en iyi yeni nesil ofans lastiği yapıyor. Özellikle geçmişte Hurricane, Friendship, veya normal Sriver gibi orta ve üstü sertlikte süngere alışkansanız şahane.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Mehmet Bey,

Sadece espri idi.

Benim gibi bir çaylak sizin gibi bir üstada yaptığım yorumu yapıyor ise bu ancak espri olabilir.

Saygılarımla,

İbrahim Anaç

İbrahim Bey,

Ben her şeyi lastikten beklemiyorum. Benim tek istediğim his. Lastikte topu hissetmediğim zaman oyundan keyif almıyorum, üst üste fazla spin yapılmıyor. Bir aydan bu yana alışırım kanaatini taşıyordum fakat artık öyle olmadığını gördüm. Artık alacağım lastik stiga boost tp çok hissi çok farklı.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 months later...
Guest Hüseyin Adalar
:fildir:

merhaba,

su bazli lastik devrinden sonra cift taraf tenergy 05 kullanmaya basladim ve cok memnun kaldim.

ne zamandir aradigim lastigin tenergy 05 oldugunu anladim (orta sert, top tutma ozelligi yuksek). beliritildiginin aksine sungeri cok sert ve hissiz gelmedi.

bilakis hissini begendim. kontrolsüz bir hizi da yok. stiga off cr uzerinde 1.9 mm kullandigimi belirteyim.

biraz agir oldugu dogru. agirligini dusurmek ve kontrolu artirmak icin 1.9 mm kullanmayi tavsiye edebilirim. sert-orta sert sungerli lastiklerde kalinlik dusunce his artiyor (en azindan bende).

tenergy 05 den sonra, zamaninda yumusak sungerli lastiklerin pesinden kostuguma, stiga magna ve donic waldner lastiklerini kullanmadigima hayiflandim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Batırfılay bana, paraları bayılıp bu tenerji denilen köseleyi aldığımda TT-Rating sıralamasında ilk beşe gireceğimin garantisini versin, almayı düşüneyim ben de. Garanti veriyor musun batırcığım? Hım?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 6 months later...

Sonunda Tenergy fırtınasına bende kapıldım..Salondaki bir abimizin kullanmadığı Tenergy 05 i forehand tarafıma denemek için taktım..Lastiği seveceğimi biliyordum fakat çekincelerim vardı..Öncelikle hızlı ve kontrolü zor bir lastik olması sebebiyle bana uymayacağını düşünüyordum,ama top tutan sert lastik merakımdan ötürü de denemekte fayda var dedim ve kullanmaya başladım..Öncelikle şunu söyleyebilirim ki bu lastik piyasadaki diğer tüm lastiklerden çok başka(en azından benim kullandıklarımdan)..Tam bir spin canavarı..Sert olması sebebiyle blok ve şut performansı da inanılmaz..Masa başında kontrol sorunu pek yok gibi,en azından kesik rallilerde dolu ve isabetli kesik yapma oranım çok arttı..Daha önce donic silver kullanıyordum ve masa başında kontrol baya zordu(1.8 mm kullanmama rağmen)..Lastiğin bende kısa sürede bıraktığı olumlu izlenimler bunlar..Olumsuz demiyeyim ama alışık olmayanları zorlayabilecek en önemli eksileri yüksek atış açısı ve top tutan üst yüzey sebebiyle rakibin spininden aynı oranda etkilenmesi..Fakat düzenli olarak antrenman yapma fırsatı bulan oyuncuların bu sorunları kısa sürede atlatacağına inanıyorum..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 27 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..