Jump to content
Masatenisi.org Forum

yaktın beni tenisçi dirseği

Mrtİzmir

Recommended Posts

iyi günler arkadaşlar,

maalesef yanlış backhand yüzünden tensiçi dirseği oldum..bununla alakalı bayağı bi tedavi şekli ve alternatifler var ama hepsinden önce kesin istirahat gerekiyor sanırım..lig maçlarıda bi yandan devam ettiği için açıkcası ara veremedim..yani en azından haftada birde olsa antreman yapıyorum bide benim engelli bi kızım var devamlı taşımak zorunda olduğum o yüzden kolum gitgide kötüye gidiyo açıkcası..şuanda mesala 1-1,5 saatlik bir antremandan sonra 2 gün bayağı bi acı çekiyorum..

aslında malum germe harekelerini sabah akşam yapıyorum..birde eswt denilen tedavi yöntemi aldım 3 seans aslında fena değilim ama işte illa bi antremn yada kızı taşıdıysam gene kötü oluyorum..örneğin bunu bugün yazıyorum ve yarın izmirde 4 gün boyunca 2.lig maçlarımız var yani..velhasıl zor durumdasyım vesslema..

son zamanlarda hilterapi,prp,manuel terapi gibi alternatif tedavi yöntemleri var inceliyorum görüyorum internette ama malum burda siz masatenisçi dostlarada bi danışmak istedim..yani en etkili tedavi uygulaması yönünden bu sakatlıktan müzdarip arkadaşlar varsa tedavi olmuş ne önerirler..nası bi yol izlemeliyim..izmirde bu konuda yardımcı olabilcek hastane,klinik v,s gibi yönlendirme yapılabilcek yerler varmıdır..bu konuda yardımlarınızı bekliyorum..şimdiden teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ilk önce geçmiş olsun. Ben bu konuda uzman değilim ama bu tür rahatsızlıklarda bana yardımcı olan bir İnternetsayfasını size tavsiye edeyim. Bu sayfanın Almanca dan Türkçe ye çevrilmesinde Google-amcadan faydalanabilirsiniz. Bunun için Google >Tercüme< yazarsanız ve Tercüme programını çağırdıktan sonra oraya göndermiş olduğum sayfadaki yazızının bir kısmını koyarsanız Google o kısmı Türkçeye çeviriyor. Ben denedim iyi de tercüme yapıyor. Olurya Google nın yanlış tercüme yaptığını sandığınız yer olursa bana özelden yazarsanız ben sizin için kontroll eder ve dilim döndüğünce bir düzeltme yaparım. Tekrar geçmiş olsun.

https://gelenk-klinik.de/ellenbogen/tennisarm-epicondylitis.html

P.S. Tennisarm yazarak Google da başka yerlerede bakabilirsiniz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

22 saat önce, Mrtİzmir yazdı:

iyi günler arkadaşlar,

maalesef yanlış backhand yüzünden tensiçi dirseği oldum..bununla alakalı bayağı bi tedavi şekli ve alternatifler var ama hepsinden önce kesin istirahat gerekiyor sanırım..lig maçlarıda bi yandan devam ettiği için açıkcası ara veremedim..yani en azından haftada birde olsa antreman yapıyorum bide benim engelli bi kızım var devamlı taşımak zorunda olduğum o yüzden kolum gitgide kötüye gidiyo açıkcası..şuanda mesala 1-1,5 saatlik bir antremandan sonra 2 gün bayağı bi acı çekiyorum..

aslında malum germe harekelerini sabah akşam yapıyorum..birde eswt denilen tedavi yöntemi aldım 3 seans aslında fena değilim ama işte illa bi antremn yada kızı taşıdıysam gene kötü oluyorum..örneğin bunu bugün yazıyorum ve yarın izmirde 4 gün boyunca 2.lig maçlarımız var yani..velhasıl zor durumdasyım vesslema..

son zamanlarda hilterapi,prp,manuel terapi gibi alternatif tedavi yöntemleri var inceliyorum görüyorum internette ama malum burda siz masatenisçi dostlarada bi danışmak istedim..yani en etkili tedavi uygulaması yönünden bu sakatlıktan müzdarip arkadaşlar varsa tedavi olmuş ne önerirler..nası bi yol izlemeliyim..izmirde bu konuda yardımcı olabilcek hastane,klinik v,s gibi yönlendirme yapılabilcek yerler varmıdır..bu konuda yardımlarınızı bekliyorum..şimdiden teşekkür ederim

Geçmiş olsun dostum,

İyi bir manuel terapi bilen fizyoterapist bulup hemen tedaviye başla. Manuel terapi sırasında iğne de batırıp hassas yeri bulmaya çalışıyorlar. Belki doğru bilmiyor olabilirim ismini kuru iğne diyorlar. Diğerleri sadece para ve zaman kaybı. Biraz tedavi acı çektiriyor ama kesin sonuç

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Herkeste farklı gelişiyor.  Farkli tedavilere farkli cevap alınıyor.  

Ben prp ve igne ile kanatmak haric hepsini yaptim. Sadece kortizon iğnesi ise yaradi ama tamamen geçirmedi.  

Pandemide 1 seneye yakin oynamayinca geçti.  

Bir arkadasim sadece igne ile kanatinca iyilesti, digeri fizik tedaviyle... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 months later...
  • 1 year later...
Tarih: 27.08.2021 Saat: 02:05, MORATORYUM yazdı:

Sporu iyileşene kadar bırak. Ardından fitness salonuna yazıl ve kol çalış. Kol güçlendikten sonra, tekrar spora başla. Basitçe, kolun yükü kaldırmıyor. Kaldıracak hale getirmen gerekiyor.

koldaki kasların geliştirilmesi bu rahatsızlığı engelliyor mu diyorsunuz hocam?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tarih: 27.08.2021 Saat: 02:05, MORATORYUM yazdı:

Sporu iyileşene kadar bırak. Ardından fitness salonuna yazıl ve kol çalış. Kol güçlendikten sonra, tekrar spora başla. Basitçe, kolun yükü kaldırmıyor. Kaldıracak hale getirmen gerekiyor.

Tarih: 12.12.2022 Saat: 22:10, noomi yazdı:

koldaki kasların geliştirilmesi bu rahatsızlığı engelliyor mu diyorsunuz hocam?

Sayın Noomi,

Sayın MORATORYUM'un kaleme almış olduğu, sizin de alıntıladığınız yukarıdaki satırları odamın içinde cümle aralarında birer nefes alıp verecek kadar dura dura, dikkat ede ede, yüksek sesle okudum. Akabinde aynı ameliyeyi bir kerre daha tekrar etdim ve en son üçüncü kerre bir kerre daha, yüksek sesle, neredeyse bağırarak okudum. 

Bu yöntem sayesinde, metinle, ne yazdığıyla, o pek alışageldiğimiz, beylik, kısıtlı bir dikkatle sessizce okuma tarzına nispetle, çok daha iyi bağlantı kurabildiğimi deneyimliyorum. Bu yöntem, metinde nelerin yazdığını olduğu kadar, nelerin yazmadığını da ayırt edebilmemi kolaylaştırıyor. İlaveten böyle yüküsek sesle okumak, metne, kendim herhangi bir projeksiyon mu yapıyor, metni kafama göre mi yorumluyor, metinde ifade edilenlerden başka sulara mı yelken açıveriyor, bambaşka dallara mı konu konuveriyorum, bunları da ayırt edebilmemi kolaylaştırıyor. 

Sayın Noomi, 

Gelelim alıntının peşisıra tevcih etmiş olduğunuz sual, ''koldaki kasların geliştirilmesi bu rahatsızlığı engelliyor mu diyorsunuz hocam?''a.

Takdir edersiniz ki, oyuncuların vücud ve adale yapıları bir hayli çeşitlilik göstermektedir. Buna bir de oyuncuların topa, envai çeşit ve şiddetde vuruş tarzlarını katar isek, sualinizin içerdiği umumi, herkes için geçerli olacak bir cevap talebinin karşılanamayacağını, karşılama girişimlerinin ise tıraş olacağını açıkça görürüz. Birbirinden pek farklı deneyimler ve neticeler göz önündedir. Öyle hemen atımızı doludizgin genel geçer sonuçlar çıkarmalara mahmuzlamayalım. Vak'aların her birini tek başına ele almak icab eder. 

Elbette, ona yöneltilen buyrukları yerine getirebilmek için alt yapının ona yüklenen iş için gereken güç ve dayanıklılıkta olmasının elzemliği, değil ise, altyapının bu evsafa  getirilmesinin lüzumiyeti tabak gibi ortadadır. Güzel bedenimizin, onunla yaptıklarımızın ayırdında olmamız icab eder. Şayet enercimizi bu hususa tevcih etmez isek, o husus enercisini bize tevcih eder.

Zaten (az daha gözden kaçırıyordum), siz, koldaki kasların geliştirilmesinin bu rahatsızlığı engelleyip engellemediğini de sormuyor, siz Sayın MORATORYUM'un böyle deyip demediğini soruyorsunuz. 

Eh, okuyunuz bakalım Sayın MORATORYUM'dan yaptığınız alıntıyı bir kerre daha; demiş mi böyle bir şey...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

20 saat önce, beşyüziki yazdı:

Sayın Noomi,

Sayın MORATORYUM'un kaleme almış olduğu, sizin de alıntıladığınız yukarıdaki satırları odamın içinde cümle aralarında birer nefes alıp verecek kadar dura dura, dikkat ede ede, yüksek sesle okudum. Akabinde aynı ameliyeyi bir kerre daha tekrar etdim ve en son üçüncü kerre bir kerre daha, yüksek sesle, neredeyse bağırarak okudum. 

Bu yöntem sayesinde, metinle, ne yazdığıyla, o pek alışageldiğimiz, beylik, kısıtlı bir dikkatle sessizce okuma tarzına nispetle, çok daha iyi bağlantı kurabildiğimi deneyimliyorum. Bu yöntem, metinde nelerin yazdığını olduğu kadar, nelerin yazmadığını da ayırt edebilmemi kolaylaştırıyor. İlaveten böyle yüküsek sesle okumak, metne, kendim herhangi bir projeksiyon mu yapıyor, metni kafama göre mi yorumluyor, metinde ifade edilenlerden başka sulara mı yelken açıveriyor, bambaşka dallara mı konu konuveriyorum, bunları da ayırt edebilmemi kolaylaştırıyor. 

Sayın Noomi, 

Gelelim alıntının peşisıra tevcih etmiş olduğunuz sual, ''koldaki kasların geliştirilmesi bu rahatsızlığı engelliyor mu diyorsunuz hocam?''a.

Takdir edersiniz ki, oyuncuların vücud ve adale yapıları bir hayli çeşitlilik göstermektedir. Buna bir de oyuncuların topa, envai çeşit ve şiddetde vuruş tarzlarını katar isek, sualinizin içerdiği umumi, herkes için geçerli olacak bir cevap talebinin karşılanamayacağını, karşılama girişimlerinin ise tıraş olacağını açıkça görürüz. Birbirinden pek farklı deneyimler ve neticeler göz önündedir. Öyle hemen atımızı doludizgin genel geçer sonuçlar çıkarmalara mahmuzlamayalım. Vak'aların her birini tek başına ele almak icab eder. 

Elbette, ona yöneltilen buyrukları yerine getirebilmek için alt yapının ona yüklenen iş için gereken güç ve dayanıklılıkta olmasının elzemliği, değil ise, altyapının bu evsafa  getirilmesinin lüzumiyeti tabak gibi ortadadır. Güzel bedenimizin, onunla yaptıklarımızın ayırdında olmamız icab eder. Şayet enercimizi bu hususa tevcih etmez isek, o husus enercisini bize tevcih eder.

Zaten (az daha gözden kaçırıyordum), siz, koldaki kasların geliştirilmesinin bu rahatsızlığı engelleyip engellemediğini de sormuyor, siz Sayın MORATORYUM'un böyle deyip demediğini soruyorsunuz. 

Eh, okuyunuz bakalım Sayın MORATORYUM'dan yaptığınız alıntıyı bir kerre daha; demiş mi böyle bir şey...

Pek sevgili (umarım bundan rahatsız olmazsınız ) ve saygı değer sayın beşyüziki,

Öncelikle bu kadar özensiz ve birden fazla yere çekilebilecek bir sual sormuş olduğumu fark ettirdiğiniz, farkettirmiş olmanızın katkılarını göz ardı ederek sualime de ayrıca detaylı bir şekilde  yanıt vermiş olduğunuz için size canı gönülden teşekkür etmek isterim. Uzun zamandır böylesine güzel ve uzun bir yazıya denk gelmek nasip olmuyordu. Kısmet bugüneymiş. 

Efendim ben masa tenisine kendini adamak isteyen çiçeği raketinde junior bir başlangıç seviyesi oyuncusuyum. Merakımı mazur görün, bu spora başlamadan önce ilgili sporla ilgili kendi bedenime altyapısal olarak herhangi bir çalışma yapıp yapmamam gerektiğini zaten sorgular durumdaydım. Sayın MORATORYUM'un yazdığı yorum ilgimi çekmiş ve bu konudaki merakımı bir nebze olsun gidermiş olacak ki kendisinin dikkatini çekmeye çalışmış, yorum yazarak kendisinin yazdığı ifadenin bilimsel bir yanı olup olmadığını öğrenmeye çalışmıştım. En azından Sayın MORATORYUM olmasa bile forumdan başka biri gelir ve bana yanıt verir, hem de sosyalleşme isteğimi gidermiş olurum diyordum ki Kara Murat edası ile soru işaretlerinin karanlığı ile dolu yerden atınızla çıkageldiniz. Tekrar hoşgeldiniz!
Umarım başka konularda da görüşme ve konuşma imkanı buluruz. Yazınızı keyifle okudum, umarım forumda soracağım başka zamanlardaki başka soruları sizi rahatsız etmeden sorabilme imkanı yakalayabilirim. Masa tenisi ve spor ile kalınız!
Sevgilerle 

Noomii

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 24 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..