Jump to content
Masatenisi.org Forum

Hangi Tahta Ve Hangi Lastik Almalıyım

Guest Liberto

Recommended Posts

selamlar ben buraya yeni kayıt oldum kendi raketimi yapmak istiyorum sizden tavsiye istiyorum.acaba yardımcı olabilirmisiniz? Bazı masa tenisinden arkadaşlar bana bryce fx yada tenergy 64 tavsiye ediyorlar tahta olarak Butterfly Primorac off- ve butterfly Petr Korbel off tavsiye ediyorlar .Ben masa tenisi oynadığımda tahtayı tuttuğumda tahta sapı benim elime tam oturmasını istiyorum , yani para önemli değil ama lütfen bana yardımcı olun şimdiden tşk ediyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

oyun tarzım genelde ataktır.sevisler fazla süper atamam ama hep sipinli servisler kullanarak oyunu kurarım.backhend ve forhendlerimde iyidir özellikle forhend sert vuruşum iyidir (backhend seert vuruşumda iyidir) ;): .raket hakkında (maliyet)konusu 200 ile 300 tl arası bütçe ayırabilirim sence iyi mi

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tamamda ilk kombinasyonun mu? Bak ilk kombinasyon için önerileni burak arkadaşım söylemiş.Daha şutopu , spini öğrenmediysen ister 6 sene ister 10 sene hazır raketle oyna , birşey değiştirmez.Adım adım giderek , öğrenek değiştireceksin lastiğini ve tahtanı.Para problem değil diyorsun fakat ilk kombonsa ve tenergy alırsan sana %100 memnuniyetsizlik garantisi veriyorum , en pahalı her zaman en iyi olmayabiliyor..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Para önemli değil diyorsan sen şöyle yamacıma geç :gulumse:

Şaka bir tarafa hangi şehirde oturuyorsun. Hangi tahtayı alırsan al, İstanbulda isen eğer Tuncay abi tahtayı eline göre zımpara yapsın. Fabrikasyon tahtalara ele göre hafif oynama yapmakta yarar var. Tuncay abi de bu işi iyi yapanlardan.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba,Butterfly 7000 hobby raketini uzun süredir kullanıyorum. İlk combo raketimi aşagıdaki gibi oluşturmak istiyorum. Ustalardan yorum lütfen..

Raket : TİMO BOLL ALL+ BUTTERFLY Allraund

Lastik : TACKİNESS DRİVE BUTTERFLY Allraund

Raket sapı olarak şu an Flared kullanıyorum. Fakat biraz ince geliyor. Daha kalın olması için Anatomic veya Straight hangisini tercih etmeliyim.?

Forumdan okuduğum kadarıyla forhand ve backhand için farklı lastik kullananlar var. Bunu öneriyormusunuz.? Lastik kalınlığı olarak 1.9 mm tercihi nasıl bir tercih olur.? Zaman ayırdığınız için şimdiden çok teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kombo rakete geçiş için oyun tarzınla ilgili bilgiler vermen daha iyi olurdu.Butterfly 7000 hazır bir raket olmasına rağmen hızlı bir lastiğe sahip.Bu yüzden Timo Boll allround üzerine Tackiness Drive,eski raketine göre oldukça yavaş kalacaktır.

Benim tavsiyem lastik olarak Sriver FXi kullanman yönünde.Timo Boll Allround 85 gramlık bir tahta.Bunun üzerine takacağın 1.9 mm Sriver Fxle birlikte eski raketinin ağırlığına çok yakın bir kombo elde edersin.Daha kalın lastikler başlangıç için uygun olmayabilir.Markasına göre 1.9 mm ya da 2 mm senin için en uygun kalınlık.Fiyat olarak daha uygun bi seçim istiyorsan lastik olarak Stiga Optimum'u da önerebilirim.Hızlı bir lastik, ancak Allround bir tahtayla kontrollü bir kombo oluşturabilirsin.Şu an Dandoy Sports da Stiga Optimum'un fiyatı 10 euro.

Yine de ilk tercihin Timo Boll Allround + 1.9 mm Sriver FX olsun derim ben.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

optimum mp yi aldım dandoydan fiyatının indirimde oldugunu gördügüm icin. Malesef çok kötü bir lastik. Hızı iyi aslında hatta gayet iyi ama spin denen birşey yok bu lastikte. Ben optimum yerine sriver fx öneririm. Timo boll all+ tahta da çoooook sağlam tahtadır hisside iyi . Timo boll all+ ve sriver fx 1.9 kombinasyonu iyi olabilir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

farklı lastikler kullanma konusunda forumdaki ustalarımız oynar senin ilk kombinasyonun olacagı için ayrı lastik önermem çünkü hem kombinasyona alışman için hemde teknigini geliştirmen için her iki tarafı aynı dengede lastikler sanırım daha iyi olur.

Hocalarım affınıza sığınarak yorumları yapıyorum :) sanırım yanlış söylemiyorum

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Öncelikle cevaplar için teşekkürler. Oyun tarzım karışık genelde kesmelerim iyi. Amatörce bir turnuvada 1.ci oldum. Butterfly 7000 ile. Zamanla alıştım rakete gerçekten hakimiyeti zor bir hobi tahtası. Combo raket olarak timo boll All+ uygun sanırım. Fakat hiç bir satıcıda Sriver g2 fx 1.9 lastiklerden bulamadım.(İnternet üzerinden yapılan araştırma,stokta yok)Stoklara girmesi zor diyorlar. Farklı bir tahtaya yönlendiriyorlar. Off olan ama ben başlangıç olarak All+ almamın daha doğru olacağını düşünüyorum. Araştırmaya devam edeceğim. Farklı önerileri olan arkadaşlar olursa lütfen yazsın. Bilgi paylaşıldıkça güzel ve değerli. Teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sriver g2 fx , Sriver FX ten farklı bir lastiktir.Türkiye hiçbir sitede yok , ancak yurtdışından alabilirsin.Güvenli bir sitenin konu geçen mallarıyla ilgili linkleri aşağıda..

Sriver FX : http://www.timtts.be/Shop/index.php?main_page=product_info&cPath=3_9&products_id=79

Timo Boll+ : http://www.timtts.be/Shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_8&products_id=869

Paypal ile çok güvenli ödeyip siparişini tamamlayabilirsin.5-7 gün içinde elinde oluyor.Fakat Çok fazla uğraşmak istemiyorum dersen fast-spin.com dan rapid veya rapid soft alabilirsin.Oda Srivera çok çok yakın bir lastik...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

G2'yi özellikle yazdım emin olamadığım için. Rapid ve rapid soft FX'e yakın sanırım. All+ tahtaya hangisi uygun olur kararsız kaldım. Ama kısa süre sonra değişikliğe gitmemek için rapid almam daha uygun olacak gibi. Rapid FX'e daha yakın ama, daha sert bir lastik görünüyor. Rapid'in 1.9 mm'si yok 2.00 mm olması çok problem çıkartmaz umarım. Rapid,Fx veya muadili öneriler olursa biraz daha bekleyip siparişi vereceğim. Bilgiler için tekrar teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Syn Robin, cevaplar için teşekkürler. Biraz ince eleyip sık dokuyorum ama fast spinde combo raketler bölümünde Tibhar Special Combo raket var. Tahtası TIBHAR - Samsonov ALPHA Off lastikleri ise bahsi geçen TIBHAR - Rapid Off- Atak bir tahta fakat bana uygun gibi geldi. Hem savunma hem de atak oyun için tercih edilebileceği belirtilmiş. Şu an kullandığım hazır raketim Butterfly 7000 zor da olsa hakim olabildiğim ve oyun kazanabildiğim bir raket. (Atak bir raket olduğu için belirttim.)Sizce bana uygun olabilir mi? İlginize teşekkürler....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Dandoy.com'u inceleme fırsatım oldu. Butterfly tımo boll spirit tahta da uygun görüyor. Off bir tahta, bunun üzerine Sriver fx 1.9 lastik taksak uyumu nasıl olur acaba? 220 TL

İkinci olarak daha uygun maliyetli ve oturaklı olan Butterfly Tımo Boll All+ ve üzerine Sriver fx 1.9 mm lastikler 150 TL

Üçüncü olarak ise TIBHAR Samsonov ALPHA Off tahta ve TIBHAR Rapid Off- lastikler 2.00 mm 140 TL

Seçenekler şu an bunlar. Dandoydan nasıl alışveriş olacak o konuda pek bir bilgim yok. Amazon gibiyse sorun yok. Yapıştırma talebinde de bulunulacak. Daha önceden alım yapan varsa yardımcı olabilirse şimdiden teşekkür ediyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Dandoy.com'u inceleme fırsatım oldu. Butterfly tımo boll spirit tahta da uygun görüyor. Off bir tahta, bunun üzerine Sriver fx 1.9 lastik taksak uyumu nasıl olur acaba? 220 TL

İkinci olarak daha uygun maliyetli ve oturaklı olan Butterfly Tımo Boll All+ ve üzerine Sriver fx 1.9 mm lastikler 150 TL

Üçüncü olarak ise TIBHAR Samsonov ALPHA Off tahta ve TIBHAR Rapid Off- lastikler 2.00 mm 140 TL

Seçenekler şu an bunlar. Dandoydan nasıl alışveriş olacak o konuda pek bir bilgim yok. Amazon gibiyse sorun yok. Yapıştırma talebinde de bulunulacak. Daha önceden alım yapan varsa yardımcı olabilirse şimdiden teşekkür ediyorum.

"Merhaba,Butterfly 7000 hobby raketini uzun süredir kullanıyorum... Oyun tarzım karışık genelde kesmelerim iyi... Zamanla alıştım rakete gerçekten hakimiyeti zor bir hobi tahtası... Şu an kullandığım hazır raketim Butterfly 7000 zor da olsa hakim olabildiğim ve oyun kazanabildiğim bir raket. (Atak bir raket olduğu için belirttim.)..." Şimdi bu ifadeleri okuyunca benim kafam karıştı biraz. Ben şöyle algıladım durumu : Eğer 7000 size kontrol zorluğu yaşatıyorsa, demek ki siz kesme ağırlıklı oynayan bir oyuncusunuz. Spin atak oyuncusu filan değilsiniz. Saldırgan değil, kontrollü, pasif ağırlıklı oynuyorsunuz. Doğru mudur? Evetse yanlış tür ekipmanlara bakıyorsunuz bence. G2fx, timobollspirit, samsonovalfa filan... Benim anladığım gibi 7000 sizin oyununuza hızlı geliyorsa eğer, farklı tavsiyelere ihtiyacınız var demektir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aynen öyle...Atak oyuncusu değilim, kesmelerim iyi, rakibin hata yapması üzerine kurulu oyun düzenim var. Fakat agresif oynadığım zamanlarda da shutlarım ve spinlerim gayet iyi sayılır. Fakat profesyonel oyunculara baktığımızda pek bu tarz oynayan yok gibi. Oyun tarzımı her geçen gün iyileştirip hucum da oynayan biri olarak devam ettirmek istiyorum. O yüzden alacağım rakette hem atak hem de pasif oyun için olabilecek karma bir raket almamın daha doğru olacağını düişünüyorum. Yada karşı fikir all+ bir tahta alıp geliştirip off'a doğru kaymak. Tabi ustaların görüşü önemli. Bu doğrultuda doğru raketi umarım bulabiliriz. Teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

kesiklerim iyi diyorsan kesme oyunu seviyorsan . tachkiness chop II almalısın sanırım. Arkadaşım kullanıyor kesikleri çok güzel spinleride gayet iyi kontrollü bir lastik. Tahta olarakda Primorac off- , Timo boll all+ , Stiga Allround Evulation önerebilirm.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşların ve ustaların yorumları ile doğruyu bulacağız. Son olarak oyun stiline göre;

Tahta 1- Z. PRİMORAC OFF- - BUTTERFLY 2- TİMO BOLL ALL+ - BUTTERFLY 3- STIGA Allround Evolution All+

Lastik 1- Butterfly Tackiness Chop II All 2- TACKİNESS DRİVE - BUTTERFLY All+

Benim kafama yatan seçenek tahta olarak 1 numara z.primorac off-, lastik ise 2 numara tackins drive all+. Off- rakete All+ lastik takılır mı uyumlu olur mu?

Sonuç olarak tamamen savunma ağırlıklı bir raketten öte zaman zaman çıkışları da yapabileceğim hucuma yönelik de kullanabileceğim tahta ve lastik daha uygun olacak. Ustalardan ve özellikle bu raket ve lastiklerle oynayan arkadaşlar varsa görüş ve önerilerini yazarsa sevinirim. Teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bugün elime geçen LKT rapid sounduda önerebilirim.Primorac OFF- tahtanın üzerine çift taraflı alabilirsin.Hisli olsun istersen Stiga Allround Evulation ı önerebilirim.İlk lastik olarak , Sriver FX , Rapid , LKT rapid Sound gibi lastikler almanı öneririm.Solüsyon kullanman zor olacağı için senin için en iyisi su bazlı lastik olan LKT rapid sound olarak düşünyorum , 2.00 mm. Şutop , Topsin gibi alıştırmaları otturturduktan sonra bence kendi stiline uygun birşeyler al.İşte kesik istiyorsan Chop II , Yanus vb. , Topspin istiyorsan ...

Ekleme:

Aynı anda mesaj yazmışız son mesajını yeni gördüm. OFF- Tahtanın üzerine ALL+ lastikler takabilirsin pek bir problem çıkarmaz.TAckiness DRİVE da iyi bir lastik.Sana çok şey öğretir. Sriver FX , RAPİD , RAPİD SOFT , LKT RAPİD SOUND , TAckinnes DRİVE seç beğen al , bu lastiklerin hepsi sana çok şey öğretir.....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Syn Robin, yeni raketiniz hayırlı uğurlu olsun. Darısı başıma. Yukarıda yazdığım raketler arasından seçim yapıp, biraz daha görüş alıp alım yapacağım. Fazla kurcalamamak lazım. Çünkü o kadar çeşit var ki seçim yapmak gerçekten çok zor. Ustalar bu konuda önderimiz. Bilgiler ve deneyimler için Teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu konuyu Liberto açmış, ama yok ortalarda...

Como09 da hazır konuyu sahiplenmiş.

Neyse, Como09: Raketi aldın diyelim. Kimlerle oynayacaksın?

Eğer antrenman veya maç yaptıkların hazır raketlerle oynuyorsa bence hiç masrafa girme.

Ben mesela iş yerindeki arkadaşlarla oynarken 30-40 TL lik Donic'in hazır raketini kullanıyorum. Rakip zayıf olunca o raket bile fazla geliyor bana.

Eğer, birlikte oynadığın kişilerin çok iyi (pahalı yani) raketleri varsa neden onları denemiyorsun?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hakan bey doğru söylüyorsun. Rakip zayıf olunca(çok da zayıf sayılmaz aman duymasınlar:) 50-60 Tl'lik butterly 7000 yetiyor artıyor bile. Oynadığım ekipte combo raketi olan yok. Fakat ben önderlik yapayım ki diğer arkadaşlar da sırayla alsın :)Arkadaşlar masa tenisini geliştirmek isteyen bir ekip. Öncelikle raketten başlayalım dedik.

Raket Z. PRİMORAC OFF- - BUTTERFLY

Lastik TACKİNESS DRİVE - BUTTERFLY

Kombinasyon bu olacak gibi yorumu olan arkadaşlar olursa bekliyorum. Katılım için teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 73 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..