Jump to content
Masatenisi.org Forum

Hangi Buyuk Oyuncu?

Guest Dadanagast

Recommended Posts

Vladi çok seyir zevki veriyor tam bir maç adamı.Waldner çok çeşitli(adam otuzsekizinde hâla oynuyor gerçi ayaklar çalışmıyo)Zoki çok yaşlandı Gatien de güzel oynuyo ama en sevdiğim Vladi servis atarken

topu açarken spin çakarken hepsini taklit ediyorum.Ayrıca bayanlardan

Zining Yhang güzel oynuyo nedendir bilmiyorum ama saive i hiç beğenmiyorum :oogh:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 weeks later...
  • İleti 74
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

• 2 weeks later...
  • 1 month later...
Guest Erdem Kemiksiz

benim en beğendiğim ve özendiğim ama tabi ki asla öyle olmayı beceremediğim isim SAMSONOV...her hareketi bir ekol....bende bir eğitim cd'si var...herhalde 30 dan fazla seyretmişimdir...servis atışı zaten koparıyor beni...kazık yutmuş gibi duruyor... :P:

şaka bir yana herşeyi ile iyi bir sporcu ve masatenisçi... :thup:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

benim en beğendiğim ve özendiğim ama tabi ki asla öyle olmayı beceremediğim isim SAMSONOV...her hareketi bir ekol....bende bir eğitim cd'si var...herhalde 30 dan fazla seyretmişimdir...servis atışı zaten koparıyor beni...kazık yutmuş gibi duruyor... :P:

şaka bir yana herşeyi ile iyi bir sporcu ve masatenisçi... :thup:

Aynı cd bende de var.Benim en çok sevdiğim oyuncu Werner Schlager ve Vladamir Samsanov.Bir gün gelecek Avrupa Çin'i ezecek. :thup:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 years later...
Guest Hüseyin Adalar

waldner : deha, eski videolari muthis

wang liqin : teknik, güç ve estetik, bazen biraz tuhaf hopluyor

oh seung eun : teknik ve sadelik, cool tabiri bunun icin

joo se hyuk : estetik ve hiz, topun aheste aheste suzulerek gidisi cok hos

tsu duymasin ama penholder' lardan biraz wang hao sadece -_-

ayrica schlager oynarken izdirap cekermis gibi oynuyor, bir surat bir surat, insan uzuluyor seyrederken :P:

timo boll un da muthis forehand top-spin i var (masaya yakin)

CHUAN Chih-Yuan in hos bir tarzi var

bence m.maze den pek bir sey olmaz

eskilerden cinli yinhua vardi, kesme üstadi idi ve akrobatik hareketleri vardi. youtube daki meshur taklalar atan video onunkisi

tabi butun bunlar kisisel tercih ve zevk

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Waldner'in bircok macini halen daha agzim bir karis acik bir sekilde izlerim.. 1989 olimpiyat finalinde Persson ile yaptigi maci seyrettin mi?

Topun rally'si iste o sekilde oluyor.. Ne mac ama.....

Waldner masa tenisinin en buyuk isimi.. oyle de kalacak...

:lol:

Beni yenen yoktu o zamanlar..

Gel gor ki, burada (ingilterede) yasadigimdan bu yana, mahalle sampiyonlugu herhalde benim icin dunya sampiyonluguna bedel olurdu..:)) Butun eski profesyoneller bu bolgede yasiyor.. yaslar 50 veya uzeri cogunun, ama.. ammaaaa..

birincisi 89 yılında olimpiyat yoktu, dünya şampiyonası vardı ve waldi o sene dünya şampiyonu oldu ( tek erkekler). 92 de finalde gatieni yenip (3-0) olimpiyat şampiyonu oldu. 17 yaşında da avrupa şampiyonu olamadı. sadece avrupa şampiyonasında oynayan en genç oyuncu oldu. 2-0 önde iken ülkedaşı appelgrene 3-2 kaybetti.bencede waldner: living legend...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba arkadaşlar. İncelediğim kadarıyla bu başlık 2004 yılında açılmış. Arkadaşların yorumları tabiki yaşanılan yıl içinde yapılan yorumlar. Belkide bir çoğunun fikirleri zaman içerisinde değişmiştir. Ginede 3yıl öncede olsa oyuncuları bu kadar iyi tanıyor olmaları gerçekten çok iyi. :thup:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 weeks later...

Blok ve kısa toptaki estetiği ve saldırgan oynayan rakibini pasif vuruşlarla sağa sola savurduğu için waldner.

Samsonov'un kesme bloklarına da hayranım.

Ma long da, hucüm oyununu kısa top bırakarak renklendirdiği için çok hoşuma gidiyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Shakehand oynamama rağmen wang hao'nun oyununa bayılıyorum. Forehandi zaten bütün penholderlar gibi çok iyi ama o backhandleri yok mu, bitiyorum. Hem masaüstü hem de uzaktan vurduğu sidespinli backhandler muhteşem. Seyrederken en çok zevk aldığım oyuncu.

kesinlikle sana katılıyorum Ömer,,,bence penholder oyuncular içinde backhandi en güzel olan oyuncu,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

JOO SE HYUK

foruma üye olduğumdan beri masa tenisi olarak düşünce olarak çok geliştiğime inanııyorum. kendime bir oyun stili belirledim. benim en beğendiğim oyuncu joo se hyuk. adam duvar gibi. attıklarının hemen hemen hepsi geliyor. ben de modern bir defansçı olma yolunda ilerleyen biri olarak hayranım kaşına gözüne hayranım. :P:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 year later...
  • 2 weeks later...

bana kalırsa timo boll diyorum adam backhand ini geliştirmiş ama devamlı olarak backhand tarafında bi sıkıştırmaya maruz kalıyor.ona rağmen çinli japon tanımıyo:D sözün özü denizlidenim ve timo boll un hayranıyım solagım ve benzetiolar oyun tarzım aynı o servislerim de o güzel özeniorm:D teknik açından cok iyi fakat backhand olarak kreanga gibi yapmaya calısıyorum abartılı olmayarak tabi:)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 7 months later...

1. J.O. Waldner . Çok soğuk kanlı ve agresif olmayan bi oyuncu . oyun içinde topu istediği yere eliyle koymuş gibi bırakabiliyor . rakibi ters köşeye yatırıyor . Waldner i ilk izlediğim zaman diğer oyunculardan bi farkı olduğunu sezmiştim. 2. Kreanga oyun tarzı müthiş hoşuma gidiyor . çok hareketli ve agresif bi oyuncu . özellikle backhand leri beni bitiriyor :D . servis atarken ki duruşu felan süper :D

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 weeks later...

Türkiye'de şimdiye kadar 3 büyük oyuncu yetişti ve ben mahşerin 3 atlısından biri olan GÜRHAN YALDIZ'ı yıllarca zevkle izleme şansını yakaldım. Hem forehand hem backhandi harika idi.. Aynı Waldner gibi geriden ve sakin oynayıp topu eliyle bırakırmışçasına istediği köşeye atıyordu. Jübilesini yapıp bu işi bıraktığında hala Türkiye'nin bir numarası ve dünya sıralamasında değeri olan bir oyuncuydu. Eğer onun gençliğinde alt yapımız Çinlere kadar uzansaydı bence şüphesiz Kreanga'nın pozisyonunda yani Dünya sıralamasında ilk 20 oyuncnun içinde oalabilecek bir yetenekti...

Şimdilerde ise İRFAN TAVUKÇUOĞLU'nun makine gibi işleyen oyununa, MURAT ERİŞ'in düzgün backhandlerine, MEHMET YILIK'ın servislerine, FURKAN ALTUNOK'un gülümseyerek oynayan yüzüne ve TUFAN YALÇIN'ın muhabbet ede ede oynamasına + patenti kendinde olan ilginç vuruşlarını yapmasına bayılıyorum...

Dünya'da ise Gürhan Abi gibi kombine oynayan JAN OVE WALDNER 'in hastasıyım.. Şimdilerde ise benim gibi solak olan ve bazı vuruşlarımı düzeltmek için sıksık gözlemlediğim TIMO BOLL'ü çok seviyorum...

Kızlarda ise artık ŞİRİN MELEKlerimiz var. MELEK HU ve ŞİRİN HE bakalım bize daha da yukarı dereceler getirebilecekler mi?...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 10 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..