Jump to content
Masatenisi.org Forum

Lastik Bilmece

ongun

Recommended Posts

Sayın abilerim, ablalarım, kardeşlerim, dostlarım, üstadlarım, hocalarım, amatör yoldaşlar ve tüm forumdaşlarım...

Şu özelliklere sahip bir lastik arıyorum:

- Hızı, su bazlı yapıştırıcı ile yapıştırılmış 2.1mm Sriver L den daha fazla olmayan, (Biraz daha yavaş olabilir ama hızı yine Sriver'ın hızına yakın olursa iyi olur)

- Sünger sertliği orta sert olan, Sriver EL'den daha yumuşak ve Sriver L 'den daha sert olmayan

- Üst yüzeyin top tutuculuğu klasik Sriver' lardan daha fazla olan (Aşırı olmamak kaydıyla yüzeyi yapışkan lastikler de olabilir)

- Atış açısı olarak ortalama bir açıya sahip (Çok alçak veya çok yüksek atan bir lastik olmaması tercihim)

- 2.0mm (1.9-2.1) sünger kalınlığı olan bir lastik olması tercihim (Mecbur kalırsam 2.2 ile de oynayabilirim ama 2.0 olursa daha iyi)

- Yüzeyi çabucak yıpranıp özelliğini yitirmeyen bir lastik olması tercihim (Lastiği 3 ayda bir yenilemem gerekmesin)

- Kontrol konusu: Stiga Allround Classic tahtada kullanacağım, yumuşak tahtayla uyumlu, abuk sabuk işler yapmayan dengeli bir lastik olmalı. Veteran oyunu oynuyorum, duruma göre kendi çapımda hem aktif hem pasif oynadığım oluyor. Allround işte. O yüzden kontrol önemli. Benim topa vuruş hızımla, topun aldığı hız orantısız olursa işim zor.

- Son kriter fiyat. Makul olsun isterim. Lastik almaya giderken parayı taşısın diye eşek tutmak zorunda kalırsam bu hoşuma gitmez.

Şu an kullandığım 1.9 Sriver EL lerden şikayetim, kesik, falso ve yavaş spinlerde rakibe hata yaptıracak kadar spin üretmek çok zor.

Bu aradığım özelliklere sahip ya da yakın bir lastik biliyor musunuz? Teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bu kriterlere en yakın lastik roundell gibi gözüküyor.

Roundell su bazlı yapıştırılmış Sriver'dan fazla atar. Serviste verdiği falso benzerdir. Üstelik pahalı. Yeni nesil Japon / Avrupa'ların hepsi daha çok atar. O yüzden eski usül birşey lazım. Magna derdim ama alçak atar. Se7en'ın lastiği aslında tam istediği gibi Ongun'un ama nereden bulur orasi zor. Aha aklıma şimdi aklıma geldi, Palio'nun HK1997'leri uyar. 36-39 derece olanı sanırım sertlik olarak Sriver EL ayarında idi. Yapışkan sayılmaz, oynadıkça kayboluyor. Turushan'ın bahsettiği Haifu Shark'a da göz atılabilir. Benim ilgimi çekti ama sipariş etmeye elim varmadı.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

haifu shark2 sriverdan daha hızlıdır, tensor değildir, açısı sriver'a göre biraz fazladır, çok yumuşaktır, ucuzdur, spini sriverdan daha iyi, kontrol yine sriverdan daha iyidir, alacaksan 36 derece olanını öneririm, 35 derece çok yumuşak, yavaş ve biraz da yapışkanlı geliyor, kalınlık tek ve 2.2mm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İşte benim aradığım lastikte tam olarak böyle idi ve gittim roundell aldım. Bu özellikleri arayan bir insan için spin konusunda az olan roundell hız konusunda fazla geliyor benden demesi bu özelliklere sahip bi lastik üretilmişse eğer bana ondan bir-iki kilo lazım duyrulur

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sayın abilerim, ablalarım, kardeşlerim, dostlarım, üstadlarım, hocalarım, amatör yoldaşlar ve tüm forumdaşlarım...

Bu aradığım özelliklere sahip ya da yakın bir lastik biliyor musunuz? Teşekkürler...

Ongun abi, ben bulmacanı (bilmeceni) çözdüm;

Saydığın bir düzüne lastiklerle oynamayı beceremiyen elamanı değiştir.

Ne ülen çözmesi KTM,,,Ak derken b...k mu dedim ne ..!!!

Saygılarımla Abi

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ongun abi, ben bulmacanı (bilmeceni) çözdüm;

Saydığın bir düzüne lastiklerle oynamayı beceremiyen elamanı değiştir.

Ne ülen çözmesi KTM,,,Ak derken b...k mu dedim ne ..!!!

Saygılarımla Abi

ktm

Deşifre: "Lastikleri kurcalama, aynen devam et."

Haklısın Selim abi. Emre'de benzer şeyler söyledi bugün.

Ama söz dinler miyim bilemiyorum. Arkadaşların tavsiye ettikleri lastiklerden birini alıp lastik deneme döngüsüne dalasım, ekipman sarmalına dolanasım var.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Şikayet edecem bu az üreten lastik fabrikalarını... Bu kadar kısıtlı lastik seçimimi olur.

Bu ne böyle önerilen lastiklari saymaya kalksam ömrüm yetmez.. Denemek derseniz en azından 5-10 kere dünyaya gelmem lazım..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Şikayet edecem bu az üreten lastik fabrikalarını... Bu kadar kısıtlı lastik seçimimi olur.

Bu ne böyle önerilen lastiklari saymaya kalksam ömrüm yetmez.. Denemek derseniz en azından 5-10 kere dünyaya gelmem lazım..

ktm

Selim abi'nin majör emekli keman konçertosunu dinlediniz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Selim abi'nin majör emekli keman konçertosunu dinlediniz.

Bendeki lastik bilgisini yazmaya kalsam forum sayfaları yetmez..En iyisi ben meil adresimi vereyim ordan çetleşelim.

ktm. hart. miil nokta.coms --- benim com un sonunda s var sakın yanlış yazma.

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 6 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..