Jump to content
Masatenisi.org Forum

Hangi Buyuk Oyuncu?

Guest Dadanagast

Recommended Posts

Selamlar..

Bir sekilde ben de bir anket baslatmak istedim.. bakalim sonucta nasil birsey ortaya cikacak?

...........

Hepimizin oyununu digerlerine nazaran daha cok sevdigimiz buyuk oyuncular vardir mutlaka.. ITTF siralamasinda ust yerlerde olanlardan bahsediyorum..

Bu oyunculari, bazen oyunlarinin kendimizin oyunu ile ozdestirdigimizden bazen de cok etkili oyunlari oldugunu dusundugumuzden severiz..

Onlarin servislerini taklit etmeye calisiriz..

Onlar gibi olmak isteriz..

Kimdir bu oyuncu sizin aklinizdaki? Biraz da aciklayarak anlatirsak belki herkes birseyler cikartabilir soyleneceklerden..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• İleti 74
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ben genelde servis atarken Guozheng Liu gibi etkili servisler atmaya calisirim.. Durus olarak Werner Schlager gibi servis noktasinda beklerim, bu cesit bir durusla servislerimde cok daha degisik varyasyonlar elde edebiliyorum..

Oyununu en cok severek izledigim oyuncu J.O Waldner.. Kendisi benim kanimca bu oyunun ustadi.. Topla istedigi gibi oynayabiliyor; topu istedigi noktaya gonderebilen, bunu yaparken cok degisik spinler yukleyip rakibi sasirtabilen bir oyuncu.. Topun rotasini cizen birisi oyunda..

Kendi stilimin en cok Liqin Wang'a benzedigini dusunuyorum.. Carbo 7.6 tahtami alirken Liqin'in de oynamis olmasi acikcasi beni etkilemisti kararimi verirken..:lol:

(Simdilerde bir Violin sevdasi var icimde.. Herhangi bir oyuncuya bagli falan degil bu istek..:))

Joo Se Hyuk'la oynamak istemezdim.. Bir Liqin'e veya Waldner'a karsi oynasam herhalde asiri bir zevk alirdim oyunlardan, Hyuk icinse anlamsiz duygular icerisindeyim..:sasi:

Belki de, her atak yapisimdan sonra geri donen toplar yuzunden bayagi sinirlenirdim.. Buyuk ihtimalle her seferinde de geri donerdi toplar..:)))

Digerleri icinse; beni maglup edecek sekildeki vuruslariyla isimi bitirirlerdi, en azindan ben fileye veya disari atamadan.. :lol:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Demek ikimizde Schlager servislerini atiyoruz.. :lol: adam etkili simdi ama..

Schlager'in bir servisi var, kolunu 360 derece gibi dondurerek atiyor.. harika bir servis..

Ben o servisi, toplamda 360 derece olacak gibi atiyorum.. :lol: Kullandigim zaman yamuk yumuk bir sey oluveriyor..

Biraz teknik ama çok hızlı ve agresif değilim gibi geliyor...
Oyuna yeni baslayanlar agresif oluyorlar.. Her topa atak.. Zamanla teknik ilerledikce topun hizi o denli de onemli olmuyor.. Topu nereye nasil gonderdigimiz onemli hale geliyor..

Belli bir duzeye eristikten sonra atak yapmak zorlasir.. Nasil atak yapacaginizi bilemezsiniz..

Ust duzey oyuncularin farkliliklari burada ortaya cikiyor; hem cok ama cok hizli oluyorlar hem de cok teknik oynayabiliyorlar..

özellikle schlager'in bileğini büküp raketin kafasını topa dayadığı daha sonra bilekten attığı servis baya işe yarıyor

Evet..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İlk bu işlere merak sardığımda 1-2 yıl önce, İsveç Avrupa şampiyonu olmuştu. Finalde Almaya'yı yenmişti. Waldner ve Boll ikiside agresif ve ataktı. Ve sonraki sende Almaya-Belarus finali vardı. Boll yine dikkatimi çekmişti. Sonra Belarus'dan Samsonov. Bu iki finalde de Almanya'yı tutmamıştım. Ama Boll maç yaparken nedense gönlüm ondaydı. Hem atak ve agresif yönlerimiz benziyor. Hem de psikolojik yönlerimiz. Boll oynadığı zaman harikalar yaratabiliyor. Oynamadığı zaman ise fark bile yiyebiliyor. İşte bu yüzden seviyorum bu adamı. Bir gün onunla oynamak isterim...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kalinikos Kreanga'nın oyununu izlemek çok hoşuma gidiyor. Masada çok hareketli olmasi ve agresif oyunu bence rakiplerini de afallatıyor. Süper teknik bir adam değil belki ama nev-i şahsına münhasır bir adam. Bu hareketli ve bana hırs dolu olduğu izlenimi veren hali bilmem Akdenizli olduğundan mıdır :D:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Selam Ramses,

Boll oynadığı zaman harikalar yaratabiliyor. Oynamadığı zaman ise fark bile yiyebiliyor.
Boll bana her zaman kolay bir lokma gibi geliyor..:)) Tabii oynasam lokma ben olurdum onun yerine.. Bir de uzerine serbetli fark yerdim.. :lol:

.....

Selam Simurg,

Kalinikos Kreanga'nın oyununu izlemek çok hoşuma gidiyor. Masada çok hareketli olmasi ve agresif oyunu bence rakiplerini de afallatıyor. Süper teknik bir adam değil belki ama nev-i şahsına münhasır bir adam. Bu hareketli ve bana hırs dolu olduğu izlenimi veren hali bilmem Akdenizli olduğundan mıdır

Nev-i sahsina munhasir.. :lol::lol:

adam oyle bir agresif ki bazen onu seyrederken patlayacagini falan dusunuyorum..:))

Akdenizli oldugundan tabii.. Bizlerdeki hirs kimde var dunyada..:))

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

hırs dolu olduğu izlenimi veren hali bilmem Akdenizli olduğundan mıdır
Akdenizli oldugundan tabii.. Bizlerdeki hirs kimde var dunyada

Kali, Romen asıllı, Akdenizli sayılmaz... zaten o yüzden iyi oynuyor... yoksa Akdeniz taraflarından ne zaman masa tenisçi çıkmış... :))

şaka bir yana, onun oyununu ben de çok beğeniyorum, özellikle maç esnasında bir seri tutturdu mu, yakalayabilene aşkolsun. hele bekhend spinleri, bazı oyuncuların forhendlerinden daha etkili... ancak, ne yazık ki tersi de geçerli kendisi için... yani bi tutturamadı mı, oyun moyun kalmıyor...

Yalnııııııııııııııız, masa tenisinde de herşey sadece güç, kuvvet ve hız ile hallolmuyor... işte o yüzden Waldner'e Mozart lakabı takılmış... şu anda eski başarılı günlerini aratıyor olsa da yaş olmuş 38 artık normal, geçen sene ayağı kırıldı, yeni toparlanıyor... ama hala seyrederken, yaptığı küçücük farklı bir hareket, attığı değişik bir servis bile insanı ona hayran bıraktırıyor. o kesinlikle bir dahi... onu seyretmek bir zevk; düşünün bir kere kaç yıldan beri var, kaç nesil değişti, masa tenisi kaç defa çehre değiştirdi, ama o hala en iyiler arasında... hatırlıyorum, ilk Avrupa şampiyonu olduğu zaman "ulan herif 17 yaşında Avrupa Şampiyonu oldu, ben daha bizim mahallede bile dereceye giremiyom" demiş idim kendi kendime... ama bu normaldi çünkü o zamanlar kendisini örnek aldığım kişi İzmir Tuborg'da oynayan Hakan abi idi... (tanıyan var mı bilmiyorum). çok düzgün ve temiz bir oyun stili vardı, tekniği süperdi. o dönemler büyüklerde hep İzmir şampiyonuydu... bir de İzmirsporlu "Kunta" Gökhan vardı, yıldız milli falan olmuştu, o zamanlar. aynı dönem sayılırız ama o gençler arasında en iyisiydi, doğal bir yetenekti... hiç çalışmazdı doğru düzgün ama bütün vuruşları en iyi o becerirdi... hey gidi günler hay... :fildir:

bence gelmiş geçmiş en başarılı masa tenisçi olan Waldner'den ben şahsen olimpiyatlarda bir sürpriz bekliyorum. tabii son anda bir maraz çıkmaz da katılırsa...

ayrıca, yine eskilerden olacak, 1981 ve 1983 dünya şampiyonu Guo Yuehua'yı çok beğenirdim. Friendship 729 ile dünya şampiyonu olmuştu... servis atarken topu 2-3 metre fırlatır, bu arada aşağıda raketi olmadık şekilde oynatır, rakip ona bakarken de servisini atar sayıyı alırdı. servis hata kaza karşılanabilirse de üçüncü top mutlak sayı olurdu... 1984 yılında avrupa karmasına karşı yaptığı maçları seyrettiydim. sırasıyla, Stellang Bengston, Georg Böhm ve Desmond Douglas gibi o zamanın en iyi Avrupa'lılarını rezil etmişti.

:bye:

PingPongMan

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Waldner'in bircok macini halen daha agzim bir karis acik bir sekilde izlerim.. 1989 olimpiyat finalinde Persson ile yaptigi maci seyrettin mi?

Topun rally'si iste o sekilde oluyor.. Ne mac ama.....

Waldner masa tenisinin en buyuk isimi.. oyle de kalacak...

"ulan herif 17 yaşında Avrupa Şampiyonu oldu, ben daha bizim mahallede bile dereceye giremiyom"

:lol:

Beni yenen yoktu o zamanlar..

Gel gor ki, burada (ingilterede) yasadigimdan bu yana, mahalle sampiyonlugu herhalde benim icin dunya sampiyonluguna bedel olurdu..:)) Butun eski profesyoneller bu bolgede yasiyor.. yaslar 50 veya uzeri cogunun, ama.. ammaaaa..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence Eski İsveçler bu işi çok iyi yapıyolar 91 ve 93 sezonlarında üst üste çinlileri yenerek final oynadılar benim en sevdiğim oyuncuda Jorgen Persson oyun tarzım ve servsilerim perssona çok benziyor sadece raket tutuşu biraz değişik o kadar ama Persson benim için masatenisinde 1 numaradır :B:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

persson'u bende cok severim..

genelde servislerimi backhand kosesinden kullanirim.. persson'un servislerinde topun falsosu cok bariz ortada gibi goruluyor.. belki cok ince ve uzun oldugundan oyle gozukuyor.. simdi 38 yasinda galiba.. hala oynuyor..:)) ama eskisi gibi degil tabii..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Pek farklı şeyler yazacak olmasam da bu konu açıldığından beri yazmak niyetindeydim, dayanamadım artık.

Kalinikos Kreanga'nın oyununu izlemek benim de çok hoşuma gidiyor. Ateşli bir şekilde oynaması ve benim gibi backhand spin özürlü biri için birçoğunun forehandinden daha etkili backhand spinleri çok etkileyici. Bu forumdan elde ettiğim bir siteden indirdiğim bir kısa filminde arka arkaya iki backhand spin ve son gelen topa forehand spin yaparak aldığı bir sayı var ki, ders niyetine izliyorum. Ama servisleri biraz zayıf gibi, yada çeşitliliği yok gibi diyelim, bi de tutturamayınca pek de etkili olamıyor bir maçında izlediğim kadarıyla.

İlk izlediğim masa tenisi Cd'si Tibhar tarafından hazırlanan Samsanov'un temel vuruşları gösterdiği bir Cd. Yani dünya sıralamasındaki oyunculardan ilk tanıdığım O oldu, bu anlamda benim için ayrı bir yeri vardır kendisinin. Taklit etmeye çalıştığım oyuncuların başında yer alıyor yani kendisi. Biliyorsunuz ben geç kalmış yeni bir oyuncuyum, onun için yeni yeni tanışıyoruz üst düzey oyuncularla. Samsanov'un vuruş tekniğini beğenirim, bence düzgün vuruşlar yapan bir oyuncu.

Waldner'in neden bu kadar övüldüğünü başta anlamamıştım açıkçası, özellikle de gençliğini bilmediğim için, ama izledikçe gerçekten büyük bir oyuncu olduğunu anlıyorum. Çok yönlü ve topa çok hakim bir oyuncu.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Göze hitap eden ve seyir zevki en yüksek oyuncu tartışmasız Kreanga'dır. Fakat bence bir maç adamı değil. Çok sert oynuyor ve kazanma ve kendi seviyesindeki oyucularla maç yaptığında kazanma şansı %50. Yani ping pong man'ın dediği gibi oyunu ya tutturuyor ya tutturamıyor.

Samsonov ve Boll tam maç adamları. Çok kontrollü ve soğukkanlılığını kaybetmiyorlar. Özellikle samsonov'un uzun boyuna rağmen müthiş refleksleri beni her seferinde hayrete düşürüyor.

Eski dönemerden'de Waldner,Persson,Appelgren ve Rosskopf'u seyretmek hoşuma giderdi.

En sevdiğim oyuncuya gelince ismimden belli oluyor. Ben tam bir Primorac hayranıyım. Tabi artık yaşlandı eskisi kadar güçlü değil ama hala oynuyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu forumdan elde ettiğim bir siteden indirdiğim bir kısa filminde arka arkaya iki backhand spin ve son gelen topa forehand spin yaparak aldığı bir sayı var ki, ders niyetine izliyorum.
:)))

ben de ders niyetine izlerim, kagit kalemle not bile tutuyorum.. :lol:

Ama servisleri biraz zayıf gibi..

Servisleri zayif degil, rakibin karsilamasindan sonra topu 3. sunde hizli forehand spinle cakiyor.

Schlager'in bir servisi var; kolunu dirseginden omuzunun arkasina cekip asagidan yukariya dogru bir tur atip topa yan spin vererek attigi.. kolunu o kadar muhtesem hareket ettiriyorki -bileklerinin etkisi de buyuk tabii- attigi spin cok etkili oluyor ve rakip ya karsilayamiyor ya da topu yukselterek schlager'e kolay sayi alabilecegi pozisyonu veriyor.

ah ahhhh.. bir oyle servis atabilseydim.. :gulumse:

Göze hitap eden ve seyir zevki en yüksek oyuncu tartışmasız Kreanga'dır.
o kesin..:))) ne oynuyor adam yahu..

Çok sert oynuyor ve kazanma ve kendi seviyesindeki oyucularla maç yaptığında kazanma şansı %50.

Zoran zaten kazanma sansi her halukarda %50 degil midir?

ust duzey oyuncularda o derecede buyuk farkliliklar yok; oynadiklari maclarda biri ilk sette 11-2 yenerken ikinci seti 11-2 verebiliyor.. A oyuncusu B oyuncusunu yeniyor, B oyuncusu C oyuncusunu yeniyor; sonra C oyuncusu A oyuncusunu yeniyor.. o andaki moral en buyuk silahlari bence.. simdi bu adamlarla bizler mac yapsak, sayi alabilir miyiz acaba?..:)))

...

samsanov gercekten de mac adami .. sogukkanli.. moralini hic kaybetmiyor gibi..

samsanov'un en buyuk avantaji bence, cok yavas hareket ediyor gibi gozukuyor, fakat cok hizli oynuyor.. inanilmaz cevik dedigin gibi..

En sevdiğim oyuncuya gelince ismimden belli oluyor. Ben tam bir Primorac hayranıyım.

aslinda farketmistim..:)))

primorac da iyi oynuyor ama simdi.. ben de cok severim primoraci..

..

bir de gariptir; bu masa tenisi oynayan ust duzey oyuncularin hepsinin adi cok guzel, sanki ne yaptiklarini bilmesek sirf isimlerine bakaraktan masa tenisinde cok basarili olduklarini soyleyebilirmisiz gibi.. :lol:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bir de gariptir; bu masa tenisi oynayan ust duzey oyuncularin hepsinin adi cok guzel, sanki ne yaptiklarini bilmesek sirf isimlerine bakaraktan masa tenisinde cok basarili olduklarini soyleyebilirmisiz gibi..

Açıkcası bunu hiç düşünmemiştim Dadanagast. İlginç bir yaklaşım. Ben kendi adıma Yüzüklerin Efendisi romanında yer alan karakterlerin isimlerini çok beğenirim. Şimdi düşününce üst düzey masa tenisi oyuncularının da isimleri de etkileyici gerçekten. Hayranlık duyduğumuzdan sanırım üzerimizdeki bu etki...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben kendi adıma Yüzüklerin Efendisi romanında yer alan karakterlerin isimlerini çok beğenirim.

Yuzuklerin Efendisi romanindaki isimler gercekten cok etkileyiciydi, her ne kadar simdi isimleri aklima gelmesede..:))) Bizde de oyle bir efendi vardi, hepimizin sevdigi bir sarkici, Baris Manco..

Saka bir yana, biz buyuk oyuncularin adlarini verdikleri tahtalara lastiklere para verip aliyoruz.. Severek de kullaniyoruz.. aslinda soyle bir dusunecek olsak, hani bir arkadasimiz sordu diyelim: "hangi tahtayi kullaniyorsun?" Cevap: "Schlager Karbon".. Soru: "o da ne?" cevap: "buyuk ustat schlager'i bilmiyor musun?" Soru: " buyuk ustat schlager'in tahtasini mi kullaniyorsun?" cevap: "evet" soru: "sende ne isi var o tahtanin?" cevap: "para verip aldim.." soru: "calinti mi yani?" diye sormaz mi simdi?

Ben kendi adima pek de ust duzey oyuncularin adlarini verdikleri tahtalari sevmiyorum.. baskasinin isimi yazan bir mali kullanmam.. Benim isimimi de yazmayacaklarina gore..:))

...

gercekten de hayranlik duydugumuzdan bu isimler bizlere hos geliyor.. kreanga isminin neresi hos aslinda? veya schlager? veya kim taek soo? joo see hyuk?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aslında penholderları sevmem ama bende penholder olmaya karar verdiğimden beri bilumum o tarz oyuncuları izliyo ve taklit ediyorum. Tabi en başta Ma Lin geliyo.Şu sıralar Ma lin hastasıyım . Tabi o reverse oynayamıyo sadece block yapıyo ama ben yapıyorum :P. Ogrenicek işte eheh

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben ma lin'i hic sevmiyorum.. adamin gicik bir yani var.. sanki rakibini moralini cokerterekten yeniyor gibi.. tabii sonucta ittf'de 1 numara oldugundan ve herkesin moralini cokertecek kadar kudrete sahip olamayacagindan kendisinde de birdeyler var, yok degil.. :lol:

.....

Ma Lin'in en buyuk silahi, cok hizli topu geri gonderiyor olmasi.. Muhtesem teknikleri oldugu tartismasiz tabii Cin Milli takim uyelerinin..

adam cekirge gibi..:lol: bir uctan diger uca oyle bir ziplayip topa vuruyorki rakibi sadece topu seyretmekle yetiniyor.. rakipleri genelde zaman bulamiyorlar topu dogru durust karsilayacak kadar..

...

Wang Hao hakkinda ne dusunuyorsun? Reverse oynuyor.. ve bence harika bir seyir sunuyor seyirciler icin..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hadi ben de yazayim birseyler bu konuda...

Waldner masa tenisinin en buyuk isimi.. oyle de kalacak...
Kesinlikle katiliyorum buna, adam masa tenisinde bir ilah, onun fantazilerinin yarisini, yarisini gectim 10'da birini ben yapabilsem millet saygi ile egilirdi onumde... :fildir: 40'ina yaklasan bir adamin 20'lerinin basinda ve o esnada dunya siralamasinda 1. olan Timo Boll'u bir saga bir sola oynattigi ve tabii ki aldigi bir sayi var, sabit bir oyunla dunya sampiyonunu maymun etmeyi bir tek o basarir diyor insan. Ama Waldner'in oyunu hep boyle bir zenginlige sahip, kendisine yakin meshurlukta Persson'u da ayni sekilde maymun ettigi sayilar var bende... :)))

Kim Taek Soo bence cok basarili bir adam(di). (Galiba birakiyor masa tenisini, olimpiyatlarda koc-oyuncu olma ihtimali var, sonra da gidiyor bu alemlerden diye biliyorum.) O adamin basarisi da takdire sayandir, cunku kocu kendisiydi, Li Gouliang ile yaptigi ve o sirada formunun zirvesinde olan (ayrica haliyle servis gizleme de legaldi ve bu Li Gouliang'in en guclu yanlarindan biriydi) Li'yi dagittigi bir mac var (dagittigi kelimesini objektif olarak yaziyorum, skor olarak 3-0'di ve setlerde de cok fark olmustu, yani gercekten dagitti...), hayran olmamak elde degil.

Samsonov cok temiz vuruslari olan bir oyuncu, belki de teknigi ders olarak okutalabilecek, gosterilebilecek bir oyuncu. Vuruslarinda icra acisindan bir falso gormek mumkun degil... Ben onu da bu yuzden seviyorum...

adam cekirge gibi.. bir uctan diger uca oyle bir ziplayip topa vuruyorki rakibi sadece topu seyretmekle yetiniyor.. rakipleri genelde zaman bulamiyorlar topu dogru durust karsilayacak kadar..

Ma Lin'in sevdigim yani ise bu surati. Aslinda bu surati degil de ona bu surati saglayan bacaklari. Ben onun kadar dev gibi siskin bacaklara sahip baska masa tenisci hatirlamiyorum. Servisi bekledigi nokta Bh tarafinin da disinda, masanin da. Bu kadar kenarda bekleyen penholder da gormemistim, tabii ki penholder stilini oynayanlar daha Bh taraflarina yakinlar ama bu kadar degil. Ben Ma Lin'in bacaklarina hastayim... :lol:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

onun fantazilerinin yarisini, yarisini gectim 10'da birini ben yapabilsem millet saygi ile egilirdi onumde...
:lol:

Fantazi degil mi bu Arsun? sadece dusle millet onunde saygi ile egiliyor.. :lol:

40'ina yaklasan bir adamin 20'lerinin basinda ve o esnada dunya siralamasinda 1. olan Timo Boll'u bir saga bir sola oynattigi ve tabii ki aldigi bir sayi var, sabit bir oyunla dunya sampiyonunu maymun etmeyi bir tek o basarir diyor insan.

Degil mi ama.. bu ne spiritsizliktir Boll'un yaptigi boyle..:))) koskoca dunya sampiyonunu o halde gormek gercekten de cok aci..

....

Kim taek soo'nun masa tenisini birakacagini bilmiyordum.. Bu waldner'i maymun olarak gormekten de aci herhalde..

Ben Ma Lin'in bacaklarina hastayim...
Ohho, oho..:)))

..........

tamam bi de benle aynı yaşta olduğunu duyunca moralim bozulmuştu ordan da bi gıcığım olabilir

kac yasinda Ma Lin?

aslinda yuzune bakacak olsan 40'ina dogru dersin Ma Lin icin.. Veya en azindan ben oyle diyorum..:)) uzakdogulularin yaslarini anlamak zordur, gozlerinin gergin oldugundan midir bilmem..

wang hao tamamen shake hand gibi oynuyor... maçları izlerken raketi nasıl tuttuğuna dikkat etmeyin sadece raktin haraketine bakın shakehand sanarsınız o derece yani... o açıdan wang hao'yu seviyorum
yani shakehand gosterip penhold vuruyor..:)))

sanirim yere biraz daha fazla egilisinden olsa gerek penhold oynadigi anlasiliyor gibi..

wang liqin ise hafif şapşal :) adam maçı aldı hocasına gidiyo taktik almaya :) tekniği süper sitili harika çok güçlü bir oyuncu ama aklı havalarda galiba :)

:)))))

gercekten hangi maciydi simdi cikaramadim, ama ne komik gercektende macin coktan bitmis oldugunu algilayamamasi..:))

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ma Lin'i maclar cokertmis valla.. Adam 23 degil 43 gibi duruyor benim gozumde..

Valla sen de "Aman dur simdi BH'ime top gelmesin" diye hep strese girersen sen de cokersin abi. Ma Lin, BH'i zayif bir adam, ayaklari ile kapatiyor zayif tarafini. Haliyle stres yapiyordur maclarda. Stres sagliga cok zararli kesinlikle. :D:

Bu arada bazi kisiler adamin yasini kuculttugunu de soyluyorlar, bu camiada asparagas haberler de donuyor bayaa, ben bilmem ama cekemeyenlerin de soylentisi olabilir; Tsu, abi, Ma Lin gercekten de 50nin ustu mu? Hayret yaa... :lol:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 weeks later...

slm arkadaşlar bi şeyi unutmuşsunuz.(primorac) harika bi oyuncu bence. sanırım 2002 deki avrupa sampiyonasıydı kreanga ile yaptıgı mac harikaydı.kreanganın koltuk altı servislerini back hand den okadar iyi acan ve direk sayı yapabilen başka bi oyuncu daha görmedim.yeri geldiğinde cok kontrollü olabilen bi oyuncu.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 9 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..