Jump to content
Masatenisi.org Forum

Tenergy

Guest pianist

Recommended Posts

• İleti 100
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Dün tenergy 2.1 yerine 1.9 takarak oynadım. Acemilikten olsa gerek sanki tamamen yeni bir raketle oynuyormuşum gibi geldi başta. Topu daha az atması bazı vuruşlarda oldukça zorladı, sayı kaybettim. Ama top hissi kesinlikle çok arttı. Özellikle masa üstü toplarda performansımın arttığını gördüm. Lastiklere biraz daha alışınca genel yüzdemin artacağını umuyorum.

Tenergy zaten sert süngeri olan bir lastik. Böylece masaüstü toplarda daha fazla kontrol sağlıyor (ya da ben öyle hissediyorum). Belirtildiği gibi çok iyi spin üretiyor. Ancak smash ya da topspinlerde top süngere gömülerek katapult etkisi yapıyor, yani sert gibi davranmıyor. Daha sert süngerlisi nasıl olur, ne yapar merak ediyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Dün tenergy 2.1 yerine 1.9 takarak oynadım. Acemilikten olsa gerek sanki tamamen yeni bir raketle oynuyormuşum gibi geldi başta. Topu daha az atması bazı vuruşlarda oldukça zorladı, sayı kaybettim. Ama top hissi kesinlikle çok arttı. Özellikle masa üstü toplarda performansımın arttığını gördüm. Lastiklere biraz daha alışınca genel yüzdemin artacağını umuyorum.

Tenergy zaten sert süngeri olan bir lastik. Böylece masaüstü toplarda daha fazla kontrol sağlıyor (ya da ben öyle hissediyorum). Belirtildiği gibi çok iyi spin üretiyor. Ancak smash ya da topspinlerde top süngere gömülerek katapult etkisi yapıyor, yani sert gibi davranmıyor. Daha sert süngerlisi nasıl olur, ne yapar merak ediyorum.

Ben de 1.9 getirttim bu sefer. Daha 2.1 ölsün diye bekliyorum, bakalım nolacak. Bir de Stiga Boost TP getirttim ama onu da yapıştırıp denemişliğim yok.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tenergy 05 i tibhar sinus ve roxon 450 ile karşılaştırır mısınız(spin,ağırlık,dayanıklılık,hız,kontrol vs)

Daha sert, daha spinli, daha ağır, daha dayanıklı, daha hızlı ve daha kontrolsüz. Bu söyledikleriniz Tensor sınıfında lastikler. Yukarıda Ozan zaten özetlemişti.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tenergy çok fuzuli bi lastik..

Pahalı,ağırlık da cabası..

Servislerde vs. falso çok iyi,hız ve spin olarak da fena sayılmaz ancak + dan çok -si var..

Butterfly şimdiye dek kullandıklarım arasında en hissisi..

Yine denemekte fayda var sıfırını almayacaksanız,sağdan soldan bulabilecekseniz (o:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

çok lastik denemedim. daha önce tibhar' ın nimbus serisini kullanıyordum. tenergy nimbusa göre daha dayanıklı, daha alçaktan atan, daha spinli bir lastik. sert olması masa üstü toplarda avantaj sağlıyor diye düşünüyorum. bence gayet iyi bir lastik. fuzuli demek biraz haksızlık olur. en büyük dezavantajı fiyatı. pahalı bir lastik. ancak bu sıkıntı sölüsyon gerektirmeyen yeni nesil lastiklerin tümünde var bildiğim kadarı ile.

Servislerde vs. falso çok iyi,hız ve spin olarak da fena sayılmaz ancak + dan çok -si var..

Yine denemekte fayda var sıfırını almayacaksanız,sağdan soldan bulabilecekseniz (o:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Valla fuzuli muzuli, Boll, Chuan ve bayanlarda birçok Çinli tarafından kullanılıyor. Bunlar şu ana kadar öğrendiklerimiz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Nejdet bey,platin softun orada ençok tercih edilen lastik olduğunu yazmıştınız.tenergy'nin daha pahalı olması mı tercihi etkiliyor?

Arkadasim,

Platin soft demedim.Donic'in coppa serisi çok tutuluyor demistim.Tabiki platin softta bunun içinde.

Bunun sebepleri,Saadettin arkadasin dedigi gibi,donigin formula serileri çok tutmustu.Biraz daha butterfly a gore daha ucuz olmasi.

Ama tenergy de gittikçe begenilmeye basladi.Ben sadece duyduklarimi aktarmistim.daha denemedim.ama yakinda hepsini deneyecegim.Baska çaremde kalmadi :sasi:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tenergy'nin fiyatı orada Donic Platin serisi gibi lastiklerle neredeyse aynı. Arada 2 euro filan var. O yüzden fiyat ne kadar belirleyici olur bilemiyorum

fiyatı 62 lira tenergy nin dandoyda.. platin ise 45 lira nasıl arada bir-iki euro oluyor? :huh:

Türkiye fiyatları da birinin 80 diğerinin 55 lira..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tenergy fiyatı : Link

Donic Coppa Jo Platin fiyatı : Link

mesela...

Herkes Tim'den almıyor.. Çoğu masatenisi sever ya Fast-spin'den ya da Spinspor'dan alıyor..

E yurtdışına yönelenler de Dandoy'u tercih ediyor..

Bu demek olmuyor ki başka siteler ve başka fiyatlar yok değil :P:

Fiyatlara ya da linklere takılıp kalmıyalım..!

Tenergy TR fiyatı

Tenergy dandoy

platin

mesela

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Platin

Tenergy

Dandoya takılıp kalmayalım lütfen. Reca ediyrum.

Ben illa dandoy ya da illa başka bi site demiyorum..

Donic Türkiye'de nerde satılır? -Hazerspor'da.. Butterfly'ın Tenergy'sini de Gürhan abi yani Spinspor satıyor..

Kaça satıyorlar peki? Hemen söyliyeyim Tenergy 80 lira, Platin de 55 lira..

Yani dediğim gibi ne linke ne dandoya ne de başka bi yere takılmaya gerek yok..

Biz nerede daha ucuzsa oradan alacağız..

Platin en ucuz dandoyda.. Anlatmaya çalıştığım oydu sadece.. Ama başka yere takıldın galiba..

Neyse uzatmaya gerek yok.. -_-

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Böyle düşünürsek zaten Coppa Platin rakipsiz. Muadil lastikler Sinus ve Roxon'un fiyatlarına bakabilirsiniz. Herkes Platin alsın :P: Bu arada Kreanga Carbon ne fuzuli bir tahta. O kadar paraya tahta alınır mı? TR'de 250 ytl vardır herhalde. Ne de olsa TR'den sıfır alıyoruz :D:

Bir de akıl var mantık var, Tim'in fiyatını herkesle paylaştıktan, Nejdet Abi bu güzelliği bize sunduktan sonra neden Dandoy'u tercih etsin insanlar? Kargom kayboldu, gecikti, gelmedi diye bir dolu mesaj yazmadı mı birçok üye? Dandoy'un fiyatı ucuz değilsa oradan almak için hiçbir sebebp yok. Babamızın oğlu değil ya Romain Dandoy.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Dandoy'dan da, Tim'den de, birçok çoğu arkadaşın bilmediği yığınla siteden de alışveriş yaptım. Kreanga'dan dem vurmamın sebebi, her malın alıcısı olduğu gerçeğindendir. İnsan bir şeyi istedi mi her seferinde maliyet/fayda oranını enine boyuna düşünmeyebilir. Siz nasıl o kadar pahalı bir tahta kullanırken fuzuli olduğunu düşünmüyorsanız veya fuzuli olma durumunu ortadan kaldıran bir fiyattan aldı iseniz, birçok insan da bunu yapabilir. Bu dandoy olur, spinspor olur, Semih abi olur, 2. el olur, hibe olur, olur da olur. Burada Sinus, Bryce Speed, Roxon gibi hiç de ucuz olmayan lastikler yorumlanırken fiyattan hiç bahsedilmezken ucuz/pahalı tartışması yapmaya gerek pek de yok. Lastiği kullanan, deneyen arkadaşlar performansı hakkında bence yorum yapsınlar. Fiyatı zaten sitesinde veya sitelerde belli. Ben arada 2 euro var diyerek üyeleri yanılttıysam affola.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 15 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..