Jump to content
Masatenisi.org Forum

Eskişehirde Masa Tenisi Oynamak

Secici

Recommended Posts

Merhaba;

Eskisehir' de masa tenisi oynayacak bir arkadas ariyorum. Erciyes Unv. (Kayseri) de iken takimda oynamistim. Antreman yapmayi cok sevdigimi belirteyim.

Ancak liglerde oynayan oyunculara gore seviyemin yeterince yuksek olmayabilecegini de itiraf etmem lazim. Yine de standart shoot-up i saatlerce sıkılmadan yapabilirim. Bilmem sizin icin yeterli bir kriter mi?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 months later...
  • İleti 78
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Eskisehir' de EsBilardo (Esnaf Sarayı ara sokağında, KarizmaNet internet Kafe' nin altı) şu anda Eskişehir' de doğru dürüst oynanabilecek tek mekan. Ve ileriye dogru da Masa Tenisi' ne ayiracaklari imkani artirma niyetindeler.

Su anda Eskisehir Kisisel Gelisim Klubu (www.kisiselkalite.org) bunyesinde 3 arkadas duzenli antremanlara basladik. Su an EsBilardo' da calisiyoruz. KGK bu sene icinde tasinmayi planladigi yeni yerinde standartlara uygun markali bir masa koydurmayi dusunuyor. Ayrica Internete yonelik Visual Basic (Bu kursu ben veriyorum), Hizli Okuma, Gitar, Baglama vb. bir cok hizmeti de uyelerine sunan bir organizasyon.

Bize katilmak icin Klupten Furkan Beyle mesai saatleri icerisinde temasa gecebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

Sevgili Tufan Yalcin;

Turkan hanimi turnuvalardan taniyorum. Belki hakikaten gidersem yanina ilgi gosterebilir, bu konuda onyargili olmanin getirecegi bir fayda yok. Denemek lazim.

Ancak iki sorun var.

1. si ay sonunda askere gidiyorum.

2. si ve asil onemlisi ise benim masa tenisi oynayabilmem meselesi, temel sorunlar goz onune alindiginda gündelik ve gecici bir sorun olarak ortaya cikiyor. Asil mesele amatör masa tenisinin gelişmesi mevzusu.

Ben imkan bulan herkesten yolu düştüğü bir akşam Dereağzında Fenerbahçe Veteranlarını ziyaret etmelerini ve oradaki ortami gormelerini tavsiye ederim. Tahmin ediyorum Savaş Bey en azindan haftanin 4 aksami falan orada. Düzenli ve kurumsallaşmış bir ortam. Yani kişiler geçici olsa bile bu dernek varligini devam ettirecektir. Şunu diyebileceğiz: "Fenerbahçe Veteranlari Derneği' nde düzenli olarak masa tenisi oynanir!"

Eğer Eskişehir' de de bunu gerçekleştiremez isek ortaya koyacağımız her çözüm sadece günü kurtaran bir çözüm olacaktır. Ben inaniyorum ki Eskişehir' de de böyle bir organizasyonu ayakta tutacak kadar bir amatör oyuncu potansiyeli mutlaka ve elbette ki vardir. Sorun bu insanlari harekete geçirebilmekte ve yönlendirebilmekte...

Bizim gibi amatörler, profesyonel masa tenisi oyunculari ile oynadiklarinda ittirilerek calistirilabilen bir araba durumunda oluyorlar, ne kadar iyi niyet sözkonusu olursa olsun. Bir arabayi sadece istisnai durumlarda ittirerek çalıştırabilirsiniz. Her zaman ittirilerek çalıştırılması gereken bir araba bizi hedeflerimizden uzaklaştıracağı için değiştirilmesi gerekir. Profesyonel oyuncularin ise buyuk ya da kucuk bir hedefleri var. Bizi sirtlarinda taşıyamazlar ve taşımamaları da gerekir.

Amatörler de en az profesyoneller kadar sağlam bir organizasyon bünyesinde olmak kaydıyla kurumsallaşmalıdırlar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Seçici ile bugün tanıştım. Kendisiyle masa tenisini Esbilardo da oynadık.

Yıllar sonra elime aldığım raket öldü dediğim küllenmiş masatenisi aşkını öyle bir yaktı ki içim titredi. Altı yaşımda babamın elimden tutup götürdüğü içinde iki masanın bulunduğu izbe bir kulüpte başladı macera. Lise sona kadar oynadığım fakat talihsizliklerin arkası arkasına gelmesiyle ayrıkaldığım (küstüğüm) raketi bugün tekrar almakla sevdiğinden ayrı yaşayan mecnun gibi histettim ....

Seçici kişisel gelişim kulübündeki arkadaşlarıyla tanıştırdı. Bir zamanlar bu şehirde bir iki kişi arasında yaşanan masatenisi tutkusunun birileri tarafından tekrar yaşatılma çabalarını görmek beni tekrar masa başına geçirmeye yetti. Şimdi bu arkadaşlara yenilerini katarak kulüp çatısı altında antrenman başlatmak istiyoruz. Her ne kadar köyde öğretmenlik yapsam da hafta sonları bu çalışmaları başlatmak istiyorum.

İLGİLENEN ARKADAŞLARI EN KISA ZAMANDA ARAMIZDA GÖRMEK İSTİYORUZ.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sevgili Tufan Yalcin;

Turkan hanimi turnuvalardan taniyorum. Belki hakikaten gidersem yanina ilgi gosterebilir, bu konuda onyargili olmanin getirecegi bir fayda yok. Denemek lazim.

Ancak iki sorun var.

1. si ay sonunda askere gidiyorum.

2. si ve asil onemlisi ise benim masa tenisi oynayabilmem meselesi, temel sorunlar goz onune alindiginda gündelik ve gecici bir sorun olarak ortaya cikiyor. Asil mesele amatör masa tenisinin gelişmesi mevzusu.

Ben imkan bulan herkesten yolu düştüğü bir akşam Dereağzında Fenerbahçe Veteranlarını ziyaret etmelerini ve oradaki ortami gormelerini tavsiye ederim. Tahmin ediyorum Savaş Bey en azindan haftanin 4 aksami falan orada. Düzenli ve kurumsallaşmış bir ortam. Yani kişiler geçici olsa bile bu dernek varligini devam ettirecektir. Şunu diyebileceğiz: "Fenerbahçe Veteranlari Derneği' nde düzenli olarak masa tenisi oynanir!"

Eğer Eskişehir' de de bunu gerçekleştiremez isek ortaya koyacağımız her çözüm sadece günü kurtaran bir çözüm olacaktır. Ben inaniyorum ki Eskişehir' de de böyle bir organizasyonu ayakta tutacak kadar bir amatör oyuncu potansiyeli mutlaka ve elbette ki vardir. Sorun bu insanlari harekete geçirebilmekte ve yönlendirebilmekte...

Bizim gibi amatörler, profesyonel masa tenisi oyunculari ile oynadiklarinda ittirilerek calistirilabilen bir araba durumunda oluyorlar, ne kadar iyi niyet sözkonusu olursa olsun. Bir arabayi sadece istisnai durumlarda ittirerek çalıştırabilirsiniz. Her zaman ittirilerek çalıştırılması gereken bir araba bizi hedeflerimizden uzaklaştıracağı için değiştirilmesi gerekir. Profesyonel oyuncularin ise buyuk ya da kucuk bir hedefleri var. Bizi sirtlarinda taşıyamazlar ve taşımamaları da gerekir.

Amatörler de en az profesyoneller kadar sağlam bir organizasyon bünyesinde olmak kaydıyla kurumsallaşmalıdırlar.

Sevgili seçici:

Sorun diye belirttiğin 2 seçeneğe baktım.Gülümsedim.Sen masa tenisini çok sevmişsin hatta profesyonel olarak yapan kişilerden çok daha fazla.Askerlik senin için sorun olmasın.Oraya gittiğin zaman ne kadar işine yarıyacak göreceksin.Her zaman iyi niyetli ol. Masa tenisi artık senin ve senin gibi masa tenisini sevenlerle devamlılığını sürdürecek arkadaşım.

Sevgilerimle.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 weeks later...

12 Aralik' da askere gitmis daha dogrusu acemi birligime teslim olmus oluyorum. Insallah acemiligim bittiginde bu konu basligi uzerinden haberlesmis ve arada bir de olsa antereman yapan/oynayan arkadaslar bulunurlar.

Kisisel gelisim klubu bunyesinde oynanip oynanmadigini ogrenmek icin http://www.kisiselkalite.org sitesi uzerindeki irtibat bilgilerine ulasarak temasa gecebilirsiniz. Klup bunyesindeki arkadaslar forumu takip etmiyorlar. Halil Bey de ne yapip yapip Eskisehir' de bir organizasyon baslatacagini soyluyor fakat ona da forum uzerinden ulasip ulasamayacaginiz konusunda bir garanti veremeyecegim. Buna ragmen muhtemelen KGK uzerinden ya da cep tel yoluyla ulasabilirsiniz. Ancak kendisi forum uzerinden gordugum kadariyla cep tel ini yayinlamamis. Benim de yayinlamam uygun olmaz. Bana mail vb. yoluyla ulasabilirseniz verebilirim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaslar acemi birligim izmir narlidere' ye cikti. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Yalniz bu basligi dagitmayalim. Burasi Eskisehir camiasina kalsin. Ben Izmir icin yeni bir baslik acarim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 5 months later...
  • 3 weeks later...

Merhaba;

Eskisehir' le alakalı bir konu daha once acilmisti. Eger onayin olursa bu konuda yazilanlari oraya tasimak istiyorum. (Zira uzun suredir foruma ugrayamamama ragmen Ertan Bey moderator haklarimi geri alarak beni cezalandirma yoluna gitmemis. :D: Tasiyabilirim.)

Bu arada ben Eskisehir' e geldigimde oynayabiliriz elbette.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

Yaa geldim Esk. e ama oynayamadik iste. Kismet degilmis bi dahaki sefere. Bu arada yaz doneminde Esk. de olmayacak misin? Halil Bey oyle soyledi.

Bu arada ise bak... Bu topic vesilesiyle Halil Bey le oynamissiniz ve sen bunu buraya yazmamissin. Bu topic buna uzulur... Sen bilmiyor musun yoksa... :uzgun:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

o zaman yazayım :)

bu sitenin üyelerinden halilözdemir ile oynadık, yanlız bu senin sayende oldu secici, sen halile haber verdin öyle oynadık.. o yüzden yazmadım buraya! pat diye ^^site üyelerinden halilözdemir ile oynadık^^ diye yazsaydım bu sayfaya garip olurdu :)

temmuzun ilk haftası eskişehirdeyim. bu sefer oynayabiliriz inş. hoşçakal

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ya Allahallah...

Iste benim anlayamadigim sey bu. Niye pat diye şu-şu sahisla bulusup oynadik diye yazmak garip olsun ki? Yani Eskisehir topic'i bundan daha guzel bi haber gormus mu ki su ana kadar. Ben hep yazmisim degil mi? Su adamlarla tanistik su vesileyle biraraya geldik ve oynadik diye.

Evet konu Ankara topic' i olsa garip olurdu ama Eskisehir gibi amator hareketin neredeyse hic olmadigi ya da olsa bile organize olamadigi bir bolgede kesinlikle garip olmaz.

Ha bu arada benim sayemde ya da senin sayende diye bisey yok. En basta masatenisi.org vesilesiyledir. Bu kadarcik seye de pay bicersek bu yol menzile varmaz o zaman... :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

evt Tat10 PingPongMan doğru söylüyor, 7-8 ağustosta ben izmirde olacağım, gel vazgeç eskişehirden, dev buluşma izmirde :D:

ben de isterdim oynamak ama olsun başka bir sefere diyelim.. yine de haber verdiğin için sağol ok.

sana mail atacağım halilözdemir diye masatenisi.org üyemiz var o da esk.de, onunla irtibat kurabilirsin. internete fazla uğramıyor galiba, sana mail atıp numarasını veririm, ararsın. :bye:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Çok teşekkürler Nurdan. Arkadaşımın düğünü olmasa o tarihlerde ben de izmir de olacaktım :uzgun: hatta izmir sayfasına da yazdım eğer organizasyon cuma günü başlarsa cuma günü size katılıp cumartesi esk.e dönerim.

Bu arada ailem eskişehirde oturduğu için ayda bir ziyaret etmeye gayret ediyorum. Tüm eskişehirli üye arkadaşlara duyurulur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tufan abi ben de onu sorcaktım bir işin varsa birlikte hallederiz, eğer gezme amaçlı gelceksen gezdiririm diyecektim ama sonra konuşuruz diye düşünmüştüm.. tabi bakarız kızına ne demek, topa 5 vurur, 1 tur yakalamacılık oynarız artık, napalım :hehe: olmadı ben okul öncesi öğretmenliğinde okuyan arkadaşlarıma haber salayım, gelin staj yapacağınız yeri ayarladım diyeyim ;):

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 9 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..