Jump to content
Masatenisi.org Forum

İto Mima çatır çatır

Recommended Posts

Youtube'daki leexster kullanıcısının yazdığı, oyuncuların maçsonu röportaj videolarının çevirisidir:

I'm not that good at Chinese but I'll try to translate:

LIU SHIWEN: Overall, I feel that I wasn't able to focus in the match, and I couldn't change my playing tactics fast enough to adapt to the changes in the match. Before the match, I'd anticipated that it'd be a grueling match, and I never thought I'd lose to Ito Mima after leading 3-1. After all, the first two sets were really easy for me and Ito Mima made a lot of mistakes there. After the first two sets, she seemed to play differently - she tweaked her service placements, rhythm, and the way she smashed seemed to be different as well.

DING NING: I feel that the first two sets were incredibly easy, but it wasn't because I played well. Instead, it was because Ito Mima made a lot of unforced errors. She couldn't receive my serves at all, and her third ball attacks rarely made it to the table. After the first two sets, Ito Mima seemed to suddenly play extremely well. I kept to my tactics but they seemed to stop working against her. I wouldn't say I had made a lot of unforced errors or was very mentally affected as well. It was simply that Ito Mima played exceedingly well. When playing against Miu Hirano, there would usually be rallies and my playing style is actually more suited to playing against opponents that rally with me. With Ito Mima, I had no opportunity to bring it to the rally game at all, as Ito Mima's playing style is extremely aggressive and she tends to end the point as soon as possible. I feel that I could've done better in terms of third-ball attack; I wasn't as aggressive there because I kept wanting to play longer rallies with her, instead of just ending it at the third-ball attack. I haven't played with her since the World Cup in Feb, so there's been quite a bit of time for things to change, so I wasn't very familiar with her playing style and form. Although I lost this match, I think it is a good thing as I can reflect, and hopefully, I can think of better ideas and play a better match next time round.

ABOUT THE COACH: Apparently, this guy has MORE THAN 80 NOTEBOOKS full of analyses gathered from Ito Mima's matches! In it, not only are there analyses of the opponents' play, he also take notes of Ito Mima's stamina and mental condition.

(Here's my personal opinion: As with most translation, I don't think I captured the players' tone very well. I want to mention that Ding Ning seemed extremely humble in the interview. Instead of saying how she ''will try to win'' Ito Mima next time, she phrased it as ''I will try to think of better ways to play and hopefully play better next time''. Also, she seemed to constantly allude to the fact that Ito Mima is a very unique and strong player, and that she herself had simply been overcome by her thoroughly in the match.)

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Şimdi, smetmusti91 yazdı:

Alayını tek turnuvada tokatladı. Bunu gerçekleştirmesini bekliyoduk, umarım yılda sadece bir kez yapıp sonra düşüşe geçmez. Az rekabet olsun artık 

Arkadaş hediye XU Xin tahta kimse kazanamayacak. Herkes LSW ve Ding NiNg tahmin etti . yattı kupon :D

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

11 saat önce, ongun yazdı:

Youtube'daki leexster kullanıcısının yazdığı, oyuncuların maçsonu röportaj videolarının çevirisidir:

I'm not that good at Chinese but I'll try to translate:

Google çeviri bile bu yazının üstesinden gelemedi.  502 nin eski yazıları bile daha iyi anlaşılıyordu..

Bu yazıyı iki kere daha çevirsek kıvama gelir mi? Bu kızın ismi bana T.Boll'u anımsatıyor.

Kız müthiş..... Liu S. masa başı hızına yetişen yoktu bunun yanında yavaş kaldı..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

36 dakika önce, bellek yazdı:

Google çeviri bile bu yazının üstesinden gelemedi.  502 nin eski yazıları bile daha iyi anlaşılıyordu..

Bu yazıyı iki kere daha çevirsek kıvama gelir mi? Bu kızın ismi bana T.Boll'u anımsatıyor.

Kız müthiş..... Liu S. masa başı hızına yetişen yoktu bunun yanında yavaş kaldı..

Abi bir lisan bir insan biliyosun. Öğren şu lazcayı yorma beni. Yani kızlar diyo ki: Ne güzel yeniyoduk sonra kızın içine şeytan mı girdi nooldu anlamadık. Yenilmekle kalsak iyi bi de biz şimdi memlekete dönünce asıl tokatı orda yiycez du bakalım.

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, ongun yazdı:

Abi bir lisan bir insan biliyosun. Öğren şu lazcayı yorma beni. Yani kızlar diyo ki: Ne güzel yeniyoduk sonra kızın içine şeytan mı girdi nooldu anlamadık. Yenilmekle kalsak iyi bi de biz şimdi memlekete dönünce asıl tokatı orda yiycez du bakalım.

Ülen....Karadeniz de  denizi yakından görenler lazcayı görmüyor. 

Daha önceden yazsaydın ya şu notu...çevirem diye uğraşıp duruyorum... yordun  beni...

Bu Çinleri bu sonuçtan sonra falakaya yatırırlar artık...

Şunu öğrendim... bu kız 3 ü 1 arada içmeyi seviyormuş...

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

2 saat önce, bellek yazdı:

Bu kız anlaşılan Çinlileri baya bir yakacak...

İzin verirseniz önce harikulade Mima Ito'nun  üç Çinli yaman oyuncuyu yendiği maçların keyfini biraz daha çıkaralım. Şahsen ''yakacak'' la bulunduğumuz an yerine hiç bir zaman gelmemiş ve gelmeyecek olan bir gelecek rüyasında kaybolup gitmeyi tercih ettiğim kanaatinde olmadığımı belirtme niyetimi gizlemekte bir faide görmediğimi ifade etmek istiyorum. 

Bu genç tatar pakize, bu torpil ergenin bu en iyi, bu görülmedik derecede saldırgan oyunu,  disiplin filtresinden geçmiş enerjisi , DİZGİNLERİNDEN BOŞANDIĞINDA zuhur ediyor. Hiç de uslu, münasip, cici gıza- afedersiniz- kıza yakışan bir hal değil( iyi ki de öyle), köprüleri yakmış bir nitelik görüyoruz 2018 Sividiş Oğpın'ın Ito Mima'sının oyununda.  Bu kadar saldırgan oynaması iyi geliyor ona, buna ihtiyacı var. Mima'nın eğer bir şeyler yapmazsam, daima muvaffak olmazsam sevilmem ve istenmem gibi bir inancı var ve dahi bu inancın daha da derininde,  bu fiziksel olarak da muazzam derecede güçlü ve dayanıklı olan genç kadın, merkezinin hemen çeperinde patlayıcı, yoğun ve güzel bir öfke taşıyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Maçları bir daha seyrettim, bu Moristo SP ne lastikmiş be kardeşim. FH te de G1 var galiba tam emin değilim. Her ikisini de denemişliğim ve oynamışlığım var hem de aynı tahtayla, G1 neyse ama Moristo SP ile böyle oynanabiliyorsa benim oynadığımın masa tenisiyle uzaktan yakından alakası yok. :)

Ama inşallah Harimoto'nun tek turnuvalık başarısı gibi olmaz da biraz rekabet olur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

31 dakika önce, ilkaydemiralay yazdı:

Maçları bir daha seyrettim, bu Moristo SP ne lastikmiş be kardeşim. FH te de G1 var galiba tam emin değilim. Her ikisini de denemişliğim ve oynamışlığım var hem de aynı tahtayla, G1 neyse ama Moristo SP ile böyle oynanabiliyorsa benim oynadığımın masa tenisiyle uzaktan yakından alakası yok. :)

Ama inşallah Harimoto'nun tek turnuvalık başarısı gibi olmaz da biraz rekabet olur.

Moristo SP ile her şey yapabilirsiniz. Düz lastikten farkı çok fazla spinli olmaması. Ama bizim ülkemizde pütür denince akla bozması gelir. Evet bu lastikte bozuyor ama sadece size zamanlama hatası yaptırır. Öyle başı boş toplar falan göndermez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Mima İto ile yapılan bir röportajın altına biri çeviri yazmış: 

Soru: Antrenör ne taktik verdi?

Cevap: Hiçbir taktik vermedi, sadece Mima ne isterse Mima onu yapabilir dedi.

Soru: BH lastiği hakkında

Cevap: Herkes bana kısa pütürle başarı elde edemezsin dedi bu sebepten ben de değiştirmedim çünkü herkese yapabileceğimi göstermek istedim.

Soru: Neden T-League (Japon profesyonel mt ligi) katılmadın?

Cevap: Onun yerine daha çok antrenman yapmak istedim

Bide tatlı bide tatlı... O yanaklarını mıncık mıncık...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

11 saat önce, ilkaydemiralay yazdı:

Yazılanlar doğruysa fh de nittaku hurricane kullanıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

4 saat önce, ongun yazdı:

Mima İto ile yapılan bir röportajın altına biri çeviri yazmış: 

Soru: Antrenör ne taktik verdi?

Cevap: Hiçbir taktik vermedi, sadece Mima ne isterse Mima onu yapabilir dedi.

Soru: BH lastiği hakkında

Cevap: Herkes bana kısa pütürle başarı elde edemezsin dedi bu sebepten ben de değiştirmedim çünkü herkese yapabileceğimi göstermek istedim.

Soru: Neden T-League (Japon profesyonel mt ligi) katılmadın?

Cevap: Onun yerine daha çok antrenman yapmak istedim

Bide tatlı bide tatlı... O yanaklarını mıncık mıncık...

Bana da değiştir diyorlar ama bende inat ettim. bakalım bizimki nereye kadar gidecek :D Sence Ongun :))

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

21 dakika önce, Bilal OLGUN yazdı:

Bana da değiştir diyorlar ama bende inat ettim. bakalım bizimki nereye kadar gidecek :D Sence Ongun :))

Valla ben pütürümü hayatta bırakmam. Benim için masa tenisini satranca çevirdi hiç sıkılmıyorum. Asıl evlendikten sonra mt devam ettirmek için nasıl bir inat düzeyine erişmem lazım kara kara onu düşünüyorum. Evde ito mima beni bekliycek. Kafamın eti... çatır çatır...

• Haha 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Mima Ito’s last 17 results against Chinese opposition

3-2 Win vs Liu Shiwen 
4-0 Win vs Wu Yang 
3-4 Loss vs Wang Manyu
1-4 Loss vs Wang Manyu
4-3 Win vs Chen Xitong
4-2 Win vs Wang Manyu 
4-1 Win vs Gu Yuting 
4-1 Win vs Hu Limei
2-4 Loss vs He Zhoujia
2-4 Loss vs Wang Yidi 
4-3 Win vs Zhang Rui
4-1 Win vs Liu Gaoyang
3-4 Loss vs Wen Jia 
4-1 Win vs Zhang Qian
4-3 Win vs Liu Shiwen
4-2 Win vs Ding Ning 
4-0 Win vs Zhu Yuling

Mima Ito 12-5 Chinese National Team

Tabletennisdaily’den alıntıdır. Mima Ito’nun Çin rakiplerine karşı son 17 maçının neticeleri...

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Nittaku her yerde reklam yapıyor. Mima G1 kullanıyor.

G1 süngeri de beyaz zaten Tabii yanlış hatırlamıyorsam. Bir ara elimden geçti. Ama o kadar lastik denedim ki, hepsinin sünger rengini hatırlasam, kendi ismimi unuturum :D

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

28 dakika önce, Levend yazdı:

Demek ki arka arkaya Çin’in en iyi 3 oyuncusunu götürüp, üstüne Apfelstrudel dokundu B)

Tabi bir de böyle büyük bir başarı sonrası kızın rutininin bozulması var. Röportajlar, tv programları, foto çekimleri kimbilir neler neler. Antrenman programı altüst olmuştur. Biraz da keyfini çıkarsın tabi hakkı.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 7 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..