Jump to content
Masatenisi.org Forum

Boğaz Köprüsü Dünya Starlarini Ağirliyor

Remzi Sarioglu

Recommended Posts

peki nasıl izleyebiliriz maçı bilen var mı

Sanmıyorum, maç filan yapmazlar. Zaten ortam müsait değil. Rüzgar olacak, köprü sallanacak... Karşılıklı geçip iki vuracaklar, kameralara poz verecekler, fotoğraf çekilecek filan. Topu topu 10 dakika zaten.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Werner SCHLAGER :

"Bu organizasyonda yer almak benim için büyük bir onur. Bu önemli ve büyük bir olay. Avrupa Masa Tenisi Birliği (ETTU) kıtamızı temsil etmek üzere beni seçtiği için çok mutluyum."

"Bu benim İstanbul'a ilk gelişim. Burada geçireceğim zamanı mümkün olduğu kadar değerlendirmeye çalışacağım."

"Avrupa, Asya tarafına üstünlük sağlamak için elinden gelenin en iyisini yapacaktır ama şu anda Asyalı oyuncular büyük favoriler ve onlara karşı galip gelmekten bahsetmek zor. Ancak masa tenisinde herşey mümkündür, o yüzden bekleyip göreceğiz."

"Önümüzdeki Şampiyonlar Ligi sezonu için hazırlıklara başladık. Bizim için çok önemli bir lig. İki sene önce şampiyon olmuştuk, bunu tekrar gerçekleştirmek istiyoruz. Ne var ki her sene takımlar daha iyi hale geliyorlar. Böylesine amansız bir rekabet ortamında başarılı sonuç elde etmek çok zor. Hedefimiz çeyrek finale ulaşabilmek. Bunun sonrasında herşey mümkün."

"Oğlumun doğumu perspektifimi değiştirdi. Bu ve bundan sonraki seneler için oyuncu kariyerim adına çok fazla plan ve hedefim yok. Bir oğlum var, Avusturya'da Schlager Akademisi'ni yürütüyorum...Profesyonel masa tenisi için geriye fazla zaman kalmıyor. Artık uluslararası arenada daha az görüneceğim. Pro Tur'lara eskiden olduğu kadar çok katılmayacağım. Avrupa ve Dünya Şampiyonası gibi büyük turnuvalara odaklanacağım."

KO Lai Chak:

"Avrupa-Asya Yıldızlar Serisi organizasyonu harika bir fikir. Umuyorum ki gelecekte gittikçe daha fazla insan masa tenisi oynayacak ve bu organizasyon, sporumuza daha geniş bir seyirci kitlesinin dikkatini çekebilmek için iyi bir fırsat. Futbol, tenis...bu sporlar sürekli spot altında. Masa tenisinin, hiyerarşide daha iyi bir pozisyona yükselmenin yolunu bulmasını umuyorum çünkü sporumuz çok güzel. Boğaziçi Köprüsü'ndeki gibi tanıtım amaçlı aktiviteler gelecek adına oldukça önemli."

ETTU sitesindeki haberden çeviri

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

KITALARIN BULUŞMA NOKTASINDA USTA RAKETLER KONUŞTU!

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile organize edilen Avrupa-Asya All Stars Karmaları maçının tanıtım etkinliği sabah 07:00-07:30 saatleri arasında Boğaziçi Köprüsü üzerinde gerçekleştirildi. Ulaştırma Bakanlığı ve İstanbul Valiliği’nin destekleriyle Boğaziçi Köprüsü tek yönlü trafiğe kapatıldı, köprü üzerinde kurulan masa tenisi kortu üzerinde iki büyük usta karşı karşıya geldiler ve bir gösteri maçı yaptılar. Avrupa’yı temsilen eski Dünya Şampiyonu Avusturyalı Werner Schlager, Asya’yı temsilen ise Atina Olimpiyatları ikincisi Hong Konglu Ko Lai Chak Masa Tenisi Dünyası için asla unutulmayacak bir an yaşattılar. Dünya spor kamuoyunun yoğun ilgisi altında gerçekleştirilen etkinlikte Dünya Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Adam Sharara, Avrupa Masa Tenisi Birliği Başkanı Stefano Bossi, Asya Masa Tenisi Birliği Shahrokh Shahnazi ve başta federasyon başkanları olmak üzere Masa Tenisi dünyasının birçok ismi de hazır bulundular.

Gösteri maçı sonrasında Boğaz turuna çıkan konuklar, özel olarak hazırlanan gemide de gösteri maçlarına devam ettiler. Schlager ve Ko’nun yanı sıra iki eski rakip; Avrupa Masa Tenisi Birliği Başkanı Stefano Bossi ve Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Oktay Çimen’de gösteri maçlarına katıldılar. Dünya Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Sharara tarafından masa tenisi dünyası için tarihi bir an ve eşsiz bir tanıtım şansı olarak değerlendirilen etkinlik sonunda 10-11 Kasım 2009 tarihinde İstanbul’da düzenlenecek olan Avrupa-Asya All Stars karma maçı için tüm sporseverlere açık davet yapıldı.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

cok güzel organizasyon ama organizasyonu televizyonlar gazeteler internet sayfalari güzel bisekilde vermezse bizden baska kimse bilmeyecek reklam da pek olmayacak ins iyi olur

ben TV ye pek bakmıorum ama en azından zaman gazetesi haberi manşetten vermiş bugün takdir ettim kendilerini :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Elin dünyalısı geldi bizim ülkeyi buldu bu turnuva için, ne den buldu derseniz, koskoca bir ülke, çoğunluğu genç nüfus ve bu sporu seviyor vede bu spora yatkın.. Boşuna bizim ülkemizi seçmediler başlama düğmesine basmak için, ama hala biz kendi ülkemizin değerlerini bilemiyoruz (başımızdaki devletlular).

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

arkadaşlar ITTF de haberi koymuş siteye ama OKTAY ÇİMEN'in adını baya bi değiştirmişler :D

http://www.ittf.com/_front_page/ittf_full_...tition_ID=&

Link burada :)

Adham Sharara (ITTF President), Stefano Bosi (ETTU President) and Otkay Simon (Turkish TTA President) :lol: :lol: koptum yaaa....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 13 years later...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 20 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..