Jump to content
Masatenisi.org Forum

Yeni Nesil Lastikler

Emre İmamoğlu

80 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

tenergy 64 de ilk andaki asiri spin zamanla azaliyor ama yine de asinmis hali(asinir diyenlerin tabiriyle) baska marka lastiklerden cok daha iyi.bence.

tabi herkesin oyun tarzi farkli hizli lastikler, bende forehandda 64 kullaniyorum spinler olsun servisler olsun cok iyi, backhand im icin henüz tenergy erken diye düsünüyorum, cünkü backhandda daha cok kontrollü oyun oynuyorum ve servisleri karsilarken yumusak lastik daha iyi oluyor , o yüzden g3fx kullaniyorum ama yakinda tenergy e gecebilirim, hele fx ler bi gelsin rakip cikmaz heralde...

bu arada ne zaman gelecek su fx serisi

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Onur' un kullandığı lastik ön üretimdi hatırladığım kadarıyla. Hatta lastik henüz Avrupa'da bile satılmazken derneğe getirip bize de denettirmişti.

Bende lastiklerin ömründen memnunum. 10 aydır kullanıyorum, gayet iyi durumdalar.

Vallahi ben fırçalayarak oynadığımdan lastiklerin canına okuyorum, tensorları 1 haftada mahvettim :) ama tenergy 05 ve 64 cillop gibi duruyor. Bence onur'a ön üretim veya hatalı bir üretim denk gelmiş...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 weeks later...

Nedir şimdi bu anketin sonuçları? Hangi lastiği alalım biz şimdi? Anket, temeli attık seneye bıraktık gibi bişey oldu. Ses seda yok kimseden. Bak beni merakta, muallakta bırakıyosunuz; bende sinir var, kalp var; gelemem böyle anketlere.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar,

Ben 1.7 lik Tenergy 64 fh ve 05 bh kullanıyorum çok memnunum zira benim tüm ihtiyaçlarımı karşılıyor kesinlikle yeni bir lastik denemeyi de düşünmüyorum. Diğer taraftan Onur bey'in sözüne de hak veriyorum lastik aldıktan 1 ay sonra hemen kenardan tırtıklanmaya başlıyor. Ona çözüm bulamadım.

Selamlar,

Kerem

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Lastiğin kenardan kopma yapması öyle büyük bir sorun değil bana kalırsa..Sonuçta oyunu lastiğin kenarlarıyla oynamıyoruz..Performansı değişmiyorsa bir problem yok..He eğer estetik kaygınız varsa ve paranız bolsa ,lastik her kopma yaptığında yenisiyle değiştirmekte özgürsünüz.. :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

Son zamanlarda denediğim yeni nesil lastiklerle ilgili yorum yapayım dedim..Boost tc yi denedim bir ay kadar..Ne forehand de ne backhand de istediğimi alabildim..Atış açısı düşük bir lastik..Tek beğendiğim yönü şutuydu..Forehand de kullandığım zamanlarda kesik dolu boş dinlemeden şut atabiliyordum..Fakat spin benim için ön planda olduğu için boost tc yi bıraktım..Bir de lastik pek masa başı lastiği değil..Topları istediğim kadar dolduramıyordum nedense..Belki masadan açık oynasam durum değişir ama o seviyede değilim daha..Ayrıca 1 aylık süre zarfında lastikte pek bir eskime belirtisi görmedim..Cidden söylenildiği gibi dayanıklı bir lastikmiş..(Nimbus ve Silver ilk 1 ay dolmadan pan asia dan beter bir hal aldı)..Şu aralar çift taraf Nimbus kullanıyorum..Gerçekten çok başka bir lastik Nimbus..Hız desem hız spin desem spin..Tüm beklentilerimi karşılayan bir lastik..En büyük eksisi yeni nesil lastiklerin ortak problemi olan dayanıklılık..Nimbusa benzer,fakat ondan daha dayanıklı birşey bulduğum zaman alıp kullanacağım..Aklımda baracuda var..Eğer dayanıklılığına güvenebilirsem ilk fırsatta alacağım..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

Emre bey,

sziden express i duyunca energy green power lastiklerimi hatırladım. ve alc üzerine fh e denedim. g3 te neymiş dedim. ama genede ihtiyacım olanın energy grenn power ile aynı sertlikte ve biraz daha spinli ve kontrollü olanı düşündüm. tenergy çok sert gelmişti. joola kataloglarına bakınca express 2 istediğim tür bir lastik olabilir. fiyatı da dandoy da çok uygun.

selmalarımla

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben eskiden zamklı Stiga Magna kullanırdım. Zamk yasağından sonra uzunca bir süre Tenergy 05 kullandım. Magna'ya göre çok yüksek atıyordu ama zar zor alışmıştım.

Yaklaşık 1 ay önce Tenergy 25 aldım ve benim için doğru lastiğin bu olduğunu gördüm. Tenergy 05 in alçak atanı diyebilirim. Spin ve hız konusunda 05 den eksiği yok.

Dayanıklılık konusuna gelince spininde fazla bir azalma olmuyor. Kopma da olmuyor. Yani evladiyelik alın oynayın.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 9 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..