Jump to content
Masatenisi.org Forum

Rotterdamda Dünya Sampiyonasi

Recommended Posts

• İleti 132
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu tartışma nasıl şekillenirse şekillensin, aramızda "Z.J. tişörtünü yırttı, çok güzel hareketti, bravo!" diyecek biri olduğunu sanmıyorum. Kendim de zaman zaman hakimiyeti kaybedip saçma hareketlerde bulunsam da, Z.J. in bu hallerini beğenmedim. Yakışmadı.

Ongun abi tişort yırtmakta bişeymi miş, sıkıysa şortunu yırtsın da görelim.cool.gif

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sol derken? Adam solak ve forehandi dunyanin en iyilerinden. Backhand mi demek istedin acaba? Evet timonun backhan blokları sıkıntılı. Tutus tarzından dolayı bloklari zayif daha çok topspine uygun ama çinliler habire backhandine sert tolar yollayinca kontra ys

Apamayip blokta kalmak zorunda kaliyor...

Eksik söyledim sanırım. Dikkatimi çeken şu oldu, ZJ'nin Timo'ya göre masanın sol yarısına gönderdiği topları Timo pek çeviremedi. Madeni bulmuş olmalı ki ilerleyen setlerde sürekli oraya çalıştı.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu turnuvada dikkatimi en çok çekenlerin başında yukarıda Bora nın da belirttiği üzere artık çinli oyuncuların (bence wang liqin, ma lin ve xu xin kısmen de Chen Qi dışındakilerin) servis karşılamalarında mümkün olduğunca topu backhandlerine alarak derine bol spinli flick vuruş yapmaları oldu. Tokic ve kısmen Joo Se Hyuk dışındaki hemen tüm sporcular buna karşı inanılmaz zorlandılar.

Zhang Jike son derece güzel maçlar çıkardı, ancak wang liqin ile yaptıkları maçın sonucunu bence ufak tefek hatalar belirledi ve Jike ın öyle bariz bir üstünlüğü de yoktu bence.

Ayrıca bu turnuva aklımda "yasak" kelimesiyle birlikte anılacak. ITTF reflex sports adında bir ABD merkezli firmaya bugüne kadar yaptığı tüm organizasyonların yayın haklarını satmış. Tam olarak konunun ne olduğunu bilemiyorum ancak sonuç itibariyle youtube da ciddi masatenisi arşivi olan hemen tüm kullanıcıların hesaplarını sildirmiş ve videoları yayından kaldırmış bu firma. Özellikle janus1000 adlı bir kullanıcının geçmişe yönelik son derece güzel arşivi aynen çöpe gitti malesef :(

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 28 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..