Jump to content
Masatenisi.org Forum

Recommended Posts

Benim tavsiyem topspine yönelmeniz. Yavaş ama dolu topspinlerle atak yapmaya çalışın. Topa yüklediğiniz spin oranını sürekli değiştirin. Benzer toplar atmayın. Topları rakibinizin uzağına atarak onu sürekli hareket etmeye zorlayın. Aynı hareketle başlayıp farklı şekillerde bitirebildiğiniz bir servis geliştirin. Rakibinizin masa hakimiyetini ve dengesini bu yollarla kırmaya çalışın. Bütün bunları denedikten sonra rakibiniz hala toplarınızı rahat rahat öldürmeye, hatta katletmeye devam ediyorsa, o zaman son çareye başvurun: Rakibinizin kullandığı raketin nizami olup olmadığını kontrol edin. Eğer raket nizami ise yapacak birşey yok, bükemediyseniz öpünüz.

Nizami değilse şayet... cool.gif

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Demek ki sen de tahmin edilebilir bir oyun oynuyorsun. Ne yapacağını gizle son ana kadar. Servislerini mümkün oldukça kısa at.

ne demiş atalarımız? çakar çakmaz çakan çakmak her zaman en iyi çakmaktır.

Ali Taran adlı atamızın tokai ye söylediği bir sözüdür bu :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bu masa tenisine bukadar az ilgi olmasına uzuluyorum dogrusu aarkadaslar canlı sohbete neden gelmşonuz

*edyada *asa tenisinin "*"sinin geç*ediği bir *e*lekette yaşıyoruz *alesef.

Ya sinir sahibi ol*ak ya da alış*ak lazı*. Değiştir*eye çalış*ak haddi*iz *i?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

arkadaşlar adamın raket çok spın üretiyor toplar kısa bile gelse çok spınlı sidespınleri mükemmel napıcam

bükemediğn eli öpeceksin o zaman :gulumse: artık işi zamana bırak derim, sen düzenli çalış, o kişiye de iyice alış, her şey zamanla olur bi kaç kademe daha atlayınca o zaman taktikle işi halledersin ;):

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

geçen sene bi çocuk vardı beni yenerdi hatta adeta oynatırdı beni. top toplattırrırdı bana resmi turnuvalarda bile. Gayret ettim çok çalıştım şimdi ben ona top toplattırıyorum :)

yani çalışmak çalışmak çalışmak çalışmak çalışmak çalı.....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ongun abiye katılıyorum...

ongun abi bu arada nasıldı gezi...

bittimi bilmiyorum ama...

gaziantep mustafa

Selam Mustafa.

Gezi iyiydi sağol. Gittik, gezdik, gördük...

Sonra mecburen döndük naapalım.

Selamlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 weeks later...

Bir sitede görmüştüm şöyle yazıyordu .

Eğer şu top servis atarsanız , karşıdan gelen top ister spin , ister falsolu , ister kesik , isterse çakma olsun :D

Gelen topa her türlü karşılık verebilirsiniz .

Ben bunu denedim gerçekten oluyo .

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 5 months later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

arkadaşlar adamın raket çok spın üretiyor toplar kısa bile gelse çok spınlı sidespınleri mükemmel napıcam

Spine karşı blok yapmalısın.Çok iyi blok yaparsan adam spin atmaya çekinir :)

Yinede başarılı olamazsan eğer, böyle bir rakibin olduğu için çok şanslı olduğunu kabul etmelisin.Çünkü ondan öğrenebileceğin çok şey var demektir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...
  • 1 month later...

bence en iyisi loop atışı eğer bilmiyorsan yeni başlayanlar konusunda masa tensi terimleri var oradan loop atışına bak ben öyle attım mı benden büyükler bile karşılayamıyor ve eğer işe yaramazsa köşeye yakın top atabilirsin

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 14 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..