Jump to content
Masatenisi.org Forum

Ankara'da Birlikte Oynayacak Partnerler Arıyorum

Guest rainbowdivx

Recommended Posts

Sayın Rainbowdivx,

Öncelikle belirtmek isterim ki; bu sitedeki tüm arkadaşlarımızın amacı masa tenisini herkese sevdirmek, tanıtmak, yaygınlaştırmak ve oynamalarını teşvik etmektir. Zaten sitenin kurucusu Ertan abimiz hiç bir maddi menfaat, çıkar gözetmeden cebinden harcama yaparak böyle güzel bir siteyi hepimize kazandırmıştır. Sitedeki arkadaşlarımızın büyük bir çoğunluğunu tanıyorum.Buradaki tüm arkadaşlarımız istisnasız; "son derece mütevazi, seviyeli, saygılı, bilgili, kültürlü, esprili, güleryüzlü ve son derece pozitif" insanlardır.

Siz yazınızda doğrudan, ayrıca özellikle parantez içinde ileri düzey dediğiniz anda işin şekli çok değişiyor. Bu yazdğınız ibareden ben ileri düzeydeyim, ileri düzey oyuncu olmazsa oynamam anlamı çıkıyor ki bu da bence hoş görünmüyor. Ayrıca ileri derece çok göreceli bir kavram kişiden kişiye değişebilirde, kim kime göre ileri, kime göre değil bunu bilmekte o kişiyi tanımadan imkansız bir şey. Ben bir çok yerde gördüm ve görüyorum. Kişi diyor ki, ben filanca şehrin, filanca ilçenin, filanca okulun şampiyonuydum, oyununa bir bakıyorsunuz daha raket tutmayı bilmiyor. Bence insanlar iyi bilmedikleri konularda iddialı yazı ve konuşmalardan kaçınmalıdırlar diye düşünüyorum. Örneğin herkes bir şekilde iyi yada kötü futbol oynamış ayağı topa değmiştir. Şimdi kendi halinde oynamış herhangi bir kulüp yada farklı deneyimi olmayan birinin futbolla ilgili bir sitede ben ileri düzeyde oyuncu arıyorum demesi ne derece doğrudur?

Başarılarımızı sormuşsunuz, ben kendi adıma konuştuğuma göre ne Avrupa'da, ne de Türkiye'de başarım yok. Kendi çapımda oynamaya çalışıyorum ama hiç bir arkadaşıma da oynamak için ileri düzeyde oyuncu arıyorum demiyorum. Karşıma hangi düzeyde oyuncu çıkarsa ayırım yapmadan oynuyorum.Kimseye de yüksekten bakmıyorum. Evet bende amatörüm zaten profesyonelim demedim hiç bir zaman. Yıllarca Bulgar milli takımında ve Fransa'da Bordo takımında oynamış, veteranlarda dünya 5.si, avrupa 3.sü olmuş eski takım arkadaşım Cevat Gürsel, A milli takımda oynmaış Gürhan Yaldız(Yıldız değil), İrfan Tavukçuoğlu, Onur Germiyanoğlu, şu anda A milli takımda oynayan Gencay Menge, Pomfi genç milli takımda oynayan Onur Oktav kardeşimden mütevaziliğin dışında ne bir hareket ne bir söz ne gördüm ne de duydum.

Plazayı küçümseyen dediğiniz arkadaşımda engelliler masa tenisi milli takım antrenörlüğünün yanında çok iyi bir oyuncu olduğunu ve de çok mütevazi bir kişi olduğunu da ayrıca belirtmek isterim. Zamanı geldiğinde gerekli cevabı zaten kendisi verecektir.

Uzun yıllardır bu sporla ilgilendiğinizi ve yeri geldiğinde milli oyuncularla oynadığınızı söylüyorsunuz. Hangi milli oyuncularla, ne zaman, ne maksatla, hangi tahta,lastikle oynadığınızı ve masa tenisi geçmişinizi belirtirseniz sizin seviyenizi anlamamıza yardımcı olacağı kanaatindeyim.

Euro sporttan oynayan oyuncumuzun olmadığından ve sistemin eksikliklerinden bahsetmişsiniz doğrudur eksiklikler ve yapılacak çok şeyler tabiki var ama zamanla bazı şeyler değişecek ve düzelecektir. Bu da zaman işi. Biz de isterizki ülkemizden avrupa ve dünya şampiyonları çıksın, gurur duyar ve destekleriz. Yalnız şunu bilin ki, biz eskiden tahtayı, lastiği falan boş verin, uyduruk pioneer topları bile bulamazdık, şimdi her türlü imkan ve şartlar var.

Son söz, masa tenisine gönül vermiş insanlara kapımız her zaman açıktır. Umarım yeterince aydınlatmışımdır.

Saygılar,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Değerli görüşlerinize sonuna kadar teşekkür ediyorum.

böyle bir açıklama baştan yapılmış olsaydı.bu konumlara gelmezdik.ağzınıza sağlık.değer verip zaman ayırdığınız için.böyle bir yazı ile önce karşıma gelinmiş olsaydı.asla vede asla negatif bir yazı yazma gereksiniminde bulunmazdım.lütfen tarafıma yazılan yazıları bir okurmusunuz.(sizin ve hakan beyin yazılarınızı tenzi ederek yazıyorum.)

yok size şu arkadaşım baksın tarzı yazılar hiç hoşuma gitmedi.yukarıdada belirttiğim üzere ileri düzeyden kastım sadece uzun zaman oynamış anlamındaydı.profesyonellikten filan kesinlikle bahsetmedim.kısaca bu işle haşır neşir olmuş diyebiliriz.raket tutmasını bilmeyen kişiyle oynamanın ne demek olduğunu siz benden daha iyi bilirsiniz.asla küçümsemek adına demiyorum bunu.

eğer insanlara farklı geldiyse ; öncelikle sizden özür diliyorum şimdiden.çünkü inanılmaz güzel bir yazı yazmışsınız.

söylediklerinize sonuna kadar katılıyorum.amacım kimseyi kırmak değil.bu siteyi görünce inanın tabiri caizse koşa koşa üye oldum.masa tenisi aşkıyla yanıp tutuşan 2 tane dostum arkadaşım olsa daha ne isterim.tertemiz duygularımla yazdım ne yazdıysam .hala da öyle yazıyorum.

Ayrıca ;keşke bahsettiğimiz profesyoneller olsa ülkemizde ,keşke ahkam kesebilecek insanlar olsa ülkemizde.inanılmaz bu sporu üst seviyelere çekebilseler.

bilardonun yarısı kadar intiba görse masa tenisi ;inanıılmaz bir hal alır .

koca 5 milyon nüfuslu başkentte yaşıyoruz.benim bildiğim nam-ı değer plaza var(plazada alay konusu oldu ama) rahat rahat oynayacak maalesef mekanlar bile yok.

umarım hep beraber güzel turnuvalar çıkarırız. kimseye kırgın değilim.

son olarak çok teşekkür ediyorum yazınız için,ağzınıza sağlık.müteşekkirim.

Sayın Rainbowdivx,

Öncelikle belirtmek isterim ki; bu sitedeki tüm arkadaşlarımızın amacı masa tenisini herkese sevdirmek, tanıtmak, yaygınlaştırmak ve oynamalarını teşvik etmektir. Zaten sitenin kurucusu Ertan abimiz hiç bir maddi menfaat, çıkar gözetmeden cebinden harcama yaparak böyle güzel bir siteyi hepimize kazandırmıştır. Sitedeki arkadaşlarımızın büyük bir çoğunluğunu tanıyorum.Buradaki tüm arkadaşlarımız istisnasız; "son derece mütevazi, seviyeli, saygılı, bilgili, kültürlü, esprili, güleryüzlü ve son derece pozitif" insanlardır.

Siz yazınızda doğrudan, ayrıca özellikle parantez içinde ileri düzey dediğiniz anda işin şekli çok değişiyor. Bu yazdğınız ibareden ben ileri düzeydeyim, ileri düzey oyuncu olmazsa oynamam anlamı çıkıyor ki bu da bence hoş görünmüyor. Ayrıca ileri derece çok göreceli bir kavram kişiden kişiye değişebilirde, kim kime göre ileri, kime göre değil bunu bilmekte o kişiyi tanımadan imkansız bir şey. Ben bir çok yerde gördüm ve görüyorum. Kişi diyor ki, ben filanca şehrin, filanca ilçenin, filanca okulun şampiyonuydum, oyununa bir bakıyorsunuz daha raket tutmayı bilmiyor. Bence insanlar iyi bilmedikleri konularda iddialı yazı ve konuşmalardan kaçınmalıdırlar diye düşünüyorum. Örneğin herkes bir şekilde iyi yada kötü futbol oynamış ayağı topa değmiştir. Şimdi kendi halinde oynamış herhangi bir kulüp yada farklı deneyimi olmayan birinin futbolla ilgili bir sitede ben ileri düzeyde oyuncu arıyorum demesi ne derece doğrudur?

Başarılarımızı sormuşsunuz, ben kendi adıma konuştuğuma göre ne Avrupa'da, ne de Türkiye'de başarım yok. Kendi çapımda oynamaya çalışıyorum ama hiç bir arkadaşıma da oynamak için ileri düzeyde oyuncu arıyorum demiyorum. Karşıma hangi düzeyde oyuncu çıkarsa ayırım yapmadan oynuyorum.Kimseye de yüksekten bakmıyorum. Evet bende amatörüm zaten profesyonelim demedim hiç bir zaman. Yıllarca Bulgar milli takımında ve Fransa'da Bordo takımında oynamış, veteranlarda dünya 5.si, avrupa 3.sü olmuş eski takım arkadaşım Cevat Gürsel, A milli takımda oynmaış Gürhan Yaldız(Yıldız değil), İrfan Tavukçuoğlu, Onur Germiyanoğlu, şu anda A milli takımda oynayan Gencay Menge, Pomfi genç milli takımda oynayan Onur Oktav kardeşimden mütevaziliğin dışında ne bir hareket ne bir söz ne gördüm ne de duydum.

Plazayı küçümseyen dediğiniz arkadaşımda engelliler masa tenisi milli takım antrenörlüğünün yanında çok iyi bir oyuncu olduğunu ve de çok mütevazi bir kişi olduğunu da ayrıca belirtmek isterim. Zamanı geldiğinde gerekli cevabı zaten kendisi verecektir.

Uzun yıllardır bu sporla ilgilendiğinizi ve yeri geldiğinde milli oyuncularla oynadığınızı söylüyorsunuz. Hangi milli oyuncularla, ne zaman, ne maksatla, hangi tahta,lastikle oynadığınızı ve masa tenisi geçmişinizi belirtirseniz sizin seviyenizi anlamamıza yardımcı olacağı kanaatindeyim.

Euro sporttan oynayan oyuncumuzun olmadığından ve sistemin eksikliklerinden bahsetmişsiniz doğrudur eksiklikler ve yapılacak çok şeyler tabiki var ama zamanla bazı şeyler değişecek ve düzelecektir. Bu da zaman işi. Biz de isterizki ülkemizden avrupa ve dünya şampiyonları çıksın, gurur duyar ve destekleriz. Yalnız şunu bilin ki, biz eskiden tahtayı, lastiği falan boş verin, uyduruk pioneer topları bile bulamazdık, şimdi her türlü imkan ve şartlar var.

Son söz, masa tenisine gönül vermiş insanlara kapımız her zaman açıktır. Umarım yeterince aydınlatmışımdır.

Saygılar,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

en büyük nedenide eğitimciyim diye geçinen hiçbir antrenörün işi bilmemesi ,ortalıkta memur antrenörlerin fazlalıkta olması..

bir tane winner türk müsabık söyleyin bana rica ediyorum.neden bahsediyorsunuz siz.hiçbir müsabakada sağlam bir müsabıkımız yok.öncelikle tüm antrenörler geri düzeyde.sonunda türkleştirip soyadını çin tutup müsabakalara katılalım dedik .onuda başaramayıp ilk turda elendik.

çünkü eğitmenimiz/trainerimiz yok.beden hocaları her branşı bildikleri gibi bunuda biliyorlar...

işte sonuç ortada.bu konuda herkesle tartışmaya hazırım.düzey aramak yok.bilgisi olan herkes birşeyler paylaşsın.

neden masatenisinde 0 ız.neden???beden hocalarınada lafım yok.pratisyen hekim gibiler.herşeyden anlayıp hiçbirşeyden tam anlayamıyorlar.

onlarada verilen müfredat kapsamı bu.dediğinze katılıyorum hepimiz çok çok çok geri düzeyiz.bunda haklısınız.eurosportta bir tane türkü izleyebildinizmi yaşamınız boyunca.hepinizle tartışmaya hazırım bu hususta.ayrı bir konu bu ama ...

konumuza dönecek olursak tekrar yazıyorum.oynamaktan zevk alabileceğim ,saatlerce bıkmadan usanmadan oynayabileceğim arkadaşlar arıyorum.

euro sportta neden türk sporcu yok demişsiniz, bunun suçlusu olarak da antrenörleri

göstermişsiniz.

burda size ben bir durun diyorum bir antrenör olarak, eşim de aynı zamanda beden eğitimi

öğretmeni.

beden eğitimi öğretmenleri olmasa, okullarda beden eğitimi dersi olmasa, okullarda koridorda

masa tenisi masası olmasa ne güzel olur değil mi hocam? herkez o okullardaki kolonun

yanındaki iğrenç masalarda oynamaz , gider güzelce kulüplerdeki centrefold rollaway (eskiden

pek meşhurdu bu masalar) masalarda oynarlar, okullardaki dandirik raketler yerine

öğrenciler kulübe gider butterfly tahta üstüne su bazlı tibhar larla oynarlar. Ne kadar

güzel olur değil mi...

Okullardaki masalar olmasa, beden hocaları olmasa, herşey güllük gülistanlı olur kanımca.

Eurosportta seyrettiğiniz sporculara bir bakalım, Ma lin, Ma long, wang hao tayfası, çinli bunlar,

bu çinli amcaların mensubu oldukları ülkede kaç tane lisanslı masa tenisi sporcusu var ?

google dan araştırın bunu bir ben üşeniyorum araştırmaya, xx milyon en azından. kaç milyon

sporcudan çıkan 10 tane sporcu bu.

Timo boll, ovtcharov, samsanov, bunlar peki almanyada yetişen oyuncular, almanyada 2 milyon

masatenisi sporcusu var, 2 milyondan çıkan sporcu bunlar.

İsveçlileri de sayın, waldner-persson abiler, isveçte de popüler bir spor bu.

Peki bu yukardaki listeye yani eurosport oyuncularının arasına girmesini istediğiniz türkiyede

kaç tane sporcu var, kaç tane müsabık var, kaç tane lisanslı sporcu var araştırdınız mı?

10 bin aktif sporcuyu geçer mi acaba? Hiç zannetmiyorum, minikler türkiye şampiyonası grup

müsabakalarına sporcu götürdüm ben, erkekler B grubunda 20 takım yoktu. 3 sporcudan 60 sporcu

eder, 4 grup var, toplam türkiye minikler gruplarına gelen erkek sporcu sayısı maksimum 300

dür, 300 de kız olsa, 600 minik sporcu hocam, altyapı bu rakama emanet, yıldızlara

geçince bu rakam düşecek, gençlere geçinde daha da düşecek, çocuk gençlikten çıkınca

zaten hayat mücadelesi vs vs ..

Demem o ki, tüm başarısızlığı beden hocalarına yüklediniz ya, çok ileri düzeyde

bir bilgi aktarmışsınız sizi tebrik etmek lazım.

Hadi bir kampanya başlatalım, okullardaki masatenisi masalarını geri dönüşüme

gönderelim, yansınlar gitsinler, ne de olsa beden hocaları bir b*ktan anlamıyor,

ne de olsa o beden hocaları eurosport da mücadele eden sporcu çıkaramıyacaklar.

Siz de çıkartın bir takım da sizi de görelim,

ondan sonra çamur atın tüm antrenörlere "geri düzeyde"

diyerek, bizde sizin düzeyinizi görelim, madem bu kadar seviyorsunuz bu sporu,

madem bu kadar çok arıyorsunuz "ileri düzey" sporcu.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sayın Rainbowdivx,

Plazayı küçümseyen dediğiniz arkadaşımda... Zamanı geldiğinde gerekli cevabı zaten kendisi verecektir.

Üstat ben cevabımı yukarıda belirtmiş ve foruma üye olur olmaz oraya buraya agresif tavırlarla saldıran yeni üyemize Plaza'ya devam etmesini tavsiye etmiştim(Ha bu arada benim 23 sene önce masa tenisine plazada eski adı ise skor olan yerde başladığımı ve hala gidip oradaki arkadaşlarla oynayıp muhabbet ettiğimi biliyorsun).Sen cevap verecektir demesen herhangi bir yorum yapmayacaktım.Ancak yeni üye olan birçok arkadaşımız forumu iyice incelemeden pataküte bişeyler yapmaya çalıştıklarından ve bende buna alıştığımdan başta yazdığımı tekrar samimi bir biçimde yazıyorum.

Sayın Rainbowdivx,

Ben inanın ileri düzey bir oyuncu değilim.Beklentilerinizi karşılayamam.Ama Plaza'da sizinle oynayabilecek birçok arkadaş bulabilirsiniz.Madem biliyorsunuz orayı bence Plaza'ya devam...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kanaatimce, bir kaşık suda fırtınalar koparıldı. Masum bir soru ortalığı karıştırdı. Konu bambaşka yerlere sürüklendi. İmalar, ithamlar, savunmalar baş gösterdi. Umarım "ileri düzey" ifadesi bizi düzeysizliğe itmez. Konuyu hayretle takip ediyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kanaatimce, bir kaşık suda fırtınalar koparıldı. Masum bir soru ortalığı karıştırdı. Konu bambaşka yerlere sürüklendi. İmalar, ithamlar, savunmalar baş gösterdi. Umarım "ileri düzey" ifadesi bizi düzeysizliğe itmez. Konuyu hayretle takip ediyorum.

Ongun masum bir soruya bende fikrimi belirten masum bir cevap verdim zaten.Bu cevabımdan sonra konuyu açan üyemizin yaptığı yorumları bende hayretle takip ediyorum...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben de takip ediyorum, hayret edilecek bir şey yok. "İleri düzey" lafı geri düzeyde olan forum üyelerinin kompleksini tetikledi. Şimdi ""oraya buraya agresif tavırlarla saldıran"" rainbowdivx adlı üyenin üyeliğini de silerler hiç şaşırma.<_< Bunu yazdığım için benim de üyeliğim silinebilir diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben de takip ediyorum, hayret edilecek bir şey yok. "İleri düzey" lafı geri düzeyde olan forum üyelerinin kompleksini tetikledi. Şimdi rainbowdivx adlı üyenin üyeliğini de silerler hiç şaşırma.<_< Bunu yazdığım için benim de üyeliğim silinebilir diye düşünüyorum.

yok artık... eger seviye korunabiliyorsa boyle düşünceler dile getirilebilir getirilmelidir bence...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bunu yazdığım için benim de üyeliğim silinebilir diye düşünüyorum.

sorun değil. yeni üyelik alırsınız olur biter smile.gif

dipnot1 : bence mehmet abinin yazısı konuya son noktayı koymuştur.

o yüzden tekrar alevlendirmeye gerek yok diye düşünüyorum.

dipnot2 : tufan abi içimden bi ses terfi liginde seninle rövanş yapıcaz diyo.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben tartışma yaratmak istemedim, konuyu da uzatmak istemedim,

hatta müdahil de olmak istemedim, sonuçta ne ankaradayım

ne plazayı bilirim, ne de ileri seviyedeyim.

Ama bu yeni üye, orda tüm antrenörlere (bazı da demiyor tüm diyor)

tüm beden eğitimcilerine bulaşınca cevap vermek istedim.

Başarısızlığın sebebi antrenörlerdir diyor, hepsi geri diyor.

Bunu demek için ne gibi bir araştırma yaptı merak ediyorum.

İnsanları aşağılamak bu kadar kolay olmamalıdır.

Tüm antrenörlere hakaret edip, konuyu tartışmaya hazırım dedi,

bende konuyu açtım. Yaptığım fazla birşey yok.

Alakasız birisi, veya genç yaşta birisi olsa cevap yazmıycaktım ama

37 yaşında, Oktay, Gürhan abileri tanıyor. Masatenisindeki

başarısızlığın sebebi olarak beden eğitimcileri, antrenörleri

gösteriyor, hepsine "geri düzey" diyorsa, birisinin

de bu arkadaşa cevap vermesi lazım diye düşündüm, baktım kimse

cevap vermemiş, hakaretler havada uçuşuyor, bende cevap verdim

seviyeyi düşürmeden.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Öncelikle herkese günaydın ve hayırlı sabahlar diliyorum.

Sayın notsniw,cevabınıza saygı duyarak büyük özveri ile okudum.sizinde beni büyük özveriyle okumanızı rica ediyorum.

ben 12 yaşında spor hayatına atılmış yıllarca klüp ve okul takımı olmak üzere basketbol oynamış,şuan halihazırda iş güç nedeniyle iştirak edemesemde

federasyona bağlı basketbol antrenörüyüm.aynı konu benim bağlantılı olduğum spor branşındada sözkonusu.

birçok beden eğitimi öğretmeni arkadaşım ve tanıdığım mevcut.benim çocukluğumda 3 kasadan atlayıp (ozaman boy ufak)5 kasadan atlayamadım diye beden hocaları tarafından teşekkür alacakken beden eğitimi dersinden kalmam sözkonusu idi.

bir kere müfredat yüzünden eliniz kolunuz bağlı.bunda hemfikirim.(saçmalıkki seçmeli ders olmuş bu sene ne kadar mantıksız zaruri olmalı kesinlikle.

milli eğitim bakanı ile bile tartışırım bu konuyu.bir çocuk için spor şart...)

okuldaki verilen ne müfredat yeterli ,ne zaman yeterli ne mekan yeterli(istisnalar hariç.)bunda hemfikirmiyiz.???

2 saat içerisinde siz masatenisimi öğreteceksiniz,kasadanmı atlatacaksınız yada ne yapacaksınız???

buz gibi salonlarda ,materyalsiz,çocukların canı bile çekmez.bu bağlamda sizinle %100 hemfikirim.sonuna kadar haklısınız.hangi ilde olursanız olun bu benim zamanımda böyleydi .şimdide böyle.

lisanslı sporcu konusundada hemfikirim.bu masatenisindede böyle basketboldada böyle ,atletizm dede böyle diğer branşlardada böyle sanmayınki sadece masatenisinde böyle .ki nüfusumuzun yarısından fazlası genç nüfus olmasına karşın.ne bir atlet ne bir masatenisi oyuncusu ne ne.

gelelim antrenör kısmına;

benim çocuklğumda ankaradan birçok milli takıma kadar yükselmiş basketçi sözkonusuyken son 10 yıldır benim bildiğim 1 tane basketçi çıkmadı.

bunun sebebini size izah edeyimmi.nedeni şuki ;son yıllarda sevgili antrenörler nba maçlarını izleyip aynı drilleri minik takım oyuncularına empoze eetmeye çalışıyorlar.gidin minik takım maçlarına bakın çocuklar top sürmeyi beceremezlerken 7 mtden şut atmaya set oynamaya çalışıyorlar.

bu şudurki bu yaştaki çocuklara öncelikle fundamental yüklememiz şart.klüp takımlarının çoğu böyle ,okul takımlarıda böyle.

masa tenisinide büyük bir özveriyle göstermeye çalışıyorsunuz ama kaç saat kaç ay kaç yıl.

2 çalıştırmayla müsabakalara katılıyorsunuz.öncelikle tüm çocuklara sevdirmeye çalışacaksınız.okulda bulduğunuz 2 çocuğa 2 set atma 2 kesme hareketi gösterip haydaa şampiyonaya değil.öncelikle bu sporu sevdirip dumradan çalıştırıp yıllara yaymalıyız.

benim takım çıkartıp sizi /sizin takımınızı yenmem neyi değiştirecek.eğer sporumuzu yüceltecekse hemen yapalım.

işin özü maalesefki sistemimiz bozuk.gerçekten işini sevmeden antrenörlük yapan okadar çok insan varki(günü kurtarmak için harcırah parası adı altında ek ücret almak adına)

hele küçük illerde herkes antrenör ,herkes hakem vs.vs.

sözüm kar gütmeksizin özveriyle işi yapan antrenör ve çalıştırıcılara değil.neden üstünüze alındınız anlamadım.siz eğer işinizi layıkıyla yapıyorsunuz benim söylemimimin dışındasınız zaten.

bende yıllarca şampiyonlara gittim anladığım kadarıyla sizde gidiyorsunuz.işi bilen işi özveriyle yapan kaç insan var.

ayrıca bu konuları birbirimizi kırmadan incitmeden pek tabiiki konuşmalıyız.paylaşmalıyız.sizlerdende birşeyler öğrenebilirsem ne mutlu bana.

ben çok daha güzel yorumlar bekliyorum.tekrar söylüyorum amacım tanımadığım hiçbirinizi kırmak değil paylaşmak.

plaza konusuna gelince ;şuan ankarada umuma açık ,temiz masalarla oluşmuş ,hiçbir vakfa kuruluşa bağlı olmayan saat ücreti karşılığı oynayabileceğimiz tek mekan.keşke 10 larcası olsa.neden alay konusu oldu onuda anlamış değilim ama.olay arz talep meselesi eğer insanlar talep gösterse plazaların sayısı artar.öncelikle sizden ricam tüm çocuklara bunu sevdiriniz.beden hocaları olarak.

rica ediyorum bundan böyle işi kişiselleştirmeyelim.her türlü mantıklı söyleminize vaktim dahilinde yanıtlamaya hazırım.

elinizi vicdanınıza koyup sadece gerçekleri söyleyiniz.eğitim konusunda ve birçok konuda eksiğiz,eksik .itiraf edin.

sağlıcakla kalın sayın hocam.

Ben tartışma yaratmak istemedim, konuyu da uzatmak istemedim,

hatta müdahil de olmak istemedim, sonuçta ne ankaradayım

ne plazayı bilirim, ne de ileri seviyedeyim.

Ama bu yeni üye, orda tüm antrenörlere (bazı da demiyor tüm diyor)

tüm beden eğitimcilerine bulaşınca cevap vermek istedim.

Başarısızlığın sebebi antrenörlerdir diyor, hepsi geri diyor.

Bunu demek için ne gibi bir araştırma yaptı merak ediyorum.

İnsanları aşağılamak bu kadar kolay olmamalıdır.

Tüm antrenörlere hakaret edip, konuyu tartışmaya hazırım dedi,

bende konuyu açtım. Yaptığım fazla birşey yok.

Alakasız birisi, veya genç yaşta birisi olsa cevap yazmıycaktım ama

37 yaşında, Oktay, Gürhan abileri tanıyor. Masatenisindeki

başarısızlığın sebebi olarak beden eğitimcileri, antrenörleri

gösteriyor, hepsine "geri düzey" diyorsa, birisinin

de bu arkadaşa cevap vermesi lazım diye düşündüm, baktım kimse

cevap vermemiş, hakaretler havada uçuşuyor, bende cevap verdim

seviyeyi düşürmeden.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

en büyük nedenide eğitimciyim diye geçinen hiçbir antrenörün işi bilmemesi ,ortalıkta memur antrenörlerin fazlalıkta olması..

öncelikle tüm antrenörler geri düzeyde.

beden hocaları her branşı bildikleri gibi bunuda biliyorlar...

hepimiz çok çok çok geri düzeyiz.

Hocam şu yukarıdaki sözlerinizden sonra ben delirdim biraz.

Genelleme yaptınız. Genellemenin içine bende giriyorum, buna karşı

çıktım ben.

"hiçbir antrenör" ve "tüm antrenörler" diye suçlama yapmamalısınız.

Bazı antrenörler, çoğu antrenörler demelisiniz.

Cevabınızı özveri ile okudum, iyi niyetinizden de eminim, ama benim derdim,

4 gün sonra burayı bir benden öğretmeni okurda edilen hakaretlere kimse

cevap vermemiş demesin diye cevap verme gereği duydum.

Sağlıcakla.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sanırım üstteki yazımda kimleri kastettiğimi çok iyi anladınız.tüm düşüncemi orada sizinle paylaştım.

sağlıcakla kalın...

Hocam şu yukarıdaki sözlerinizden sonra ben delirdim biraz.

Genelleme yaptınız. Genellemenin içine bende giriyorum, buna karşı

çıktım ben.

"hiçbir antrenör" ve "tüm antrenörler" diye suçlama yapmamalısınız.

Bazı antrenörler, çoğu antrenörler demelisiniz.

Cevabınızı özveri ile okudum, iyi niyetinizden de eminim, ama benim derdim,

4 gün sonra burayı bir benden öğretmeni okurda edilen hakaretlere kimse

cevap vermemiş demesin diye cevap verme gereği duydum.

Sağlıcakla.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sn.Rainbowdivx Ocak ayında Ankarada veteran turnuvası yapılacak ve herkese açık bir turnuva.Diğer konularıda takip ederseniz yeni konuda açtım ve tüm bilgiler var.Eğer bir aksilik olmazsa ben katılacağım ve sizide beklerim.Hem tanışırız hem tartışırız hemde sizi birsürü kişiyle tanıştırır ve artık Ankarada rahatlıkla oynayacak partner bulabilirsiniz.Hemde hepsinin oyunlarını canlı canlı görüp hangisi hoşunuza giderse size hangi oyuncu hitap ederse ben size yardımcı olacağım.Telefon numaram zaten mevcut beni istediğiniz zaman arayabilirsiniz.Hoşçakalın...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Öncelikle herkese (tüm masatenisi sevenlere)hayırlı sabahlar diliyorum.

çok teşekkür ediyorum.eğer zamanı denk getirebilirsek .bende büyük bir zevkle iştirak etmek istiyorum.(uzun zamandır istediğim birşeydi bu.)

ve inşallah düzenli bir masatenisi ortamı oluştururuz.

sağolun .işiniz rast gitsin.

Sn.Rainbowdivx Ocak ayında Ankarada veteran turnuvası yapılacak ve herkese açık bir turnuva.Diğer konularıda takip ederseniz yeni konuda açtım ve tüm bilgiler var.Eğer bir aksilik olmazsa ben katılacağım ve sizide beklerim.Hem tanışırız hem tartışırız hemde sizi birsürü kişiyle tanıştırır ve artık Ankarada rahatlıkla oynayacak partner bulabilirsiniz.Hemde hepsinin oyunlarını canlı canlı görüp hangisi hoşunuza giderse size hangi oyuncu hitap ederse ben size yardımcı olacağım.Telefon numaram zaten mevcut beni istediğiniz zaman arayabilirsiniz.Hoşçakalın...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 11 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..