Jump to content
Masatenisi.org Forum

silinebilir

Psychospin

Recommended Posts

Değerli hocam merhaba,

Öncelikle sana antrenörlük yapan Yusuf kardeşimizin iyi bir oyuncu olmasından dolayı oyununla ilgili gerekli tüm teknik vuruşların geri bildirimlerini ve düzeltmelerini mutlaka yapıyordur diye düşünüyorum.

Videolarını izledim. Nacizane, gördüğüm eksiklikleri aşağıda belirttim. Başarılar diliyorum.

1. Fh top-spinde ayakların yere sağlam basmıyor. Vücut az esniyor,  el hareketin kısa ve yarım kalıyor.

2. Bh top-spinde ayak açıklığın fazla, ayaklarında masaya tam paralel değil 

3. Bh düz top vuruşlarında kolun yarım kalıyor.

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Rica ederim, eğer biraz faydam olursa ne mutlu bana

Bu videoda esnemeler diğerine göre daha iyi,  özellikle vücudun bel hizasından boyun kısmına kadar olan bölümde öne doğru esnemem topun daha hızlı ve enerjili gitmesi açısından çok daha iyi olacaktır. 

Oyunda en önemli kriterlerden biriside yere sağlam basıp iyi güç almaktan geçer. Bunun içinde ağırlık kullanabilirsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Forhend sipin vidyosunu seyrimi müteakiben, şunları vurgulamak lüzumunu hissettim:     Topa daha az vurarak, onun yerine enerciyi daha ziyade topu döndürmeye tevcih etmek. ..oysa, yaptığınızı daha ziyade çivi-sipin karışımı bir tatbik ediş şeklinde niteleyebileceğim. Ecnebi lisanda sipin kelimesi fırıl fırıl dönmek, döndürmek, yün eğirmek gibi manalara geliyor. Vurmaktan ziyade, daha çok lastiği topa  sürtünüz. Sanki raketle yandan sürterek, misal, bir velosipet tekerini çeviriyormuş gibi  Beyle edince sipinle topu nasılda kontrol edebildiğinizi keyifle müşahade etmeniz ve dahi bu yönde inkişafınızı sürdürmeniz kuvvetle muhtemeldir. Elbette, vidyonuzda tatbik ettiğiniz çivi-sipin karışımı vuruşları da pek tabii ki dağarcığınızda muhafaza edip, onları da icabında tatbik edeceksiniz. 

Bir başka husus da, enseniz ve sırtta iki omzunuzun arasında kalan gaslar ve kolunuzdaki kaslar kuronik vaziyette gerginler. Adelelerimiz ne kadar yumuşak olurlarsa o kadarda sert olabilirler ki, bu da gayrı ister  verim artışı deyin, gayrı ne derseniz deyin, hah, işte o manaya gelir.  Her daim, tam bulunduğumuz anda olan, evimiz,  güzel vücudumuzla irtibat kurup, onu dinleyip, gerginse rahatlatalım adelelerimizi...

7 saat önce, Myilik2002 yazdı:

Oyunda en önemli kriterlerden biriside yere sağlam basıp iyi güç almaktan geçer. Bunun içinde ağırlık kullanabilirsin.

Evet, oynarken yere sağlam basıp, iyi güç almak son derece önemli. Burada, şüphesiz, ''biriside''  ve ''içinde'' yazarken de'nin ayrı olması gerektiği gibi detaylara takılıp takılmamak, hele ''kriterin geçmesi'' ise bambaşka bir bahs.

Ağırlık kullanırsam, ağırlıkları çıkardığımda, takdir edersiniz ki, bırakınız sağlam basmak, bilakis son derece hafif, kuş gibi hissediliyor. Zaten evet, bu maksatla ağırlık kullanılmaktadır da.  Ayak bileğine ağırlık takarak çalışma süreçleriyle, bacaklar güçlenir, bacağın yukarı kaldırma hareketlerini daha rahat yaparız. Zaten forhend sipin vidyosunda ayak bileklerinde ağırlıklar görünüyor... doğrusu, ilk bakışta onları ağırlık değil de biraz tuhaf bulduğum, bir hayli dolgun çoraplar olarak algılayışımı da anmadan geçemeyeceğim ...

Ancak, yere sağlam basmak, başlıbaşına üzerinde çalışılması gereken bir konu...Dikkatini bağırsaklarının ve leğen kemiğinin olduğu bölgede tutmak ki, vücudun ağırlık merkezi de buradadır, göbek deliğinin 5 santim kadar altına tekabül etmektedir. Çince ''tan tien'' oluptur. Ağırlığınızı aşağıya veriniz, bu esnada  dizler kırık ve gevşek, enseniz ve omuzlarınızı gevşek,  karnınızı rahat tutunuz. Soluğunuzu rahatlatıp, derinleştiriniz. Bu, bütün vücudunuzun koordinasyonunun yeniden kurulmasını icab ettirir, temrin yapmak gerekir. Günlük hayatta bunu hatırladıkça uygulayınız.

Oynarıken mümkün olduğunca eğilerek oynayınız. Dizlerinizi iyice kırınız, masaya ve rakibe file hizasından bakınız .  Bacaklarınızı, ayacıklarınızın yer ile temasını , hülasa vücudunuzu hissediniz, tan tieni hissediniz ve ağırlığınızı aşağıya veriniz. Bu his bir kaybolup, bir gelecek. Öyle olsun, vücudunuzu hissedişinize veriniz kendinizi, bağlantıyı gaybettiğinizde de asla ve asla suçluluk duymayınız. yeniden bağlanıp yeniden hissedeceksiniz. 

• Beğen 2
  • Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

3 saat önce, Psychospin yazdı:

Zahmete girip bu kadar ayrıntılı yazmışsınız. 

Ne zahmeti, bilakis, şu an, yukarıdaki satırları kaleme alırken ziyadesiyle lezzet bulduğumu ifade etmek de ayrı bir keyiflenme vesilesi.

3 saat önce, Psychospin yazdı:

Şimdiye değin hiç aklıma gelmeyen ufkumu açacağını düşündüğüm önerileriniz olmuş. 

Zihnin, bir nevii, ne bir neviisi, tam manasıyla bir biyolojik kompüter olduğunu daha önceki yazılarımda dile getirmiş olduğumu  gayet net bir şekilde hatırlıyor, hatırlamak şöyle dursun ve dahi bu hususa bir kez daha değinmek lüzumunun hasıl olduğunu ifade etmek istiyorum.

Enerjiyle çalışırız. Ne ilginçtir, önerilerin ufkunuzu açacağını düşündüğünüz anda... ki enerjiniz gayrı tam şu an vücudunuzda olup bitenleri ayırd etmeye yöneltilecek yerde, başka bir deyişle şu ana gelmek yerine , ardı arkası kesilmeyen düşünsel faaliyyetlerde bulunan biyolojik bilgisayarınızın çalışması için kullanılmaya yönelmiş oluyor. Dikkat buyurunuz ''ufkumu açacağını'' diyorsunuz, gelecek zaman, açacak,  ''açmakta olduğunu'' deyil. Neden? Çünkü  düşünüyorsunuz. Çünkü o kendimizi pek de bir tuttuğumuz zihnimiz, o biyolojik bilgisayar, o purogram, ancak geçmiş ve geleceğe dair çalışmaya muktedirdir.  Düşünceler, düşünceler, düşünceler, oradan buradan topladığımız, bize birilerinin söylediği, okuduğumuz, kendimizinmişçesine rol kesip, özdeşleştiğimiz düşünceler...bunlar, uyanık da olsanız sizi sürekli bir rüya halinde tutup, tam şu anda, buracıkta, bakınız, işte hep o uzay uzay denilen yerin hakikisinin içinde, sonsuz var oluşla bir olan vücudumuz ve varlığımızla direk bağlantı kurmamızı, onu olduğu haliyle , yargılamadan, kabul edip, hissedip, izlememizi engellerler. Süregiden bir rüya, süregiden bir erteleme halinde kalırız.

Oysa ihtiyacımız ve bize iyi gelen, bütün hissettiren şey, kendimizle ve varoluşla bağlantı kurmak ve sevmektir. Bu da ancak bulunulan anda mümkündür.   Düşünerek deyil. Tekrar hatırlatmama gerek olup olmadığı konusunda bir an yaşadığım tereddütü müteakiben, düşünmenin asla şimdi değil,  ya gayrı onun için hiç bir şey yapamayacağımız GEÇMİŞ, ya da henüz gelmemiş ve dahi kimsenin bilemeyeceği GELECEĞE DAİR olduğunu bir kerre daha vurgulamak istiyorum. Böylece ,ayırdında olmadan enercimiz düşünsel süreçlere gittiğinde ( olumlu veya olumsuz, düşüncelerin içeriğinin hiç bir önemi yoktur ) şimdiki zamanı gaçırırık.

Bunlar, tıraş deyil, tüm bu süreçlerin gözlenmesinden gelen doğrulardır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, beşyüziki yazdı:

Bunlar, tıraş deyil, tüm bu süreçlerin gözlenmesinden gelen doğrulardır.

Okur iken göz yaşlarıma hakim olamadım. Bana bu tür yazılarla gelin. Yok.  Gelmeyin. Beynim patladı, patlatacak. Son paragrafta da tamamen bittim. Okumaya çalışanlara Allah’tan sabır diliyorum. Güzel bir yazı olmuş demeden de kendimi alamıyorum. 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 20 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..