Jump to content
Masatenisi.org Forum

Rotterdamda Dünya Sampiyonasi

Recommended Posts

• İleti 132
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Abiler dostlar Xu Xin - Wang Liqin , Zhang Jike - Joo Se Hyuk maçları başlıyor. Ben özellikle Wang Liqin - Xu Xin maçını çok merak ediyorum. Sonunda beklediğimiz büyük maçlar başlıyor. İyi seyirler :tpdance:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Wang Liqin 4-1 aldı. Zhang Jike de 4-0. Liqin - Xu Xin maçı güzeldi. Liqin'in oyunu beklenenden iyiydi. Oyunda dominant oldu. Çok taktik oynadı. İşe de yaradı. Ben dahil çoğu kişinin tahminlerini de boşa çıkardı :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Wang Liqin ona olan güvenimi boşa çıkarmayarak tam gaz yoluna devam ediyor whistling.gif

Evet Çağan abi. Tahminin doğru çıkıyor. Wang Liqin tam buraların oyuncusu demiştin ve Xu Xin gibi bi rakibi 4 - 1 le geçmesini bildi. :fildir:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Liqin'in usta olduğu kısım rakibinin bachandi veya forehandi zayifsa o tarafi sömürmek. Xu xin'in karşılaşmak istemyeceği belki de tek oyuncu. Bachandiyle topu cok guzel dagitiyor ve zayif top geldiginde oldurucu forehandiyle isi bitiriyor...

aynı benim gibi yapıyo yani :salak:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

aynı benim gibi yapıyo yani :salak:

:)

Bu arada Bora doğru söylüyor. Wang Hao gibi backhandi güçlü oyunculara karşı sağa sola top atmak pek bir fayda sağlamıyor adam zaten her iki taraftan da misler gibi çekiyor. Zjang Jike de Liqin'in başına dert açabilecek oyunculardan. Tek soru işareti biraz tecrübesiz olması... Tabii bir de liqin gibi bir efsaneye karşı oynamak biraz psikolojik baskı yaratabilir. Jike, Xu Xin ve diğper gençler sonuçta çocukken izleyip hayran olduğu adamı yenmeye çalışıyor...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

aynı zamanda WLQ 'in 3-1, 7-1 geriden gelip 2007 finalinde ma lin 'i yendiği maç sürekli beyinlerinin bir köşesinde durduğu için maçın başından sonuna kadar stres altına olacaklar.

xu xin'in halini görmediniz mi? süt dökmüş kedi gibiydi. nerde o inanılmaz toplar çıkaran, çıkardığı toplardan sonra fantastik kontralarla sayı alan rahat tavırlı ve kendinden emin oyuncu.. özellikle maçın sonlarına doğru kamera zum yaptıgında öyle bir yüz ifadesi var ki.. "dünya şampiyonası başkaymış be arkadaş" der gibi..

wang liqin, diğer turnuvaları antrenman havasında oynar. çünkü adam artık belli bir doygunluğa ulaşmış. tam 3 kere dünya şampiyonu olmuş. kendini kanıtlama derdi yok. bunu fırsat bilen gençler o turnuvalarda liqin'e saldırdıkça saldırır. fakat iş dünya şampiyonasına gelince acı gerçekle karşılaşırlar. efsaneler, onları efsane yapan turnuvalarda yeniden efsaneleşirler :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Şimdi biraz ne alaka denilebilir ama Timo'nun 11-0'lık seti biraz centilmenliğine gölge düşürdü gibi. Çok iyi hatırlıyorum Ma Lin bir maçta Wang Hao'ya karşı bir seti 10-0 yapınca son sayıda kasıtlı olarak topu fileye atmıştı. Bu uzakdoğulular efendilikte avrupalılardan fersah fersah ilerde, fıtrattan mıdır nedendir bilmem.:)))

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

W.Liqin'in ve Xu Xin'in tahtalarını Rosewood'a benzettim, doğru mu?

Xu Xin zaten Rosewood ve off nct den birini kullanıyordu sürekli. Xu Xin kesin rosewood kullanıyodur. Wang Liqin de rosewood kullanıyor olabilir. Son zamanlarda tahta değiştirmeye başladı. Timo Boll spirit sonra rosewood :fildir:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Zhang Jike, W.Liqin i 4 - 2 yle geçti. Wang Liqin setlerde 2 - 1 öndeyken bi setin başında birde son sayılarda kritik bir yerde servis kaçırdı. O servisleri kaçırmasaydı 3 - 1 öne geçip büyük bi avantaj sağlayabilirdi. Ama olmadı. Yine de Xu Xin i yenmesi yeter benim için :fildir: Sırada Timo - Chen Qi maçı var. İyi seyirler

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Timo üstün bir performans göstererek Chen Qi yi 4 - 1 gibi rahat bir skorla geçmesini bildi ve yarı final öncesi Zhang Jike ye bi nevi gözdağı vermiş oldu. Gerçekten günündeydi Timo. Bu performansla yarın Zhang ın karşısına çıkarsa Zhang ın şansı pek yok bence. Wang Liqin de elendi tek umudum Timo kaldı. Haydi Timoooo :tpdance:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Az önce erkek çiftlerde Ma Long - Xu Xin vs. Legout - Robinot maçı bitti, Çinli arkadaşlar 4-0 aldılar. Şaşırtıcı bir sonuç değil tabii ama Çinli ikili çok iyi oynadı, maçı banttan izlerseniz siz de göreceksiniz. Bu ikiliyi kim yıkacak, biri yıkabilecek mi merak ediyorum. Ama bence bu gazla finali kesin görecekler.

Bu arada Çinli kanınız yoksa çiftlerde şansınız yok gibi görünüyor, o da başka bir mesele :)

Doğru tahmin etmişim. Az önce madalya töreni vardı. Etraf Çinli kaynıyordu. Adamlar hakettiler tabii sonuna kadar.

Final maçında Chen Qi, maça daha başlarken morali bozuk gibiydi. Timo Boll yenilgisinin psikolojik etkilerini üzerinden atamamış gibiydi. Xu Xin de kendisi için vasat bir oyun oynadı. Oyun bence Ma Lin ve Ma Long tarafından kuruldu. Ma Lin'in fast flickleri muhteşemdi. Ma Long'un da top spinleri. Birkaç çok güzel ralli vardı. İzlemenizi tavsiye ederim.

Chen Qi'nin, Xu Xin'in, Zhang Jike'ın oyunları stabil değil, bir maçta çok iyi, diğerinde vasat oynayabiyorlar. Ancak Ma Lin, Samsonov, Wang Hao, Ma Long, Timo Boll gibi oyuncuların az çok stabil bir oyunu var.

Şimdi bakalım turnuva başlarındaki tahminim doğru çıkacak, Ma Long - Timo Boll finali mi olacak, hatta onu da Ma Long mu alacak diye bekliyorum. Sonuca az kaldı. Hadi bakalım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben ma lin ma long maçını kazananın şampiyon olacağını düşünüyordum. bu biraz da gönlümden geçiyor. ma long timoyu yenebilir ama zhang jike ve wang haoyu yenmesi çok zor.

timo - chen qi maçının ikinci setini izlerken chen qi maçı kazancak diye çok sevindim ama timo devamında chene şans tanımadı.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 15 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..