Jump to content
Masatenisi.org Forum

Lastik Bilmece

ongun

Recommended Posts

Benim önerilerim:

Palio cj8000 in yumuşak süngerli versiyonlarından bir tanesi.

999 2.0mm 38-40 derece.

Bedava bir öneri:

Lastiklerini 1-2 kat solüsyonla ve 1 gün dışarda beklet. Yumuşayıp eski hallerine dönsünler. O zaman biraz daha fazla topa girebilirsin. Solüsyonun yoksa oynamadığın bir hafta parafin tarzı yağlarla boost edip 3-4 gün dışarda beklet. Yine aynı işi görür üstelik yumuşaklığı daha uzun süre kalır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ONURZAİM:

Bedava bir öneri:

Lastiklerini 1-2 kat solüsyonla ve 1 gün dışarda beklet. Yumuşayıp eski hallerine dönsünler. O zaman biraz daha fazla topa girebilirsin. Solüsyonun yoksa oynamadığın bir hafta parafin tarzı yağlarla boost edip 3-4 gün dışarda beklet. Yine aynı işi görür üstelik yumuşaklığı daha uzun süre kalır....

Bu öneriyi yazacaktım ancak farklı bir lastik arıyorsunuz düşüncesiyle yazmamıştım, lastiği parafinleyip 2 gün beklettikten sonra yapıştırırsanız ;

a- Hiç bir zaman eski lastiğiniz kıvamına düşmeyecektir, çok daha iyi ve istediğiniz lastikleriniz olacaktır, parafin etkisi azalsa da en az 1 ay (bence) sürecektir,

b- Lastik 1 kere parafin yediğinden 1-1,5 ay sonra "acaba parafin sürsem lastik ... olur mu "düşünceniz kalmayacaktır (Zaten iş işten geçmiş)

c- Gerçekten EL ile oynadığınızı fark edeceksiniz, ayda bir bu işlemi yapmanın size yük geleceğini sanmıyorum.

Bu arada ben parafin bayisiyim lazımsa telefonum: 0555...... (Espirik tabi)

Saygılar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ONURZAİM:

Bedava bir öneri:

Lastiklerini 1-2 kat solüsyonla ve 1 gün dışarda beklet. Yumuşayıp eski hallerine dönsünler. O zaman biraz daha fazla topa girebilirsin. Solüsyonun yoksa oynamadığın bir hafta parafin tarzı yağlarla boost edip 3-4 gün dışarda beklet. Yine aynı işi görür üstelik yumuşaklığı daha uzun süre kalır....

Bu öneriyi yazacaktım ancak farklı bir lastik arıyorsunuz düşüncesiyle yazmamıştım, lastiği parafinleyip 2 gün beklettikten sonra yapıştırırsanız ;

a- Hiç bir zaman eski lastiğiniz kıvamına düşmeyecektir, çok daha iyi ve istediğiniz lastikleriniz olacaktır, parafin etkisi azalsa da en az 1 ay (bence) sürecektir,

b- Lastik 1 kere parafin yediğinden 1-1,5 ay sonra "acaba parafin sürsem lastik ... olur mu "düşünceniz kalmayacaktır (Zaten iş işten geçmiş)

c- Gerçekten EL ile oynadığınızı fark edeceksiniz, ayda bir bu işlemi yapmanın size yük geleceğini sanmıyorum.

Bu arada ben parafin bayisiyim lazımsa telefonum: 0555...... (Espirik tabi)

Saygılar.

Ayartmayın beni şimdi rica ederim. Denemek için bir kerecik süreceğim, masum lastiklerimi parafine bulayacağım, ondan sonra Parafin bağımlısı olacağım. Gecenin bir yarısı, sokak aralarında, eşkiya tipli adamlardan kaçak parafin almaya kalkacağım. Benzini süper yapan zamlardan etkileneceğim. Küçüklere kötü örnek olmuş olacağım. Herhangi bir yan etki gördüğümde doktoruma baş vurmak zorunda kalacağım. Al başına parafini derler ya... Bir sürü dert.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Neredeyse 28 saat geçti ve hala bulunamadı. Nedense aklıma without a trace dizisi geldi.

Abi aslında lastiği çoktan bulmuş olabiliriz ama ben o lastiği alıp oynamadan nasıl emin olabiliriz? Öyle on dakika oynamakla da anlamam ben şimdi. Önce lastiği alacağım, yapıştıracağım, keseceğim, ondan sonra 5 ay o lastikle oynayıp, "Haaa... Bu lastik bana olmadı" diyeceğim. Türk'ün aklı sonradan gelir mantığıyla bakarsak, ben Türk'ün en önde gideni oluyorum anlayacağınız. Ooofff Off!!

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

Ben de benzer özelliklere sahip bir lastik arayışındayım. Hızlı olmayacak, bol spinli olacak, yüzeyi çok iyi top tutacak ama yapışkan olmayacak, yüksek atacak, süngeri yumuşak olacak (Sriver EL'den yumuşak, Sriver FX'ten daha yumuşak değil)...

Tenergy 05'in üst yüzeyini çok beğeniyorum ama bana göre hızlı bir lastik, süngeri sert ve ağır. Süngeri yumuşak, biraz yavaş bir "Tenergy 05 FX " çıkarsa tam bana göre bir lastik olur. Maalesef parası da bi dünya olur. El kadar lastiğe bir dünya para vermek zoruma gidiyor. O nedenle bu özelliklerde ucuz bir Çin lastiği bulabilirsem ne mutlu bana. (Şu ana kadar kullandığım Çin lastiklerinin hiç birini beğenmedim o da ayrı bir konu.)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bana yardımcı olmaya çalışan tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Ben lastik deneme işini ertelemeye karar verdim. Eğer kendimi tutabilirsem, yaz ortasındaki forum buluşmasına kadar herhangi bir değişiklik yapmayıp, denemelerime ondan sonra başlamayı tasarlıyorum. Konuyu açmakta çok acele ettim, bağışlayın. Stiga Allround Classic 'e geçeli henüz bir ay oldu. Oynarken ne kadar rahat hissetsem de bir aylık süre, herhangi bir tahtaya alışmak için yeterli değil kesinlikle. Oysa lastik tavsiyesi istemeye başlamadan önce oynadığım tahtaya iyice alışmış olmam gerekirdi. Şu an kullanmakta olduğum 1.9mm Sriver EL lastiklerin analizini de belki bu sebeple yanlış yapmaktayım. Kim bilir? Oyunum da henüz oturmuş değil ayrıca. Son iki aydır değişik oyuncularla oynuyor olmam ve onlardan aldığım tepki ve tavsiyeler, kendimi ve oyunumu tanımamda çok faydalı olduysa da nasıl oynamam gerektiği konusunda hala bir karar verebilmiş değilim. O yüzden yukarıda sıraladığım, lastikte aradığım özelliklerin değişme ihtimali de var. Aslında ne istediğimin, nasıl oynamak istediğimin kararını veremezsem hiçbir tavsiye beni kurtaramaz. Sanırım önce benim masa tenisinden anlayan bir psikoloğa görünmem gerek. (Evet şimdi bana küçükken kullandığınız lastiklerden bahsedin...)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sevgili ktm'yi tavsiye ederim.

Emre nazik bir yöneticimizdir kibar bir yaklaşımda bulunmuş kendisine teşekkürü borç haneme yazdım..

(aslında buda sana kapak olsun dergibi düşündü ama söylemeye dili varmadı)

Sevgili Onguna mihmandarı ben olmam şartı ile Ağrı dağındaki Nuhun gemisini aramasını tavsiye edecektim.. Düşünün bir kere Ağrı dağının eteklerinde bir birimize kartopu atıp sarmaş dolaş yerlerde yuvarlanıp Heidicilik oynuyacağız.. Zirvesinede çıkmadan önce foruma danışacaktım masa tenisi oynanacak bir yer varmı diye hani gitmişken zamanımızı değerlendirelim babında..

Lafı daha uzatmadan armudun sapı üzümün çöpü diyip saygılarımı sunayım.

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Emre nazik bir yöneticimizdir kibar bir yaklaşımda bulunmuş kendisine teşekkürü borç haneme yazdım..

(aslında buda sana kapak olsun dergibi düşündü ama söylemeye dili varmadı)

Sevgili Onguna mihmandarı ben olmam şartı ile Ağrı dağındaki Nuhun gemisini aramasını tavsiye edecektim.. Düşünün bir kere Ağrı dağının eteklerinde bir birimize kartopu atıp sarmaş dolaş yerlerde yuvarlanıp Heidicilik oynuyacağız.. Zirvesinede çıkmadan önce foruma danışacaktım masa tenisi oynanacak bir yer varmı diye hani gitmişken zamanımızı değerlendirelim babında..

Lafı daha uzatmadan armudun sapı üzümün çöpü diyip saygılarımı sunayım.

ktm

Eline sağlık abim.

Nefis işkembe çorbası.

Sarhoşu ayıltır, anlamayanı bayıltır.

Saygılar bizden.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 7 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..