Jump to content
Masatenisi.org Forum

Tenergy

Guest pianist

Recommended Posts

Böyle düşünürsek zaten Coppa Platin rakipsiz. Muadil lastikler Sinus ve Roxon'un fiyatlarına bakabilirsiniz. Herkes Platin alsın :P: Bu arada Kreanga Carbon ne fuzuli bir tahta. O kadar paraya tahta alınır mı? TR'de 250 ytl vardır herhalde. Ne de olsa TR'den sıfır alıyoruz :D:

Bir de akıl var mantık var, Tim'in fiyatını herkesle paylaştıktan, Nejdet Abi bu güzelliği bize sunduktan sonra neden Dandoy'u tercih etsin insanlar? Kargom kayboldu, gecikti, gelmedi diye bir dolu mesaj yazmadı mı birçok üye? Dandoy'un fiyatı ucuz değilsa oradan almak için hiçbir sebebp yok. Babamızın oğlu değil ya Romain Dandoy.

Bakin arkadaslar,herkes istedigi yerden alir.

Bizim forumdan vede baska forum ve kuluplerden kisiler bana basvurarak,dandoy ile problem yasadiklarini.Dandoyun emaillere cevap vermedigini soyleyerek benden yardim istediler.Dandoy bana 200km.Bende email yolladim.Cevap vermediler.telefon ettim.çogu zaman terslendim.Tamam bazi arkadaslarin problemlerinide hallettim.

Sonra benim kulupten bir arkadas bu ise basladi.Iyi bir çocuk.Kendisine durumu anlattim.Ve de fiyatlari dandoyun fiyatlarina indirdim.Sizler için!Yakinda lastikler hakkinda yardimda edecek.Kendisi iyi bir oyuncu.Son olarakda belki sitemize sponsor olmasina çalisiyorum.Belki fennerbahçe veteran içinde konusacagim.Yani sizler için hep pozitif.Tabiki ginede herkes istedigi yerden satin alir.Bu kadar basit.Bunun tartisilmasi bile abes.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• İleti 100
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kimse 1.7 mm den bahsetmiyor ben ağırlığı ve hızı azaltıp hissi ve kontrolü arttırmak için 1.7 mm düşünüyorum ama nasıl olur bilmem bir de xiom un basınçlı kağıtlarıyla yapıştırabilir miyiz çok pratik kullanışı diyorlar da

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kimse 1.7 mm den bahsetmiyor ben ağırlığı ve hızı azaltıp hissi ve kontrolü arttırmak için 1.7 mm düşünüyorum ama nasıl olur bilmem bir de xiom un basınçlı kağıtlarıyla yapıştırabilir miyiz çok pratik kullanışı diyorlar da

Hızı azaltmak, kontrolü arttırmak istiyorsanız neden Tenergy ile ilgileniyorsunuz. Daha keyifli bir lastik alın. Ötsün, yumuşak olsuni rahat spin çekilsin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bh e öyle bir lastik alacağım omega 2 gibi ama forehand de g2fx çok yavaş kalmaya başladı tenergy nin özellikleri tam istediğim gibi ama 2.1 veya 1.9 u yumuşak süngerden sora çok hissiz gelir diye korkuyorum yavaş yavaş alışmak istiyorum ama bunun için de sürekli lastik değiştirmektense zamanla süngeri kalınlaştırırım diyorum aslında hızından çekinmiyorum ama hissizlik önemli

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ertan abi bu akşam FH'inde Tenergy ile sahalara çıktı. Bora da sanırım bu durumdan tırsıp derneğe uğramadı :gulumse:

Ertan abi nasıl buldun Tenergy'i anlat.

Geçen sefer çok sert bulmuştum ama bu sefer çok iyi geldi. Müthiş hızlı spinler üretebiliyor. Top tutması yüksek. Kesmelere spin yapmak kolay. Vurduğunuz zaman yüksek açıyla topu atıyor ama raket açısını ayarlayınca sorun kalmıyor. Tek sevmediğim tarafı yavaş vuruşlarda bile topu yaylı gibi fırlatması. Ama ona da oynadıkça alışılıyor. 3-5 defa daha oynarsam iyice alışırım gibime geliyor.

Bu lastik çok hızlı olması sebebiyle yeni başlayanlara çok uygun olmayabilir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben biraz daha kontrolü artırmak için Tenergy 2.1mm'den 1.9 mmye geçmiştim. Benim seviyemdeki (kötü seviye oluyor) bir oyuncu için daha uygun olur diye düşünüyordum. Masa üstü toplarda (Ertan abinin bahsettiği yavaş vuruşlarda yaylı gibi fırlatma olayı nedeniyle) 1.9 daha iyi gibi gelsede, son iki idmandır genel vuruş yüzdem ciddi anlamda düştü. Hem hocayla çalışmamda daha kötüydüm hemde maçlarda. Sonunda Metin Hoca su bazlı yapıştırılmışken daha ince lastiğe geçtiğim için kelimenin tam anlamıyla kızdı.

Sizce birkaç antrenman daha 1.9' a devam etmelimiyim? Yoksa iki yoğun günün sonunda vardığım sonuç doğrultusunda 2.1mmleri geri mi takmalıyım?

Değerli tavsiyelerinizi bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben biraz daha kontrolü artırmak için Tenergy 2.1mm'den 1.9 mmye geçmiştim. Benim seviyemdeki (kötü seviye oluyor) bir oyuncu için daha uygun olur diye düşünüyordum. Masa üstü toplarda (Ertan abinin bahsettiği yavaş vuruşlarda yaylı gibi fırlatma olayı nedeniyle) 1.9 daha iyi gibi gelsede, son iki idmandır genel vuruş yüzdem ciddi anlamda düştü. Hem hocayla çalışmamda daha kötüydüm hemde maçlarda. Sonunda Metin Hoca su bazlı yapıştırılmışken daha ince lastiğe geçtiğim için kelimenin tam anlamıyla kızdı.

Sizce birkaç antrenman daha 1.9' a devam etmelimiyim? Yoksa iki yoğun günün sonunda vardığım sonuç doğrultusunda 2.1mmleri geri mi takmalıyım?

Değerli tavsiyelerinizi bekliyorum.

Hoca kızdıysa geri tak derim. Fırlatma olayına da zamanla alışılır. Ben de öyle umuyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Herşeyden önce tahta hissi çok arttı. Aslında bu negatif bir değişim olmayabilir. Ancak tahtayı bu kadar hissetmek, (özellikle hissettiğim tahta sesi nedeniyle) beni biraz rahatsız etti. Rahatlıkla yaptığım spin ve masadan uzak toplara vuruşları daha zor yapmaya başladım. Bir de masadan alçak gelen topları daha küçük hareketlerle çıkarabilirken çıkaramaz oldum.

Yanlış anlaşılmak istemem. Sadece benim için geçerli olan bir deneyimi paylaşmak ve görüş almak istedim. Hiçbir şekilde daha ince/ daha kalın lastik konusunda genelleme yapmak niyetinde değilim (zaten bu kadar tecrübemde yok).

2.1 den 1.9 a düşünce tam olarak ne gibi değişiklikler oldu?
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Peki anlatıldığı kadar hızlı ve kontrolsüz mü oynanması zor bil lastik mi süngeri sert olduğundan spine pek etki etmemesini beklerim 2.1 in ağırlığı rahatsız edici çoklukta mı 1.7 sini alsam nelerden fedakarlık ederim his harici birşey kazanır mıyım

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar ben artık 2 lastikten birini alacağım.Tenergy mi?platin soft mu?İkisini de artık iyice teorik olarak öğrendik. son kez bu ikisini artısıyla eksisiyle yan yana karşılaştırabilirmiyiz.(sertliği,atma açısı,hızı,spini,sesi).

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Benim forehand lastiğim belli artık. Tenergy beni memnun etti.

Ama backhandde arayış devam ediyor bakalım...

Emre boost tp'yi yollasana bana :P (*yüzsüz bir sırıtma ifadesi takınır)

Ozan, Platini sevmedin mi? Bu lastiği anlatsana biraz. Sriver G3 Fx i bekliyorum hiç acelem yok.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 11 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..