Jump to content
Masatenisi.org Forum

Masa Tenisine Kaç Yaşında Başladınız?

Guest e.kurtis1991

Kaç yaşında?  

318 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

14 yaşımda başladım. Masatenisi.org sayesinde kendimi verilen fırsatlardan daha çok geliştirme imkanım oldu. 2 senedir ÖSS nedeniyle oynayamıyorum. Yarın uzun süre sonra raket tutmayı düşünüyorum. Ayrıca buradan belirteyim izmir narlıdere ya da balçovada oynayabileceğim arkadaşlar arıyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

MASA TENİSİYLE 5 - 10 YAŞLARI ARASINDA BABAM SAYESİNDE BAŞLADIM. O ZAMANLAR TSE NİN MASA TENİSİ TAKIMIDA VARDI . BABAMDA KLÜBÜN YÖNETİMİNDEYDİ. BENİM MAÇLARA GÖTÜRÜRDÜ . ŞİMDİ 14 YAŞINDAYIM VE GİTTİKÇE OYUNUMU İLERLETİYORUM . BÜYÜK İHTİMALLE LİSE TAKIMINA GİRECEĞİM. İLERİDE LİGDE BİR TAKIMDA OYNAMAK İSTİYORUM.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben 6 yaşında başladım. Babam sayesinde okula başlamadan kursa gidiyordum. Ha 6 yaşında başladım da ne oldu. Sportif başarı adına pek bişey olmadı (1 altın madalya*) ama hayatıma renk kattı kesinlikle. Sporu hayatıma kattı ve bir sürü yeni insanla tanışmamı sağladı.

*Lisede sınıflar arasıydı :B:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Guest Hüseyin Adalar

13 yasinda ortaokuldayen basladim. univ de 4-5 sene kadar oynamadim. simdi 27 yasindayim.

hep hobi amacli ve amator raketlerle oynuyordum (en iyisi bty primorac 7000), ancak 25 inden sonra kombinasyon olayi ile tanistim.

ve hem delikanlilik zamaninda 4-5 yil ara verdigime, hem de kombinasyon ile bu kadar gec tanistigima cok yandim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

12 yaşında başladım, şimdi 15 yaşındayım ve keşke 10 yaşında başlasaydım diyorum. Hırslı ve disiplinli olarak çalıştığım için 1.5 senede Türkiye şampiyonalarında boy gösteren ortalama bir sporcu kadar oldum ama sonra dersler ve bazı insanların tutumları yüzünden sporu bırakma seviyesine kadar geldim. Hatta 2 senedir 20 defa antrenmana(ki bu benim 1 aylık antrenman sayımdı) gitmiyorum.

Bence bu spor için en ideal yaş 9-10-11 yaşlarıdır. 12-16 yaşları ise bence geç kalınmış yaşlar. Ariyeten rahmetli Grubba 18 yaşında solak olmasına rağmen sağ eliyle masa tenisi oynamaya başlayarak 4 sene sonra dünya şampiyonu olmuştu. Daha başka Grubba'lar çıkmayacağını nereden bilelim?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...
  • 1 month later...
Cevaplarınızı bekliyorum... :gulumse:

Merhaba

Önceleri sıkı bir şekilde futbol peşinde koşturduğum için masa tenisine 17 yaşında başladım ve bunun için şuan bayağı pişmanım daha erken başlamak gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 months later...

ben de 9-10 yaşlarında başladım ama profesyonelce ilgilenmedim. Babam apartmana masa almıştı ilk başta biz oynadık sonra sitedeki herkes gelmeye başladı. Çok güzel maçlar oluyordu(genelde ben izlerdim babam oynardı). Şu an masanın bulunduğu alana herkes eski eşyalarını koyduğundan yürüme alanı bile kalmadı orada. İnşallah orayı boşaltmayı planlıyoruz eğer tekrar masa koyabilirsek robot da almayı düşününüyorum. Eğer bu planım gerçekleşebilirse oyunum çok ilerleyecek.

bu da Timo Boll'un videosu seneden seneye gelişimini gösteriyor. 4 yaşında başlamış oynamaya

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 weeks later...
  • 5 months later...

Merhabalar

Masa tenisine nasıl başladığımı bilmek mi istiyorsunuz. 1970 yılında (15 yaşında iken) okuduğum okulda iki adet masa vardı. Bilen çocuklar ve raketi olanlar kısa tırtıklı raketle oynardı, benim gibi hevesli olanlar sadece bakardı. Elime geçen kontroplaktan basit bir raket ve benim gibi hevesli bir çocukla ilk maçımı yaptım. (O gün yaptığım raketi top karşılarken kırdım ama olsun oynamıştım ya) Daha sonra elime geçen ilk parayla bir mantar raket aldım, oynadıkca gözümü tırtıklı rakete diktim ancak arkadaşımın eski raketini aldım. Şimdi forumdaki yazıları okuyorumda arkadaşlar hangi raketi alalım diye araştırma yapıyorlar. Merak ediyorum aranızda benim gibi kontrplaktan raket yapan, mantar raketle oynayan var mı?

Dilerim yaşadığınız sürece bütün istedikleriniz yerine gelir mutlu ve sağlıklı olursunuz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 weeks later...
Merhabalar

Masa tenisine nasıl başladığımı bilmek mi istiyorsunuz. 1970 yılında (15 yaşında iken) okuduğum okulda iki adet masa vardı. Bilen çocuklar ve raketi olanlar kısa tırtıklı raketle oynardı, benim gibi hevesli olanlar sadece bakardı. Elime geçen kontroplaktan basit bir raket ve benim gibi hevesli bir çocukla ilk maçımı yaptım. (O gün yaptığım raketi top karşılarken kırdım ama olsun oynamıştım ya) Daha sonra elime geçen ilk parayla bir mantar raket aldım, oynadıkca gözümü tırtıklı rakete diktim ancak arkadaşımın eski raketini aldım. Şimdi forumdaki yazıları okuyorumda arkadaşlar hangi raketi alalım diye araştırma yapıyorlar. Merak ediyorum aranızda benim gibi kontrplaktan raket yapan, mantar raketle oynayan var mı?

Dilerim yaşadığınız sürece bütün istedikleriniz yerine gelir mutlu ve sağlıklı olursunuz.

ben de ilk başladığım dönemde, o zaman tabi ne para var ne pul, kontraplak değil de tahta düzelttirip üzerine döşemeciden aldığım deriyi yapıştırıp ounuyordum, sınıf arkadaşımın bahçesinde ince uzun yamuk, üzeri kaygan tabaka ile kaplı yemek masası vardı, üzerine tahta koyarak oynuyorduk, sonraları okuldaki masada oynamaya başladık ve istek ve hevesimizi hocalar sağolsun farkedince elimizden tutmaya başladılar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

8 yaş masa tenisine başlamak için uygun bence.. ama düşünüyorumda 30 yaşındayım.14 yaşında masa ve raketle tanıştım tabi ki çok amatörce.. 2 yıl sonra resmi maçlar... benim yaşımdakilerin hepsi aynı gibidir.. geç tanıştık ama çabuk geliştik sanırım şimdi ki nesil daha şanslı erken başlayabiliyorlar masa tenisine... geleceğin daha iyi olacağını düşünüyorum... saygılarla

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 12 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..