Jump to content
Masatenisi.org Forum

Hisli - Hissiz

Guest Ata Ertunga Avcı

Recommended Posts

çağanın dediğine bir yorumda bulunayım: his ve kontrol aynı şeyler değil; raket titreyebilir ama kontrollü olmayabilir, titreşimin bin bir türünü , sweet spot'un bin bir türünü ürettiler. az titreyip de daha çok kontrol sağlayan tahta üretmek için bin türlü malzeme karıştırdılar. ha schlager carbon kullanmadım ona bir şey diyemeyeceğim.

ne kadar titreşimsiz tahta olsa da eliniz alışınca titreştiğini hissediyorsunuz bir de. (5 ay sürekli kullanınca mesela)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

.

ne kadar titreşimsiz tahta olsa da eliniz alışınca titreştiğini hissediyorsunuz bir de. (5 ay sürekli kullanınca mesela)

Kullandığımız malzemelere aslında bizler haksızlık ediyoruz. Bir iki vurup CIK bu olmadı diye düşünüp kenara atıyoruz. Gelsin yenisi.

Malzemelerin dili olsada konuşsa...beni kenara attın ama senin beni kullanacak kapasiten bile ortada yok iken boşuna başka malzeme peşinde koşup paranı har vurup harman savurma, al orta şekerli bir tahta haz almayı dene....durumumuz aynen bu vaziyetlerde geziniyor.

Önce oynadığımız oyundan haz duymaya bakalım, malzememize de zaman fırsatı tanırsak istediğimiz hissiyatı da illaki yakalarız, bundan hiç şüpeniz olmasın.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence kelimelerin gerçek anlamına takılmaya bu konuda gerek yok. Hisli tahta hissiz tahta diye herkes yazar konuşur. Böyle birşey yoktur demek kişisel fikirdir. Bal gibi de bir raket hissizken diğeri hisli oluyor. Kişinin zevkine göre bu konuda vereceği yorum Ahmet'in dediği gibi farklı olabilir. Bazısı sert karbonlarla hissediyorum der, benim gibiler de çok sert katı tahtalarda birşey hissetmiyorum hissiz geliyor der. Sert tahta üstüne topu hissedebilmek için, hissi iyi olsun diye yumuşak sriver / bryce fx'ler, mambolar yapıştırılıp oynanmadı mı?

Tahtanın hissinin olmaması benim kişisel fikrim değil, bu bir olgu.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tahtanın hissinin olmaması benim kişisel fikrim değil, bu bir olgu.

Kelimeleri hep mutlak anlamları ile kullanmıyoruz bildiğim kadarıyla. Ak akçe kara günü aydınlatmaz ama bakın bunun için söz yapmışlar.

Tahtanın hissinin olmadığı ilk defa şimdi ortaya konmadı, herkes biliyor bunu. Ancak tahtalar arasında hız, sertlik, kullanım kolaylığı vb konularda farklılıklar var. Birde kişisel algılamada farklılıklar var. His kavramının ölçülebilir olmadığını, önemli oranda kişisel varyasyonlar taşıdığınıda hatırlayalım.

Sonuç olarak tahtaların yapısal karakterlerinden kaynaklanan değişen oynanma nitelikleri, hisli hızlı titreşimli vb sıfatlarla tanımlanmış. Şimdi kalkıp tahta hissetmez derseniz konu tamamıyla özünden uzaklaşır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Öncelikle herkese merhaba demek istiyorum. Bir tenis sever olarak bu şekildeki platformlarda bu zamana kadar olmadığım için üzülüyorum. İlkokul 4. sınıfta öğrendim. sonra zaman zaman oynadım. 3 yıldır da kendimi epey geliştirdim ama pro değilim amatörüm. Bu raketin hisli hissiz kavramına şu açıdan değinmek istedim. Mesleği itfaiyecilik olan biriyim. İtfaiyeye başladığımda personelin müthiş bir tenis oynadığını ve rakiplerimin dişli olacağını gördüm. O nedenle shildcröt marka bir hazır bir raket aldım. Çok katmanı olan kontrollü bir raketti. Ancak raketimi kaybettim ve başka bir grupta 1 sene sonra buldum. Kullananlar ise hor kullanmışlar katmanları arasında boşluklar oluşmuştu. Pörsümüş bir halde idi. Raketi elime alıp denediğimde farkı anladım. His burda ortaya cıkıyor ama tamamen elinizin alışması gerek. Ben o raket elimde iken topa bir vuruş şiddeti ayarım vardı. Ama onu hissedemiyordum. Vurduğum anda topun hedefime gitmeyeceğini çıkarttığı sesten anlıyordum. His olayı bence budur. Ben topa hamle yaptığımda top eğer hedefe gidecekse ben bunu daha vururken anlıyorum. Ne malzeme nede tahta ile ilgili. Tamamen raketin elinize aşina olması gerek.

Not: Bu arada hücumdan ziyade defansı seviyorum. Ancak hücum gücümde çok zayıf değil. Nasıl bir raket önerirsiniz. İlgilenen olursa çok müteşekkir kalırım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yahu ben tahtanin hissi var duygulari var demiyorum ki. Bir tahta bana vurus sirasinda daha fazla bilgi veriyor oburu daha az diyorum. Tahtanin kendi ruhani halinden degil bana hissettirdiklerinden bahaediyorum. Su bazli diye yanlis terminoloji kullaniyoruz sorun olmuyor da bu mu anlasilamadi. Biri karbon tahataya hisli der digeri allround classice. Zevk meselesidir

(null)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yahu ben tahtanin hissi var duygulari var demiyorum ki. Bir tahta bana vurus sirasinda daha fazla bilgi veriyor oburu daha az diyorum. Tahtanin kendi ruhani halinden degil bana hissettirdiklerinden bahaediyorum. Su bazli diye yanlis terminoloji kullaniyoruz sorun olmuyor da bu mu anlasilamadi. Biri karbon tahataya hisli der digeri allround classice. Zevk meselesidir

(null)

Emre,

Seni biraz gergin gördüm, ne dersin? :bye:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sünger kısmıyla boyuyor üst yüzeyi ile fırçalıyor. Daha çok parlak olsun gibi bir şey mi.!!!!!!

Ben böyle yazmalara devam edersem beni kesin Afrikanın balta girmemiş çöllerine üye olarak atıyacaklar.

Çekirge bir sıçrar, iki sıçrar, üçüncü de... diyeceğim ama sen sıçrama eşiğini aştın Selim abi. Bu saatten sonra sırtın yere gelmez evelallah :fildir:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Çekirge bir sıçrar, iki sıçrar, üçüncü de... diyeceğim ama sen sıçrama eşiğini aştın Selim abi. Bu saatten sonra sırtın yere gelmez evelallah :fildir:

Yaz böyle yaz da...Sevgili yöneticilerimiz ibreti alem için beni Taksim Meydanındaki Bayrak direğine bacaklarımdan asınlar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 13 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..