Jump to content
Masatenisi.org Forum

Kombinasyon Uyumu

Guest acarom83

Recommended Posts

Dayanamamış, aşırı oynanmaktan aşınmış tahta. Bari sap elden gitmesin diye de koruyucu bant sarmış. Sponsoru yeni tahta vermeyince de lastikleri kör desdereynen kesmiş, hırsından. Maze yerine TBS yle oynamasının sebebi de Timo Boll la girdiği iddiayı kaybetmesi.

Timo: Bak kaşınma... Herkesin içinde yenecem 4-0 üzülcen yine.

Maze: Hade be! O bi kere olur, sakat olmasaydım...

Timo: Uğan olum sen beni bi kere yen var ya, tahtamı bırakır, senin dandik maze le oynarım.

Maze: Tamam uğan! Yenilen tahtasını değiştirsin var mısın?

Timo: Alırım tahtanı.

Maze: Senden mi korkcam uan.

(Maçtan sonra)

Timo: Nooldu?

Maze: . Ossun. TBS de güzel.

diyalog süper ongun abi :gulumse: :alkış:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• İleti 51
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Mehmet arkadaşım,

Buranın yeni üyeleri genelde böye tavsiyelerden pek hoşlanmazlar. Sen şimdi Primorac tahta yazınca gidip internetten okurlar. Kontrollü tahtadır hızı 6'dır filan gibi açıklamaları okuyunca kafalarına yatmaz. Hazır raketin hızına bakarlar 9 yazar, o zaman Primorac Mrimorac kalmaz, gidilir hızı 12 spini 11 olan tahtalar lastikler alınır. Ben de vaktinde çok arkadaşa mesaj yazdım, ama çok fayda etmiyor. İnternet çıktı mertlik bozuldu. 20 top üst üste sağa sola keserek sayı almaya çalışan arkadaşlar boşuna masraf yapıp Tenergy lastikler, OFF+ tahtalar almaya başladı. "acarom83" arkadaşımız bu yazımdan alınmasın, (veya alınabilir) ben genele hitaben yazdım.

ALınganlıkla alakası yok bir kere bunu anlamanız gerekiyor. Bu konusma tarzıyla alakalı, senin attığın mesajı kim okusa kızar mesela. Bu OFF+ tahta almak alakası yok OFF+ alınca sayıları o olmıcak. Parası neyse verelim maçıda kazanalım gibi bir durum değil bu :) Ha son bir şey daha insanların kendini bişey zannederek burnunu yukarıda tutup konuşmasını aşşağıdan izlemesi çok güzel olur :) çünkü yukarıda tuttuğu şeyin içinde ne olduğunu çok kolay görürsün:) Bu yazımdan alınma (istersende alınabilirsin) ben aynı tarzı takınan kişilere hitaben yazdım ;) Bu arada sadece yardım etmeye çalışan arkadaşlara teşekkür ederim söylediklerinizi dikkate alırım herkese kolay gele.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

:protesto:

ALınganlıkla alakası yok bir kere bunu anlamanız gerekiyor. Bu konusma tarzıyla alakalı, senin attığın mesajı kim okusa kızar mesela. Bu OFF+ tahta almak alakası yok OFF+ alınca sayıları o olmıcak. Parası neyse verelim maçıda kazanalım gibi bir durum değil bu :) Ha son bir şey daha insanların kendini bişey zannederek burnunu yukarıda tutup konuşmasını aşşağıdan izlemesi çok güzel olur :) çünkü yukarıda tuttuğu şeyin içinde ne olduğunu çok kolay görürsün:) Bu yazımdan alınma (istersende alınabilirsin) ben aynı tarzı takınan kişilere hitaben yazdım ;) Bu arada sadece yardım etmeye çalışan arkadaşlara teşekkür ederim söylediklerinizi dikkate alırım herkese kolay gele.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

..OFF+ alınca sayıları o olmıcak. Parası neyse verelim maçıda kazanalım gibi bir durum değil bu :)

Bunu gerçekten anladığınız zaman doğru raketi de seçersiniz (inşallah). Kendini birşey zanneden arkadaşlar varsa onları şahsen protesto ediyorum. :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Geçenlerde yaşadığım bir olayı aktarmak istiyorum. Bir mağazaya lastik ve tahta almaya gitmiştim ve malzemelere göz atıp, bilgi almaya çalışıyordum. İçeride de bir müşteri vardı. Beni görünce antrenörmüsünüz diye sordu bende oyuncu olduğumu söyledim. Tahta ve lastik alacakmış. Siz bu işten anlıyorsunuzdur,tahta ve lastik seçimi konusunda bana yardımcı olabilir misiniz dedi. Oyun seviyesini sorduğumda kendi çapında oynadığını söyledi. Ben de kendisine malzemeleri detaylı anlatıp seçim yapması konusunda yardımcı olmaya çalıştım. Benim tüm bu anlatmalarıma rağmen ne oldu biliyor musunuz o kişi internetten bakarak kafasına bir tahta takmış,hem en pahalı tahta hemde o markanın en hızlı, en çok atan tahtasını aldı, hayretler içerisinde kalmadım desem yalan olur. O kişi orada bu işi bilen biriyle tesadüfen karşılaşıyor ve onun tüm telkinlerine rağmen bildiğini okuyor. Daha önce de burada bir kaç defa anlatmıştım, yine belirtmek istiyorum. Oyun seviyesi çok düşük oyuncuların çoğunda her nedense karbon tahta ve kalın lastik özentisi var sanki oyunu tahta ve lastik oynuyor. Tabi ki tahtanın ve lastiğin oyuna etkisi büyük ama oyunu belli seviyede oynayanlar için bu durum söz konusu. Bu şekilde olunca da iyi oynadıklarını zannediyorlar, normalde içeri atacakları topları tahtanın hızından ve temposundan dolayı dışarı atıyorlar. Bu durumda da oyunları gelişmiyor.

Saygılar,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bunu gerçekten anladığınız zaman doğru raketi de seçersiniz (inşallah). Kendini birşey zanneden arkadaşlar varsa onları şahsen protesto ediyorum. :gulumse:

Ozon tabakası delindikten sonra dünyada kendi çapında ısınmaya başladı bu konuda fazla ısınıp kaynamadan !!!....

Bende kendimi protesto ediyorum bir türlü kendime uyan bir raket bulamadım. Senelerdir kendimi birşey sanırdım demek değilmişim..

Ben ne yapacağım şimdi..Yoksa suyun kaynamasınımı bekleseydim..

Bu yazıyı kendime yazdım üzerine alınan olursa telif hakkı alırım baştan söyliyeyim de..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

'Alınganlıkla alakası yok, konuşma tarzıyla alakalı, kim olsa kızar'. Çok ilginç doğrusu. Burada kızılacak olan tarz neymiş merak ettim. Burnu havalı konuşma tarzı hangisiymiş onuda gösterirsen daha da memnun olurum. Şimdi tecrübeli kişilerin neden tavsiye isteyenlere yazı yazmadığını daha iyi anlıyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

'Alınganlıkla alakası yok, konuşma tarzıyla alakalı, kim olsa kızar'. Çok ilginç doğrusu. Burada kızılacak olan tarz neymiş merak ettim. Burnu havalı konuşma tarzı hangisiymiş onuda gösterirsen daha da memnun olurum. Şimdi tecrübeli kişilerin neden tavsiye isteyenlere yazı yazmadığını daha iyi anlıyorum.

Sayın Emre İmamoğlu burun estetiği yaptırdıktan sonra burnunun ucuyla etrafına bakıp havalı havalı konuşuyor artık, Bende kendime kızdım niye estetik yaptırıp E.İmamoğlu gibi etrafıma bakamıyorum diye. Bu yüzden dolayı tecrübelerimi aktarmak istemiyorum artık böyle biline..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bunu anlamak için oyunun biraz gelişmesi biraz da tecrübe kazanmak gerekiyor sanırım. Ben bugünlerde Primorac Off- üzerine sriver fx denemek istiyorum. Daha da yavaşlayıp kontrolü artırmam faydalı olabilir diye düşünüyorum. Oyun seviyesi ile raket hız ve kontrolü dengeli olmazsa sonuç hayal kırıklığı oluyor.

Durum bu iken arkdaşlarımız tavsiye istiyor, sonra bildiklerini okuyor. Sonra da sinirleniyorlar. Aslında benzeri yorum zaten daha önce yüz kişi için yapılmış.

Geçenlerde yaşadığım bir olayı aktarmak istiyorum. Bir mağazaya lastik ve tahta almaya gitmiştim ve malzemelere göz atıp, bilgi almaya çalışıyordum. İçeride de bir müşteri vardı. Beni görünce antrenörmüsünüz diye sordu bende oyuncu olduğumu söyledim. Tahta ve lastik alacakmış. Siz bu işten anlıyorsunuzdur,tahta ve lastik seçimi konusunda bana yardımcı olabilir misiniz dedi. Oyun seviyesini sorduğumda kendi çapında oynadığını söyledi. Ben de kendisine malzemeleri detaylı anlatıp seçim yapması konusunda yardımcı olmaya çalıştım. Benim tüm bu anlatmalarıma rağmen ne oldu biliyor musunuz o kişi internetten bakarak kafasına bir tahta takmış,hem en pahalı tahta hemde o markanın en hızlı, en çok atan tahtasını aldı, hayretler içerisinde kalmadım desem yalan olur. O kişi orada bu işi bilen biriyle tesadüfen karşılaşıyor ve onun tüm telkinlerine rağmen bildiğini okuyor. Daha önce de burada bir kaç defa anlatmıştım, yine belirtmek istiyorum. Oyun seviyesi çok düşük oyuncuların çoğunda her nedense karbon tahta ve kalın lastik özentisi var sanki oyunu tahta ve lastik oynuyor. Tabi ki tahtanın ve lastiğin oyuna etkisi büyük ama oyunu belli seviyede oynayanlar için bu durum söz konusu. Bu şekilde olunca da iyi oynadıklarını zannediyorlar, normalde içeri atacakları topları tahtanın hızından ve temposundan dolayı dışarı atıyorlar. Bu durumda da oyunları gelişmiyor.

Saygılar,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Mehmet abimizin yorumlarını tecrübeli oyuncu yorumu olarak, benimkini de acemi oyuncu ama malzeme konusunda feleğin çemberinden geçmiş oyuncu olarak okuyunuz. :D:

:bonus: arkadaslar herkes haddini bilecek sekilde konussun, sonucta o bir moderatör. Gelelim meselemize herkes hizli raketle iyi oynuyor diye bisey yok. Önemli olan önce tekniktir. Benim ilk raketim bir hazir raketti. Sonra kendi yapistirdigim yavas degilde kontröllü bir rakete gectim. Simdi bakin hala kontrollü bir tahtam var, lastiklerimde okadar hizli degi. Böyle gayet memnunum ve daha hizli bir rakete gecmeyi düsünmüyorum. Tabiki Almanyada cok seyler denedim. Suan Baracuda yi deniyorum, belki üstünde birakacagim

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben kağıt tabakla başladım. Ambalaj köpüğüne geçtim. Karpuz kabuğunda piştikten sonra, mandalina kasasına terfi ettim. Akabinde belediyenin kestiği kavak ağacıyla oynadım. En sonunda kapağı allround bi tahta kullanabilecek seviyeye attım çok şükür. Ben artık bu tahtada kalırım herhalde. Daha ileriye gidecek nefes kalmadı.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sayın abilerim fikrimi beyan etmeme müsade buyurulur ise benim de bir çift sözüm olacak. Öncelikle acarom83 siz tavsiye alma amacıyla bir konu açmışsınız ve sorunuzu beyan etmişsiniz akabinde forumumuzun güzide üyeleri tarafından sizin sorunuza cevaplar yazılmış , tavsiyeler verilmiş. Bunların üstüne siz tekrar üst limitlerde bir raket düşününce verilen tavsiyeler pek bir etki yaratmamış gibi gözüküyor. Öncelikle bu yanlış bir davranış benim kanaatimce ve hala limitlerde bir raket hakkında diretmeniz de anlamsız kaçıyor. Ben dışarıdan bakan biri olarak düşüncelerimi söyledim kusurum varsa affola ama unutmayın buraya cevap yazan herkes sizin ileride bir hayal kırıklığına uğramamanız için birşeyler söylüyor

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Haddim değil bunu söylemek ama bir öneri olarak algılasın yöneticiler..Yeni başlayanlar için bir köşe var zaten forumda..Buraya yeni başlayanlar için uygun olan tahta,lastik,gerekli gereksiz tüm bilgiler yazılsa ve ekipman tavsiyesi isteyenler diye bir başlık olmasa daha iyi olmaz mı?Görüyorum ki her raket tavsiyesi isteyen bir konu açıyor,tavsiye istiyor fakat sonunda yine kendi bildiğini okuyor..Hadi tavsiyeleri alsa,teşekkür edip çekilse ve normal hayatta istediği ekipmanı kullansa eyvallah..Ama burda tavsiye isteyip inatla ''ben bildiğimi okuyacağım'' demenin de bir mantığı olduğunu düşünmüyorum..Bunu buraya zaman ayırıp görüş,düşünce ve herşeyden önemlisi bilgisini paylaşan insanlara saygısızlık olarak görüyorum..Söylediğim şey ütopik olabilir ama hayata geçerse eminim forum daha da rahatlayacaktır..Zaten forumda yeterince bu tarz konu ve yazılmış mesaj var..Onlardan sayısız ansiklopedi bile çıkar icabında..Dönüp dolaşıp aynı şeyleri okumanın,yazmanın pek bir anlamı olduğunu sanmıyorum..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba;

Çok okuyup az yazan bir üye olarak Çağanın önerisini destekliyorum. Birden fazla defa gönderilen tavsiye istekleri, Aslında alım kararı verilmiş kombinasyona, sadece son şüpheyi gidermek maksadıyla yapılan tavsiye istekleri forumdaki diğer üye arkadaşları okurken ve cevaplarken yoruyor.

Pek çoğumuz için zaman çok değerli artık... Zaman ayırıp buraya yazan arkadaşlar tavsiye isteyen arkadaşımızın kararının değişmediğini görünce zaman kaybettiğini hissedebiliyor.

Öyle tahmin ediyorum ki hızlı tahta ve lastikleri almayı düşünen arkadaşlarımız, daha düşük efor sarfederek daha sert şutlar yada daha dolu spinler çekeceklerini düşünüyorlar.

Yalnız tavsiye veren arkadaşlarında burasının yazılı bir ortam olduğunu, dolayısı ile anlatmak istediklerimizi mimik ve ses tonumuz ile destekleyemediğimizi, tavrımızın algısının tamamen okuyanın o anki ruh haline bağlı olduğunu unutmadan kelimelerini seçmeleri gerekli...

Neticede burası herkese açık bir ortam ve her yaş ve her seviyeden sporcular yada benim gibi spora niyetlenenlerde takip ediyor burayı... Yani her arkadaşımızın hız, his yada kontrol kavramından aynı şeyi anlamasını beklememek, bir tavsiyede bulunurken, düşünülen anlamda işe yaramayabileceği ihtimalinide gözardı etmemek ve bunu tecrübeye saygısızlık olarak algılamamak lazım.

Selamlar...

Ataman.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ne yaparsanız yapın, her üyenin kurallara uyduğu, her üyenin saygı, hoşgörü ve mantık çerçevesinde hareket ettiği, huzur dolu mükemmel bir forum yaratamazsınız. Herkesi aynı kefeye koymak, herkes aynı şekilde düşünsün istemek de olmaz. Ekipman tavsiyesi isteyenler hep olacak. Benim gezdiğim bütün forumlarda bu böyle. Konular beni çok bunalttığı vakit Sn. İbrahima 'nın bir sözü aklıma geliyor: "Bırakınız alsınlar, bırakınız yapsınlar."

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ne yaparsanız yapın, her üyenin kurallara uyduğu, her üyenin saygı, hoşgörü ve mantık çerçevesinde hareket ettiği, huzur dolu mükemmel bir forum yaratamazsınız. Herkesi aynı kefeye koymak, herkes aynı şekilde düşünsün istemek de olmaz. Ekipman tavsiyesi isteyenler hep olacak. Benim gezdiğim bütün forumlarda bu böyle. Konular beni çok bunalttığı vakit Sn. İbrahima 'nın bir sözü aklıma geliyor: "Bırakınız alsınlar, bırakınız yapsınlar."

Ongun abi sana bir şarkı yapalım :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Raket tavisyesi isteyenler bitmez, bitsin de istemiyoruz. Öyle istesek bu bölümü açmazdık zaten. Tavsiye sonrasında da arkadaşlar istedikleri ürünleri almakta serbestler tabii ki. Durumu biraz pratikleştirmek adına ben yeni başlayanlar için seçilebilecek tahtalar hakkında kısa bir yazı yazmıştım, eğer faydalı olduğu düşünülüyorsa lastikler için de diğer üyeler biraz katkıda bulunup böyle bir başlık başlatabilir. O kısmı tamamlamış oluruz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bu konu şu an için beni çok rahatsız etmiyor, çünkü seçici davranıyorum, beni tek rahatsız eden durum aynı kişinin aynı soruyu farklı birkaç topicte sorgulaması,

genelde tavsiye isteyene elimden geldiği kadar seçenek sunuyorum ve orada bırakıyorum, alır almaz gerisi ona kalmış, bu durumu size de tavsiye ederim :whistle:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Raket tavisyesi isteyenler bitmez, bitsin de istemiyoruz. Öyle istesek bu bölümü açmazdık zaten. Tavsiye sonrasında da arkadaşlar istedikleri ürünleri almakta serbestler tabii ki. Durumu biraz pratikleştirmek adına ben yeni başlayanlar için seçilebilecek tahtalar hakkında kısa bir yazı yazmıştım, eğer faydalı olduğu düşünülüyorsa lastikler için de diğer üyeler biraz katkıda bulunup böyle bir başlık başlatabilir. O kısmı tamamlamış oluruz.

Daha öncede bu durum konuşuldu, lastik içinde konu açılması. Fakat eylem olmadı. Moderatör ve malzeme konusundaki tecrübelerinizle siz konuyu başlatsanız, birkaç örnek verseniz başkalarıda ekleme yapar tahminimce.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Şimdi bu işten az çok anlayan,eli raket tutmuş,kombinasyon raket nedir ne değildir bilen insan tavsiye istese amenna..Ona yol göstermek daha faydalı bence..Çünkü bir şeyleri tecrübe etmiştir ve neyin ne olduğunu az çok biliyordur artık..Fakat yeni başlayan 1000 kişide aynı konuyu açıyor ve hepsinin derdi aynı..Hazır raketten sonra daha iyi bir raketle oynamak,tekniğini düzeltmek vs..Onlara tavsiye edilecek ekipmanlarda hemen hemen fiks zaten..All+,off- bir tahta üzerine 1.7 ,1.8 mm kalınlıkta yumuşak lastikler..Zaten seçeneklerde sunulmuş yüzlerce konu ve mesaj içerisinde..Tekrarlıyorum: ekipman tavsiyesi isteyip de bildiğini okuyan insanlar (hele hele hiçbirşey bilmeyip sırf en pahalısı diye ekipman alanlar) beni çok sinirlendiriyor..Bunun örneğini çok gördük..Adam yeni başlamış raket tavsiyesi istiyor,2 dakika sonra kendi bildiğimi yapacağım diye inat ediyor..Ne halin varsa gör demek var aslında..Bir de raket tavsiyesi isteyip 2 dakika sonra başkalarına ekipman tavsiye edenler var ki onlara hiç değinmiyorum..Kısacası forumun bu konularla ,mesajlarla yozlaştığını düşünüyorum..Bu benim şahsi fikrim tabi..Ama elimde olsa bu duruma bir çare bulmak isterdim..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 9 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..