Jump to content
Masatenisi.org Forum

Yeni Nesil Lastikler

Emre İmamoğlu

80 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Artık çoğu üyemiz yeni nesil su bazlı tabir edilen, solüsyonsuz kullanılan lastiklere geçti. Yani artık az çok fikir sahibiyiz. En iyi verimi hangi lastikte aldınız? Sebepleri nedir? Üyeleri bilgilendirme açısından bu başlık altında arkadaşlar kısaca yorum da belirtirlerse güzel olur. Hatta oylama da koyayım. Ama bilgi vermek asıl amaç, o yüzden oy verip kaçmak yok.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İlk oyu ben verdim sanırım (Tenergy serisine), muazzam spin ile muazzam hızı var. Haliyle kontrolden biraz taviz vermek gerekiyor.Sert süngeri mevcut ve dayanıklı sayılır ( Daha önce Tensor kullanmış idim -Plasma 430- onun ile kıyasladım).

Bence; oyun düzeyi orta ve üstü seviyedeki oyunculara hitap ediyor ( Ben haddimi aşmış durumdayım), Of- tahta ile kontrolü de arttırmak mümkün.

Saygılar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

fh için konuşursam, neo h2'den oldukça verim aldım diyebilirim. hız konusunda belki bir çok oyuncuya sorunlu gelecektir ama eski h2 nin ölü hissiyle çok uzun süreler oynadıgım için bana değil. spini,kontrolü,yapışkanlıgı,dayanıklıgı da bence hiç fena değil. gayet eskimiş olsa bile şuanki performansı beni idare edecek düzeyde. bh için ise en çok verimi boost tx'ten aldım diyebilirim. hala renanos bright soft içimde ukte olarak kalsa da tx beni götürüyor. yine de hammond pro alpha'nın yeni nesil lastikler arasındaki eşdeğerini bulursam tam süper olucak.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Şu ana kadar az da olsa yeni nesil lastikleri deneme şansım oldu..İçlerinde Tenergy 05 in yeri apayrı..Fakat rakibin spininden etkilenmesi ve yüksek atış açısı beni biraz zorladı..Aynı zamanda baya bir hızlı..Bu yüzden kullanırsam daha ince süngerlisini kullanmayı düşünüyorum,ama şimdi değil..Onun dışında Donic Silver kullandım bir süre..Evet yumuşak ve hızı da,spini de yeterli bir lastik,fakat ömrü kısa..Birde top tutmadığı için bana pek uymadı..Çin lastiklerinden Tuttle Beijing 1 i ve Haifu Blue Whale 2 yi denedim..Tuttle Beijing'i sökmemle çıkartmam bir oldu diyebilirim..Şu ana kadar kullandığım en kötü Çin lastiğiydi..Haifu ise başka bir yerde..Tenergy nin ucuz muadili olarak gösteriliyor ve bence pek haksız sayılmaz bunu söyleyenler..Lastik oldukça hızlı ve spini de oldukça iyi..Üst yüzeyi ise diğer Çin lastikleri kadar aşırı yapışkanlı değil..Fakat ömür konusunda o da sınıfta kaldı..Şimdi DHS Neo Skyline 2 siparişi verdim..Onu da denedikten sonra yorum yaparım..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Oy verdim, kaçmadım ama ben ne yapacağım şimdik...!!!

Asya ve Avrupanın iri abilerini seyrettikten sonra bırak lastik yorumu yapmayı, benim günü hangi lastik kurtarır diye düşünecek halde bile değilim..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Valla ben bir araba lastik denedim. Spin konusunda Tenergy rakipsiz. Yalnız pasif oynanacak bir lastik pek değil. İttirirm, blok yaparım, rahat top gelirse çekerim diyorsanız ve bu stilinizin sebebi (benim gibi) teknik eksiklikerse Tenergy aldığı kadarını görüebiliyor da. Gelen falsodan en fazla etkilenen lastiklerden kendisi. İlk etapta bolca servis yiyebiliyor insan. Ama kesiği bu kadar güzel açan lastik de pek yok sanırım. Tenergy çok geldi, kontrol kalmadı diyenlere Genius veya Hexer öneririm. Oldukça spinli son nesil Tensor. Ömrü de eskilere göre daha iyi gözüküyor. Boost TX ve Nianmor da bence başarılı, fakat spinden çok hız ağırlıklı lastikler. Tensorlerden sonraki favorim Joola Express 2. Türkiye'de pek tanınmıyor, zira satan yok. Ama yumuşak lastik seven, Tensor'lerden hoşlanan arkadaşlar için çok uygun. Donic Silver ve Nimbus Sound'dan daha başarılı. Hissi de güzel.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Valla ben bir araba lastik denedim. Spin konusunda Tenergy rakipsiz. Yalnız pasif oynanacak bir lastik pek değil. İttirirm, blok yaparım, rahat top gelirse çekerim diyorsanız ve bu stilinizin sebebi (benim gibi) teknik eksiklikerse Tenergy aldığı kadarını görüebiliyor da. Gelen falsodan en fazla etkilenen lastiklerden kendisi. İlk etapta bolca servis yiyebiliyor insan. Ama kesiği bu kadar güzel açan lastik de pek yok sanırım. Tenergy çok geldi, kontrol kalmadı diyenlere Genius veya Hexer öneririm. Oldukça spinli son nesil Tensor. Ömrü de eskilere göre daha iyi gözüküyor. Boost TX ve Nianmor da bence başarılı, fakat spinden çok hız ağırlıklı lastikler. Tensorlerden sonraki favorim Joola Express 2. Türkiye'de pek tanınmıyor, zira satan yok. Ama yumuşak lastik seven, Tensor'lerden hoşlanan arkadaşlar için çok uygun. Donic Silver ve Nimbus Sound'dan daha başarılı. Hissi de güzel.

İmzanızda Roundell görünüyor. Bu lastiği hangi sınıfta değerlendirmek gerekir? İsminin anımsattığı gibi bir allround lastik midir? Ve lastik hakkında diğer izlenimlerinizi yazabilir misiniz?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İmzanızda Roundell görünüyor. Bu lastiği hangi sınıfta değerlendirmek gerekir? İsminin anımsattığı gibi bir allround lastik midir? Ve lastik hakkında diğer izlenimlerinizi yazabilir misiniz?

Sriver G3 ile Sriver G3 FX arası bir lastik düşünebilirsiniz. Veya daha iyi top tutan bir Tensor gibi de denebilir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

herkes kullandığı tüm lastikler hakkındaki görüşlerini buraya yazabilirse (özellikle kullandığı diğer lastiklerle karşılaştırmalı olarak) çok iyi olur biz de almadan önce burayı okur neyi almamız gerektiğine karar veririz.

Ben neyi almam gerektiğine karar verdim. :)

Fakat alamıyorum. weep.gif

Önce onyüzbin saat antrenman yapmalıyım ki, aldığıma değsin. shock.gif

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

herkes kullandığı tüm lastikler hakkındaki görüşlerini buraya yazabilirse (özellikle kullandığı diğer lastiklerle karşılaştırmalı olarak) çok iyi olur biz de almadan önce burayı okur neyi almamız gerektiğine karar veririz.

bence kafan daha da karısır gözünü kapat al bi cift ama aldıgın ekipmana da en az 6 ay süre ver

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Şimdiye kadar denediğim en iyi iki lastik Tenergy ve Haifu BW II. Tenergy'nin fiyatı çok olduğu için bıraktım. Ayrıca ömrü'de 1 ay kadar gidiyordu.

Sonra çin lastiklerini denemeye başladım. En son ağustosda Zhu Zhou'nun bana verdiği BW II'yi kullanıyorum. Henüz eskimedi. Aşınma belirtisi olmadı.

Tenergy ile masaüstü kontrole pek olanağım yoktu. O lastikten tam verim almak için topu açmak zorundayım. O konuda Haifu açığımı kapıyor. Yine de Haifu arkadaşımın Ma Lin Carbon ve Tenergy'li kombinasyonundan daha çok atıyor. Bence Tenergy benim için iyi backhand lastiği olur. Çünkü çok iyi spini var. Şimdiye kadar denediğim en iyi iki lastik ikisi. Param olsa sırf heves gidermek için Tenergy satın alırdım. Ama iş ciddiye binince Haifu kullanmaya devam ederdim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tenergy 05 ve tenergy 64 kastettiklerim lastikler.Her iki lastik de tırtıklarını ilk haftadan göstermeye başlıyor ve beyazlaşmaya başlıyor. Eskisi gibi top tutmamaya başlıyorlar. Klasik aşınan lastik durumları oluyor yani.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yok yahu ilk aldığım Tenergy, nereden baksan aldıktan sonra 5-6 ay sürekli FH'de onu kullandım. Ondan sonra da bir dolu tahtaya da takıp oynanmışlığı var. Yiğidi öldür hakkını yeme. Senin ölen Haifu lastik gibi eften püften dayanıklı değil. Halen aslan gibi oynatır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yok yahu ilk aldığım Tenergy, nereden baksan aldıktan sonra 5-6 ay sürekli FH'de onu kullandım. Ondan sonra da bir dolu tahtaya da takıp oynanmışlığı var. Yiğidi öldür hakkını yeme. Senin ölen Haifu lastik gibi eften püften dayanıklı değil. Halen aslan gibi oynatır.

Helal Emre, kır şu Çin hegomanyasını.. Yoksa herkez bir gün Çinli olacak..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 9 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..