Jump to content
Masatenisi.org Forum

S şeklinde Servis Mümkün Mü

Recommended Posts

Ben 8 şeklinde servis atarım ne S şekli cool.gif ...

Tufan abim ilk serviste adamın başını döndürür, adam can havliyle topu karşıya atar, abim gelen topa öyle bir küt vurur ki top adamın kafasında patlar, adam bayılır ve abim maçı hükmen alır. Siz ne diyorsunuz. laugh.gif

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben, masanın yanlarına, kendi sahamın orta bölgesine doğru soldan ve sağdan, karşı sahanın orta bölgesine doğru sağdan ve soldan üfleyecek dört vantilatör koyarsam, bütün servislere "8" şekli verebilirim. Kısıtlı fizik bilgime dayanarak iddia ediyorumwhistling.gif .

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben, masanın yanlarına, kendi sahamın orta bölgesine doğru soldan ve sağdan, karşı sahanın orta bölgesine doğru sağdan ve soldan üfleyecek dört vantilatör koyarsam, bütün servislere "8" şekli verebilirim. Kısıtlı fizik bilgime dayanarak iddia ediyorumwhistling.gif .

Böyle bir tertibatla, topu filenin üstünde, havada sabit bile tutabilirsin Tufan abi. Hatta muhtelif ebatlarda, vantilatörler ve aspiratörler kullanarak topla imzanı bile atabilirsin. Servis atınca top Tufan gibi gider, rakip dokununca Yalçın gibi döner. Rakip maçı bırakır, salon secdeye varır artık. w00t1.gif

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Böyle bir tertibatla, topu filenin üstünde, havada sabit bile tutabilirsin Tufan abi. Hatta muhtelif ebatlarda, vantilatörler ve aspiratörler kullanarak topla imzanı bile atabilirsin. Servis atınca top Tufan gibi gider, rakip dokununca Yalçın gibi döner. Rakip maçı bırakır, salon secdeye varır artık. w00t1.gif

laugh.gif

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Servis atınca top Tufan gibi gider, rakip dokununca Yalçın gibi döner w00t1.gif

O kadar vantilatörün rüzgarıyla ben bile atsam Tufan gibi , fırtına gibi gider :lol:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 months later...

daha önce de söylendi sanırım...

arkadaşlar s şeklinde servisten bahsedilince bazılarımız masanın üzerinde tamamen s çizen bir top düşünmüşler :P:

benim bildiğim ismiyle kol altı servisleri çok etkili bir side spin ile atılınca masada bir anda yön değiştiriyorlar. servisi karşılayan kişiye de s şeklide ilerliyormuş gibi görünüyor...

Sizinde dediğiniz gibi. Top S şeklinde ilerliyormuş gibi görünüyor. Öyle birşey yok. Sadece gözümüz öyle görüyor :bonus:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Değerli üstadlarım, bazılarından duyuyorum, rakibi o kadar güzel servis atıyormuş ki,

top masaya düşünce S çizerek gidiyormuş , böyle bir şey mümkün müdür?

eğer mümkünse nasıl olabiliyor,

üstaddan sana cevap :)

S şekli biraz abartı olur ama hafiften sağa sola zigzag çizerek gelen servisler var.. bunlar fazla etkili servisler değildir sadece topun geliş şekli rakibi tedirgin eder.. cem zeng'i dikkatli izlediysen genelde tüm servisleri bu şekildedir

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

Değerli üstadlarım, bazılarından duyuyorum, rakibi o kadar güzel servis atıyormuş ki,

top masaya düşünce S çizerek gidiyormuş , böyle bir şey mümkün müdür?

eğer mümkünse nasıl olabiliyor,

Ben S şeklinde servis atabiliyorum . İlk olarak masanın kenarında pozisyonunu alıyorsun . Daha sonra raket dik olacak bir şekilde topu hızlıca kesiyorsun . Fakat çok hızlı kesersn dışarı gitme ihtimali yüksek . Bu kadar basit bir servis . :thup:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 months later...
  • 1 year later...

bu değil.. bu hiç değil.. bunlar yapıldı... beni anlamıyorsunuz..bu da değil... (hoorş diye maykıl meyzi masadan it)

işte bu sevanın zigzag servisi

(servisi at tokuduk tokuduk ata bin git)

Sevancim servisi attiktan sonra masanin backhand kosesinde duran demli caydan yudunlaman gerekiyor.

Lutfen senaryonun disina cikmayalim :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

oh my gosh, Ongun un imzasında pütürük gördüm.

bir pütürcünün arayışı hiç bitmez.

pütürük felsefesi : leyla mevla meselesi , "aramakla bulunmaz ama bulanlar arayanlardır"

:whistle:

Henüz geçmedim, dört gözle sezon sonunu beklemekteyim. Tanzilatlı satışlara o zaman başlıyorum. "Tüm sayılarda %50 indirim!"

Tahta, lastik, pütür hepsi paketinde durmakta. Lakin niyet fevkalade bozuk.

Joo Sae Hyuk, Yuto Muramatsu, Viktoria Pavlovich, Kim Kyung Ah :pembe: yolları gözüktü bana.

Defans yapmaktan hep keyif almışımdır. Ben de keyif aldığım stilde oynamaya karar verdim bundan sonra. Tabi bu tadilatın faturasını dizler ödeyecek korkarım.

Pütür tarafını kurcalamayı düşünmüyorum. İstemiyorum da. Düz lastik tarafında bana uygun hızı bulana dek kısa süreli bir arayış olabilir. Yanus nasıl çıkacak bilmiyorum.

Amma yazmışım yav. Taze bir pütürcünün heyecanına verin artık. Tüm defansçı arkadaşlara selam olsun. :bye:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Henüz geçmedim, dört gözle sezon sonunu beklemekteyim. Tanzilatlı satışlara o zaman başlıyorum. "Tüm sayılarda %50 indirim!"

Joo Sae Hyuk, Yuto Muramatsu, Viktoria Pavlovich, Kim Kyung Ah :pembe: yolları gözüktü bana.

Defans yapmaktan hep keyif almışımdır. Ben de keyif aldığım stilde oynamaya karar verdim bundan sonra. Tabi bu tadilatın faturasını dizler ödeyecek korkarım.

Pütür tarafını kurcalamayı düşünmüyorum. İstemiyorum da. Düz lastik tarafında bana uygun hızı bulana dek kısa süreli bir arayış olabilir. Yanus nasıl çıkacak bilmiyorum.

Amma yazmışım yav. Taze bir pütürcünün heyecanına verin artık. Tüm defansçı arkadaşlara selam olsun. :bye:

janus un 1.5 u daha iyi olabilirdi. 2.0 ı balon gibi bir şey. aynı tahtaya ben denedim. defans dersen 1.5

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Onguncum seninle oynamak daha da keyifli olacak desene :)

Puturistik felsefeye gecmeyi dusunmeni de ibret ve saskinlikla izlemekteyim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Onguncum seninle oynamak daha da keyifli olacak desene :)

Puturistik felsefeye gecmeyi dusunmeni de ibret ve saskinlikla izlemekteyim.

Pütürü olayın içine katmadan tutunmak çok çok zor olur Rıdvan. Yeni dünya düzeni böyle. Oyun, ekipmanlar, herşey çok hızlı. Hızlandıkça da hızlanıyor.

Savunma oynanacaksa pütür kullanmak zaruriyet haline geldi çıktı. Yoksa hissini, ismini, cismini hiç sevmem.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

O değil de , bu konu ne enteresan bir hal aldı böyle. Konu açılalı 5 sene olmuş. Sonrasında mütemadiyen hortlatıla hortlatıla günümüze kadar süregelmiş ve en sonunda Ongun'un pütürüne bağlanmış hatta düğüm atılmış durumda. I love this forum :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

O değil de , bu konu ne enteresan bir hal aldı böyle. Konu açılalı 5 sene olmuş. Sonrasında mütemadiyen hortlatıla hortlatıla günümüze kadar süregelmiş ve en sonunda Ongun'un pütürüne bağlanmış hatta düğüm atılmış durumda. I love this forum :)

He valla. Rahat bırakınız pütürümü.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 10 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..