Jump to content
Masatenisi.org Forum

Kafa Karıştıran Masa Tenisi Sorusu

lufer

Recommended Posts

Bence sorunun bu şekilde sorulması yanlış gibi çünkü ittf kitapçığının tanımlamalar kısmında ki 2.5.3 numaralı maddeye bakarsanız ''Let, sonucun skora yansıtılmadığı rallidir.'' gibi bir tanımla karşılarsınız. Muhtemelen istenen cevap let ama bu şekilde mi sorulur ondan tam emin olamadım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Rali(Rally): genel olarak oyunun oynanması durumudur. Servisle baslayan oyunda 2. top, 5. top yada herhangi bir sayıda git gel yapılan, sonunda sayıyı kazananın 1 puan aldığı duruma rally deniyor. "Topun oyunda olduğu süre" şeklinde düşünebilirsin. 

Let: Bu ise herhangi bir nedenden ötürü( yanlış servis nedeniyle, serviste topun aga takılıp karşı sahaya geçmesi nedeniyle, yan masadan senin oynadıgın alana top gelmesi nedeniyle vb.) hali hazırda oynanmaya devam eden veyahut henüz başlamış olan rally'nin durdurulmasıdır. 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

4 saat önce, lufer yazdı:

Skorun olmadığı oyuna nedir? 

Sayın Lüfer, ne demek istiyorsunuz?

4 saat önce, lufer yazdı:

iki şık da olur gibi geliyor bana doğrusu fakat cümlede skorun olmadığı bariz mi nasıl anlaşılıyor bilemiyorum fikirleriniz merak ettim.

Ne demek istiyorsunuz? Cümleniz anlaşılmıyor demek istemiyorum, lakin cümlelerinizi anlayamadım. Yazdıklarınızı okuyunca onlara bir takım yakıştırmalar yapıp, sonra da bu projeksiyonlarıma, sanki bunları sormuşsunuz gibi yanıt veremem.

Harflerin icab ettiği şekilde kullanılması lüzumunu hatırlatmaktan kendimi alamadığımı ifade etmek istiyorum.

Talebinizin hakkını veriniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 9 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..